Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Fockea  edulis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Fockea edulis

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Fockea edulis
    Objavljeno: 20 Rujan 2013 u 21:41
Fockea  edulis 

Kupio sam ju od Bešlića prošle godine na Flori.(2012)  Od tada je dva puta dizana iz supstrata.  Trenutno je u cvatu,  cvijet je mali, neugledan.  Ali je zato kaudeks . . .COOL LOLCool


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2013 u 07:39
znas nesto više o njoj, šta voli a šta ne ??? koliku temp min. izdrži??
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2013 u 08:57
Prezimila je na prozorskoj polici negrijane sobe. Zalijevao sam u prosjeku  jednom u dva tjedna ali uvijek u zavisnosti od sunca. Voli sve što vole tipični sukulenti. Najvažnije je da ju posadimo u propusni supstrat. Poslije je sve dozvoljeno. To je puzavica, grane joj režem na kakvih 30 cm dužine. Čitam da izdrži mraz i temp. oko 0 C no mislim da ju tako mučiti nije potrebno, min 10 C je sasvim u redu. Prihranjujem često preko ljeta ali sa blagom koncentracijom gnojiva siromašnog dušikom.

 slika1 . . .slika2

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2014 u 08:35
fockea edulis, 15. 3. 2014
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2014 u 21:10


Pinus moja je prava bebica prema ovoj tvojoj
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2014 u 06:44
Camellia, slatka mala fokica. Smile I nije neka velika razlika u veličini. Moja izgleda malo veća zbog veće tegle. Gledam slike po netu i mogu reći da su mi ljepše kada isprepletu korijen. Možda  sam  pogriješio sadeći ju preduboku teglu.  Kaudeks kod takvih fokea se formira u obliku mrkve. Moram to popraviti.  Prilikom sljedećeg dizanja presaditi  ću ju u plitku ali široku teglu.

vidi: slika , slika 
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2014 u 22:26


Pinus evo još jena nova,veća i drugačija od one gore.Gornja ima duge grane i ravne listove,a ova je kompaktnija i ima malo kovrčave listove
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2014 u 07:00
Ako je drugačija možda je fockea crispa ? Fockea je puzavica,  krošnja i oblik lišća kod nje se brzo mijenjaju. Puno toga zavisi od uvjeta rasta. Ako dobro ne poznamo rod Fockea ID vrsta unutar roda je sve prije nego lagan.

Lijepa je, kaj je to sa ovogodišnje flore – Bešlić ? Vidim da si nadopunila kolekciju sa lijepim, zanimljivim sukulentićima. Approve

Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2014 u 08:08
Hvala Pinus na odgovoru.Kupljena je u Njemačkoj,a oni na većim sukulentima uvijek imaju pločicu sa nazivom i pisala je edulis.Provjerit ću i ovaj drugi naziv jer mislim da si u pravu.Cijena je bila niža od 5 E,a dosta je velika.
Malo sam gledala i čini mi se da bi mogla biti Fockea capensis i ako se negdje koristi i naziv crispa.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.