Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Posjetioci u mojem vrtu
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Posjetioci u mojem vrtu

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
pomme dor View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 158
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pomme dor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Posjetioci u mojem vrtu
    Objavljeno: 05 Siječanj 2008 u 14:35
Danas sam ulovija jednog posjetica kojeg do sada nisam još vidjela. Na francuskom se zove CITELLE. Da li netko zna kako se ova ptica zove na hrvatskom i da li se uopće kod nas pojavljuje. Malo je veća od vrapca, a manja je od kosa.



Na hranilici koju imamo uzima samo suncokretove sjemenke.
Pomme
http://mes.pommes.free.fr Posjetite, redovito stavljam nove stranice.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2008 u 15:48
Predivne  posjetitelje u vrtu imas!!!!  Fotografija je odlicna!!!
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2008 u 18:12
Ja je nisam primjetila kod nas!!!
Na vrh
Dorotea View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 25 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 56
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dorotea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2008 u 21:27
slika je predivna!!!
http://venus.hooxs.com/portal.htm
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2008 u 21:35

stvarno nevjerovatno kako je predivno uslikana slika, kad da je ptica namjerno stala i pozirala...

Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2008 u 22:23
Ova tvoja ptičica je Šumski brgljez. Nikad je nisam vidjela, osim na slikama.
Na vrh
pomme dor View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 158
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pomme dor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2008 u 23:18
Nije ptica poziral ja sam stavila fotoaparat na poziciju "rafalno slikanje" pa je od petnaestak fotografija ispalo 2-3 dobre. A ptičica je hitra ko'... teško ju je uhvatiti. Kaže mi mužda ju je vidio i u Turskoj kad je bio prije dvije godine.

Stvarno nisam nikada čula za njeno ime. Kod mene hoće jesti samo suncokretove sjemenke, a na jednom situ sam našla da brgljez ( Sitta europaea ) živi u nižim predjelima (gdje prevladava hrast kitnjak, grab, kesten) Smile
Pomme
http://mes.pommes.free.fr Posjetite, redovito stavljam nove stranice.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2008 u 23:28

Ne razumijem se previse u vrste ptica, znam vrapca prepoznati i papigu aru. Ali ova na slici je bas simpa i jos jednom bravo na trudu i ovakom trofeju!!!

I ja bi takve sustanare u mom vrtu! Pravim ove godine kucicu za ptice u vrtu.
Na vrh
pomme dor View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 158
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pomme dor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2008 u 23:38
Mislim da ću ovu sličicu pretvoriti u avtar.
Pomme
http://mes.pommes.free.fr Posjetite, redovito stavljam nove stranice.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2008 u 23:55
ok, ako budes trebala možda pomoc ili nesto samo reci!!
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2008 u 00:24
Prekrasna je,i avatar ti je lijep PommeLOL
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2008 u 10:28
Ptičica je preslatka, a fotografija odlična.
Ja imam u vrtu tri  loptice-hranilice od sjemenki i loja u mrežici, ali tek nakon tri tjedna usudila se doći jedna sjenica.
Nažalost nisam je uspjela slikati, ali sam sretna što je skužila klopu.
Sad nema mnogo stanovnika u vrtu, odnosno nevidljivisu.
Čekamo ljepše vrijema.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
pomme dor View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 158
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pomme dor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2008 u 18:36
Ako je jedna pronašla izvor hrane uskoro će doći i druge. Samo se treba biti strpljiv.Wink
Pomme
http://mes.pommes.free.fr Posjetite, redovito stavljam nove stranice.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2008 u 23:00
Danas sam našla u novinama  čime se ptice hrane preko zime i koja šta voli.pomme ti si već sama vidjela šta tvoj brgljez voli.Vele da obožava posebno sjemenke suncokreta i neke orašćićeWink
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2008 u 23:52
 Takvu ptičicu i ja viđam po mojoj mimozi i lijepo cvrkuće..mislila sam da je to neka vrsta sjenice koja nema zuti trbuh nego narančasti...
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2008 u 23:53
 Počnu li rano pjevati? još za noći?
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2008 u 00:16
Koliko ja znam sjenice imaju žuti trbuh...ili barem mislim da znamErmm
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2008 u 19:54
Prekrasna ptičica...smile94 kod mene sjenice i grdelini..smile91
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2008 u 17:02
 da, sjenice imaju žuti trbuh, ali ja sam mislila da ih ima i s narančastim..očito sam bila u krivu...
Na vrh
pomme dor View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 158
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pomme dor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2008 u 14:12
Ima sjenica puno vrsta. Tu kod mene sam vidjela cetiri. Evo i sličica.

OBIČNA SJENICA (ako se to tako može reči jer su sjenice ipak lijepe male ptice).




PLAVA SJENICA (koja za razliku od obične ima plavu kapicu i preko očiju jednu crnu liniju). Na zadnjoj maloj fotografiji se vidi razlika. Obadvije imaju žuti trbuh i jače ili manje istaknutu crnu liniju po sredini trbuha.




DUGOREPA SJENICA (koju nisam baš uspjela dobro uhvatiti ali je uglavnom prošarana sa crnim i sivkastim tonovima. Glavica joj je crno bijela.




SJENICA NONETTE ( ne poznajem naše ime za ovu sjenicu, francuzi to ime izgovaraju "nonet"). Ona je najmanja od ove četiri koje dolaze na hranilicu.





A ovu zadnju ptičicu sigurna sam poznajete. ETO MALA ZAGONETKA  !

KOJA JE OVO PTIČICA ?


Pomme
http://mes.pommes.free.fr Posjetite, redovito stavljam nove stranice.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.