Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - početnik - savjeti korak po korak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


početnik - savjeti korak po korak

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
Klara 32 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 05 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klara 32 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: početnik - savjeti korak po korak
    Objavljeno: 06 Listopad 2011 u 08:52
naljepse zahvaljujem na savjetima
kad krenem u akciju sadjenja ovih dana, svakako cu trebati jos koju korisnu informaciju
hvala jos jednom!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2011 u 14:16
Dobrodošla na forum. Što se tiče lavande i ružmarina, ja ih imam na otvorenom cijele godine u Baranji gdje zime budu i do -20 i veoma oštre. Dok su mlade biljke ih preko zime štitim (napravim okvir koji se nigdje ne smije dodirivati sa biljkom jer inače na tom mjestu propadne, a na dnu ostavim slobodno da ima zraka). U žardinjeri će biti veoma osjetljive, te ih zbog toga treba dobro zaštititi. Ne vidim razloga zašto onda ne bi mogle uspjeti i u ZG gdje su zime ipak blaže, a i balkon će ih štititi. mali sabjet: U Kauflandu ponekada budu akcije pa male sadnice prodaju po 5 kn kao što sam ih ja kupila. Za nekoliko godina narasle su mi promjera oko 2 m.
Pozdrav
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2011 u 13:12
klara dobro nam došla

za ovo doba godine, mislim da je jedan od izbora erika
http://www.gardenstew.com/plantstew/pimg/ps-l/9000768_0.jpg,
krizanteme, maćuhice...
bršljan ti cijelu godinu može stajati u žardinjeri kao okosnica, samo mjenjaš sezonske biljke uokolo njega

sada možeš saditi i lukovice (visibabe, narcise, tulipane i ostale vjesnike proljeća) koje će te u kasnu zimu razveseliti kad pogledaš kroz prozor

sigurno će se javiti i drugi forumaši sa svojim prijedlozima

a nabaviti biljke možeš u trg. centrima tipa pevec, baumax... kod vas u zg ima i bauhaus i druge firme

ili kad odeš u spizu/nabavu namirnica, npr. u kauflandu, većem konzumu...
ili na pijaci/placu, u cvjećarnama...
Na vrh
Klara 32 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 05 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klara 32 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2011 u 10:57
Pozdrav svima! Nova sam na ovom forumu, kao što sam i apsolutni početnik u uzgaoanju cvijeća i uređivanju balkona pa molim moderatore da temu premjeste ako nije na pravom mjestu a sve vas, znalce, za korisne savjete i to u stilu: korak po korak Smile.
Po prvi put imam u stanu (ZG) lodju okrenutu na istok, duljine 7m, sa već ugrađenom žardinjerom u zidu ograde lodje (ako me razumijete na sto mislim).  Ona je duga cijelom duljinom lodje, široka koliko je širok taj zid i dubine cca 30-40cm.
Kako se nikad nisam imala prilike baviti cvijecem i biljkama, nemam ideju sto posaditi, kada i kako, a stvarno bih se htjela upustiti u te vode, sad kad vec imam priliku.
Dakle, sto bi mi preporucili da napravim s tom zardinjerom u ovo doba godine? Da li se vec sad moze nesto posaditi, sto moze prezimiti? Sto i gdje nabaviti?
Od mog vrlo skromnog poznavanja bilja, samo znam da bi htjela imati koji grmic lavande i ruzmarina, ako je to moguce u ovim uvjetima  (i kad se to uopce sadi i gdje se nabavi?) i mjesta za sezonsko cvijece u proljece. Sve ostalo, molim da mi predlozite.  Od susjeda u zgradi sam vidjela da imaju puno malih cempresa, i tako nekih zimzelenih biljaka.
Molim dakle savjet: odakle krenuti u ovo doba godine u uređenju balkona? sto i gdje nabaviti i kako posaditi?
Hvala puno unaprijed svima!
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.