Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Surfinija - Surfinia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Surfinija - Surfinia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 46>
Korisnik
Poruka
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2009 u 11:51
meni sad cvatu one koje su ses same posijale u loncima medju ostalim svijećem ali nisu iste boje, inače sjeme je od petunija tkvo crno sitno ko mali mak no to uglavnom znam za petunije a izgleda da je slično i od surfinija
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2009 u 12:46
Za surfinije je 100% najbolje obrezivati ocvale cvjetove ali pritom pazite jer su vrlo krhke i da se ne zabunite jer pupovi su vrlo slični tek ocvalom, no pupovi su ugl. na vrhovima grana. na ovakav način cvast će vam dugo dugo-sve do zime(isključujući mraz),te uz laganu prihranu te obilno zalijevanje.NIPOŠTO NE PRIHRANJUJTE SURFINIJE JAKIM GNOJIVOM KAO ŠTO JE fertina
Na vrh
flowers View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flowers Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2010 u 17:59
Ove godine sam se prvi put odlučila kupiti surfinije jer su mi jednostavno prekrasne...zanima me čisto iz znatiželje da li se mogu same uzgojiti i na koji način...čitala sam malo da ih na kraju jeseni treba baciti jer ne uspjeva uzgoj u domaćoj proizvodnji a ja bih probala a neznam kako...ima li tko iskustva sa time ili neki savjet?
Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2010 u 07:09
Možeš probati skupiti sjeme i već u 12 mjesecu ih sijati u toplom. Ja sam jedne godine probala. Imala sam 15- tak svojih sadnica, ali iz mog iskustva ima s njima previše posla.
Puno ih je lakše dobiti iz reznica, ali ne znam da li bi takve prezimile mada sam mišljenja da bi (to ću ja ove godine probati).
 
 
Tko ima "zašto" zbog kojeg živi, može se nositi s gotovo bilo kojim "kako"
Na vrh
Angell View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 225
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Angell Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2010 u 11:53
Surfrinija,ma divotaClap

evo moje..od pr.godine..cvate cijelo ljeto,iako moram priznati da je kupovna puno bolje za imati nego iz sjemena..probala i meni se
ne isplati,nisu lijepe kao ove a i nažalost nemam baš prostora za uzgoj...Sleepy



Slab je onaj koji je izgubio vjeru u sebe.
Na vrh
jelence1301 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jelence1301 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2010 u 17:42

wau..krasna je...Angell, kolika je posuda u kojoj raste?

ja sam svoju stavila u premalu bojim se..nisam se nadala od one kržljave grančice takvom rastu..ne znam da ju presadim sada?

Uploaded with ImageShack.us

Na vrh
teuta View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 02 Lipanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje teuta Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2010 u 11:39
MA JELENCE I ANGELL!  ŠTA RADITE ,GDJE  DRŽITE TE SURFINIJE DA VAM NIJEDAN LIST NIJE ŽUT.Wacko
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2011 u 19:06
Imam jedno pitanje vezano za zaljevanje.Kod mnogih biljaka važno je da se biljka zalije vodom,a tek potom vodom sa gnojivom,pa molim komentar o tome,jer ja sam shvatila po ovim Vašim komentarima koje sam pročitala da odmah u vodu stavljate gnojivo i samo tako zaljevate bez prethodnog zaljevanja običnom vodom.Nije li to za biljku neki puta preagresivno.Hvala na odgovoru.smile168
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2011 u 19:45
Nigdje nisam pročitala da li se surfinije pinciraju kako bi bile bujnije i lijepše.smile157
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2011 u 22:17
Silvestra,naravno da treba,sto je vise seckas sve je lepsa.Ja to obicno radim ziletom,odsecem vrh, pa se na tom mestu odmah grana i bude bujnija.
Jel si je kupila vec ili je imas od prosle godine?
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2011 u 07:54
Ja praktikujem da prihranjujem jednom ili dva puta  nedeljno,zavisi u kojoj je fazi rasta,a samo ako je kojim slucajem presusena pa je klonula tada idem sa cistom vodom i to ne previse jer mi se vec desilo da kad je previse natopim samo ugine.I jos nesto...jako je dobro bar jednom u toku leta prihraniti je sa gvozdjem...ja u zemlju prilikom presade dodajem gvozdje u prahu i uvek su tamno zeleni listovi...
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2011 u 22:18
Znači Ti tokom vegetacije ne dodaješ otopljeno željezo u vodi svaki tjedan već kod sadnje odma malo pospeš u zemju u koju sadiš biljku,a koliko oprilike staviš u jednu žardinjeru dužine 50cm u kakve obično idu dvije biljke?Ja sam do sada obićno jednom tjedno u vodu dodala gnojivo i jednom željezo i to je sve.smile80
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2011 u 23:51
Dobro si ti postupala,ja sam koristila gvozdje u prahu,pa posto sam mesala zemlju na vece kolicine ne mogu ti tacno  napisati ali  negde oko pola kafene kasikice na jedni zardinjeru...
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2011 u 00:10
Aha znaći pola male žličice,to je jako dobro poslje ne moraš brinuti o tome nego samo o vodi i dodavanju prihrane.Super i pametno,hvala Ti na savjetu.smile55
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2011 u 10:52
Silvestra, ipak bih se ispravila da budem sigurna da sve bude u redu pa tu kolicinu gvozdja stavi na dve zardinjere,videces kako luduju od toga.

I jos nesto...mozda si cula vec za ovo ali da kazem iz svog iskustva...
Koprivu nacupas moze i sa korenom i naguras u plasticni balon za vodu pa prelijes sa vodom i ostavis da stoji oko 3 nedelje.Cep  nemoj skroz zavrnuti,jer moze da ti se naduva balon.Tecnost koju dobijes za 3nedelje dodajes u vodu za polivanje ali od prilike 1dl na 3l vode.Jeste da vrlo neprijatno mirise ali sa tim zalivas sve biljke i to ima neverovatan efekat,posebno je dobro za surfinije,probaj ako vec nisi  smile113
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2011 u 23:10
Jesam probala i na vrtu i u cvjetnjaku super je ali ja ove godine imam jednu super stvar ,4 godine mi stoji namoćen gnoj od koka u bačvi od 200 litara i kako se malo voda usušila ja sam dodala drugu i dobila gnosmile113j kojim ću ove godine zaljevati cvjeće,pa ćemo vidjeti što će se desiti jer gnoj od koka je jako jak i prije se nisam osudila stavljati cvjeću,ali sam stavljala ispod rajčica i paprika u rupe gdje sam sadila flance i bilo je dobro.
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2011 u 23:20
Nisam probala sa time,jer koka nemam,ali mogla bi se snaci...ja bih to koristila za povrce pre svega...
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2011 u 22:27
Za sve je dobro.samo treba jako paziti ukoliko gnoj nije dosta odstajao hoće uništiti biljke jer je vrlo jak.Ja uvjek igram na sigurno to jest oču reči da ga ostavim namočenog naj manje godinu dana prije nego išta sa njim zaljevam ,a poslje ga koristim na taj način da uvjek promješam u bačvi taj gnoj i vodu koja je stalno preko njega nalivena i uzmem odozgora te guste gnojnice i polijem malo pod korjen ili stavim ispod flanca kad sadim,a kad mi je dosta gusto i potrošim vodu dolijem drugu i tako dok ima gnoja u bačvi.Naravno uvjek kad zagrabim ima i malo gustog djela nije samo voda.smile135
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2011 u 09:05
Jasno mi je draga,to je prirodno i uvek dobrodoslo,kazem naj vise zbog povrca...makar to malo sto sama proizvedem da bude zdravo...
Na vrh
Yoyo1 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 426
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Yoyo1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2011 u 12:32
Pileći gnoj je super i ako ga se stavi u određenoj količini cvijeće će rasti i cvijetati većim obujmom. Ja gnojim tim gnojem u kasnu jesen i u proljeće prokopam i sadim. to radim svake dvije godine.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 46>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.