Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Surfinija - Surfinia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Surfinija - Surfinia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 46>
Korisnik
Poruka
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2011 u 23:36
1. Nije teško na internetu naći podatak da Petunije (Surfinije) preferiraju blago kisela tla. Ako bi sadili Petunije( Surfinije) u alkalna tla tada bi dodavanje željeza ili željezovog sulfata bilo korisno zbog sprečavanja kloroze. Ali da ne otiđemo sada nepotrebno u neke druge vode vratimo se tvojim Surfinijama. Napisao si da su posađene u običnu zemlju za cviječe, ona sigurno nije alkalna, lišče na vrhovima grana nije žuto, znači kloroze nema i dodavanje željeza nije potrebno.

2. Može. Možeš kupiti INA Kutina dušična mineralna gnojiva: UREA 46, KAN 27, AN N 33,5
Imaš i mala pakiranja Florin 6, Florin 7 itd.
Predlažem ti neko uravnoteženo gnojivo sa mikroelementima i u sezoni intenzivnog rasta povremeno kao dodatak neko dušično gnojivo.

3. Koliko vidim sa slike posadio si Surfinije na razmak od približno 10 cm. To je premali razmak zbog habitusa koji če Surfinije razviti tokom rasta i to nije povezano sa supstratom. Ako pravilno prihranjuješ nije toliko važna količina hranjivih tvari u supstratu . Surfinije bi zbog svog bujnog rasta i neprekidne cvatnje ubrzo iscrpile svaku zemlju i prihranjivanje bi prije ili poslije bilo potrebno. A što se tiče treseta za Surfinije je on poželjan jer je sposoban akumulirati veliku količinu vode.

4. Dali imam recepturu za dobru zemlju ?
Mislim da to ne postoji. Ono što je dobra zemlja za Azaleje nije dobra zemlja za Lavandu. Kaktusima treset nije potreban a za Surfinije je skoro obavezan ...........
Imam veliki kompostnik . Počeo sam kompostirati prije više od 10 god. Kompost dosta koristim prilikom sadnje.

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
lolo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 18
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lolo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2011 u 00:14
Ok, zahvljujem na iscrpnim odgovorima!
 
Javim se za koji dan sa rezultatima Smile
Na vrh
Marusha0410 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Studeni 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marusha0410 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2011 u 19:08
Treba mi pomoć. U jednom kaliću jedna mi je surfinija počela oko listova primati svjetliju boju,isto kao i u jednom okruglom.Ostale su mi sve super.Svaki dan provjeravam vlagu da mi se nebi desilo da ih jako natopim vodom i prihranjujem ih gnojivom za surfinije.
Ovo je slikano prošli tjedan http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/222372_1942746883353_1082897425_2246521_5605387_n.jpg
ostale mi jako dobro napreduju,dosta su napupale

Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2011 u 00:08
URL=http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/administrator/surfinija/24738.aspx][/URL]
Na vrh
Marusha0410 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Studeni 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marusha0410 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2011 u 11:17
zar nema nitko ko bi pomogao
Na vrh
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2011 u 11:23
Marusha, ne moze se vidjeti slika...Ja nemam surfinije pa ne znam, al sigurno ce se netko naci
~Cvijeće je zemljin način da se nasmije~
Na vrh
Marusha0410 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Studeni 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marusha0410 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2011 u 11:24
a kak da stavim onda baš sliku a ne link.....
Na vrh
lolo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 18
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lolo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2011 u 11:34
Evo ovdje možete pogledati kako se stavljaju slike:
 
A što se tiče vašeg problema, možda kao i kod mene vam nedostaje malo dušika! Kada nedostaje dušika, javlja se svjetlija boja listova.
 
Na vrh
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2011 u 11:36

http://imageshack.us/

uploadaj tu sliku, i ovdje kopiraj link za forume

~Cvijeće je zemljin način da se nasmije~
Na vrh
Marusha0410 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Studeni 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marusha0410 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2011 u 12:43
Originalno poslano od člana lolo lolo napisao:

Evo ovdje možete pogledati kako se stavljaju slike:

 

A što se tiče vašeg problema, možda kao i kod mene vam nedostaje malo dušika! Kada nedostaje dušika, javlja se svjetlija boja listova.

 


hvala postavit ću sliku.....
a kod mene je samo ta jedna surfinija svjetla od njih 4 u kaliću i njih 20 koliko sam ih zasadila,a poljevam ih sa sredstvom za prihranjivanje surfinija
Na vrh
Marusha0410 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Studeni 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marusha0410 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2011 u 12:59
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2011 u 20:46
Maruša, iskreno rečeno nemam pojma što bi mogao biti točan uzrok bolesti tvoje Surfinije. Mogu samo pogađati.

Možda je lišče požutilo jer je Surfinija previše mokra. Surfinije zahtijevaju dosta vode ali voda ne smije zaostajati u posudi.
Lolo je napomenuo manjak dušika što bi isto mogao biti jedan od uzroka. A možda je uzrok pomanjkanje željeza (kloroza).
Ako je lišće Surfinija žuto jedan od uzroka je taj da biljke ne primaju onoliko svijetlosti koliko im je potrebno. Surfinije najbolje rastu na izravnoj sunčevoj svijetlosti.
Slijedeći mogući uzroci su razne bolesti : gljivične ili virusne ili napadi raznih insekata.
Što je točno uzrok da žuti lišće na tvojoj Surfiniji zbilja nemam pojma.
Na vrh
Marusha0410 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Studeni 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marusha0410 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2011 u 22:59
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

Maruša, iskreno rečeno nemam pojma što bi mogao biti točan uzrok bolesti tvoje Surfinije. Mogu samo pogađati.

Možda je lišče požutilo jer je Surfinija previše mokra. Surfinije zahtijevaju dosta vode ali voda ne smije zaostajati u posudi.
Lolo je napomenuo manjak dušika što bi isto mogao biti jedan od uzroka. A možda je uzrok pomanjkanje željeza (kloroza).
Ako je lišće Surfinija žuto jedan od uzroka je taj da biljke ne primaju onoliko svijetlosti koliko im je potrebno. Surfinije najbolje rastu na izravnoj sunčevoj svijetlosti.
Slijedeći mogući uzroci su razne bolesti : gljivične ili virusne ili napadi raznih insekata.
Što je točno uzrok da žuti lišće na tvojoj Surfiniji zbilja nemam pojma.


neznam.....manjak dušika nije,previše vode nije,svjetla im nefali....pa onda bi i ostale bile a ne samo ona....jedino ona zaostaje u razvoju od svih ostalih u kaliću pokraj nje
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2011 u 23:55
Marusha,napisala sam poruku ali negdje se izgubila ,pa ću opet kratko:-vodu smanjiti,jednom tjedno OBAVEZNO ŽELJEZO,jednom do dva puta tjedno gnojivo po izboru koje već imate,ako imate mogućnost jer jako smrdi namočite koprive i nakon tri tjedna imate gnoj koji razrjeđujete po već prije opisanim omjerima i time zaljevajte.PROBLEMA NE BI TREBALO BITI ,i naravno biljke moraju biti na izravnoj sunčevoj svjetlosti ,po mogućnosti južni dio.
Na vrh
Marusha0410 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Studeni 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marusha0410 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2011 u 21:21
Pa sve to i radim,osim kopriva.Baš ne preferiram nešto za surfinije njih (inaće sam poljoprivredni tehničar pa se dosta razumijem u bilje i znam što je dobro a što nije).
Najviše me začudila ta jedna jedina a zajedno su posađene.Nije mi prvi put da imam surfinije na terasi.
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2011 u 23:23
Marusha,nemoj se brinuti ako je lišće malo promjenilo boju,možda se ništa neče dalje dešavati u tom smislu da ugrozi biljku.Ako biljka dalje raste i cvjeta sve će se samo možda popraviti jer ja dosta vremena provodim sa mojim cvjećem i vidim da zbog naglih temperaturnih razlika biljke pokazuju kod inače normalnih uvjeta neke čudne reakcije.Sunca je premalo,hladno za biljke još podosta,ako ih malo više zaliješ,biljka to ne uspije potrošiti,a sunca je nedovoljno da voda ishlapi i to je dosta za truljenje i promjenu boje lišća.
Na vrh
Marusha0410 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Studeni 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marusha0410 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2011 u 16:24
Hvala ti Silvestra a valjda će se ta jedna oporaviti,cvijeta ona redovito.Ostale mi suuuuuper napreduju.
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2011 u 23:21
Možda Ti je to neka albino vrsta hahaha....malo šale...ma bit će Ti sve u redu sa surfinijom,meni zapravo ne izgleda bolesno.smile71
Na vrh
Marusha0410 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Studeni 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marusha0410 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2011 u 23:44
POčela se oporavljati
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2011 u 19:28
Eto vidiš,rekla sam Ti da to nije neka boleština.smile73.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 46>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.