Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Naše dvorište
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Naše dvorište

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 96979899100 140>
Korisnik
Poruka
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2010 u 20:30
Ovo su puzajući ( ili viseći) prkosi
Picture%20956
bijeli
Picture%20953
žuti
Picture%20951
i još je jedan žuto/narandžasti i krupnijeg cvijeta, ali nikako ih uloviti da svi zajedno cvatu Confused
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2010 u 20:39
Ova se rudbekia izgleda nije mogla odlučiti jel bi bila R. fulgida ( žuta - jednobojna) ili R. hirta ( višebojna), pa je ispala špricana LOL
Picture%20959
za ljubitelje mirisa evo jedna grana moje glicinije stablašice/penjačice
Picture%20958
da ne mislite da imam samo one posebne prkose, imam ja i prkosa vulgaris koji se sami zasiju gdje oni hoće Wink
Picture%20965
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2010 u 20:43
Malo moga krumpirka
Picture%20966
ove begonije, odnosno njihovo sjeme su mi stigle sa zemljom i baš su mi... drugačije
Picture%20967
 imaju krupniji cvijet od bijelih kupljenih i roskasti rub po laticama
Picture%20969
 bijela za usporedbu
 
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2010 u 21:07
Ovu seriju slika bi ja nazvala " Svi moji ščiri"
Lani sam imala najviše ovakvih
ščir%20-%20amaranthus
 koje sam ja nazvala "till eulenspiegel" odnosno kapa dvorske lude LOL
no ove godine uopće nijedan nije takav nego mali i "jednorogi"
Picture%20964
ovakvih metličastih sam imala i lani, a imam ih i ove godine
Picture%20962
no ovaj je nešto između prva dva
Picture%20970
 no ovih širokog lista nisam imala, otkud su se oni stvorili pojma nemam...
Picture%20960
a cvijet mu je isto drugačiji
Picture%20961
P.S. Konte i Sara vi ste sada ovoga zadnjega dobile.
 
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2010 u 22:03
Lijepi ščiri nisam ni znala da ih ima toliko vrstaTongue
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2010 u 22:07
otkud samo izvlačiš sve te divne cvjeteke...tvoji šćiri pomalo konstruiraju jednu zgodnu priču, pa neće više biti zanimljivi samo po izgledu, a baš su štosni. Kak je euphorbia?
lijepi pozdrav
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2010 u 08:27
Rudbekije su mi smile227 ! Kate, taj šćir , koliko on "ode" u visinu ? Meni on efektno izgleda ali bojim se da na svojih malo kvadrata nemam baš uslove za njega a uvijek mi oko zapne na njemu...
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2010 u 15:54
Kaktusiću, nemam pojma koliko vrsta ih ima, ali kao što sam i slikom pokazala nije garancija da će biti isti kao oni iz kojih je sjeme. Meni osobno su oni lanjski bili najljepši ( dvorske lude), oni imaju crvenkast list, metličasti zeleni list, a ovih zadnjih nisam prije imala, oni su mi iznenađenje Wink.
Ha,ha, Sarić, imaš pravo, stvaraju neku svoju priču kako se transformiraju i mijenjaju "opravicu".
Ivna, lanjski su bili čak do 1 m visoki, ali gotovo bez lišća... oni sa druge slike su jedva 25 cm i tanucke stabljike tako da su polegli. Metličasti su od 40 do 80 cm, kako koji, dok su ovi zadnji cca 1/2 m za sada, ali imaju puno listova i široki su... oni podsječaju na trikolore...
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2010 u 16:04
Baš su posebni ti ščirevi! I lijepi i neobični.
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2010 u 20:18
svratila sam da uzivam u tvom cvijecu
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2010 u 22:07
Super su ti Amaranthusi Thumbs%20Up,i ja ih imam na par mjesta u vrtu ali nisu svugdje isti. Sve zavisi od zemlje.Meni je jedan narastao metar i 30 u visinu i ogroman je a drugi sitni i uski.
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2010 u 22:19
lijepo Kate
trubače su prekrasne,
kak to kod tebe šćir samo uvis raste, ja imam one koji vise kao surle
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2010 u 22:35
Ovi tvoji ščiri su stvarno neobične biljke !
Na vrh
Kornjača View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 03 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 145
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kornjača Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2010 u 10:52
Sve je tako prekrasno,jednostavno zastane mi dah dok sve to gledam.
vladati nad sobom
najveca je vlast
Na vrh
goga-zg View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje goga-zg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2010 u 10:56
svaka pohvala za tvoje cvijeće.smile64
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2010 u 14:41
Iako su tvoje ehinacee nešto najljepše u mom dvorištu, vidim tu još ponešto što mi se jaaaako sviđa, pa javim ti na jesen.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2010 u 19:09
Drage moje curice, lijepo mi vas je vidjeti u mome dvorištu, svaka vaša posjeta me razveseli, hvala vam puno.
Da, neobični su ščiri i kako veli Josipa nisu svugdje isti, ali oni uopće nisu isti... moglo bi se reći da nema 2 potpuno ista... visina od 20 cm do skoro 1 m, jedna grana, dvije, tri, više, svjetlije i tamnije crveni... mogla bih još toga nabrojati.
Triša, drago mi je da ti ehinacee cvjetaju, a za ovo što veliš da si nešto škicnula, samo ti viči...
A ovaj lijepi, elegantni gospodin mi je stigao sa Brača
Picture%20982
Lantanaaaa, vidi me kako sam lijep!smile78
A ovaj gosponček kameleon je stigao pak iz Karlovca
Picture%20984
Horti smile78
Znam da sam dosadna sa glicinijom, ali šta ću kada ju volim, pogotovo kada mi zamiriši dvorište...stablašica/penjačica
Picture%20985
i malo njenih cveteka, da i vama zamirišu
Picture%20986
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2010 u 19:24
A ja sam vam zapravo jedno siroče... ne ratno, nego dva puta zaboravljeno siroče. Prvi puta me moja vrtlarica zaboravila u jesen izvaditi iz zemlje, a moju veliku sestru je ureno izvadila u pospremila da se ne smrzne, a mene... nije vidjela u zemlji Confused. Ali ja se nisam dala... preživjela ja zimu, a onda me moja vrtlarica našla u proljeće, i dok je prekapala cvjetnjak izvadila iz zemlje i ostavila sa strane. Vidjela sam ja da se meni ne piše dobro i dok je ona sadila neko drugo cvijeće ja sam šmugnula u jednu rupicu između temelja kuće i inekog hlaaadnog betona i od tu me više nitko nije mogao izvaditi... a nije nitko ni znao da sam tu Wink. No onda je došlo ljeto i ja sam pokazala svoj nosić, odnosno listeke i tek onda je me moja vrtlarica skužila LOL, pa mi je kada je bilo jako vruće dala malo vodice da ne umrem od žeđi. Dala mi je nešto i papati, ali to je bilo fuj, bljak, a smrdilo ko sam vrag, ali zažmirila sam i popapala to... došla je jesen, pa i huda zima, a ja sam bila u svome skrovištu. No, evo mene, tu sam, sve sam to preživjela i poglečte me sada koja sam ja ljepotica...
Picture%20987
 i da, moja velika sestra još uopće ne cvjeta Wink
Picture%20988
P.S. možda bi takvu priču ispričala ova gladiolica, a možda bi bila i oštrija prema meni Wink.
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2010 u 19:32
No idemo dalje...
 ovo je moj hipoestes
Picture%20996
 i jeeee, procvala moja jedna jedina cinija
Picture%201003
moj balkon sa pelargonijama i silverom, a petunije su samonikle Wink
ljetni jorgovan ili budleja miriši li mirišiiiii
Picture%201006
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2010 u 19:35
Ups, balkon malo prevelik...
svekrvini suncokreti  - slikani sa moga balkona
Picture%201008
 na lodži cvate hibić, stari, veliki a cvijet... trči, trči pa cvijet, no sad je dotrčao
Picture%201010
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 96979899100 140>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.