Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Bolesti biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - feromonski mamci i ljepljivi prstenovi za vočke
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


feromonski mamci i ljepljivi prstenovi za vočke

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: feromonski mamci i ljepljivi prstenovi za vočke
    Objavljeno: 01 Srpanj 2009 u 11:55
evo pošto sam danas bila doslovce ismijana u lokalnoj poljoprivrednoj apoteci kad sam pitala za feromonske mamce protiv jabučnog savijaća i za ljepljive prstenove protiv gusjenica i mrazovaca (znam da im sad nije sezona) pitam sve vas da li znate gdje da to nabavim.

ljepljivi prstenovi uz ostalo sprečavaju mrave da se penju na vočke i nose gore uši čijom mednom rosom se onda hrane

molim ako netko zna nek javi, puno hvala unaprijed
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2009 u 13:43
... ja ti ne znam.... ali znam da sam jučer zapsipala sa tonom otopljenog sapuna bilje po vrtu jer ti mravci potpuno poludili ove godine......a najžešće to svega-potpuno mi zaposjeli sa tim svojim ušima/ovčicama jednu veliku aloju!! .... daklem, sapun funkcionira ALI poslje se teško pee ako pretjerateEmbarrassed
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2009 u 14:36
hvala ti Griva! Još da veliš koji sapun? Vjerojatno ne ovaj obični. Jadna sam jer po knjigama ima svakakvih ideja a kod nas takvih stvari ni za lijek.I još ti se rugaju ljudi koji bi to trebali znati i kojima je to posao. Napravila bi ja sama ljepljivi prsten ali ne znam čime ga premazati,imaš ti kakvu ideju?
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2009 u 23:40
Pogledaj si tu,na stranici chromosa jer oni to prozivode.E sad,u kojim poljo ljekarnama ima njihovih proizvoda ne znam no imaš broj telefona pa pitaj.Uostalom,puno cura je iz Zg pa ti one mogu tamo,kod njih ,kupiti i poslati.
 
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2009 u 12:38
....hmm...IMAM!! :)))))))))jednoć daaavno imala sam priliku vidjeti kakvo je to ljepilo za miševe..... kod bake nije bilo mačke željne lova ( sve prešle na čvarke i kobasice) a miševi mlatili po samljevenom kukuruzu .... to ljeoilo za miševe bilo je jaaaako ljepljivo i što je najgore nije se sušilo pa valjda trajalo mjesecima.... ako je toliko jako da hvata miševe, sigurn hvata i mrave :))) ali jaaaako teško se skida sa prstiju... i ostalog što se zapsrlja....
... da ja radim sebi vjerojatno bih napravila prste od kartona pa gre naljepila stirapor ili sl nešto deblje .. ( da mi vjetar vremenom ne savije...)


... ja sam pšrvo napravila otpinu od narbanog domaćeg sapuna ( starog 25 god i u najboljem stanju :))) aaali se on preko noći "zgumirao", tj napravio jako gusti šampon pa sam naribala onog običnog Lahora... :)))) naribam dan ranije i nasipam na to vodu da mi se otopi jer špricam sa praznom bočicom od Arfa ( za stakla... :)
.... danas zapsipala time mahune.... strašno se raširilo.... ovo je prvi puta da nam se tako šta dogodilo u vrtu.... ne špricamo, prirodno obrađujemo... ali ove nemani su prvi put napale.....vjerojetno jer je kod mene strašno vlažno a sparno... ne  sjećam se kad je bilo tako vlažno nikad....l
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2009 u 21:35
Shasha i Griva puno hvala!
 
Mamce sam našla u Novom Marofu a prstenove budem sama napravila po Grivinom receptu (fakat ak može zaljepit miša može i mrava )
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2009 u 22:07
pazi samo da ne zaljepi tebe :))))))))))))  nije toliko jako ( koliko se sjećam ) al je straaašno dosadno za skidanje sa prstiju.... :)
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2009 u 07:29
nastojati ću se ne poljepiti :)) a već dugo hoću komentirati tvoj avatar koji mi je najljepši na forumu,nek se drugi ne uvrijede ali obožavam prirodu a pogotovu takvu. To je kod tebe ili je slika sam onak?
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2009 u 12:36
 :)))))))))))))a fala, fala :)))))))))))))) ma ne... to sam slikala pred par godina u južnoj dalmaciji, ap mi umanjili usliku ( fala božikovine!! :) .. :)) al kako je to bila velika slika malčice je mutna... 
Na vrh
winnetou View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 22 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 46
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje winnetou Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2009 u 08:49
Originalno poslano od člana griva1978<BR>... ja sam pšrvo napravila otpinu od narbanog domaćeg sapuna ( starog 25 god i u najboljem stanju :))) aaali se on preko noći zgumirao, tj napravio jako gusti šampon pa sam naribala onog običnog Lahora... :)))) naribam dan ranije i nasipam na to vodu da mi se otopi jer špricam sa praznom bočicom od Arfa ( za stakla... :)<BR>.... danas zapsipala time mahune.... strašno se raširilo.... [/QUOTE griva1978
... ja sam pšrvo napravila otpinu od narbanog domaćeg sapuna ( starog 25 god i u najboljem stanju :))) aaali se on preko noći zgumirao, tj napravio jako gusti šampon pa sam naribala onog običnog Lahora... :)))) naribam dan ranije i nasipam na to vodu da mi se otopi jer špricam sa praznom bočicom od Arfa ( za stakla... :)
.... danas zapsipala time mahune.... strašno se raširilo.... [/QUOTE napisao:


 
Griva, ako nije problem malo pomoći.. već sam toliko puta naišla na to da je protiv ušiju dobra otopina kalijevog sapuna (imam i recept, ako to tako ide: 1 kg sapuna otopiti u 10 l vruće vode, ohladiti i dodati 90 l vode - kišnice, po mogućnosti; naravno, omjere poravnati prema vlastitim potrebama), ali nikako da saznam koji je to sapun (ili sam samo smotanaConfused). Je l' to običan sapun koji kupiš?
 
I vezano za ljepilo za miševe, baš sam htjela to predložiti. A skida se - benzinom!Wink Mislim da to piše i na kutijici. Jednom mi se na dasku s tim ljepilom, namijenjenu miševima, zaljepio - vrabac.. Jadna ptičica je zaljepila nogice i malo krila i već sam mislila da joj je to kraj.. Onda sam našla na kutiji da benzin otapa ljepilo i tako sam 2 sata s krpicom i benzinom čistila ptičicuSmile Nismo baš mirišile, ali ---- koje sreće kad je ptičica veselo poletjelaTongue
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2009 u 11:52
.....hm... moja neka ovako na blef razmišljanja su da je to možda taj domaći sapun?? on se radi od kalijeve ili natrijeve lužine..... a po "receptu" koji imaš može stvarno bit to to jer ono malo sapuna se tokom noći  strašno zbumiralo.... nooo.... ne znam da li znaš kakav miris imaju ti sapuni- vrloooo  ne ljep!!! :)) ...... ja nakraju špricala sa običnim old schol sapunom Lahorom :)...

Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.