Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Putovanje lijepom našom i šire
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Putovanje lijepom našom i šire

 Odgovori Odgovori Stranica  123 6>
Korisnik
Poruka
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Putovanje lijepom našom i šire
    Objavljeno: 30 Rujan 2010 u 22:56
MM i ja obožavamo putovati, pa se nismo uopće trebali puno dogovarati, jer plan puta mm velikodušno prepušta meni, kao i sve ostale detalje.
Naravno da smo napravili malu financijsku konstrukciju i složili se da to bude sedmodnevno putovanje.
Krenuli smo iz Rijeke 22.9. odlučni u namjeri da to bude kružno putovanje i da se niti jedna dionica puta ne ponavlja.
Svratili u vikendicu po neke stvari, pa pema Dugoj resi, preko Barilovića, na Vojnić, Glinu, a prvo odredište nam je Petrinja.
Tu smo negdje oko 12, pa idemo u razgledavanje. Evo što smo vidjeli i snimili.
 
Crkva, koja je srušena i na istom mjestu sagrađena nova u centru je prekrasnog parka
 
 
 
 
 
U parku je i eteorološka stanica - popularna vremenjača
 
 
Meni su se jako dopale ove stoljetne lipa
 
 
Pozdravili smo se s ovim gospodinom i krenuli dalje
 
 
 
Lončarstvo i izrada keramičkih stvari u Petrinji su stoljetna tradicija.
 
Krećemo dalje prema Sisku, tu odlučujemo posjetiti stari grad Sisak
 
 
 
 
 
 
 
 
Malo smo prošetali uz rijeku Kupu i autom prema autoputu u namjeri da odemo do p.p. Lonjsko polje, no niti na autoput, niti u Lonjsko polje nismo mogli zbog obilnih kiša, koje su padale, pa je područje bilo poplavljeno.
Također je ista situacija bila i sa "selom roda" - pa smo i to morali preskočiti.
 
Cjelim nas putem prati divno vrijeme. Putem ručamo (ručak, koji smo ponijeli od doma), pa idemo prema Hrvatskoj dubici i na samoj granici sa BIH dižemo se prema Novskoj.
Tamo nisam uspjela realizirati druženje sa napom Monom 1, jer je pomagala oko pečenja kolača za neku svadbu, pa smo si samo "mahnule".
Put nas vodi prema Slatini, dakle već smo u Podravini. Tu smo se malo motali tražeći smještaj, no na kraju odlučili noćiti u Višnjici. To je jedno predivno poljoprivredno gospodarstvo, koje smo također namjeravali posjetiti.
Unajmljujemo sobu u hotelu i kako je već mrak palimo grijanje i tu smo se vrlo udobno smjestiti.
Soba je luksuzna, tri zvjezdice - noćenje 50 Eura
 
 
Ujutro razgledavamo - sve je prekrasno uređeno. Šetaju konji, poniji, a vidjeli smo i jelene lopatara, kao i srne, koji u ogromnom ograđenom prostoru slobodno šetaju. Tu je i pravo i najpoznatije uzgajalište batata.
Evo malo slikica
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pozdravljam vas za večeras, a sutra nastavak, prema parku prirode Papuk i Orahovici, gradu našeg administratora
 
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2010 u 23:03
jedva čekam nastavak, ovo je tako lijep putopis, i slike su kao od fotoreportera, sve je vjerno dočarano i predivno napisano!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2010 u 23:31
Lijepo vam teče putovanje Triša , super si složila reportažu i koliko čitam i dobro vas vrijeme prati....Čekamo nastavak...Nadam se da si posjetila i Kutijevo i njegove poznate podrume, jer to je blizu Orahovice...A u Kutijevu je i naš Antun007...Ako nisi ti posjetila podrume, to sam posjetila ja kad sam bila u Našicama, pa ću napraviti jednu reportažu interesantnih slika, naravno kad stignem.....U Rijeci te jedva čekamo da se konačno skupimo na jednoj kavi.....smile115
sutra je novi dan
Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2010 u 00:04
Krenulo pisanje o putovanju.
Znači sutra sam ja na redu.
Malo retuširaj moju sliku (smanji Wink, znaš već šta) smile96.
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
TaTjana43 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 1520
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TaTjana43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2010 u 07:56
prekrasne slike draga Triša! U Petrinji sam bilasmile57 odmah nakon rata i dosta toga mi je poznato. tamo mi živi i nećakinja. jedva čekam ostale slike.
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2010 u 08:13
Prekrasno.I ja i moj dragi volimo tako putovati.Samo što mi kad sjednemo u auto tek onda odlučimo na koju stranu, pa kamo nas znatiželja odnese. Lijepa je Lijepa Naša i ima se puno toga za vidjeti, ne tako daleko i za male novce. Najljepši su zboravljeni kutki, kad skrenete sa ceste gdje rijetko tko svrača. Bravo Triša. Život je kratak i surov, moramo si ga sami učiniti ljepšim.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2010 u 09:32
Hvala vam drage moje, putovanje je zaista bilo prekrasno, neobično zanimljivo.
Jagoda na žalost nismo bili u Kutjevu, pa bi stvarno mogla ti staviti slike tog lijepog kraja.
 
Prekrasno jutro i mi nastavljamo put od Višnjice prema Orahovici.
Vozimo se kroz ravnu, ali šumovitu Slavoniju
 
 
Cesta, nama potpuno nepoznata vodi nas kroz PP Papuk, pa stajemo kod zanimljivog akumulacijskog jezera
 
 
 
Nakon kratke šetnje cilj nam je Jankovac, po preporuci našeg Admina, no do tamo vodi nekoliko km neasfaltirane ceste, pa odustajemo, te krećemo prema Orahovici u namjeri da posjetimo stari Ružica grad, koji gleda na Orahovicu
 
 
 
Jedan pogled na administratorovu Orahovicu.
 
 
 
 
Put do vrha uređen je,a ima puno ovih bijelih loptica
 
 
Silazimo istim putem u Orahovicu na ručak, malo smo prošetali, popili kavu, ali na žalost našeg administratora nismo uspjeli vidjeti - razumljivo radni dan i ljudi su zauzeti.
 
S autokartom na koljenima krećemo dalje prema D.Miholjcu. Tamo nas u Belišću čeka naša Lilie - stoji na cesti i maše - nema slike, ali srećom nema niti puno automobila s RI registracijom.
 
Naša ljubazna domaćica dočekuje nas vrlo srdačno, zagrljaj je topao i iskren - malo sam se izgubila u njenom zagrljaju - vidjeli ste zaštosmile96Lilie ne mogu te smanjit, ni stanjit - žao mi je morat ćeš to sama.
 
U međuvremenu je došao i Lilien suprug, pa je vrijeme u ugodnom čavrljanju začas prošlo, no Lilino cvijeće moram imati u svom albumu
 
 
 
 
 
 
Od Lilie se nikako nismo mogli oprostiti, htjela nam je pokazati svoje Belišće, no kako nas u Osijeku čeka Lana 2 i njen suprug- mi jednostavno moramo dalje prema Osijeku.
 
Odmorite se malo - vraćam se uskoro.
 
 
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2010 u 11:03
Ma ovo je predivno ne samo za gledati već zadivljuje i kako ti to nama prezentiraš.Savršeno!!!Jedva čekam nastavak!smile55
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2010 u 11:04
Jao Triša što nam radiš Wink, ubrzaj malo draga, nestrpljivi smo svi Big%20smile! Ovo do sad viđeno je fantastično a pogled na "moju" ravnicu mi odmah natjera srce na ubrzani rad smile71 ! Hvala ti na prekrasnoj reportaži smile78!
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2010 u 11:10
super reportaža šteta da nisi išla i malo dalje da dođeš do bilogore, nadam se da ćeš naći vremena da i nas posjetiš smile78
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2010 u 12:05
Brav za krasnu reportažu! Putujem s tobom u slikicama!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2010 u 12:09
Još jednomsmile79. Super si smile76. smile43
 
(ja jesem "velika" i imam veliko smile84i brzo se rasplaćem)
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2010 u 12:10
Odlična reportaža., jedva čekam nastavak.smile78
Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2010 u 12:16
Lana 2 sada krećemo sa Trišom do tebe i Osijeka. smile98smile63
 
(Ovo nije gospodin B. , on ima smješak na licu- pozdrav)
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2010 u 12:23
Super Triša. Čekam nastavak, dio tvojih putovanja i susreta sam već vidjela, ovdje vas svih pozdravljam.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2010 u 13:29
Svi smo mi jedna velika obitelj - kad bi bar tako bilo i u stvarnom životu, svijet bi općenito bio puno ljepši.
Dakle od naše Lilie, tj. od Belišća krećemo prema Osijeku. Iako nas suprug naše Lane 2 telefonom pokušava uvesti u Osijek, gdje nas čekaju - mi naravno izlazimo na drugom kraju grada, a naši domaćini jedva stigli doma, morali još na jedan pogreb - e stvarno smo im samo mi falili.
No bez obzira na to što smo promašili izlaz, dolaze brzinom munje i već imamo pratnju kroz Osijek.
U želji da nam za to kratko vrijeme pokažu što više od ovog prekrasnog grada šetamo predivnim ulicam Osijeka, uz stručno vodstvo našeg vrlo informiranog vodiča supruga Lane2. No ni naša Lana ništa ne zaostaje, tako da se u objašnjavanju povjesti i sadašnjosti grada savršeno nadopunjavaju. Slušali smo i pozorno pratili, no nismo baš mnogo zapamtili.
 
Kako slika od Osijeka imamo zahvaljujući Lani, stavit ću samo nekoliko.
 
Prvo smo odšetali  ulicom, koja na podu ima originalni kamen iz ne znam koje godine do kamenitih vrata
 
 
Tu se sa brda vidi prekrasna rijeka Drava, a zelenilo ovog grada je fascinantno - mnogi bi se gradovi mogli ugledati
 
 
Ovakvih ukrasa u gradu ima gomila
 
 
Žao mi je što nemam sliku gradskih velikana, koji imaju svoje skulpture i svoj trg, a među njima je i nobelovac Vladimir Prelog.
 
Nisam puno toga zapamtila, ali naravno morala sam se okrenuti na trgu, koji se zimi grije i zamisliti kako to mora dobro izgledati
 
 
Najveći dojam na mene ipak ostavlja osiječka katedrala za koju mi je Lana rekla da se gradila samo 4 godine - to je zaista "samo" kad vidite kakvo je to prekrasno "načičkano" zdanje.
 
 
 
 
Pa naravno da smo se slikale ispred te čuveno lijepe i ukrašene katedrale
 
 
Još jedna znamenitost je pješački most na sajlama, koji premošćuje Dravu i koji se ljuljuška, pa smo ga mm i ja odabrali za "uspomenu iz Osijeka"
 
 
Žao mi je što nemam sliku zgrade i unutrašnjosti iste gdje radi Lana 2, isto tako i "secesijske" ulice, koja je svojim kićenim stilom na mene ostavila snažan dojam.
 
Naši su nas domaćini poveli šetnjom po krasnoj šetnici uz Dravu, usput nam pokazujući zgrade i znamenitosti. Društveni život Osijeka je takav da bi mu svaki drugi grad mogao pozavidjeti na tome.
 
Na kraju obilaska Osijeka naši su nas domaćini počastili kolačima u njihovoj poznatoj slastičarnici, te su nas preteći izveli iz grada, jer je već bio mrak, a mi smo još morali do Vukovara, tridesetak km.
 
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2010 u 14:06
ma bravooooo Clap
Triška ti si naša lutajuća reporterka i puno lijepih gradova i dragih ljudi vidimo zahvaljujući tebi Thumbs%20Up
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2010 u 14:09
Noć se već spustila nad Vukovar kad smo se našli u centru grada, a trebali smo proći kraj vodotornja kako bi došli do rođaka mm gdje ćemo prespavati.
Tu smo se smjestili, a ćakulama nikad kraja, no mi ujutro odmah idemo natrag prema Osijeku, jer je naš cilj Kopački rit.
Vožnja traje oko 45 minuta i evo nas na ulazu u Kopačevo.
 
Prolaskom kroz ovu prekrasnu kućicu-sjenicu
 
 
iznutra originalno uređenu
 
 
a izvana sve puno cvijeća i prekrasan travnjak
 
 
Tu dolazimo na recepciju i kupujemo karte za vožnju brodom, jer bez toga dolazak ovamo nebi bio potpun. Penzionerska karta je 50 kn po osobi. - nije strašno.
 
Brodić kreće tek oko 3 popodne , pa imamo vremena za obilazak pješice.
 
 
Koristimo priliku i posjećujemo dvorac Tikveš - sve spada po KR
 
 
 
Nakon obilaska dvorca odlazimo na ručak u Kopačevo u "Zelenu žabu" i tu smo jedino malo ljuti, jer jako dugo čekamo naručeno jelo. No kada je konobar donio svježe vrlo ukusno i jeftino , pa još kad smo se najeli - odmah smo bili dobre volje.
 
Nakon što smo se najeli obilazimo susjedna mjesta, pa tako dolazimo do Darde, gdje imamo namjeru obići dvorac Esterhazy, no tako je devastiran da obilazak nije vrijedan pažnje. No u blizini se nalazi jedno zgodno jezerce
 
 
Dvorac u bilju u nešto je boljem stanju
 
 
Vraćamo se prema Kopačkom ritu, jer slijedi vožnja brodicom
 
 
Vodič nam objašnjava da je sada srednji vodostaj, jer zna biti čak do 4 metra niži ili viši.
 
 
Tu se mješaju rijeke Dunav i Drava, a čine više jezera, koja su međusobno povezana, no zbog vodostaja mi plovimo jednom rutom i vraćamo se istom. Prelijeću nas gomile ptičjih jata, koje je teško uhvatiti fotićem, a ima
preko 290 vrsta ptica, 44 vrste ribe, 21 vrsta komaraca, a sveukupno više od 2000 bioloških vrsta.
Od ptica je najpoznatiji orao štekavac, kojeg smo uspjeli vidjeti, ali najviše se pokazuju kormorani
 
 
Zbog kormorana se neka vrsta drveća - zaboravila sam koja potpuno osuše, jer imaju vrlo jak izmet, da malo pomalo drveće ugiba
 
 
Povratak u Vukovar je u popodnevnim satima, kako bi još stigli malo razgledati grad Vukovar.
 
Iza kuće naših domaćina je Dunav, pa se u grad upućujemo šetnicom - šuma preko je Srbija
 
 
Evo još nekoliko slika Vukovara
 
 
 
Poznati vodotoranj
 
 
i stari vodotoranj u gradu.
 
 
Na žalost nismo uspjeli vidjeti poznati dvorac Eltz, kao ni Vučedol ni vučedolsku golubicu, jer je sve u adaptaciji.
 
Drugo jutro spremni na odlazak prema BIH spuštamo se do Vučedola
 
 
i to je jedino što smo uspjeli snimiti. No možda nekom drugom prilikom.
 
Dragi moji vidimo se u BIH - nastavljamo putovanje
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2010 u 14:46
Triša, ovo do sada je bilo suuuuper, baš sam uživala, s nestrpljenjem očekujem nastavak. Smile
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2010 u 15:12
Sjela sam i uživala. Stvarno ste si priuštili zanimljivo putovanje.
A ti si Triša pravi reporter, točnije fotoreporter!ClapClapClap
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 6>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.