Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Surfinija - Surfinia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Surfinija - Surfinia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3536373839 46>
Korisnik
Poruka
Marinak View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Travanj 2014
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 39
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marinak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2014 u 16:01
Dea hvala na dobrodošlici. Da iz Zagreba sam i imam dva jugo-zapadna balkona. Već 7 godina pokušavam skombinirati najizdrživije biljke na toj vrućoj strani. Imala sam lavande, koraljku, vinke, tratinčicu, pelargonije.... Moram priznati da mi se najviše sviđaju surfinjije zbog bogatog cvata. 
Ove godine sam stavila te lila surfinije sa euforbijom. Surfinije hoće oćelaviti, pa se nadam da će euforbija barem to donekle prikriti. Za njih sam kupila onaj kristalon za cvijet i plod. Naime mislim posaditi i (već imam flance) cherry crvene i žute kruškice rajčice i chilli papričice.
Muž me samo upozorava i podsjeća da su nam balkoni veliki par kvadrata, a ne tisuća. Wink

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dea78 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dea78 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2014 u 18:32
Marinak jesi razmisljala o dragoljubu i tisucu zvoncica?
Pozdrav iz Zagreba!
Na vrh
Marinak View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Travanj 2014
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 39
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marinak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2014 u 19:56
Dea, prošle godine sam kupila 2 predivna duplo- crvena  dragoljuba na Dolcu, ali mi nisu uspjeli. Susjeda je imala iste i njoj su bili jadni bez cvijeta i kao da su imali neku hrđu. Znam da ih ne treba posaditi u plodnu zemlju i manje dohranjivati jer onda bolje cvjetaju i sve sam to odradila, ali ništa. Možda sam trebala uzeti najobičnije dragoljube, pa bi mi oni bolje prošli.
Milijun zvončiće obožavam, ali nemam snage boriti se sa bijelim ušima koji ih očito obožavaju više od mene. Dead
Najbolja mi je maslina i streptocarpus koji ima dlakave listiće, pa gamad ne ide na njega. Isto mi je OK jedan puzavac sa dlakavim listićima koji sam donjela iz Italije, jedino što cvate tek krajem kolovoza lila cvjetićima (nisam ga baš viđala po balkonima i ne znam mu ime).
Na vrh
dea78 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dea78 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2014 u 20:33
Ako mi mozes napisati koji si kvart? Mozemo se nac ja stalno kupujem kid jedne te iste zene na dolcu i cvjece je super.
Pozdrav iz Zagreba!
Na vrh
Marinak View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Travanj 2014
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 39
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marinak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2014 u 22:39
Hvala na ponudi Dea, ali i ja sam kao i ti već u 3. mjesecu kupila surfinije. Za ovu godinu sam sve nabavila. Imam surfinije, diascie, potunije, mentu, rajčicu, majčinu dušicu, euforbiu.... Imam jednog vrtlara kod kojeg  nabavljam sezonsko cvijeće.
Kao što sam rekla, žao mi je što nemam barem 20 kvadrata zemlje, pa da uživam kako treba u biljkama, jer ovako mogu imati samo po 1-2 primjerak.
Na vrh
Cilence View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Travanj 2014
Lokacija: Ub
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cilence Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2014 u 09:27
Ja sam danas napokon iznela svoje surfinije napolje konacno malo sunca i za njih,da li vrsite neku zastitu vasih biljaka od plamenjace,pepelnice,biljnih vasi ja ih prehranjujem sa NPK djubrivima ali tek posle dvadesetak dana od sadnje.Zanima me i koliko puta pincirate surfinije da bi bile bas guste i cvetne ja razmisljam da ih pinciram pa nisam sigurna da im nije rano jer nisam kupila odrasle biljke vec mali rasad?Mozda sam malo dosadna ali bolje da pitam nego da pogresim u necemu i upropastim ih :)
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2014 u 12:45
Biljka se pincira dok je mlada i ima nekoliko izbojaka, kasnije nije potrebno i nema smisla.

Ako želiš možeš preventivo tretirati sa RIDOMIL GOLD  sredstvom. ide oko20-30 g na 10l vode.
Na vrh
Cilence View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Travanj 2014
Lokacija: Ub
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cilence Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2014 u 20:13
Hvala puno
Na vrh
anita27 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Travanj 2014
Lokacija: zagorje
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anita27 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2014 u 14:54
Pozdrav! Nova sam na forumu i po prvi puta imam surfinije! Pocetkom travnja kupila sam 60 rozih surfinija....vecinom su dobre no na desetak njih primjecujem da su postale blijede,zuckaste,svijetlozelene! Molim ako tko ima kakav savjet da pomogne...ostale su velike i zdrave...prihranjujem ih jednom tjedno sa gnojivom bas za surfinije... sliku neznam stviti

edit: Dobrodošla. Ovdje je link Kako staviti slike s uputama, samo ih slijedi i uspjet ćeš staviti slike, nije teškoBig smile
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2014 u 15:46
Dobrodošla! smile73

Ne znam koliko ću ti pomoći, ali za žuto i blijedo lišće je dobro razmutiti svježu germu/kvasac u 5-6 l vode i zaliti dvaput u petnaest dana. To sam probala sa sadnicama paprike čije je lišće bilo blijedo i upalilo je. Naravno, ako ti je to previše vode, napraviš pola recepta. Smile I uvijek napraviš svježu otopinu, da se ne usmrdi. 
Na vrh
anita27 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Travanj 2014
Lokacija: zagorje
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anita27 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2014 u 15:54
Hvala ovo po prvi put cujem,al cu probati...nemam sta izgubiti
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2014 u 15:58
Proguglala sam malo, nema za to baš puno podataka, ali sam to već prije pročitala i opet ne znam gdje. Škoditi ne može, jer kvasac ima puno hranjivih elemenata. 

Ne znam koliko željeza surfinije trebaju, ali kažeš da ih prihranjuješ sa prihranom baš za njih, mislim da ga u tome gnojivu ne bi trebalo faliti. U nedostatku Fe isto zna biti žućkasto lišće bljedunjavog izgleda.
Na vrh
Marinak View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Travanj 2014
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 39
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marinak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2014 u 16:06
Surfinije vole puno papati i vole puno željeza. Uz dohranu koja je namjenjena samo njima, one vole i još dodatno željeza. Ja sam im dodavala malo željeza jednom u 10-15 dana, naravno uz redovitu dohranu. Još treba pripaziti da sada u početku im nije premokra zemlja, pa da to ne bi bio razlog tog izgleda.
Na vrh
anita27 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Travanj 2014
Lokacija: zagorje
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anita27 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2014 u 16:12
Jucer sam im dala i zeljeza pa cu vidjet...nadam se da ce mi se oporavit....alsve podjednakozalijevam ine kuzim zasto su jedne super,a druge ne uvijek sam se diva tim surfinijama i u 6.mjesecu imam svadbu i ja riskiralas njima...i eto mi ga sad bas sam jadna ;(
Na vrh
Marinak View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Travanj 2014
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 39
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marinak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2014 u 16:24
Kada se previše trudim, uvijek mi lošije ispadne, pa preporučam da malo pričekaš i vidiš što će se desiti za 10-15 dana. Naravno da postoji mogućnost da su te sadnice malo slabije u startu, a kasnije će biti sve u redu.  Ne pretjerivati sa zalijevanjem, pogotovo po lišću i one bi trebale biti super. Provjera da nemaju zelene biljne uši ili one sitne bijele mušice-uši.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2014 u 21:59
Nađete kakav porđali komad željeza i ubacite u posudu, za anemične sulfrinije. Gdje mi je koprivnjak sam stavila neke stare korodirane cijevi, i prava mala feštica kopiva.


Moje sulfrinije su bile predivne prošlu godinu. Ali su me izmaltretirale sa obilnom cvatnjom i čišćenjem. To valjda treba redovito od ocvalih cvjetova čistiti.

Danas mi neka cvjećarka kaže da ih je najbolje đubriti svaki dan nekakvim kristalonom za svakodnevno zaljevanje.

Kupila sam dvije tamnije crvene, predivne su.

Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2014 u 22:01
Originalno poslano od člana bugicaza5 bugicaza5 napisao:

Dobrodošla! smile73

Ne znam koliko ću ti pomoći, ali za žuto i blijedo lišće je dobro razmutiti svježu germu/kvasac u 5-6 l vode i zaliti dvaput u petnaest dana. To sam probala sa sadnicama paprike čije je lišće bilo blijedo i upalilo je. Naravno, ako ti je to previše vode, napraviš pola recepta. Smile I uvijek napraviš svježu otopinu, da se ne usmrdi. 



To ti je moj savjet od moje stare cvjećarke.LOL
B vitamina nikom ne škodi.Smile

I obavezno manju količinu, usmrdi se.
I točno si pogodila omjer, i ja sam ga zaboravila.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
dea78 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dea78 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2014 u 22:45
Bugice hvala za savjet(germa).mojim surfinijama kako koji cviet ocvate i osusi se ja pocupam, tako oatali pupoljci dobivaju visehranjiva, ocvali cvjetovi im ne oduzimaju hranu i uvjek su pune cvjetova.
Pozdrav iz Zagreba!
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2014 u 00:54
Ovo s germom mi se sviđa pa ću isprobati. Hvala Bugici na savjetu.
Sutra je novi dan.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2014 u 15:07
dea78... Hug
lucy... Hug
anita... Hug

smrcko...Hug...dobro kažeš za komadić željezne žičice, i to sam probala sa pelargonijama, brzo su popravile boju lišća.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3536373839 46>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,262 sekundi.