Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Surfinija - Surfinia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Surfinija - Surfinia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3940414243 46>
Korisnik
Poruka
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2015 u 13:41
Je, sve se može riješiti ako se malo potrudimo. Mene jedino brine ako ih sredi jaka kiša ili tuča... podere im sve cvjetiće. No, riskirat ću. Pala je konačna odluka - ove godine pun balkon surfinija. Smile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Marinak View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Travanj 2014
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 39
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marinak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2015 u 13:45
Nadamo se da neće biti tolike tuče da nam uništi sve surfinije. Moje su prošle godine bile dosta na kiši i cvijetići su im bili iskidani-rupičasti kao da je netko pucao po njima ali su se već za par dana oporavile i krenule dalje kao da im ništa nije bilo.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2015 u 13:56
Vrijedna informacija. Zapravo me to i zanimalo - budu li se oporavile nakon što im cvjetiće prorupa eventualno nevrijeme i koliko im dugo treba da se oporave. Na vrijeme razmijenjene informacije zaista zlata vrijede. Hvala ti još jednom. Heart
 
Tuče me strah od prošle godine, bila je toliko česta kao nikad dosad, čak je padala i oko 6 i 20 ujutro, a prečest vjetar uz gadne pljuskove da i ne spominjem... Confused Ipak se nadam da će nas ove godine sve to zaobići.
Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2015 u 14:17
pozdrav ljubiteljice ovih divnih ljetnica...meni su predivne, i prekokrasne..ali na balkom koji je na istočnoj strani idu ipak pelargonije....a na južni dio idem opet sa surfinijama u teglama ( viseće :-) )..nadam se da će biti više sreće nego prošle godine Smile
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2015 u 14:22
Originalno poslano od člana rajski vrtovi rajski vrtovi napisao:

....
A saditi ih ne mislim prije 01. svibnja.
 
slažem se, ne treba žuriti
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2015 u 14:23
Lu Lei, evo nam i tebe, nismo dugo razmjenjivale iskustva. Smile I moj balkon i prozori su južni i nadam se da će im taj položaj odgovarati. Jesu ti viseće tegle u tom slućaju natkrivene, odnosno je li balkon natkriven?
Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2015 u 09:42
eeeeeii draga bugicaza5 Wink zaboravih ti jučer poželjaeti jako puno sunca sa što manje kiše i nametnika........
 
da, da natkriven je balkon..iako jedan dio bude izložen i prema van, pa kad pada kiše ili bude neko nevrijeme znaju malo nastradati..ali one se stvarno brzo oporave smile106
 
nadam se da ćeš staviti puno slika da mogu uživati u ljepoti tih divnica...
 
ja se jednostavno ne mogu odlučiti da ih stavim na ovaj istočni balkon, jer ne znam bi li uspjele..jednom ću riskirati valjda....Wink
 
Na vrh
24crogirl View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 13 Ožujak 2012
Lokacija: Zg
Status: Offline
Bodovi: 59
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 24crogirl Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2015 u 09:46
Bok svima,imala sam Surfinije i mogu reci da sam imala najljepsi balkon u cijeloj ulici,ali sam se zato i dobro napatila s njima.Tri puta(nakon ljetne kise) su dobile usi-one nekakve bijele-pa sam ih prskala,onda kad je nevrijeme bilo morala sam ih micati s balkona jer bi im vjetar dosovno pocupao cvjetove i grancice,zalijevanje je bilo i ujutro i navecer jer zaista traze vodu a i zeljezo papaju k'o lude.Stalna briga se isplatila jer nismo isli ni na more,tak da su mi bile dobre sve do kraja 8.mj.E tad su pocele venuti i kraj im je dosao,moj balkon je ostao bez cvijeca...Sve u svemu,najljepse cvijece koje sam ikad imala ali i dosta zahtjevno.Padale su po balkonu oko 1m i bile prekrasne tamno roza boje na balkonu digom 9 m.Divota...Ove godine cu posaditi nesto manje zahtjevno.A Surfinije cu mozda 4 kom kupiti i staviti na veliko bure za vino pa nek cvjetaju po buretu.I paziti na kisu,vjetar,sunce i hranu.Svima puno uspjeha i strpljenja zelim!Surfinije su zakon!!Star
Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2015 u 09:48
Smile24crogirl...bravo bravo..svaka čast na strpljenju i volji s njima....Smile imaš možda koju slikicu svog divnog balkončića?
Na vrh
24crogirl View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 13 Ožujak 2012
Lokacija: Zg
Status: Offline
Bodovi: 59
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 24crogirl Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2015 u 09:49
Imam negdje,to je bilo prije 3 ljeta,cim najdem stavim!
Na vrh
Marinak View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Travanj 2014
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 39
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marinak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2015 u 09:51
Slažem se da sa surfinijama ima puno posla.
Moje su isto krajem 8. mj bile gotove. Tada sam ih odrezala i do izražaja je došla mliječika koja im je preikrivala ćelavost.
Tako mislim i ove godine kombinirati, jer u protivnom bi mi tegle bile prazne krajem 8. mj.
Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2015 u 10:12
Ma gle, sa svim oko čega čovjek vodi brigu ima posla...ali zato te one obilatno nagrade..a meni je to najljepša nagrada Smile
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2015 u 10:21
Lu Lei, hvala na lijepim željama, a i ja tebi i svima želim toplo proljeće i ljeto uz kiše onoliko koliko je nužno. Mogu ti pomoći razrješiti dilemu oko istočnog balkona - prijateljica ih je imala prošlo ljeto upravo na toj poziciji, uz to je još i ta terasa natkrivena krovom i nema baš previše popodnevnog svjetla - surfinije su joj jedno vrijeme na početku cvatnje bile jako lijepe, a ubrzo su se izdužile i imale svaka po par mršavih ogoljelih grana. Tu su joj odlično uspjevale vodenike. Smile 
 
24crogirl, hvala na iskustvu koje si podijelila s nama. Uzela sam u obzir sve navedeno iz razgovora s našim curkama i fotkica kombinacija raznog cvijeća za balkon, naravno uz veliku ulogu vremena u svemu tome skupa... i došla do zaključka da ću morati kombinirati i boje ali i više vrsti cvijeća. Big smile
 
Hm, razmišljam i "šnjofam" po cifu i našla sam svoju idealnu kombinaciju... za prozor koji je natkriven: ljubičaste i bijele surfinije u kombinaciji, isto i u dvije viseće košare na balkon - tu bi mogle biti djelomično zaštićene od nevremena jer mali dio krova natkriva balkon, a na ogradu balkona: bijele verbene u kombinaciji sa timijanom, a možda i jako roze ili ljubičaste verbene ako postoje Embarrassed, u jednu žardinjeru npr. bijele i timijan, u drugu ljubičaste i timijan, pa tako naizmjence.
Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2015 u 10:38
bugicaza5 hvala ti puno na savjetima..istina vodenike tu lijepo uspjevaju..imala sam 1 kom za probu :-)
 
woow, ta tvoja kombinacija zvuči zakon..molim te poslikaj kad zasadiš :-)
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2015 u 11:16

Budem sliknula, sigurno. Smile Inspirirala me fotkica dijane7566 sa teme Što sadite na balkone - samo slike. Predivna kombinacija verbene i tamjana.

Moram se ispraviti, u prošlom postu napisala sam timijan, no ne mislim na majčinu dušicu, htjedoh reći tamjan. Embarrassed 
 
Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2015 u 10:21
bugicaza5 veselim se tvojim slikicama Smilesmile55
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2015 u 19:11
Našla sam kompromis i uskladila sve, uzevši u obzir i vremenske uvjete... na nenatkrivenom južnom balkonu roze pelargonije, na prozorima ljubičaste surfinije u kombinaciji s batatom i bidensom... na fotkici izgledaju plave ali su čisto tamno ljubičaste boje... i bijele surfinije sa tamjanom no one još ne cvatu pa nisam slikala

i u kombinaciji


Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2015 u 09:02
Smile ove ljubičaste su divne..ja ih imala prije dvije godine...
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2015 u 09:29
Jesu, pogotovo u kombinaciji s žućkastim (koje rijetko vidim u prodaji)... jedina mana im je što im ne mogu uhvatiti pravu boju fotićem. Smile
Na vrh
Octopussy View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Octopussy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2015 u 00:21
Evo i mene. Prošla godina je bila neuspješna sa svim cvjetićima pa se nadam da će ova biti uspješnija. Naoružala se novčanikom i voljom i otišla u rasadnik. Kupila 16 surfinija i 8 belsića plus svu dodatnu opremu, i sad - drž'te fige :)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3940414243 46>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,516 sekundi.