Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Decoupage tehnika – salvetna tehnika > Decoupage uputstva i savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - trebam savjet
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


trebam savjet

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: trebam savjet
    Objavljeno: 07 Listopad 2009 u 19:55
evo i mene tu i trebam savjet...zanima me decoupage -radila bi okvirice za slike.. i boce...zanima me vasa preporuka koje je ljepilo dobro za to...salvetice tek imam 2-3 al polako tek krecem...pa bi mi vas savjet strucnjaka dobro dosao...Wink 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2009 u 20:26
maslačak,imaš ovde jednu takvu temu http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=3918 treba ti boja koju češ koristit za podlogu,salvete,salvetno ljepilo ili razrjeden drvofix,kist i spužvica
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2009 u 21:01
ja bi kupila u nb ili chenacho al neznam koji bi mi preporucili...
Na vrh
Izzy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 2446
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Izzy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2009 u 21:17
Ja koristim Art Potch Decoupage (satenski ili mat) od Hobby Line - a, kupljen u Lumosu. Ne kupujem sjajni jer ionako sve lakiram nakon ljepljenja! Smile
Extraordinary in the mundane.
Moj blog

Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2009 u 21:42
kod salvetnog ljepila ja uzimam mat,veliko pakovanje ti se vise ispalti nego ono manje,ja malu bočicu plačam 22kn a ovaj sto izzy spominje je 38kn al tu je 150ml a u ovom od 22kn 50ml!
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2009 u 20:07
super...hvala puno...
Na vrh
Lilly71 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Studeni 2009
Status: Offline
Bodovi: 50
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly71 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2009 u 20:35
...curke...jedna nova koja bi htjela naučiti nešto o toj tehnici...malo sam se igrala sa teglicama, cijevima od radijatora, pločicama u kupaoni, kutijama od cipela...Embarrassed ...sada me zanima kako "nalijepiti" okruglu salvetu na staklo kuhinjskog stola...onako umjesto stolnjaka...potrošila sam ih već brdo i uvijek mi se iskrive dok idem prema kraju...užas...ne odustajem, ali...malo mi je skupoCry...svaka pomoć je dobrodošla...stvarno nisam stručnjak, kako sam već rekla - samo se malo igram (za sada)
PS ispričavam se ako sam promašila temu za pitanje....ali i ja trebam savjet...pa ako je moguće...hvala
Na vrh
Izzy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 2446
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Izzy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2009 u 21:26
Lilly, dobro nam došla među veselu ekipu mackalica! Nemaš pojma gdje si se uvalila, ali gotovo je - nema više natrag! smile73
No, da ti barem malo pomognemo... Uhvatila si se baš nezahvalne stvari - cijela salveta pa još staklo, ali samo polako i puno strpljenja.
Pokušaj najprije vježbati na druga 2 sloja salvete, koji nemaju motive, samo dok "uhvatiš" ritam... Nije veliki problem, samo treba malo prakse - najprije kreni od samog centra salvete i postepeno nanosi ljepilo radijalno, dakle kao zrake sunca, sve više šireći krug! Naravno, negdje će ti se salvetica malo pogužvati, popravi koliko možeš, ali najbolje pričekaj da se malo posuši ljepilo (da nije skroz mokro) i onda noktom malo izravnaj nabor ili mjehurić.
Ja recimo ne koristim uopće kist kad nanosim motive već sve radim prstima jer tako imam najbolji osjećaj jesam li nešto jako stisnula ili gdje mi se napravio mjehurić...
Ne znam šta bih ti još rekla osim - sretno i puno zabave, a manje živciranja! Thumbs%20Up
Extraordinary in the mundane.
Moj blog

Na vrh
Lilly71 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Studeni 2009
Status: Offline
Bodovi: 50
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly71 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2009 u 09:26
...najprije veliko hvala na brzom odgovoru...Smile...a onda još jedno pitanjce: da li bi bilo potrebno, prije salvete, na staklo "namazati"ljepilo pa onda salvetu...obzirom da i ja koristim drvofix - možda ga nisam dobro razrijedila...trudila sam se što više toga pročitati na forumu, ali jednostavno ima previše materijala  za odjednom...molim za malo vremena i strpljenja...Embarrassed... imam djecu, pa i to otežava pristup kompjuteru i materijalu za proučavanje...Tongue
Na vrh
Izzy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 2446
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Izzy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2009 u 14:15
Nema problema! Ja inače ne nanosim ljepilo na podlogu prilikom ljepljenja salvete nego samo preko salvete (kod decoupage papira i printanih papira najprije namažem ljepilo pa onda još preko motiva standardan postupak)! Lakše mi je na suho jer se salveta onda ne zaljepi cijela pa mi se manje gužva i tako... Svatko radi kako mu je najlakše zato kažem da isprobavaš dok ne pronađeš "svoju" tehniku! Smile
Extraordinary in the mundane.
Moj blog

Na vrh
Lilly71 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Studeni 2009
Status: Offline
Bodovi: 50
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly71 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2009 u 15:10
Izzy puno ti hvala...danas ću se početi igrati malo...nadam se da ću smjeti ponovo malo "daviti" ako mi zatreba kakav savjetić, a ako uspijem tebi ću se prvoj pohvaliti...drži mi fige...Smile...ovo sa ljepljenjem na podlogu (u mom slučaju staklo) sam negdje pročitala, ali nisam nikada probavala...
Na vrh
Izzy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 2446
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Izzy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2009 u 15:22
Držim ti fige i pitaj sve što te zanima! Wink
Extraordinary in the mundane.
Moj blog

Na vrh
Lilly71 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Studeni 2009
Status: Offline
Bodovi: 50
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly71 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2009 u 21:15
...ajme, koja muka...4 sam bacila, ali ne odustajem...zadnja mi je pukla na kraju Cry...sada više nemam koncentracije, a ni svjetlo mi nije dobro...definitivno trebam dnevnu svjetlost, ili sitničarim i tražim "krivca"...Embarrassed
Na vrh
Izzy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 2446
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Izzy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2009 u 21:19
Ajooooj... Odmori malo, nisi na maratonu! Jesi barem zadovoljnija ovom zadnjom (da ti nije pukla, naravno!)... Ja sve isključivo radim po danu, ne mogu drugačije nikako... A dan nam je tako dug po zimi, ihhh.... Confused
Extraordinary in the mundane.
Moj blog

Na vrh
Lilly71 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Studeni 2009
Status: Offline
Bodovi: 50
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly71 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2009 u 22:41
...ova zadnja je do puknuća bila odlična...i ja inače radim sve po danu, ali dok se dovučem sa posla i obavim što "treba" već je mrakača...sad će vikend, a najavili su kišurinu na riječkom područjuCry tako da baš i neću uživati u čarima sunčanog vremena...

PS uspjelo mi je tako da sam prvo stavila ljepilo na staklo, a onda brzinski zalijepila salvetu...ispod stakla sam stavila jedan sloj (bijeli) kao ciljnik...ma fantazija...i na kraju šipak...bitno je da sam shvatila...
Na vrh
Lilly71 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Studeni 2009
Status: Offline
Bodovi: 50
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly71 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2009 u 21:36
...evo stavila sam par sličica (nadam se da nisam nešto pogriješila, ako jesam isprika)....Embarrassed
Na vrh
omnia violet View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 28 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje omnia violet Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2010 u 22:58
Zanimaju me vaša iskustva s lakovima tj. ljepilima za decoupaque twhniku, prvenstveno sa salvetama!,,,radila sam sa 3 različita i s nijednim nisam baš zadovoljna skroz,,jedan para, drugi na vodenoj bazi pa previše smoži salvetu i sl. s kojim vi majstorice radite, mislim na marku i dobavljača!!
hvala unaprijed!
Pozdrav iz Dubrovnika!
Na vrh
andora2 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 16 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2010 u 10:43
drage moje nedavno sam u knjižari naišla na batik papir koji izgleda super.kako uopće nemam pojma može li se printati na njemu ili ga ljepiti molim vas da mi to objasnite.ima ga u raznim bojama tanji i deblji
Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2010 u 14:01
andora2: dosad si vjerojatno i sama probala što se može s batik papirom Tongue

nego, tema se zove "trebam savjet" pa evo:
čistim jednu malu drvenu klupicu koja em je bila u prošlom stoljeću bojana i nije opće lakirana i još je duuugo stajala vani na balkonu...
već sam ju 2 put brisala i šmirglala, šmirglala i brisala, ali jednostavno je i dalje prljava...Ouch
iskreno, ne znam do koje bi boje trebala doći jer je podloga neka crvenkasta...

1.pitanje: s čim bi ju smjela vlažnim obrisati, a da ne naštetim drvu i da se ne namoči?
2.pitanje: još je na vrhu 8 rupica od čavala koje su zahrđale unutra, izvadila sam prašinu iz njih,
ali ne znam čim da ih popunim, da malo više drvofixa u kombinaciji s bojom stavim?
molim kućne savjete (tipa limun+sol za čišćenje kade) jer mi nije do još dodatnih troškova...

i tak, nikak da pofarbam klupicu dok nije dovoljno čista Tongue
Na vrh
anastazija View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1422
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anastazija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2010 u 18:25
ne pada mi na pamet nijedna mala tajna velikih domaćica pa da ti dam neki kućni savjet za punjenje rupica uo čavala. možda ižvakana žvakačaLOL
da nisi naglasila da hoćeš kućni savjet, rekla bih ti da to obaviš sa kitom za drvo.

a što se tiče šmirglanja i brisanja.... pa šta ako se smoči malo, osušit će se... a kad obojaš neće se vidjeti da je ispod prljavo. možda bi bilo najbolje nekom akrilnom bojom za drvo u nekoliko slojeva.
ja sam to tako riješila na onoj mojoj drvenoj kutiji za brijači pribor (ona sa nekim printom s jabukama na poklopcu). unutrašnjost sam bojala nekom tamnom lak lazurom za drvo (orah nijansa ako se dobro sjećam), a izvana akrilne boje za drvo
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.