Srdašca - Dicentra |
Odgovori | Stranica 123 7> |
Korisnik | |
Donata
Trajnica Pridružen: 21 Ožujak 2007 Lokacija: Croatia Status: Offline Bodovi: 2260 |
Opcije poruke
Hvala(0)
Objavljeno: 03 Svibanj 2007 u 22:14 |
Dicentra je neobična biljčica koja ima cvijetove u obliku srca.Iako je smatraju staromodnom biljčicom u zadnje vrijeme je sve omiljenija. Nisam joj ni ja odolila.[IMG]http://i159.photobucket.com/albums/t159/vlasta_2007/grebatica111.jpg" height="480" width="640" />Neobično je da se cijela biljčica kod mame sasušila zbog radova potpuno je zaboravljena u jednom pitaru...ali ipak je pustila jedno srce...Vrlo neobično ... Što ti je život!!!Ne možeš ga zaustaviti!!![IMG]smileys/smiley1.gif" align="absmiddle" alt="Smile" />[IMG]http://i159.photobucket.com/albums/t159/vlasta_2007/grebatica135.jpg" height="480" width="640" />
|
|
Sponzorirani linkovi | |
shasha
Cvjetni guru Pridružen: 25 Ožujak 2007 Status: Offline Bodovi: 11064 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Siroće malo,ma bitno da daje znakove života,one su jako izdržljive.Ove godine sam od mame donjela jedan grmić tih crvenih,samo bijele nikako da nađem.Samo ih na slikama viđam.Ajme moram početi popis biljaka raditi koje sve hoću a rijetko ih ima,pa kad odem na Floru,trebat će mi kamion na povratku kući
|
|
Donata
Trajnica Pridružen: 21 Ožujak 2007 Lokacija: Croatia Status: Offline Bodovi: 2260 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Evo našla sam nešto o bijeloj - da mi ne prođe kao kod mame.. Decora Buzet Poznata je i lijepa sorta Dicentra spectabilis 'Alba' s potpuno bijelim cvjetovima. Ona je nešto slabijeg rasta, a stabljike i listovi su svijetlije zelene boje. Cvate i tijekom svibnja, a pojedinačno i u lipnju. Volite li cvijeće u vazi, srdašca su u tom smislu vrlo zahvalna jer odrezani cvjetovi traju relativno dugo. |
|
dina
Cvjetni guru Pridružen: 22 Ožujak 2007 Lokacija: Bosnia Hercegovina Status: Offline Bodovi: 5073 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
jako lijepo Donata
moja nana je imala toga jako puno i uzgajala ga je u bašti,ali vremenom je jednostavno nestalo |
|
Donata
Trajnica Pridružen: 21 Ožujak 2007 Lokacija: Croatia Status: Offline Bodovi: 2260 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
I onda je procvjetala ovako.. nemožeš vjerovati
a onda se i zazelenila...a skoro da je bila otpisana... Bravo za hrabro srce.... |
|
shasha
Cvjetni guru Pridružen: 25 Ožujak 2007 Status: Offline Bodovi: 11064 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
jupiiiii
|
|
angi
Odrastao grm Pridružen: 02 Travanj 2007 Status: Offline Bodovi: 1139 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
da, prosto da ostaneš bez riječi,
to je ljubav
|
|
dina
Cvjetni guru Pridružen: 22 Ožujak 2007 Lokacija: Bosnia Hercegovina Status: Offline Bodovi: 5073 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
|
|
administrator
Profil člana
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi poruke člana
Poseti WEB site člana
Dodaj na listu prijatelja
administrator tata-mata foruma © Pridružen: 28 Siječanj 2007 Lokacija: Zlatna dolina Status: Offline Bodovi: 6910 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
kad god ju vidim uvijek se sjetim bakinog vrta i djetinjstva!
|
|
frida
Neukroćena biljka Pridružen: 17 Rujan 2007 Lokacija: . Status: Offline Bodovi: 3399 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Baš to!!! Baka je imala veliki grm, rastao u vrtu, a ona je taj cvijet zvala " rečinice" ( naušnice). |
|
tibor
Mladi grm Pridružen: 26 Rujan 2007 Lokacija: Croatia Status: Offline Bodovi: 726 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Donata,ovu biljku moja stara uzgaja...
a ova bijela je stvarno extra!!!!
|
|
natalija
Cvjetni guru Pridružen: 15 Prosinac 2007 Lokacija: zadar Status: Offline Bodovi: 5452 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
ova bijela je prekrasna
ja imam ovu drugu i to u vrtu sve se mislim malo je pomaknuti, jer je vrt mali, a sve u njemu raste bez ikakvog reda ali zao mi... da ne unistim nesto |
|
natalija
Cvjetni guru Pridružen: 15 Prosinac 2007 Lokacija: zadar Status: Offline Bodovi: 5452 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
i evo vec je krenula...
na minijaturnoj biljcici vec ima i pupoljak tako je i lani bilo s time da je poslije bilo jako velikih grana, ali s jako malim brojem cvjetova... za razliku od prvih godina ne znam u cemu je stvar |
|
VERA1
Upravo klijam Pridružen: 22 Travanj 2008 Status: Offline Bodovi: 134 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Moja mama iam ovakvu rozu Dicentru a bijelu prvi puta vidim. Prekrasna je.
|
|
Dalmax22
Mladi grm Pridružen: 17 Siječanj 2008 Status: Offline Bodovi: 665 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
roza jos i ima za kupiti dok bijele nema skoro nikad
|
|
natalija
Cvjetni guru Pridružen: 15 Prosinac 2007 Lokacija: zadar Status: Offline Bodovi: 5452 |
Opcije poruke
Hvala(1)
|
evo moja vec ocvala, ali slikala sam je na vrijeme
|
|
OTOK
Cvjetni guru Kreator Cvijet.info enciklopedije Pridružen: 26 Rujan 2008 Status: Offline Bodovi: 13777 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Kada je vrijeme za razmnoževanje - jesen ili proljeće? |
|
Jasenka
Mladi grm Pridružen: 24 Rujan 2008 Status: Offline Bodovi: 505 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Ja sam svoje dobila na jesen, kad su i razdjeljene, a znam da može i na proljeće, samo je na proljeće malo lakše jer tada već potjeraju, pa se mogu vidjeti izdanci, dok je sada samo korjen...
|
|
natalija
Cvjetni guru Pridružen: 15 Prosinac 2007 Lokacija: zadar Status: Offline Bodovi: 5452 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
i ja sam čula da se rasađuje u proljeće - čim počne izbijati iz zemlje treba razdijeliti biljku
|
|
josipa
Mladi grm Pridružen: 13 Prosinac 2008 Lokacija: Bosnia Hercegovina Status: Offline Bodovi: 992 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
mene zanima može li se razmnožavati iz sjemena.
|
|
Odgovori | Stranica 123 7> |
Tweet
|
Pređi na drugi forum | Forumska ovlaštenja Vi ne možete objavljivati nove teme na ovom forumu Vi ne možete odgovarati na teme Vi ne možete brisati vaše poruke Vi ne možete urediti svoje poruke Vi ne možete dodati anketu Vi ne možete glasati u anketi |