Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pomoć pri nazivlju
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pomoć pri nazivlju

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Dr. Feelgood View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 04 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dr. Feelgood Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Pomoć pri nazivlju
    Objavljeno: 04 Srpanj 2009 u 15:07
Dobar dan smile73

Novi sam na forumu i nadao sam se da bi mi mogli pomoći u nazivlju nekolicine mojih biljaka Big%20smile

Malo sam guglao i tražio po knjigama, ali nisam siguran pa bi mi trebao netko ili potvrditi ili me ispraviti Tongue

Tako da, počnimo! Big%20smile

Echinocactus grusonii - To sam poprilično siguran, jer jako sliči onima koje sam pronašao guglajući :D Slika "iz profila" i iz ptičje perspektive.






Pilosocereus (royenii) - Ovo čisto sumnjam da sam pogodio, ali makar pokušah xD.




Za ovu biljku nemam pojma kako se zove, ali mislim da spada u kaktuse, ili makar sukulente, pa ako netko zna bilo bi super :)




Austrocephalocereus/Siccobaccatus estevesii - Ovi podsjećaju na onog prvog velikog gore, ali im je građa drugačija, bodlje su im nježnije itd.




Za ovu biljčicu mislim da je neka varijacija Aloe? Ali opet, tko zna :D.




Echinocactus grusssoni var.albispinus - Varijacija s bijelim bodljama, tj. barem se nadam da je :D




Mammillaria elongata monstrosus - Mali crvasti :D Bio je puno ljepsi, al dok sam bio odsutan na par dana, sestra ga jako zalijevala pa je pola istrunilo :(
A valjda se bude vratio na staro :) Cilj mi je bio imati jedan veliki kalic pun njih :D



Eto, to je zasad to :) Pa ako nije problem da pomognete :)

Pozdrav od ekipe s prozora :D





Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2009 u 16:04
Dobro došao!
Da pokušam: aloe ferox, fenestraria, parodia leninghausii (nježnije bodlje), a drugi je parodia schumannianus ili claviceps (proguglaj pa uporedi). U cereuse se ne petljam, svi su mi isti :)
Na vrh
Dr. Feelgood View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 04 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dr. Feelgood Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2009 u 16:22
Aloe Ferox sto posto je, ista je u usporedbi sa slikama s neta, posebno ove bodlje s vanjske strane Smile
Big%20smile

A fenestraria, sad guglah i vidjeh da je slična vrsti Frithia pulchra, i kliknem na nju, tek kaže da fenestraria ima žute, a frithia ljubičaste cvjetove, pa onda mislim da je Frithia ipak Smile Što kažeš?

Parodia leninghausii - to sam isto uvjeren da si pogodila jer je preslično

Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2009 u 16:46
U pravu si, frithia sad cvjeta (a vidim cvijet), dok fenestraria cvjeta zimi.
Njeni listovi su hrapavi, za razliku od fenestrarie.
Na vrh
Dr. Feelgood View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 04 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dr. Feelgood Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2009 u 17:00
Aha, kul :) Bilo bi dobro imat kombinaciju frithie i fenestrarie pa da kalić stalno cvjeta :D

I da, hvala Clap

Još se samo ne mogu između ovog velikog žutog, i ovog cereusa odlučiti :hmm:
Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2009 u 17:03
Prvog uslikaj malo drugačije, možda iz ptičije perspektive. Pa ćemo pokušati.
Na vrh
Dr. Feelgood View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 04 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dr. Feelgood Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2009 u 17:31
Ups, uslikah ga već tako i priredih za stavljanje al očito nisam kopirao :tup:

Evogac, ptičja:



Na vrh
Dr. Feelgood View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 04 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dr. Feelgood Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2009 u 09:36
Mislim da je ipak Notocactus claviceps :hmm: Šta ti kažeš?

Ili možda Eriocactus warasi :hmm:

Joj, nemam pojma LOL

A ovaj mali plavi Stephanocereus leucostele :hmm:
Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2009 u 11:49
Smile mislim da je schumannianus, čini mi se da on ima duže bodlje...
A mali plavi, nek pokuša neko drugi. 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2009 u 12:56
Ma tko će pokušat, vas dvoje se našli pravi stručnjaci, stavit ću ja i svoje da mi rečete koji su, super su ovi kaktusići dr. jedino bi bolje bile slike veličine 480x640 te su baš za forum.
 
Inače dobro došao- imam hrpu kaktusa, kao i mnogi na ovom forumu, pa se veselim svakom novom "kolekcionaru"
Pozdrav iz Rijeke
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Dr. Feelgood View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 04 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dr. Feelgood Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2009 u 13:54
@Semira ~ Je, dosta su mu dugčake bodlje, i nisu jako krute, da tako kažem Smile

@Triša ~ Hvala na dobrodošlici, ali nisam ti ja nikakav stručnjak Big%20smile

A za slike, slikane su sestrinim mobitelom, pa im smanjih kvalitetu da ih lakše uploadam na net

A stavi i svoje kaktuse, lakše ćemo ih raspoznati zajedno Big%20smile
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2009 u 14:15
lijepi pozdrav i dobrodošao..samo toliko..ja nemam pojma kak se koji zove ali kaktusići su slatki
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2009 u 14:16
Zašto nebi otvorio svoju temu, vidjet ćeš gdje mi imamo, ili u "cvijeće foto" ili "moj vrt u slikama" - tamo imaš i naše teme sa kaktusima, ali i ostalim cvjećem ako te zanima.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2009 u 15:45
Vidim da imaš balkon, a da su kaktusi na prozoru u sobi. Bilo bi im ljepše i bolje da su na zraku, da ih malo šiba vjetar, ponekad i kiša.
Na vrh
Dr. Feelgood View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 04 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dr. Feelgood Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2009 u 16:33
Taman sam ih danas iznjeo Smile

Inače budu vani, al bilo je jako nevrijeme nekoliko dana za redom pa sam ih unjeo unutra jer je jedan nastradao koliko je jak vjetar bio Smile

A sve biljke vole više čisti i svježi zrak, radije nego ovaj ustajali u sobi :)

Edit:

Danas prolazih kroz grad, slave se Đakovački vezovi, pa naletih na neki štand s kaktusima Big%20smile

I nisam mogao odoliti Smile


Na vrh
frances View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 34
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frances Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2009 u 19:59
molim pomoc oko naziva ovog sukulenta,
fotka mozda nije najbolja, ako treba stavit cu drugu, ali uglavnom bitno je da je sav mekan, imitira kaktus, ali nema nista bodljikavo vec je kompletno sukulent. hvala unaprijed!
Na vrh
frances View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 34
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frances Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2009 u 20:20
evo jos jedna slička izblizasmile61nadam se da se sad malo bolje vidi
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.