Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Surfinija - Surfinia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Surfinija - Surfinia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 46>
Korisnik
Poruka
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2011 u 17:02
Dina,prekrasne su ti surfinije posebno ona bela sa bordo sredinom,jos nisam videla takvu...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2011 u 10:20
smile120
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2011 u 11:33
smile86
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2011 u 11:34
smile86
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2011 u 22:17
Sad jedna moja surfinija za nijansu sitnijih cvetova...Cascadias Bicolor Cabernet




Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2011 u 09:57
Čovijek može oči past na vašim slikicama, uh dolazim u napast da ih nabavim još, ima praznih prozora, trebalo bi ih uljepšati, kaj ne?
Silvestra, ova druga slika tj boja je mrak. Olja, također super, samo da su mrvicu veće. Meni je inače surfinija baš lijepa zbog velikih "zvončića".
Tena 28.3.2010
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2011 u 10:33


Ovo je moja ovogodišnja surfinija. Raste na prozorskoj polici spavaće sobe. Prozor je stalno malo otvoren i njezin se diskretni miris širi okolicom. Boja lišća je svježe zelena kroz cijelu sezonu usprkos tome što nikada
ne prihranjujem sa željezom. Gnojim i zalijevam svaki dan sa malom koncetracijom uravnoteženog gnojiva kome sada u sezoni aktivne vegetacije dodajem dušik u obliku rastopljenog granulata Kan, Ina Kutina. Kroz mjesec dana prelazim na gnojenje sa uravnoteženim gnojivom NPK. Iz vlastitog iskustva mogu reći da dodavanje željeza nije neophodno kod gnojenja surfinija. Dušik sigurno rješava probleme sa slabom vegetacijom i žutom bojom lišća.
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2011 u 13:26
Pinus,slika govori vise od hiljadu reci,tako se to kaze...A tvoj savet je dragocen,jer ovako lepo odnegovane surfinijene ne vidjaju se cesto.

Koliko surf.ima u saksiji?
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2011 u 18:02
U tegli dužine 60 cm su posađene tri surfinije. Njihov miris je glavni razlog zašto sam uopće sadio samo jednu teglu. Ovu godinu kod mene glavnu riječ vode pelargonije na sunčanoj, a fuksije na sjenovitoj strani kuće.
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2011 u 21:53
Kombinacija boja mi je odlicna,volim kad se kombinuju surfinije vanila boje sa nekom jacom...Clap
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2011 u 09:08
smile64ODMOR ZA OČI,bravo PINUS!
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2011 u 15:17
Divno!Ove godime nisa sadila surfinije, ali ipak nisam odolila ovoj maloj ljepotici:


Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2011 u 15:23
Djana,jel ona to ima dupli cvet....kao karanfil?sigurno lepo mirise..tako mala a toliki cvet ima....slatkica HeartHeartHeart
Na vrh
Tratincica44 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 04 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tratincica44 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2011 u 09:08
Olja, predivna mi je ona Vaša surfinija Cascadis Bicolor Cabernet. Onakvu još nisam vidjela - sivi listovi - neobično, a vrlo efektno. Jel miriše?
Na vrh
Tratincica44 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 04 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tratincica44 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2011 u 09:16
Pinus, predivna vam je ona surfinija. zanima me svako koliko prihranjujete sa KAN-om. Ja sam čula da treba jednom mjesečno (1 žl KAN-a na 20 l  vode). da li je to tako? Naime, kupila sam u rasadniku jednu surfiniju već posađenu u visećoj tegli. Izgledala je lijepo i zdravo. Odjednom, listovi su se počeli smanjivati. postala je ljepljiva. Odrezala sam joj sve cvijetove. Prihranila sam je sa željezom, kasnije sa Kristalinom - start (on sadržava veći postotak dušika). Malo se je oporavila. Ali, još uvijek nije to ono kako je kod vas - zdravi i snažni listovi. Također, moram napomenuti da sam ju i pošpricala sa Baycor i Confidor sredstvima. Ide na bolje, ali kako postići ono što želim.
Pitanje br. 2. - s čim ćete kasnije nastaviti prihranjivati - spominjali ste NPK, pa me zanima što i koliko?
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2011 u 11:19
Svoje tekuće gnojivo radim sam. Uzimam tri djela NPK i jedan dio Kan-a i sve to zajedno otopim u toploj vodi. Sa time gnojim na početku sezone, u stvari u sezoni aktivnog rasta (proljeće). Poslije prelazim samo na uravnoteženi NPK (dušik,fosfor,kalij).
Biljke promatram, ako vidim da slabo izgledaju gnojim svaki dan ali sa malom koncetracijom gnojiva. Kada biljka poprimi zdravi lijepi izgled i po nekoliko dana biljke u tim teglama ne prihranjujem. Nema tu nekog univerzalnog pravila kojeg bi se čvrsto držao.

Ps. Prilikom otapanja granulata jedan dio se ne otopi. Ništa zato. Nisu sve soli topne u vodi. Jedan dio tog netopivog ostatka se sigurno otopi u humusnim kiselinama supstrata. A ostatak je balast koji ništa ne šteti.
NPK, Ina Kutina osim ta tri glavna elementa dušik,fosfor i kalij sadrži još desetak mikro elemenata potrebnih za zdravi razvoj biljaka.
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2011 u 13:58
Da Olja dupla je. Sad je lijepa a da li ce takva ostati vidjet cu.
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2011 u 14:47
Ma bice ti ona super samo je redovno prihranjuj,imam i ja jednu,samo svetlije boje...cini mi se da im je potrebno vise prehrane,da bi cvetovi bili veliki i pravilno razvijeni...
Na vrh
Yoyo1 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 426
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Yoyo1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2011 u 17:22
Trebam savjet,primjetila sam da mi surfinije odjednom počinju venuti i posuše se,a ne znam razlog. Najprije je jedna posušila se, a danas gledam još tri i jedna mi je sumnjiva. Što napraviti sada?
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2011 u 17:37
Ja sam ti taman htjela poslati ovaj link.Tu ćeš sigurno dobiti savjet.Ja nemam pojmaConfused, što sam ti odgovorila i u mom vrtu.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 46>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.