Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Fuksija - Fuchsia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Fuksija - Fuchsia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 35>
Korisnik
Poruka
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2009 u 17:21
i moju su napali bijeli leptirići,i to puno njih,list je sav pobijelio od njih i ja sam se prepala da neće preći na druge biljke i cvijet sam bacila u peć a zemlju u smeće.UnhappyAli ne brinem kod sestrine svekrve ima dosta pelcera i samo čekaju proljećeSmile
čovjek uči dok je živ
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2009 u 10:26
Alisa,kakvo je to bijelo ulje? Stern%20Smile da se znam pripremiti ako se opet nemani pojave na fuksijama
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2009 u 21:33
Bas ovih dana sam ih gledala u Bakker-ovom katalogu...imaju gotov sve kao na ovoj slici dole sto je postavila Otok..Cijena ima varira: 6 fuksija 19 eur...
9 fiksija 26 eur,,,12 fuksija(velike) 32 eur... i tako...slazem se s vama da je rijec o jako lijepom cvijetu..
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
lika1 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 844
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lika1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2009 u 16:52
Ja sam kad sam ovo sve pročitala odlučila nabaviti nekoliko komada i staviti ih na istočni balkon  tako da ih ne ubije previše sunca.Prošlo ljeto su bile na pijaci viseće u tri boje 30 kn ali ih nisam imala gdje staviti,no sada je balkon sređen i kupit ću ih krajem 4 mj. kad budem išla na sajam u Sveti Filip i Jakov jedva čekam.Samo ne znam da li im je tada možda malo rano ili nije?
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2009 u 18:43
ja sam ih nasla na trznici pre neki dan ljubicasto-crvene al ne ove puzece vec one sto idu u visinu,cijena 20kn
Na vrh
Vlatka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 11 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vlatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2009 u 23:52
Rose, gdje si to vec vidjela fuksije, na kojoj trznici?
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2009 u 10:10
mini info: naišla jučer u baumaxa na fuksije, 10 u pakiranju - negdje oko cca 50-60kn (malecke), pa ako kome može pomoći ta informacijaSmile
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2009 u 11:16
Originalno poslano od člana kontesaa kontesaa napisao:

Alisa,kakvo je to bijelo ulje? Stern%20Smile da se znam pripremiti ako se opet nemani pojave na fuksijama

Oprosti Kontesa tek vidim ovo pitanjeEmbarrassed.Ja imam i bijelo i crveno ulje,koristi se za razne štetočine na voču i povrću,kao i na cvijeću..Extra je,ima ga u poljoapotekama,ja kupila u agrikomu..Cijena od 1 l je oko 8 eura,a 1 l ide na 50-10 l vode.Tako da ja razrjedujem po malo,i po potrebi....Na linku dole imaš sve o bijelom i crvenom ulju.Meni je pomoglo u mnogim suzbijanjima napasti,raznih,i crvenog pauka,i ušiju,peltirica i kovrdzavosti breskvinog lišća...
www.herbos.hr..Kopiraj adresu pa na paste na google...
Na vrh
Vlatka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 11 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vlatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2009 u 13:33
Kad smo kod bijelog ulja; meni je preporuceno protiv crvene paukove grinje na fuksijama, andjelskoj trubi i adamu. Em, nije pomoglo, em je cvijece izgledalo katastrofa poslije toga - ko da si ga polio uljem :(((
Za vocke vjerojatno nema veze jer se vocke ne sade radi ljepote i oku ugode ali za kucno- balkonsko cvijece definitivno nije.
Usput, imanetko da bi podijelio lijek za crvenu paukovu grinju; 101 kn a nema malih pakiranja?
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2009 u 16:18
Ja nisam imala tih problema,Vlatka,ni sa bijelim ni sa crvenim uljem.Inače svaka hemija našteti cvijecu,em ih stetočine ubiju,em hemija..AAli kod mene nije toliko crno bilo.Evo prije nekih 10 dana sam prskala calistemon,vodenu palmu,a danas fuksije.
Na vrh
Vlatka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 11 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vlatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2009 u 16:52
Ma ne kazem da je ulje lose, vjerojatno treba vise i cesce prskati ali cvijece koma izgleda, ko da je uzgajano na naftnoj busotini samo sto nije crno :((
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2009 u 18:36
Originalno poslano od člana Vlatka Vlatka napisao:

Rose, gdje si to vec vidjela fuksije, na kojoj trznici?
kod mene u splitu ima ovako par standova i nekih teta koje ti sa satrane budu pa prodaju cvjeće
Na vrh
Vlatka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 11 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vlatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2009 u 10:56
je, to sam si i mislila, tam' je sada 20 C a kod nas na Sljemenu jos ima snijega!
Na vrh
nata07 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nata07 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2009 u 09:44
i ja svake godine stavim barem 3 tegle sa fuksijama - nemogu im odolit. ne sadim if prije početka svibnja i to žena gdje kupujem već zna pa mi ostavi
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2009 u 21:54
... moje fuksije isto srede te bijele musice , katastrofa su, cak su mi presle i na drugo cvijece...nista nije pomoglo da ih unistim..sve kontam da ih pobacam , imam 3 vrste od prosle godine, super su krenuli listovi ali musice vec lete okolo :((((
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 11:12
Mašo nabavi neko sredstvo za suzbijanje bijelog leptira,il nabavi ulje.Ja sam ih potamanila,sa crvenim uljem,biljke se dobro drze.A napale su mi bile,i calistemon ,i jeruzalemsku tresnju,i fuksije,ma svasta nesto....Za sad ih nema.....
Na vrh
lika1 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 844
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lika1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 18:01
Ja sam svoje bijele mušice ukokala sa Actarom,prskala svakih 7 dana tako da pobijem sve oblike i bome upalilo,za sada ih nema i nadam se da se neće pojaviti.smile108
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 19:45
 Prošle je godine na sajmu u Sv. Filip i Jakovu bilo more fuksija....zašto bi im bilo rano? Sve su bile u cvatu i u visećim teglama...bile mi malo skupe pa sam našla neke mladice po 6 kn...i one su se lijepo razvile i cvjetale mi kasnije...
Sad imam jednu koja je prezimila kao grančica ( poklon od Natalije)...preključer sam je presadila i nadam se da ce nastaviti lijepo rasti...
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 21:45
Ja danas dobila tri,jedna ima varigirane tj.šarene listove,zeleno- bijele,druga piše da je viseća i treca obicna...Slikam ih sutra,boja cvijeta ne poznata.al nije mi ni bitna,ja ih volim.Smile
Na vrh
MARKEZIT View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 301
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MARKEZIT Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 23:08
Opa pa ti se alisa malo ponovilaSmile
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 35>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.