Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moja cvjetna oaza na brijegu
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moja cvjetna oaza na brijegu

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 979899100101 319>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2012 u 22:06
...dvije nevjerojatno čarobne kalanhoeStar...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2012 u 22:58
Dobrodosla draga, nisam niti primjetila da si se vratila, cijeli dan sam imala posla sa mojom cisternom za kisnicu, ispraznila zadnje kapljice vode, oprala je, i sad je suha ko barut.
Kaj se vrta tice, mozemo svi zajedno kukati, ali bolje zazivati kisu. Ipak, nekome ne smeta susa, delosperma i salvia su prekrasne.
A i onaj "utjesni sukulentic" nije los. smile78
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2012 u 08:35
ma jel se to naša skitnica vratila? Wink
draga, lijepo si se ponovila sukulentima, a kad kažeš suhi brijeg, jaaako dobro znam o čemu pričaš jer i kod mene je situacija ista Confused
najrađe bih sve ošišala...

Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2012 u 17:01
Danas na poslu mi nije bila gužva pa sam iskoristila vrijeme i prolistala tvoje stranice od samog početka pa do kraja : dakle, nemam riječi kojima bih opisala svoje divljenje prema tvom imanju !
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2012 u 00:00
maris40 evo me opet na gruntu.Drugi dan išla sam kupiti policu(pa nisu jadni mogli biti na pločicama,jel'tako?)i sad je puna.MM rekao da misli da je i zadnja jer problem je zimski smještaj.Ako treba idem odmah zidati zimovalište,ha,ha,ha.

Lovro hvala ti na šetnji i dođi opet.

Retriver Sara i mene su kalanhoe osvojile na prvi pogled.

Carol znaš da mislim na tebe jer si i ti na vrhu brega pa dijelimo iste radosti i muke.Moja cisterna ima više od 30 m3 i već danima je prazna.Jedino je rješenje kopati bunar,ali mislim da je kod mene dubina na kojoj je vodonosni sloj oko 25 m,pa ti kopaj.Očekujemo kišu,nemamo izbora.

kontesaa evo mene.Volim ti ja naše brege pa makar sad i nisu zeleni.Ono malo što se kod mene zeleni nije trava nego pirika.Na jesen joj objavljujem rat do istrebljenja.Postupak je dug,ali učinkovit.Vidjet ćemo tko će prije odustati,ja ili ona.

Glikica ti se danas našetala,a vani vrućina.Nadam se da si se dobro provela i dođi mi opet.
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2012 u 00:21
Suša ili ne, kod tebe je uvijek puno lijepoga za vidjeti!
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2012 u 07:46
draga camellia ja ne vjerujem da je stanje baš tako loše, nadam se da je to samo naizgled tako i vjerujem da će se s prvim kapima kiše sve početi buditi, zleniti...
ozbiljno mislim da bi trebalo uvesti i termin ljetni san, jer jadne biljke po ovim vrućinama i suši, moraju pasti u komu, privremenu, nadam se
samo nek se one povrate u jesen i niko sretniji od nas

sretna sam da smo se upoznali, hvala ti na posjeti, poklonima, ugodnom društvu i lijepim rječima hvale

ako ima koji poduzetan duh na forumu, mogao bi se baciti u proizvodnju polica za mesnatice, čini mi se da je taj posao u porastu, da se javlja sve veća potreba na tržištu LOL

pelcere si lijepo zbinula, kod tebe će sigurno uživati

a nove kalanchoe su super, thyrsifloru imam od lani, obožavam je, a jarebicu sam i ja nedavno pazarila u istoj firmi, pa ko joj je mogao odoliti LOL
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2012 u 12:56
dadinica i natalija hvala na posjeti mom vrtu i naravno,dođite opet.

natalija,znaš da sam razmišljala o izradi polica u vlastitoj režiji,ali kad sam pogledala cijene,više se isplati kupiti gotove,tako da taj biznis cvjeta samo u velikim centrima.Ova moja polica je za preporuku jer se visine mogu kombinirati(spojene su crnim plastikama na svakoj visini) tako da je možeš podijeliti na 2,3 dijela zavisi koliko tko ima mjesta.Vidjet ćeš na slijedećim slikama kako je ipak sve suho.
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2012 u 13:05


Jedna nova ljepotica Haworthia
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2012 u 13:10


I tu piše Haworthia,ali meni sliči na alou,malo je stradala u transportu,ali oporavit će se
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2012 u 13:14


Jedan kaktusić(pisalo samo cactus mix)
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2012 u 13:17


Pa malo Crassula (bilo sniženje u Kaliji,4 kom za 30 kn)
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2012 u 13:19
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2012 u 13:21
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2012 u 13:24


Bebači su već odvojeni
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2012 u 13:27
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2012 u 13:29
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2012 u 13:36


I šećer na kraju Aeonium arboreum (belica nisam mogla ne kupiti ga,bilo je jače od mene)
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2012 u 13:39


I sve to smješteno na još jednoj polici(upozorena sam na vrijeme na nema slijedeće)
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2012 u 13:42
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 979899100101 319>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,359 sekundi.