Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Decoupage tehnika – salvetna tehnika > Decoupage uputstva i savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Crackle lak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Crackle lak

 Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Crackle lak
    Objavljeno: 06 Rujan 2009 u 20:57
sva svoja pitanja ili tutoriale o crackle lakovima postavite u ovoj temi
 
kad tutoriale koje pronađete na net-u stavljate na forum obavezno navedite stranicu sa koje prenosite ili još bolje stavite samo link na tu stranicu
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2009 u 22:57
Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2009 u 00:08
Na vrh
mare-nostrum View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 05 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 2829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mare-nostrum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2009 u 08:33
LKaća hvala,ove stranice su super.Broken%20Heart
Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2009 u 12:12
evo primjer rada krakla sa kistom i primjer sa spuzvicom,da vidite razliku

 




po meni i nisu bas najuspjesniji,ali bitno da se vidi razlika

Na vrh
mare-nostrum View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 05 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 2829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mare-nostrum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2009 u 12:22

Kaća,kaća ti si uvijek spremna za pomoći i uvijrk imaš neku dobru adresu u rukavu.

Na vrh
prila View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 551
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje prila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2009 u 20:38

radila sam jednu sliku i okolo sam htjela ispucani izgled.koristila sam krakel lak i super je ispalo.no sliku nisam htjela lakirati i sad nakon nekog vremena ti djelovi ispod krakela se ljušte,tj.skida se u ljuskicama i gornja i donja boja.da li to znači da se nakon krakela mora lakirati ili sam nešto zbrkala?koristila sam akrilne boje i nanosila ih u tankom sloju.može li se to ikako popraviti?

Na vrh
mare-nostrum View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 05 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 2829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mare-nostrum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2009 u 20:44
nisam sigurna jer ja sve lakiram bar jedan sloj.ali mislim da lak služi i kao zaštita a ne smo radi boljeg izgleda.A zašto nisi lakirala?
Na vrh
Izzy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 2446
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Izzy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2009 u 21:54
Slažem se s Mare - sve lakirati radi zaštite i nekakvog fiksiranja, pogotovo kod ovog jednokomponentnog crackle laka! Ako ne želiš koristiti lak zbog sjaja, imaš izbor i lakova koji su satenski (lagano sjajni) ili posve mat! Thumbs%20Up
Extraordinary in the mundane.
Moj blog

Na vrh
prila View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 551
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje prila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2009 u 23:26

sad vidim da ideja o ne lakiranju i njije baš sjajna.pošto je to bila slika stare kuće,a imam samo sjajni lak...nema veze,sad znam za drugi put.puno hvala na pomoćiHug

Na vrh
Mikica74 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 31 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 143
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica74 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2009 u 19:19
 ja sam ovde nova pa sam htela da pitam,kad radim na staklu i kad zalepim motiv da li krakle lak premazete preko motiva ili samo okolo.ja sam namazala preko motiva pa mi je boja podloge prosla kroz motiv pa se motiv ne vidi dobro.
Na vrh
Izzy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 2446
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Izzy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2009 u 19:28
Ja sam uglavnom prelazila preko motiva jer mi je bilo lakše nanositi lak na taj način (govorimo o jednokomponentnom crackle laku), ali motiv salvete koji lijepiš na staklo uvijek sa stražnje strane pređi nekom svijetlijom bojom (ili najsličnijom motivu) tako da ga istakneš i baš iz razloga koji se tebi dogodio - da ti se ne "zamuti" nekom tamnijom bojom koju ćeš nanositi kao podlogu za crackle! Takle, samo lagano svijetlijom bojom na poleđinu motiva najprije, a onda sve ostalo normalno! Thumbs%20Up
Extraordinary in the mundane.
Moj blog

Na vrh
Mikica74 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 31 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 143
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica74 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2009 u 13:59
hvala izzy na odgovoru.danas sam pokusala tako i uspelo je
Na vrh
zara2605 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 18 Studeni 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zara2605 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2009 u 09:53
Bok,imam i ja jedno pitanje u vezi krakle laka!
Jel ga treba razrjedit s cim ili se nanosi cisti?
Kupula sam u chemacu, ali je jako gust i teško mi ga je nanosit sa kistom, ne mogu onako u jednom potezu jer onda nanosim predebeli sloj!
hvala...
Na vrh
Izzy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 2446
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Izzy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2009 u 10:06
Zara, crackle lakovi se ne trebaju i ne smiju razrjeđivati inače ne bi uspjeli raspucati  ono što bi trebali... Jednokomponentni crackle lakovi su jako gusti i dosta ih je teško nanositi ravnomjerno na veće površine kistom stoga možda pokušaj spužvicom! Čime god da nanosiš, nemoj se vraćati na mjesto gdje si već nanijela lak inače ništa od raspucavanja! Pogledaj slike u Kaćinom postu prije kako se nanosi spužviom i koja je razlika kad se nanosi sa kistom...
Kistove i sve ostalo čistiš običnom vodom, lak nije na bazi razrjeđivača. Sretno! Thumbs%20Up 
Extraordinary in the mundane.
Moj blog

Na vrh
mare-nostrum View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 05 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 2829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mare-nostrum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2009 u 10:07
zara ništa se ne razrjeđuje,i ne moraš ga nanositi jednim potezom.Možeš ga malo razmazati ali tu trebaš paziti i mazati ili samo lijevo-desno ili gore dolje
Na vrh
mare-nostrum View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 05 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 2829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mare-nostrum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2009 u 10:08
Izzy ali ja njega rmalo razmažem i nije točno da se ne raspuca
Na vrh
Izzy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 2446
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Izzy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2009 u 11:28
Možda zavisi od vrste laka, proizvođača... Moj je bio jako, jako gust i bilo mi je baš teško raditi s njim, nikako nisam bila zadovoljna zato sam prešla na 2K! No sad sm kupila ovaj crackle koji se može nanositi u svim smjerovima i čini se rjeđi pa me možda on usreći! Reći ću vam dojmove kad isprobam! Smile
Extraordinary in the mundane.
Moj blog

Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2009 u 21:25
moje iskustvo je da se smije mazat na jednom mjestu,ali samo unutar par sekundi,ako se naknadno ide vracat na vec prebojano mjesto,podigne se boja..zara kad umocis kist u krakl,obrisi visak o rub bocice,tako ja radim da izbjegnem predebeli sloj,i da mi bude ravnomjerno raspucanoWink
evo jedan filmic,mozda nekom pomogneWink
http://plej.gazeta.pl/plej/0,0.html#film=80108_3983509
Na vrh
Izzy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 2446
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Izzy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2009 u 21:32
Haha, ni njen crackle nije apsolutno savršen, a kad namače motive kao da sebe gledam - kako smiješno! Nego Kaća, a di su titlovi za ovaj triler? Wink
Extraordinary in the mundane.
Moj blog

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.