Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vrtni hibiskus - Hibiscus syriacus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vrtni hibiskus - Hibiscus syriacus

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 9>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2015 u 16:48
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2015 u 16:47
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2015 u 14:22

Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2015 u 12:49
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2015 u 12:01


<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2014 u 23:40
Piky, jesu li tvoji šarenolisni uspjeli procvasti otkad ima više sunca? 
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2014 u 21:14
Ljubičasti još cvate
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2014 u 21:12
Pa, rekla sam da nemam bijeli, a kad me ono dočekalo iznenađenje po povratku sa godišnjeg - izrastao i procvao bijeli sam od sebe... valjda su ptičice odradile svoj posao ili vjetar...
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2014 u 11:07
piky, malo ga prihrani. Stavi kore od banane  u zemlju oko korjena možda to pomogne a neće štetiti. Ja sam tako napravila.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
piky View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 03 Srpanj 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 57
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje piky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2014 u 22:51
Sta je ovaj forum aktivan ,  odgovor svaki mjesec sta  nitko nema neko misljenjeConfused
johori@net.hr
Na vrh
piky View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 03 Srpanj 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 57
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje piky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2014 u 21:51
Andina hvala ,to je nekakav sarenolisni i ima jako puno pupova krvavo crveni no pup dođe sam do stadija velikog pupa i ne otpadne vec se tak s vremenom osuši budem stavio sliku mozda netko pomogne.Confused
Na vrh
retra View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Srpanj 2014
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje retra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2014 u 12:11
Andina, hvala ti. :)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2014 u 00:15
Kako nitko od iskusnih ne odgovara na ova pitanja, pokušat ću ja "poluiskusna". 
Dakle... 

Retra - koliko znam, može se razmnožiti reznicom, ali je sjemenom sigurnije. Od početka teme puno je toga napisano pa škicni malo na prve stranice i bit će ti puno toga jasnije.

Piky - još nisam čula da vrtni hibiskus ne otvara cvjetove do kraja. Oni sada počinju cvasti, a vrijeme je malo hladnije nego inače pa im možda to smeta. Pričekaj još koji tjedan pa ćeš vidjeti što će se događati. Uopće, vremenske prilike su ove godine dosta neobične pa su valjda i biljke zbunjene.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
piky View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 03 Srpanj 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 57
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje piky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2014 u 22:39
Jedno pitanjce za znalce zapelco sam šarenolisni vrtni hibiskus i super napreduje  u vrtu no  ne otvara do kraja  pupove  tak sam danas vidio na originalu s kojeg je uzeta reznica,e sad jel to tak po prirodi ili mu nesto ne odgovara a trebao bi biti krvavo crveni ,oce li uopce otvarati savjet misljenje,hvala
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2014 u 10:42
Mimar, ovaj roza dupli je prelijep....a ovo je moj maleni kojeg namjeravam  formirati u stabalce, dok još malo poraste ide na šišanje....


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
retra View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Srpanj 2014
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje retra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2014 u 09:55
Pozdrav svima! Smile

Ja sam totalni početnik u cvjetnjaku, hibiskus mi je predivan i rado bih (barem) jednog na dvorištu.
Imam pitanje - razmnožila bih ga reznicom, pa me zanima trebam li reznicu posaditi u teglu i preko zime držati u kući ili slobodno odmah posadim na dvorištu. Hoće li izdržati preko zime ako ga ostavim vani pod staklenkom?

Hvala :)
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2014 u 11:59
Volim ih, baš su mi lijepi.... Moji maleni, posađeni prošle jeseni su napupali ,jedva čekam cvijet.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2014 u 10:47
Jako lijepo! Što ih više gledam, to su mi ljepši. smile57
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2014 u 09:38
Milice, oni rastu nešto sporije od običnih, sitnijih su cvetova ali je svaki cvet na neki načun drugačiji. Zgodni su jer  mogu da se formiraju kao stabalca











Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2014 u 22:36
Nonice, nemam bijeli, prelijep mi je tvoj. Smile
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,227 sekundi.