Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Surfinija - Surfinia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Surfinija - Surfinia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 46>
Korisnik
Poruka
lika1 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 844
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lika1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2009 u 14:58
Ja svoje nikada ne prskam ali zato ih posadim u kombinacije obične zemlje za cvijeće i u Pevecu kupim stajski gnoj pa ih izmješam i one su super,a zaljevam ih dva puta dnevno i dva puta tjedno dodam tekuće gnojivo za cvjetnice,a jednom tjedno tekuće željezo!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2009 u 21:25
moja ona koja je preživila od lani prestala rasti i počela cvasti....

..a sad kad mislim zaljevamo ju par puta dnevno.... možda je to pak previše... :(







Na vrh
zagorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 688
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zagorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2009 u 13:06
hmmmm velite da treba otkidati stare cvjetiće.
početnik u surfinijama pita: jel to znači maknuti samo cvjetni tuljac ili treba odrezati i zelenu peteljkicu ispod? . da ne fulam odmah na početku Stern%20Smile
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2009 u 14:28
Originalno poslano od člana zagorka zagorka napisao:

hmmmm velite da treba otkidati stare cvjetiće.
početnik u surfinijama pita: jel to znači maknuti samo cvjetni tuljac ili treba odrezati i zelenu peteljkicu ispod? . da ne fulam odmah na početku Stern%20Smile
 
treba maknuti samo cvjetni tuljac,ne orezivati zelenu peteljkicu Smile
Na vrh
zagorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 688
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zagorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2009 u 14:39
dobreko. tak i radim. tenks Jasminaaa Smile
Na vrh
Magister vitae View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 685
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Magister vitae Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2009 u 20:38
pa ja cvaknem i ono zeleno ispod (lapove ili kak se vec to zoveBig%20smile)-tak pise za surfinije od admina
Na vrh
azram View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 21 Kolovoz 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 28
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje azram Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2009 u 09:26
Molim pomozite kupila sam surfinije u visećim teglama prije 4 tjedna i bile su super i jučer vidim kao da su pofurene vrućom vodom, a nisu na direktnom suncu. Što bi to bilo? I da li treba špricati protiv plemenjače i dr?
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2009 u 09:19
Azram,aj ti uslikaj to jer ,da su i na suncu,nebi im trebalo smetati.
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2009 u 11:43
možda je malo glupasto pitanje, al ovo željezo za surfinije dal mogu i ostale biljčice s njim polivati, npr.hibiskus
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2009 u 22:37
Pčelice,nije pitanje"glupasto"(zanimljiva riječLOL).Pogledaj na temi hibiscusa(ne znam misliš li na vrtni ili tropski,no vjerojatno tropski),mislim da je Nina napisala i čime treba hibiscuse zalijevati,tj.treba li im više zeljeza ili ne.Uglavnom,nebi trebalo škoditi ostalim biljkama no nebi trebala ni pretjerati ako ne znaš sigurno dal trebaju više željeza.Imaš sad već svuda za kupiti supstrate za pojedine vrste cvijeća,tako i za surfinije,gdje je već sve pomješano pa ne treba posebno davati bilo šta.Ako imaš više toga možda je najbolje da kupiš baš za njih posebno a za ostalo cvijeće uzmeš ono neko univerzalno.
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2009 u 09:44
hvala, tako ću napravit
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2009 u 23:17
...kad se kidaju ocvali cvjetovi vazno je otkinuti mali zeleni tobolac ( plodnica ) u kojem se razvijaju sjemeke jer to crpi biljku, znaci malo peteljke i cijeli cvijet nozicama sisnuti....
Na vrh
poznanovec View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 16 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje poznanovec Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2009 u 21:12
koliko puta tjedno zaljevati , imam cvetal za sulfrinije i tekuće željezo od plantalle ?
mislim da sam pročital 2x i jedno i drugo
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2009 u 18:06
Ja prihranjujem jednom tijedno.
Imam od plantelle i željezo i prihranu za surfinije.
Na vrh
dunja.sk View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dunja.sk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2009 u 10:11
.. imam pitanje jedno.. luda sam.. navukla sam se na surfinije... kupila sma dviej tegle koje mi vise na balkonu.... kupila sam tekuće gnojivo za njih... radim sve kako sam pročitala na ovom forumu... jednu su mu napale uši... kako nisam bila par dana doma - moji ukućani su ju bacili u smeće :( ... sad mi je ostala još jedna... roza... ima cvjetova, itd. listovi su neki mekši, a neki tvrđi... ne vidim po njoj nikakve nametnike ali mi izgleda kao da se suši... htjela sam staviti sliku ali ne kuzim kak se stavlja... imam ju u kompu pa posaljem nekome tko mi zeli pomoci :)
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2009 u 23:40
Listovi ,koji su mekši i suše se su vjerojatno oni odozdo,pri zemlji!?Ja ne volim ,iako su prekrasne,te tegle sa već velikim surfinijama kupovati jer mi nikad nisu tako lijepe,osim u početku,ko one malecke koje  kupim za par kuna i čekam da narastu.Te su mi do jeseni lijepe.Vjerojatno nešto krivo radim no ne znam šta,zato malene uzimam.Hoću reći da se to i meni dešava,da donji listovi ,kod tih  kupljenih velikih,brzo počnu žutjeti.Isto ih prihranjujem ko i male no očito im još nešto treba.Znači ništa od pomoći no možda te barem malo utješim dok ne dođe netko ko zna.Surfinije  su dosta osjetljive i često dobiju uši.Pošpricaj ih nečim ili popraši,nije to ništa prestrašno.Wink
Na vrh
hamara View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3204
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hamara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2009 u 18:14
i moje prekrasne dobile po repu! neke uši, neke pofurene... od 7 tegli 3 u lošem stanju Unhappy. ok, ova s ušima, to ču špricati. ostale... moje mišljenje ova nagla i ogromna promjena temperature. znalci, što mislite?
Na vrh
zagorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 688
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zagorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2009 u 21:06
ja bih isto molila savjet:
naime pošpricala sam ih sa smjesom kojom je moj svekar šprical vinograd. pročitala sam da je to dobro. smjesa je bila protiv crvenog pauka, grinja i koječeg drugog, neznam ime. rezultat je bil taj da su drugi dan cvjetovi imali smeđe flekove,  izgledali koma a ja paničarila. lišće je bilo okej. cvjetovi su ionak brzo ocvali i sad sve izgleda dobro. jel ima netko iskustva sa takvim špricanjem sa tim za vinograd, svekar mi je donio frišku smjesu, dal da špricam ponovo ili bolje ne? 
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2009 u 23:14
Zagorka,ne znam,nisam nikad sa tim špricala(moj brat usput,kad vinograd šprica,time i ruže pošprica no to je drugo).Mislim da su surfinije malo osjetljivije.Ja uši rješavam dječjim puderom,i na ružama i na ostalom cvijeću.Treba par puta ponoviti no utamani ih puder.Ako su baš jako ušljive onda u poljoprivrednoj ljekarni uzmem nešto protiv ušiju.Ne znam sad kako se zove ali to ti je mala vrečica negdje za 10l vode(čini mi se)
Za te već kupljene velike,poima nemam Hamara no probaj im prihranu dati 2x tjedno.Mladima dajem 1x tjedno no kad budu u punom cvatu onda im 2x tjedno dajem prihranu(reko nam Admin ja probala i super su)I to im ne dajem posebno željezo a posebno za cvijet nego kupim univerzalnu .
Na vrh
pahulja View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pahulja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2009 u 21:46
Te velike u teglama su prekrasne ali i prije počinju propadat jer su plastenicima isforsirane. Ja svoje nikad ne špricam i nisu mi nikad bolesne, prošlo ljeto sam im stavila prihranu u zemlju pa sam ih samo zaljevala i dodavala željezo i bile su prekrasne inače sam ih prihranjivala uvjek dvaput tjedno plus željezo
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 46>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,320 sekundi.