Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kaktusi u cvatu
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kaktusi u cvatu

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 979899100101 134>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2013 u 21:21
ovaj mi je malo bolestan
 photo S5007875_zps9cf22680.jpg






pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mezcal View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Siječanj 2013
Lokacija: Bgd
Status: Offline
Bodovi: 48
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Mezcal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2013 u 00:41
Evo i od mene malo slicica (za sad vecinom sitno-cvetajuce Mamilarije, po neka Rebucija itd.), stavljao sam vec na jedan drugi forum, pa je nekima mozda vec sve i poznato;) Ocekujem od 5og meseca mnogo vise, samo da suncanih sati bude dovoljno;)
  
  
  
   
Svim clanovima zelim srecno i uspesno cvetanje biljcica u novoj sezoni:)

Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2013 u 06:55
Krenulo je krenulo... Sve jedno ljepše od drugoga, Kamenjar onaj echinocereus me oduševljava!
Kako je krenuo "od prve"!!??
Svima pohvale i samo "gurajte"...
Pozdrav................schumy
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2013 u 07:05
Originalno poslano od člana Mezcal Mezcal napisao:

Svim clanovima zelim srecno i uspesno cvetanje biljcica u novoj sezoni:)

Tebi također Mezcal. Da ti bude  obilna cvjetna godina. Smile No, vidim da ti posao ide od ruke.Approve Tako da nema zime.LOL

Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2013 u 07:09
Koliko tu ima lijepih cvjetova,divota jednasmile71,moji su još uvijek u pupovima,zima je bila duga.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2013 u 20:59
Divota od cvijeća !!!
MK polako, i moji su puni pupova, stići ćemo mi njih !
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2013 u 21:44
mammillaria .....?
echinofossulocactus crispatus
parodia chrysacanthion
mammillaria hahniana
turbinicarpus schwarzii
gymnocalycium bruchii
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2013 u 22:00
Pinus bravo! Da li vidiš sad razliku u cvjetanju s obzirom na način zimovanja(mislim na one u malim staklenicima što si ih jesenas dugo držao vani)?
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2013 u 22:15
Mali kaktus,  više ne znam za većinu kaktusa  gdje su prezimljavali. No mislim da neke bitne razlike nema u cvatnji  zbog načina prezimljavanja.

 

Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2013 u 22:53
Lijepo Pinus !
A zašto moj echinofossulo...... neće da cvate ? Imam 2 komada i ni jedan ne pokazuje želju za cvatnjom ?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2013 u 07:09
Pinus,na prvoj slici bi mogla biti mammillaria microhelia.

Glikica,ja imam pet echinofossulocactusa,a samo je jedan već drugu godinu za redom cvjeta,ostali ni makac.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2013 u 08:29
mammillaria ....?
Mali kaktus, hvala. Tongue  
Isti problem na ovoj slici. Mamilarije , samo koje ?
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2013 u 08:36
smile120Milina !
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2013 u 10:47
Pinus, Miss M, Kamenjar, Mezcal prekrasni su vam kaktusi!!!!!Clap
Moji su tek u pupovima, i kasno smo ih budili. Dosta dugo je trajala zima u Zagrebu.
Neka se sve zeleni
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2013 u 13:09
da se i ja počnem gurati u cvjetno društvo_rebutia, ne znam koja, piše na pločici




Uploaded with ImageShack.us

...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2013 u 17:58
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

Lijepo Pinus !
A zašto moj echinofossulo...... neće da cvate ? Imam 2 komada i ni jedan ne pokazuje želju za cvatnjom ?
Glikice ni moji čak ni oni koje sam kupila s cvjetovima druge godine ništa njima treba specifični zimovanje na svjetlu neke vrste čak treba i malo zalivucnuti  a stvarno nemam toliko mjesta da im svima pružim što bi trebalo. Iako mi zimuju na svjetlu od cvjetova još ništa. 
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2013 u 11:00

Mammillaria duwei
Neka se sve zeleni
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2013 u 20:20
Vauuuuu! Nisam vlasnica kaktusa ali kada vidim ove prekrasne cvjetiće poželim ih barem 10-ak! Bravo!smile55
Na vrh
Mezcal View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Siječanj 2013
Lokacija: Bgd
Status: Offline
Bodovi: 48
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (2) Hvala(2)   Citiranje Mezcal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2013 u 21:37
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

Lijepo Pinus !
A zašto moj echinofossulo...... neće da cvate ? Imam 2 komada i ni jedan ne pokazuje želju za cvatnjom ?

Evo nesto sto sam citao ranije, pa...ne znam, mozda bude od koristi, citiracu jednog starijeg kaktusara, nadam se da ne bi imao nista protiv: 
"Kad su u pitanju stenokaktusi ima jedna mala zackoljica. Oni u prorodi rastu uglavnom po travnatim teritorijama. Naravno, zimi, makar i ne bila previse jakaka kako i jeste u njihovoj postjbini, ipak ima manje trave i nije tako bujna.

Zto je pravilo da stenokaktusi treba da zimuju na svetlom mestuda bi zametnuli pupoljke

Zackoljica broj dva: Kad se u prolece iznesu na otvoreno ili na letnje staniste pa ma gde ono bilo, dobro je postaviti tako da budu na isti nacin orijentisani prema svetlosti kao i za vreme zimovanja.

Da se ne bi iskrivili kod ljubitelja koji im pruzaju svetlost samo sa jedne strane, okretanje za 180 stepeni se vrsi kad precvetaju. 

Pozdrav,
Joca"

Ovo sam probao na 2 (od svojih 5) Stenocactusa, samo ta 2 su jos mogla stati na prozorsku dasku jesenas, od ta 2, 1 je upravo zemetnuo pupoljke, kod drugog jos nista. Sad, da li to ima neke veze sto sam vodio racuna da bude isto orijentisan kao u zimovniku, ili je cista slucajnost - nemam pojma:)

Na vrh
Mezcal View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Siječanj 2013
Lokacija: Bgd
Status: Offline
Bodovi: 48
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Mezcal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2013 u 21:42
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/mammillaria_____/58232.aspx - http://www.cvijet.info/s/galleries/640-480/4ee2a361-020.JPG
mammillaria ....?
Mali kaktus, hvala. Tongue  
Isti problem na ovoj slici. Mamilarije , samo koje ?

Mozda Mammillarie Karwinskiane? 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 979899100101 134>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,359 sekundi.