Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Koje se vrtno cvijece sadi na jesen'
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Koje se vrtno cvijece sadi na jesen'

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Mihaela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihaela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Koje se vrtno cvijece sadi na jesen'
    Objavljeno: 12 Kolovoz 2011 u 16:11
Dobila sam mali komadic zemlje na kojem cu raditi vrtTongue.Za probu se vec sad igram sa par gredica i posadila sam nesto zimskog povrca.Ono sto me zanima je koje se vrtno cvijece sadi sad na jesen jer cvijece obozavam i definitivno ce ga biti puno ali vecina koliko sam pogledala se sije na proljece.
Dakle totalni neinformirani pocetnik pa pomagajteBig%20smile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2011 u 16:27


Dobro došla

trajnice, grmlje, drveće, lukovice
Na vrh
Mihaela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihaela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2011 u 16:43
Hvala Gospina trava!
Inace obozavam gospinu travu,pijem caj,pravim kantarionovo ulje...i nju isto nabavljam sjeme ;)
Sto se odgovora tice treba mi konkretnije :D
Za sad sam nasla i posijala Kokotac (delphinium) i Ivancicu (margherita) i nasla sam vrtni mak koji se sije u devetom.
Dali i sta jos mogu posijati sad za proljece?
Na vrh
jjadra View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 13 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 60
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jjadra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2011 u 18:22
Mislim da može pakujac, turski klinčić, maćuhice, naprstak, vrtni sljez, potočnice... neka me netko ispravi ako griješim.
Na vrh
Mihaela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihaela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2011 u 18:35
Puno ti hvala ,to me zanima!
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2011 u 21:19
božuri, ljiljani, tulipani, narcise, zumbuli i ostale proljetne lukovice, te svo grmlje i drveće
Na vrh
Mihaela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihaela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2011 u 08:47
Hvala
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2011 u 19:26
ako jos sta treba ilizanima samo pitaj
Na vrh
emka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 07 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 82
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje emka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2011 u 07:21
Jedno pitanje u vezi lukovica, do kada se točno smiju saditi, znam da im je vrijeme u desetom mjesecu, ali jel važno dal početkom ili krajem ? Radi se konkretno o lukovicama tulipana zumbula i slično. Pozdrav
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2011 u 07:41
Emka ako ne posadiš u 9. mj možeš saditi cijeli 10. a ako nije zemlja smrznuta i u 11. 
Na vrh
emka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 07 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 82
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje emka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2011 u 08:29
Hvala puno, naime ovih dana je dosta kišno zemlja ilovača teška pa mislila malo pričekati da je lakše posaditi. Posebno mi se dopada posaditi lukovice šafrana jako lijepo izgledaju u proljeće a oni se godinama i sami šire. Nova sam u sadnji cvijeća ali kad počneš zarazno je, pozdrav.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2011 u 12:26
Originalno poslano od člana jjadra jjadra napisao:

Mislim da može pakujac, turski klinčić, maćuhice, naprstak, vrtni sljez, potočnice... neka me netko ispravi ako griješim.


jjadra,da li to znači da se pakujac,digitalisi iliti naprstak,vrtni sljez i ostale neke trajnice mogu sijati direktno u zemlju ili to ipak treba sijati u neke posudice pa negdje na zaštićeno mjesto,meni isto neke stvari nisu jasne oko nekih biljčica,trajnica.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2011 u 13:04
Originalno poslano od člana jjadra jjadra napisao:

Mislim da može pakujac, turski klinčić, maćuhice, naprstak, vrtni sljez, potočnice... neka me netko ispravi ako griješim.


Turski klinčić, maćuhice, naprstak (Digitalis purpureaa i još neke vrste) vrtni sljez su dvogodišnje biljke i trebalo ih je već posijati u 6-7 mj.
Pakujac je trajnica koja se često sama zasijava. Termin sjetve ovisi o vrsti. Neki trebaju toplo, neki hladno.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2011 u 11:08
Baka Bea,tako sam si i ja mislila,jer sam vidila da je neke vrste cvijeća možda čak bolje posijati i u proljeće kad se sve sije.Oko toga sam se totalno zbunila,no sad znam da ni tako nisam pogriješila.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2011 u 13:02
Kako je pala kiša, meni je proklijalo brdo noćnih frajli,
a još cvatu ovogodišnje.
Šteta, jer će ih prva bura izmlatit.
Opet će one iz korjena potjerat na proljeće Wink.


Na vrh
nepta View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 31 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nepta Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2011 u 08:14
za dan-dva je idealno vrijeme za saditi ove multiflore male krzianteme u teglama
samo da prođu sisveti pa da im cijena padne
svake godine ih presadim direktno u zemlju i druge godine me oduševe
 
moj prvi post pa ne zamjerite Smile
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2011 u 14:56
Dobro nam došla, nepta!
Na vrh
nepta View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 31 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nepta Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2011 u 20:15
hvala
 
već vas dugo čitam i više nisam mogla izdržati da se ne pridružim cvjetnom društvu
zapravo pretjerujem sa cvijećem i biljem općenito ali svako ima neki feler
tako mi trenutno u stanu svate hibiskus, bakopa, viseće belagonije i ljubice
ovih dana me čeka sadnja oleandera (kom 5!) kojih već imam cijelu paletu boja jer sam prije dvije godine konačno nabavila i žuti
starinskih belagonija (zoonale) imam 50-60 ali što ći kad svake godine potjeraju par grana za presađivanje
imam i grunt od 900m2 sa voćnjakom i vrtom a tamo mi samo da zalijem cvijeće treba par sati
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.