Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vrtlarenje kroz moje oci II
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vrtlarenje kroz moje oci II

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Vrtlarenje kroz moje oci II
    Objavljeno: 20 Studeni 2012 u 23:46
 Otvaram novu temu buduci da ce ubrzo na staroj nestati sve slike. Zatvara se server na kojem sam prije uploudavao slike pa ce tako automatski sve biti izbrisano. Iskreno, neda mi se ponovo uploudat preko 300 slika na novi server i promjeniti sve kodove za svaku sliku na temi. Pa eto, krenimo nekim novim putem :)

Najprije mali podsjetnik na proljece :)







Od sljedece godine posjetitelji mog vrta ( a i ja) moci ce uzivati u novim gredicama :) Ovako je izgledala realizacija prve gredice:

Nastavak kamenjara na drugoj strani puta. Pripremni radovi trajali su dosta dugo buduci da je taj kvadrat trebalo okopati, izvaditi tone kamenja te promjesati humus i pjesak u postojecu, vec dosta bogatu zemlju.



Zbog izuzetne suse koja je pogodila moje podrucje ove godine kao zastitna mjera ugraden je sustav navodnjavanja. Nakon sto su stigle velike gromace pocela je sadnja biljaka.



Posadeno je oko 30 vrsta bilja. Par vrsta Irisa, Dianthusa, Helianthemuma, Glaucium, Aster alpinus, Euphorbia longifolia, Salvia lavandulifolia, Cychorium intybus Electric blue, , Sporobolus airoides, Sporobolus Visconsin strain, Salvia Pink Friesland, Balota, Anapahalis,  Echinacea Magnus i Piccolino, Nepeta transylvanica Infinity blue, Nepeta cataria, par vrsta Seduma te nekoliko samoniklih kamenjarskih biljaka (Teucriumi, Satureja). Nakon prekrivanja povrsine sljunkom, krajnji rezultat je sljedeci:



Kamenje izvadeno iz zemlje pretvorilo se u mali suhozid.



Nova gredica, nazvana "Siberian border", nastala je i u sjeni hrastova. Povrsinu od nekih desetak metara trebalo je na ruke prekopati i izvaditi svo kamenje.



Potom je sljedilo slaganje lazanje u visini od pet slojeva. Organski matrijal dolazi iz mog velikog kompostera :). Mnogo je novaca ustedeno s tim crnim zlatom.



Potom je sljedilo stvaranje "kamenjara"  preostali kamenjem. Nakon stvaranja nisa za sadnju biljaka, sljedilo je novo kopanje rupa.





U ovoj gredici dominiraju sibirske perunike. Dok perunike ne budu cvale gredica ce izgledati dosta "travasto" buduci da je uz njih posadeno mnogo ukrasnih trava kao dopuna za praznine i kao povezno ljepilo da sve izgleda skladno. U vrijeme cvatnje vjerujem da ce to biti pravi vatromet boja buduci da je posadeno oko dvadesetak raznih sorti. Uz perunike posedeni su jos i Aruncusi, Cimicifuge, Crocusi, Eupatorium, Pulmonarije, per vrsta paprati, te nekoliko grmova - Cornus Kesselringii, Calicarpa mollis, Symphoricarpos i Phyladelphus coronarius.



Na proljece preostaje za zamjeniti tendu za zasjenu sa ogradom od bambusa te svaranje velikog "Bug hotela" u cosku. :)

Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2012 u 00:04
Savršenosmile141
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2012 u 00:19

Nova tema, novi početak i nove gredice, suhozid, stazice.....puno posla, no iduće godine svi ćemo uživati u tvojim zamislima i njihovim ostvarenjima. Obožavam veliko kamenje, suhozide....jedva čekam proljeće i nove proljetne slike

Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2012 u 06:22
i ja se pridružujem pohvalama, i jedva čekam proljeće da vidim nastavak radova. Ove prve fotke podsjetnika  na proljeće su mi otele dah . 
belica,zagreb
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2012 u 07:14
smile141za trud i vrijedne ruke
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2012 u 07:27
Dado majstoreClap!!!

...dok ostale cure priželjkuju proljeće ja bih još malo jesenskog ugođaja...jesen u tvojem podneblju sigurno je izuzetno zanimljiva...a u proljeće se nadam vidjeti sve uživoLOL!!!

lijepi pozdravSmile!
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2012 u 10:47
Već sada mi se jako sviđa izgled novog djela vrta sa gromačama i "Sibirian border" !!  A kako će biti u pravoj sezoni ne mogu ni zamisliti ali znam da češ i ti ali bome i mi još više, biti oduševljeni !! Thumbs%20Up

Hvala ti što nam omogučuješ da pratimo tvoj vrt po etapama nastanka, sve se pretvara u jednu pravu edukativnu radionicu u kojoj ćemo svi uživati ali i jako puno naučiti !Tongue  Nestrpljivo čekamo nastavak !!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2012 u 18:57
Bravo za novi početak.Ove gromade su prekrasne,a mogu pretpostaviti kako će tek lijepo biti u proljeće kad se sve raširi.
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2012 u 20:14
Hvala svima. :)
Nadam se da ce ispasti kako treba ako ne biti ce premjestanja :) a valjda ce biti i nastavka :)

Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2012 u 22:22

Dado, nemoj se zezati - MORA biti nastavka !
Ja ga jedva čekam jer ovo je prekrasno!
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2012 u 07:03
opet sam jutros malo navratila uživati u gromačama i savršenom izgledu kamenjare...fenomenalan je izbor biljaka, nadam se da se nećeš ljutiti ako ću malo prepisivati od tebeLOL...zanima me koje si dianthuse posadio, možda delthoidese ili gratianapolitanus? Moji svi dianthusi koje smo kupovali prošle jeseni u Botaničkom su se osušili ovo ljetoCry...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2012 u 11:05
Slobodno prepisi :)

posadio sam

Dianthus hysoppifolium ssp gallicus - prirodno bi trebao rasti na podrucju Njemacke. Svijetovi su jednostavni, jake pink boje.

Dianthus plumarius ssp praecox - rasprostranjen sredisnjom Europom, podvrsta Dianathusa plumariusa. Cvijetovi su ruzicasto bijeli i jako mirisu a cvijeta od 6 mj.

Dianthus gratianopolitanus i deltoides su posaden preko puta u drugom kamenjaru sa stepenicama.

Ne znam kako su ti uspjeli propasti karanfili, oni barem uvijek prezivljavaju sve i svasta :/ Steta.
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2012 u 11:18

dado, nije baš tako  Unhappy.
Većina mojih ove godine nije uopće cvjetala, a nisu baš niti rasli  Confused.
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2012 u 11:41
Anastazija - ali su prezivjeli :)

Biljke prvu stvar koju obacuju u nepovoljnim uvjetima je cvatnja. Biljci nije neophodna za prezivljavanje a trosi jako puno resursa i snage. 
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2012 u 12:52
jedino što mogu reći je da nisu preživjeli, a zaštoConfused? Zadnja mi je nada da na proljeće možda nekaj potjera...
...blago si ga tebi...sada si frajerLOL, imaš navodnjavanjeClap...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2012 u 19:17
Sve su naznake da nova gredica bude super. Prvo je budu krasile prekrasne perunike, koje sam vidjela u staroj temi, a sigurno i koji novitet, a onda slijede trave i trajnice. Vec sam se pobojala da ce ova zelena tenda ostati. I ja sam po ljetu krenula sa hotelom za kukce, ali je zapelo.  
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2012 u 19:30
Nadam se da ce tenda uskoro nestati (a i tebet ce mi za zasjeniti jeden tunel za sjenovite biljke) :) bas i nije nesto. Tu gdje je tenda trebalo bi napraviti krov za skupljanje kisnice u rezervar koji se nalazi iza tende :) . A sto je zapelo sa hotelom? Samo poslazes razno "smece" sto skupis po vrtu i gotovo :)
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2012 u 20:10
Majstore,dobaro si sve zamislio,a i posla si lijepog napravio,bravo.
Meni je najljepši taj istarski plosnati kamen,nešto najljepše.
 
smile120
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2012 u 00:13
Baš si me razveselio svojim ponovnim javljanjem i prikazom stvaranja novih gredica. Već sada je lijepo, a nestrpljivo ću čekati cvatnju perunika da vidim onda gredicu u punoj raskoši. Trud ti se stvarno isplatio, rezultati su sjajni.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2012 u 07:07
...spomenuo si da će tendu zamijeniti bambusi...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.