Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Euphorbia stellata
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Euphorbia stellata

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Euphorbia stellata
    Objavljeno: 17 Siječanj 2013 u 09:08


Euphorbia stellata (i snijeg ), kod mene je od svibnja prošle godine. Cijelo ljeto sam mislio da neće biti ništa od nje. No početkom jeseni je krenula u vegetaciju i za sada dobro kaže. Kupio sam ju malu, promjera 2 cm. To je euforbija koja razvije lijepi kaudeks(klikni).
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2013 u 09:27
Prekrasna je Pinus.Vidjela sam kod Bešlića odraslu i veliku,ali samo kao izložbeni primjerak.Moram priznati da me oduševila na prvi pogled.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2013 u 14:24
woow, krasna biljka
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2013 u 09:03
Bravo Pinus,
Otvaraš nam horizonteClapa vidjela i linkClap
Držiš je stalno u kući?
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2013 u 11:43
Belina, sada preko zime E.stelatu držim na prozorskoj polici a preko ljeta je bila vani. Sa vegetacijom je krenula početkom jeseni. Cijelo ljeto sam bio zabrinut , mislio sam da nešto krivi radim. Jako sporo raste , prije ću totalno posjediti nego dočekati njezin kaudeks kao sa onog linka gore.   
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2013 u 12:08

euphorbia stellata, još malo pa godinu dana starija. Što starija to mi je ljepša. Evo slika jedne malo starije euphorbia stellate sa lijepom frizurom.
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2013 u 13:14
Krasna biljka.Di nađeš sve ove krasotice?Može li se dobiti takvo deblo i ako se ukorijeni zaperak ili mora ići iz sjemena?
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2013 u 21:01
Originalno poslano od člana trava trava napisao:

. . .Može li se dobiti takvo deblo i ako se ukorijeni zaperak ili mora ići iz sjemena? 

Navodno euforbije ne idu teško iz reznica. Problem je što je teško formirati kaudeks ako razmnožavamo reznicama. Zato mislim da je bolje stelatu  razmnožavati sjemenom ( 10 kom/ 5,8 €). No niti mlade male stelate  nisu niti tako skupe. Cijena  3,5 € za do godinu dana stare sijance.  Malo većim primjercima cijena odmah odleti u nebo.

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2013 u 12:25
@trava,  malo sam tražio po netu kako stellatu razmnožiti reznicama. OVDJE je napisano da se to da uraditi.  Čak je navedeno da je kaudeks  formiran iz reznice zanimljiviji od kaudeksa koji dobimo ako euforbiju  uzgajamo iz sjemena. Što vjerujem da je tako jer je to u stvari zadebljani korijen koji vizuelno ne može biti dosadan. Probati ću na proljeće pa da vidimo što će iz toga ispasti.

Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2013 u 23:13
Hvala na info i sretno sa experimentomThumbs Up
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.