Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - OTOK- moj vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


OTOK- moj vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 9394959697 374>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
mirna View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 231
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2009 u 11:54
Otok, eto, uspjela sam! ovo je moja vinka od jedne sadnice od 5 kn!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Tweety View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 529
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tweety Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2009 u 19:36
Originalno poslano od člana Lora Lora napisao:

hvala Otok, ja sam se raspitivila, ali su mišljenja podijeljena, izmedju crassule arborescens / kojoj po meni najviše sliči / i jedne vrste echeverie, ali sada se ne sjećam koje
 
Ovo je slika crassule arborescens
 


Crasuula, znam jer je imam:) Prezimila vani u Splitu bez problema!
Na vrh
Tweety View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 529
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tweety Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2009 u 19:39
Otok, prekrasni su ti svi sukulenti..ja sam na njih slaba, zato san u setnji tvojim vrtom redovito!! Imas fenomenalnih primjeraka!!
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2009 u 19:57
da li cassula arb. može vani, i u Rijeci?

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
Tweety View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 529
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tweety Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2009 u 20:01
Valjda moze..ne bi te htjela krivo savjetovati, netko ce se ipak iskusniji javiti! Moja je proslu zimu bila cak i pod snijegom jedan dan, sta znaci da stvarno niske temperature moze podnijeti.. 
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2009 u 20:03
Nego sam te zaboravila pitati kaj je na predzadnjoj slici u sredini,sa crvenkastim središtem?To jo nisam vidla a prekrasno je!
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2009 u 20:32
Otok puno sam u zaostatku kod tebe, nije mi jasno ovo upozorenje jer je bar kod tebe uvijek novih slika. Lijepo si posložila ove sukulente, tako su lijepi, a jako su mi poznati i moji-tvoji su duplo narasli od proljeća, morat ću presađivati. Za sve što sam vidjela Clap
život je more
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2009 u 20:47
Rain, ona koju si prije dešifrirala je crassula arborescens, moja je isto tako cvjetala ljetos, a ovo sa crvenkastim središtem je jedan sukulent koji znam kako se zove, a javit ću ti kad onaj nijemac Alzheimer ode spavati (možda se tada sjetim). Inače je na suncu još ljepše crvenkaste boje i lijepo cvate
Takvih imam puno, pa ....

Evo slike sa cvijetom


Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2009 u 21:51
Sjetila sam se - crassula rosularis
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2009 u 08:42
Mirna, evo uspjela si staviti sliku. Vidim da imaš prekrasnu terasu, ne znam da li imaš i vrt - ali sigurno imaš lijepog cvijeća. Otvori svoju temu pa da svi uživamo u njemu.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2009 u 08:53
U toku je uređenje ove gredice u mom vrtu. Za sada je složen dio stazice







Ako vrijeme dozvoli, već danas će puno bolje izgledati. Uz stazicu ću složiti tegle - one jesensko zimske, posaditi u zemlju ostatak maćuhica.

Složila sam u glavi cjelovit izgled ove gredice, jedini je problem što ujutro imam jednu ideju, a popodne drugu LOL
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2009 u 09:57
Super, crasulu rosilaris imam i ja, ali je unutra, možda bi mogla prezimiti i vani, treba probati- stavit ću jednu van, jer ih imam više, ionako ih treba razdjeliti.
Inače krasulu ovatu držim vani bez problema po zimi.
 
Ove stazice od cigle su fenomenalne, a mm se čudi što ja okolo dkupljam stare cigle.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2009 u 10:18
Samo ti mogu reći da imaš zlatne ruke i dati stvarno mogu pozavidjeti
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2009 u 11:48
nisam još vidjela ovakvu crasulu, super je Thumbs%20Up baš me zanima kako će nova gredica izgledati kada bude gotova Smile
ispada da smo postali pravi efikasniji od čistoće, skupljamo stare cigle, stare tegle i posude, virkamo oko kontejnera treba nam neku eko nagradu dati LOL
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2009 u 13:00
Draga Otok,
 
Kolekcija sukulenata ti je fenomenalna i zajedno sa sedumima i svime ostalime znanim i neznanim, barem meni, izgleda odlično.
A, one stazice-rubnici od cigle su jako dekorativni, ideja ti je odlična, možda ću te kopirati, ako nemaš ništa protiv-super,super
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2009 u 13:10
Bilo je starih termo peći, pa ......
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2009 u 13:36

Crassula ... je baš lijepa. Ja ni ne pokušavam popamtiti imena.

Stazica je za pet. Od kud ti cigle si već odgovorila!WinkLOL
I ja bih trebala jedno pol m3, pa skupljam okolo!LOL
Na vrh
Athena View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 283
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Athena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2009 u 13:48
Toliko sukulenata na jednom mjestu! Super su!
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2009 u 13:56
Ideja za stazicu-super ali da te MM vidi kamo si stavila te šamotne opuki odmah bi bilo Angry smile232, on ih skuplja ko hrčak za ozidat kamin Wink
 
Super su ti sukulenti, ovu rosularis imam i ja od Triše, od jednog picmoljka na proljeće već sam napravila dvije vaze i još podjelila, stvarno je posebna.......
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2009 u 14:06
Ajme Otok, kod tebe je sezona cvjetanja na vrhuncu. Vrt i teglice izgledaju super, a tebi kompliment za vrijedne ruke. Smile
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 9394959697 374>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,391 sekundi.