Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vrt za moju dušu
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vrt za moju dušu

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 96979899100 125>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2013 u 01:16
Malo sam navratila da vidim kako je kod tebe Muhle...Predivne crvene čuvarkuće si ukomponirao u posebno lijepo kamenje...Oni mali irisi iz Plodina su prekrasni..Sve Plodine osim naših ovdje, imaju neke zanimljive biljčice...
sutra je novi dan
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2013 u 06:03
Zaista je prekrasno čak i zimi u tvojem vrtu, i meni su one čuvarkuće divne Heart
belica,zagreb
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2013 u 09:01
I samo nekoliko slika kod tebe uvijek mi izmami osmjeh na lice.Oni irisi su prekrasni,a sigurna sam da će ono kamenje biti negdje lijepo smješteno.
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2013 u 09:16
...veseli me što si navratio i nagradio nas s nekoliko upečatljivih fotki...tvoj vrt oduševljava i u zimskom izdanju, bez cvjetnica i vatrometa boja, barem mene osobno...konfiguracija terena, raspored kamenja, njihov oblik, veličina, tu i tamo nešto zeleno zaista je dovoljno da ispuni dušu i prepozna istinskog ljubitelja prirode...
lijepi pozdrav
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2013 u 10:02

Mislim da je sve već rečeno pa da ne ponavljam.
Samo ću reći da sam uvijek oduševljena kad navratim u tvoj vrt   Smile.
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2013 u 10:53
Baš san ljubomorna na šupo kamene Wink.
Mislin da mi je lespedesa smrznula, baren je nadzemni del..... će ona ča potirat zemlji ili je šla kvragu. Čudno mi je za nju jer ni bila neka strašna zima....
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2013 u 16:51
Originalno poslano od člana muhlenbergia muhlenbergia napisao:

Kad nema cvijeća stavljam još malo kamenja koje čeka za doradu još neki dijelova vrta.

[IMG">http://www.cvijet.info/images/galleries/640-480/8e4daeb5-IMG_7222.jpg" />

Već mogu zamisliti kako će to na ljeto izgledati

Kombinacija kamena i čuvarkuća je fantastična.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2013 u 18:16
jagoda ,belica ,Camellia ,Retriver Sara ,nastazija,korijenko ,makk - Hvala Vam svima što uvijek podržavate mene i moj vrt.Kada govorimo o kamenu meni je neki put u vrtu važnije kamenje nego cvijeće.Od prvih dana bavljenja vrtom uvijek me je najviše privlačila izrada kamenjara,kada kombiniram kamenje puno puta ga okrenem i izvrnem prije nego mu nađem pravu poziciju.Šta se može svatko je s nečim nadaren ili udaren,kako si tko uzme.

jagoda - u Plodinama u Labinu bilo je za kupiti tri vrste malih irisa,onaj sa slike Iris reticulata Alida i Iiris reticulata Harmony.

korijenko - lespedeza u principu strada svake godine do tla i iz korijena ponovo potjera u proljeće,ako je blaga zima onda se desi da najači izboji ostanu zeleni do visine 60 cm i tu ih se odreže u proljeće


Popodne je kod mene počeo padati snijeg,evo jedne slike

From the earth we come to the earth we return in between we garden
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2013 u 19:36
Dakle, uvijek lijepo. Bude se biljke, proljeće je na vidiku, a opet vidim i kod tebe pao snijeg. Nadajmo se da neće dugo.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2013 u 21:33
Navratila sam da vidim što je novoga i da se malo nauživam u biljkama i kamenju. Divno je to šuplje kamenje a i ja sam ga dovlačila sa 3 lokacije pa shvaćam ljubav prema kamenju i kamenjaru.
Čekamo da zima prođe...
smile113
 
Rijeka

Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2013 u 22:25
Lijep ti je vrt. Koliko dugo treba da procvjeta hemerocallis dobiven iz sjemena?
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2013 u 22:47
Originalno poslano od člana muhlenbergia muhlenbergia napisao:

 
U tvom prekrasnom vrtu i usred zime nešto cvate. Koji je to grm? Prvo sam mislila da je hamamelis, ali on nema još lišće, a ni oblik mu nije isti.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2013 u 23:24
Originalno poslano od člana korijenko korijenko napisao:

Baš san ljubomorna na šupo kamene [IMG]smileys/smiley2.gif" align="absmiddle" alt="Wink" />. Mislin da mi je lespedesa smrznula, baren je nadzemni del..... će ona ča potirat zemlji ili je šla kvragu. Čudno mi je za nju jer ni bila neka strašna zima....





Korjenko ja je imam već nekoliko sezona, uvjek je vani ali u važu. Izgleda kao da se osuši ali u proljeće ponovo baca izboje. Muhle je dobro napisal krene od tamo do kuda je živa...Ostalo treba orezati i opet iznova...
sutra je novi dan
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2013 u 23:26
milica7 - Hemerocallisu treba oko tri godine da procvijeta,samo što kao i kod perunika iz sjemena se dobije puno loših a malo kvalitetnih vrsta

anabistrica - Ovo je Chimonanthus Praecox ,cvijeta zimi a kod mene je već skoro ocvao.Budući da nije bila jaka zima na njemu je ostalo prošlogodišnje lišće,inače mu lišće normalno opada u jesen.Grm nije toliko zanimljiv radi cvijeta koji je dosta sitan otprilike 1x1,5 cm,ali zato ima predivan miris koji se širi kad je malo ljepše vrijeme.

From the earth we come to the earth we return in between we garden
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2013 u 23:31
jagoda - šteta je da je ne posadite u vrt jer kada slobodno raste dođe predivna,treba znati da odrasli grm zauzme promjer kruga 3-4 metra.
From the earth we come to the earth we return in between we garden
Na vrh
bucka123 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bucka123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2013 u 23:41

Ovdje ne samo da sam se nadivila ljepoti različitih vrsta bilja, već i prekrasnim, kvalitetnim fotografijama.

Jako sam sretna što na ovom cif-u ima pravih znalaca, pa nam to između ostalog olakšava kupnju željenog cvijeća.


Nemoj hodati ispred mene,možda te neću moći pratiti. Nemoj hodati iza mene, možda te neću znati voditi.Samo hodaj pokraj mene i budi mi prijatelj.    
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2013 u 23:50
Hvala na informaciji, grm je jako lijep, a sad kad sam čula da i miriši, još mi se više sviđa.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2013 u 07:22
muhlenbergia detalji iz tvog vrta su uvijek lijepi i zanimljivi za pogledati Clap
i uvijek vuku na još Wink

nisam ni ja odolila mini irisima k. hodkin, moji će u teglu... do daljnjeg, tvoji su se već lijepo smjestili u vrtu, ušuškani ko da su tu oduvijek
jesi li im skinuo treset prije sadnje u vrtnu zemlju?
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2013 u 10:58
krasno
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2013 u 12:16
natalija - Nisam im skinuo treset sa korijena,ja još umiješam u običnu vrtnu zemlju( crvenica ) malo humusa.

From the earth we come to the earth we return in between we garden
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 96979899100 125>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,437 sekundi.