Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Nuspojave ljekovitog bilja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Nuspojave ljekovitog bilja

 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
draga52 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje draga52 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2010 u 17:29
ja proizvodim eko kreme koje pozitivno djeluju na upale,psorijazu,hemoroide,aktivira rad kožnih i koštanih stanica,smanjuje otekline,otvorene rane,artitis,bolesti gornjih dijelova kralježnice,koljena i ramena.vidljivo obnavlja kozne stanice .biljke ubrane na planinskim visoravnima čvrsnice
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2010 u 00:25

smile55za ovu temu !

"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2010 u 12:29
I da ne zaboravim, čišćenje jetre, krvi, bubrega...je jedan od preduvjeta lijepog tena.Smile
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2010 u 22:29
Prvo, nikako nije dobro da lice ničim ne mažeš.
Uz sve nevolje, ne smiješ si dopustiti zapuštenost.Embarrassed

Drugo, to što ne ideš dermatologu i nije tako strašno.
Poznam nekoliko žena koje su se spasile tek kad su prestale ići dermatologu a  lice počele njegovati prirodnom kozmetikom.

Dobra krema sa ljekovitim biljem (bez gospine trave ) na uljnoj bazi koja tebi odgovara i s dodatkom aloe vera bi ti sigurno pomogla.
A plastenik je pravo mjesto za uzgoj aloje.Dok radiš možeš se lijepo s njom trackati do mile volje.
I na kraju, glavu gore, bez kukanjasmile178





Na vrh
neretva View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 37
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje neretva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2010 u 16:00
jedno vrijeme su se bile povukle kad sam išla kod dermatologa, i koristila neke kreme koje mi je ona prepisala. tada mi je sve bilo prošlo, to dok sam živjela u st...te fleke od kantariora su se bile povukle.
sad živim u Neretvi i ne idem više kod liječnika i nemam pojma što s licem učiniti.
  od prije 4 g  nakon rada u plasteniku imam nove tame fleke, koje su se pojavile eto tako preko plastenika. zimi nisu ružne kao u proljeće i u ljeto. sve u svemu imam 35 g i lice kao u starice, patim puno a i moja kći samom.
ne koistim ništa ni protiv bora, jer naprosto ne znam što ću. ovdje nemamo dermatologa, a ne mogu putovati baš. jedna tužna žalosna priča i jedno ružno bolesno lice mlade žene.osim toga i razvod je tome doprinio...al jako patim, jer lice ipak nije stražnjica.Cry
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2010 u 22:05
Ne mogu vjerovati da ti godinama stoje sunčane fleke na licu jer si se jednom namazala kantarionovim uljem i izišla na sunceConfused.
Točno je da ljudi s pojačanom fotosenzibilnošću mogu ovako reagirati na gospinu travu ali da im te fleke ostaju toliko dugo - ne vjerujem.
Bit će da se ipak radi o nečem drugom i slučajnoj koincidenciji.
Vidim mnogo žena sa sunčanim flekama i ne vjerujem da su sve upotrebile kantarionovo ulje.

Probaj to riješiti s gelom aloe veraSmile
Na vrh
neretva View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 37
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje neretva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2010 u 15:09
kod mene se na koži lica " proslavilo ulje gospine trave" kad sam ga namazala i izišla na sunce. to je bilo prije nekoliko g a sunčane fleke mi stoje kao "vječni" spomen. nažalost od nekoliko knj koje imam o travarstvu to upozorenje piše samo u jednoj, i ja sam ga pročitala prekasno...tako da možete zamisliti kako imam " krasne fleke" po licu...
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2008 u 13:40
...ih!! dobra??...ja????.......ma ja sam i više nego dobra!!! :O)))))))))))))))))smile222
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2008 u 08:41
              
 
      smile178
 
Možda ti ipak udijelim koju ako budeš dobra.Wink
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2008 u 00:33
smile156
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2008 u 00:31
...ništa, ovako ćemo; ja imam nizak tlak pa ti meni pošalji sve svoje crvene naranče da ne padneš u napast i problem riješen!! :O)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2008 u 23:38
Zanimljivo.Obožavam crvene naranče i imam svoje.
Ali imam i visoki tlak.Confused
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2008 u 23:35
evo kopiram odgovor...

"da, to je poznat slucaj utjecaja soka grejpa i i crvene narance, dok je za ostalo voce manje izrazen. Radi se o utjecaju spojeva iz tih sokova,mahom furanokumarina i flavonoida (nije samo jedan spoj) koji mijenjaju djelovanje jedne pumpe (tzv p-glikoproteinska pumpa) koja pumpa lijekove. Pa se katkad desi da mijenja djelovanje nekih lijekova."

...hmmm...
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2008 u 09:43
smile141
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2008 u 01:49
...ja poslala upit znalcu u kojeg imam potpuno povjerenje...pa kad odgovori, javim šta kaže... da cijela nacija čita :O))))
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2008 u 23:32
Hvala Griva,to je je vrijedna informacija.
Kad počnu agrumi pratit ću što se događa.Sok od jabuka ionako ne pijem ali mi se ne bi bilo lako odreći soka od agruma kojih imam puno.
Možda ga se ipak neću morati odreći jer koliko vidim tu piše da se lijek "ne uzima sa sokom" a ja sam baš to radila.Ubuduće ću paziti da ih ne uzimam zajedno.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2008 u 13:01
... nažalost ne znam koji je datum točno bio - istrgnula sam komadić novina ali..... ili subota ili nedjelja (  23 ili 24,08.08.) u Novom listu, u rubrici "Jeste li znali?"

...prenosim text u cijelosti:
"Američki znanstvenici otkrili su da neki sastojci u soku od grejpa mogu omesti apsorbciju lijekova protiv alergija, a ta krivnja je već zadesila juice kad se radi o lijekovima za snižavanje tlaka.Grejp naime prepolovljuje učinak antihistaminika feksofenandina, a sličan efekt mogu proizvesti sokovi od jabuka te naranča. Ključ je u aktivnom soku juica,narniginu, koji blokira mehanizam kojim molekule lijeka iz tankog crijeva "putuju" u krvotok, te zbog toga neki lijekovi već sadrže upozorenja da ih se ne uzima sa sokom jer može doći do predoziranja."Ovo je samo vrh ledenjaka, siguran sam da ćemo postupno otkrivati sve više lijekova koji ovako reairaju"rekao je dr.David Baily, autor studije."
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2008 u 10:32
Ja cijelu jesen i zimu pa i proljeće cijedim i pijem sok od raznih agruma ujutro a pijem  ljekove za sniženje tlaka.
Pitam se je li to bio uzrok da sam teško držala tlak pod kontrolom.Question
U proljeće sam umjesto poći doktoru počela uzimati bijelu imelu ( a ni agruma više nije bilo ) i tlak mi se sredio.Ljeti je i inače u redu.
 
Treba to malo istražiti.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2008 u 22:19
...ajde ljudi koji podatak o ovome!!


... evo mog novog ali ne znam dal je potpuno  istinit... bilo pred par dana u novom listu da su nova istraživanja ( nisu napisali koja) dovela do otkrića da juice od naranče i jabuke ( daklem iscjeđen sok od njih) ne smijemo uzimati u isto vrijeme sa ljekovima za sniženje tlaka ....nešto slično kao grejp juice i antihistaminici...
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2008 u 19:03
Još tu ima posla oko sređivanja datoteka, ali snalazim se nekako.Wacko
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.