Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Uređenje i planiranje vrta
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - preveliki vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


preveliki vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
loreley View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje loreley Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: preveliki vrt
    Objavljeno: 16 Ožujak 2009 u 20:09
Dakle ovako...
Molim vas za pomoć..Cry
Uselila sam u novu kuću i uz kuću dobila veliko, veliko dvorište...
Ali doslovce ogromano...Shocked
Potpuno prazano i jadno...Cry zasađeno samo travom i bez jednog ,jedinog cvijeta...CryCryCry
CrySamo je na sredini dvorrišta ostala nepravilna površina sa zemljom gdje je bivša gazdarica imala zasađen vrt(rajčice, paprika...)
I nekoliko voćki na lijevoj strani vrta...
S obzirom da obožavam cvijeće,Smile ali nemam mnogo vremena baviti se njime(radim svaki dan do 16h)Cry, a nemam ni puno novaca dali mi netko može pomoći nekim savjetom? Očajna sam...Cry
Željela bi puno (jednostavnog)cvijeća od ranog proljeća, do kasne jeseni ali neznam od kuda početi?
MOLIM vas neki savjet...
Pomozite mladoj curi iz grada da napravi svoji cvijetni vrt iz bajke...HugEmbarrassed Spremna sam na sve i postat ću najvjernija učenica...HVALA SmileSmileSmile

Embarrassed

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
loreley View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje loreley Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2009 u 20:15
btw.zaboravila sam spomenuti...
kompletan vrt gleda na južnu stranu...
dakle stalno sunce pići,a nigdje hlada...
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2009 u 20:20
joj kak se budeš tome smijala jednog dana! Kao prvo dobro došla! A ogromni vrt je idealan za saditi kaj ti je god srcu drago, drveće, grmlje, vočke cvijeće. Samo moraš znati kaj hočeš u konačnici,kakav vrt i krenuti od nekog osnova koji ti bude kostur vrta pa polako dodavati ostalo. Bez brige sve se s vremenom nauči, samo hrabroWink
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2009 u 20:24
DobrodošlaSmile
I kao što je i meni bilo savjetovano- poslikaj nam i stavi slikice- u međuvremenu pogledaj po tuđim-našim vrtovima i sakupljaj ideje.
Kad imaš pitanja samo pucaj i svi će priskoćiti.
A to što radiš i nije prepreka i ja radim i imam dva vražička- sve se stigne, samo polako, ovdje ti je ekipa super i za tili čas budeš sve saznala, a mnoštvo biljčica dobila.
Iz koje si regije?
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
loreley View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje loreley Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2009 u 20:55
Joj super, nadam se da bude tako...
Već na veliko pregledavam, a bacit ću se i na slikanje...Embarrassed
Znam da želim mali privatni raj... S puno, puno cvijeća... Vjerovatno je tome kriv horoskopski znak vage...LOL
Malo ću se još info. i onda ću vas opet moliti  za pomoć...Unhappy
Hvala što ste odgovorile...


Na vrh
loreley View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje loreley Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2009 u 20:58
Ah da... Ja sam iz međimurske županije...
Sjever lijepe naše...Embarrassed

Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2009 u 21:12
o. pa ti si mi skoro susjeda a Tiji si ozbiljno,i ona je iz tvoje županije
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2009 u 21:15
Loreley zbilja draga odakle si? I netko voli Gilmorice, što mi se jako sviđa.(ili sam ja fulala?)
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2009 u 21:19
dobro došla, u svakom slučaju nemoj zaboraviti ruže,oko njh nema previše posla a vole sunce.
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2009 u 21:44
i da, promjeni onog smajlića koji plače u nekog koji se smije- još nisi ni svesna kolika si sretnica sa velikim vrtom!
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2009 u 08:48
Loreley dobro nam došla, Hana ti je super napisala - veliki vrt ti je i velika prednost. Ja imam isto ogroman vrt i ne bi ga mjenjala ma niti za kvadrat manji jedino bi ga još povećala. Kad ga jednom urediš još će ti faliti mjesta. Zamisli što sve možeš imati u velikom vrtu. Mjesto gdje će biti sjenica, pa mjesto za veliki roštilj , drveni stol sa klupama za dobro društvance, obavezno velika ljuljačka za djecu, naravno i za starije, vrtno jezerce sa kamenjarom...... po velikom vrtu možeš raditi sve što ti srce zaželi, velika si sretnica: vrt ti je ogroman i još neuređen, ma kamo ćeš bolje.
Sad samo polako, planski, listaj stranice naših vrtova, listaj "moj vrt", crtaj, ne žuri jer veliki vrt pa još "nabacan" svime i svačime može izgledati kaotično. Vjeruj i meni je trebalo par godina da od svog ogromnog vrta napravim što bi htjela i još nisam gotova, tako barem svake godine uživam u nečem novom. Nove biljke, novo kamenje.... prava uživancija!
smile198 Ovo je smajlić za sve nas koji imamo velike vrtove.
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2009 u 15:35
bravo Korijenko o tome joj govorim, ni ne zna koliko je sretna
Na vrh
loreley View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje loreley Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2009 u 19:01
Hej, hvala vam svima, ovo je stvarno fenomenalan forum...smile199
Volim Gilmorice, ali sam ipak ime odabrala zbog pjesme...smile188
Tako ste me motivirali da već imam osjećaj da bi ova priča mogla i sretno završiti...smile106Jedva čekam...smile161

Možete li mi predložiti što da učinim sa onom zemljom na sredini dvorišta?
Jel to mogu iskoristiti kako?smile148 Ima li možda netko savjet?smile143

I dal tko od vas možda ima iskustva s vrtom koji u potpunosti gleda na južnu stranu? Koje cvijeće da za početak zasadim?  Nema nimalo hladovine...smile46
Unaprijed zahvaljujem...smile198
Krećem u akciju!...smile161
Lijep pozdrav svima!...










smile106
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2009 u 19:17
za početak reci da li bi sadila vrt sa povrćem ili cvijećem? Ako je ovo drugo evo par prijedloga: od cvjetnica pelargonije, gazanije, kadifice, osteospermumi, hibiskus, lavanda, plumbago, dalije
 
od penjačica: slak, crnooka suzana, asarina, ukrasni grah....
 
začini: smilje, kadulja,matičnjak, ružmarin, .-plus imati ćeš leptira ko u priči
 
pa ljetni phlox, razni zvončići,
 
i ne zaboraviti RUŽE -  meni su one zakon
 
da nabrajam dalje?
 
Na vrh
loreley View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje loreley Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2009 u 19:26
Hej, definitivno cvijeće... hvala ti Hana...smile75
Ti samo napiši što ti padne na pamet... Ja zapisujem sve, a uskoro ću i u nabavku... Jedva čekam!...smile127
Možeš mi molim te predložiti i kakve trajnice? Možda već i jesi, a ja neznam jer sam totalni početnik...Sorry...smile85
Thanks...


Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2009 u 19:33
ima i gore trajnica (nisu samo kadifice, gazanije,slak i grah) a imaš i klinčića, žednjak, pupavice (žute,bijele,roza..) graničice, heucere, penstemon-razne boje, ostrugica-razne boje, različak, makovi-razni, neven, kalifornijski mak-žuti, lunaria, potočnica, crnjika-razne boje
 
od grmova: Ljetni jorgovan, obični jorgovan, ananas, ceanothus, vrtni hibiskus
 
možda nešto zimzeleno da ti bude vrt interesantan i zimi...
 
ima toga ali bilo bi dobro da staviš slike onda je lakše dati neki pametan savjet
Na vrh
loreley View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje loreley Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2009 u 19:41
Thanks...
Probat ću što prije staviti slike...smile64
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2009 u 11:04
Originalno poslano od člana loreley loreley napisao:


Tako ste me motivirali da već imam osjećaj da bi ova priča mogla i sretno završiti...smile106Jedva čekam...smile161

 
Da ti kaže "teta" Tija priča sa cvijećem nikad ne završava ona traje i razvija se i raste. Stoga uživaj i uživaj u radovima u vrtu to je nešt prekrasnog.
Na vrh
Magister vitae View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 685
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Magister vitae Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2009 u 21:22
probaj i vodenike iako sam procitao da ne vole žarko sunce no ja ih svake godine sadim s bakom na južnu stranu i odlicno uspjevaju uz naravno zalijevanje i prihranjivanje
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2009 u 12:03
smile55Šta bi dala da sam na tvom mijestu, ja malo imam pa uvijek čačkam ubadam  i uvijek gledam ima li još gdje mijesta da šta posadim .J a svima zavidim na velikom vrtusmile100, a u  ovaj moj jadni uđe i ova životinjica pa mi zna nekad smazati i ovo malo što imam
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,143 sekundi.