Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Oglasi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - TILjO poklanja / mijenja / traži
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


TILjO poklanja / mijenja / traži

 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
Korisnik
Poruka
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: TILjO poklanja / mijenja / traži
    Objavljeno: 01 Studeni 2007 u 21:40
Imam sjemena običnog nevena, ricinusa i Liatris spicata 'Floristan Violet'. Za liatris nisam siguran da će niknuti, jer mi je ovo još dosta nepoznata biljka. Inače, to je gomoljasta biljka i imam ju tek jednu sezonu. Ako netko želi sjeme, neka se javi. Ako mu i nikne, prvo će biljka ići u oformiravanje gomolja, a zatim tek one iduće godine očekujte cvijet. Sjeme sam pokupio i u proljeće krećem sa razmnožavanjem, odnosno dobivanjem novih gomolja... Možete se sami okušati u tom dobivanju gomolja, a ako ne, onda vi koji ste zainteresirani za gomolje čekajte do iduće jeseni, pa ćemo vidjeti... Eto, imam sjemena nevena, ricinusa i liatrisa... Tko hoće neka se javi. Ako imate nešto za ponuditi u zamjenu... još bolje...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2007 u 21:54
Tiljo a koja je to biljka,neven i ricinus znam no ova liatris mi nepoznato zvuči? Kad je identificiram onda ću ti reči jel bi li nebi.Kaj se zamjene tiče ono što na mojim slikama vidiš,ako ima mladih,samo zatražismile187
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2007 u 22:08
Tiljo jel mozes postaviti sliku te biljke?
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2007 u 22:12
Ok,sad znam kaj je to.Istina da sam je samo na slikama viđala ali je lijepa.Mislila sam,kad sam je vidjela da je to jednogodišnja biljka.
evo slikeTibore
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2007 u 22:42
To i je jednogodišnja biljka. Mogu je najbolje usporediti sa životnim ciklusom kane. Da, to je ta biljka, shasha.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2007 u 22:51
Aha,znači ima gomolje.Preko zime je spremamo.Reci mi koliko visoko to naraste.Moram znati imam li je di zasaditi.No bez obzira jel imam ili ne,ti slobodno reci ako išta tražiš.Napravi popis(ako ti se neda sve gledati) šta bi htio pa netko već imasmile187
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2007 u 22:56
Ima gomolje, da. Ja ju imam tek jednu godinu, odnosno sezonu i nisam vadio gomolje, niti hoću. Ostaviti ću ih vani u zemlji preko zime. Isto tako radim i sa kanom, te svim ostalim biljem koje imam, a da imaju gomolj ili lukovicu. Moja je ove godine narasla oko 50 centimetara, no može u vrlo dobrim, najidealnijim uvjetima narasti i do metra. No, najčešće nije veća od 70 centimetara.
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2007 u 22:58
Dakle, što se tiče liatrisa... Ne nudim gomolje, već sjeme. Gomolja možda bude iduće godine... Kažem, ako želite sami dobiti gomolje, okušati se u tome, javite, pa ću vam poslati sjeme...
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2007 u 16:47
TILjO ako moze par sjemenki latrisa

a javi nam sta tebi treba
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2007 u 20:16
ok TILJO nije problem pokusat cu ih ovdje negdje nabaviti
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2008 u 23:58
Ne znam kome sam nedavno poslao ricinus u Zadar... Uglavnom, ako je stiglo, javi se... Nadam se da sjemenke nisu zdrobljene?!
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2008 u 00:14
Ima li netko đurđica da mi pokloni??
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2008 u 01:23
joj, stigle su sjemenke, ali ja nikako povezati po imenu tko mi je poslao pa ni zahvaliti..sorry ...stigle su u savršenom stanju....
ako sto trebaš iz ovih krajeva reci...
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2008 u 08:14
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Ok,sad znam kaj je to.Istina da sam je samo na slikama viđala ali je lijepa.Mislila sam,kad sam je vidjela da je to jednogodišnja biljka.
evo slikeTibore
http://www.vrtlarijasaric.com/content/blogcategory/6/6/
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2008 u 11:35
Žicam ako netko ima viša štogod od ovoga:
 
Pijetlova kresta i Turski karanfil (vrlo malo sjemena)
Žuta kana (1 do 2 gomolja su mi dovoljna)
Bijeli ljiljan (2 do 3 lukovice su mi dovoljne)
Funkija ili hosta i Tritoma
 
E, i ako netko ima sjemenki kakvih niskih vrsta suncokreta?? Ja sam davno imao nekakav koji naraste oko 50 cm, raste grmasto ima dosta cvijetova na njemu gotovo narančaste boje... Ne znam o kojem se točno radi...
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2008 u 12:23
Originalno poslano od člana TILjO TILjO napisao:

Ima li netko đurđica da mi pokloni??
 
Moram provjeriti kakvo je stanje u vrtu, ja sam ih imao, ako ima dobijes bez problemaWink
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2008 u 12:53
shasha mi je obećala đurđice, ali tek kada provire iz zemlje, jer ne zna točno gdje su... a ako ti znaš gdje su tvoje, pa tamo negdje za tjedan dana da mi ih izvadiš, ako imaš... onda mi ne treba ona slati...
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2008 u 13:22
Znam otprilike ali nisam 100% siguran
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2008 u 13:32
Ajde, vidi kroz tjedan dana, pa bih ja onda onaj idući vikend došao do tebe, ako bude lijepo vrijeme, ako ne bude ništa padalo... Može?
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2008 u 18:33
Tritomu imam jaaaaa!

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.