Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Euphorbia bupleurifolia susannae
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Euphorbia bupleurifolia susannae

 Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Euphorbia bupleurifolia susannae
    Objavljeno: 11 Studeni 2011 u 11:13
Euphorbia bupleurifolia susannae


Ovih dana sam slučajno naletio na jednu krasnu euphorbiu. To je Euphorbia bupleurifolia susannae uzgajivača kaktusi Bešlić, drugim imenom poznata kao Euphorbia „japonica“ . Krasna biljka sa lijepo formiranim kaudeksom. Odmah sam ju presadio u malo veću teglicu i mineralni supstrat. Prilikom presađivanja sam biljku dignuo za 1 – 1,5 cm iz zemlje tako da njezina bulba   još više dođe do izraza.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2011 u 11:35
Čudesna je, nisam je vidjela u našim rasadnicima, ali nikad se ne zna....
Već smo jednom bili kod Bešlića, mogli bi se organizirati opet!
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2011 u 11:37
Ma di ih nađeš, stvarno...
:D
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2011 u 18:19
Moja je još malena. Snimka nije baš uspjela


Posegni za suncem, pa iako ne uspiješ, bit ćeš okružen zvijezdama
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2011 u 20:05
aaa ja ju imam :) nisam znala kako se zove... da sam znala da je tako rijetka bi vam ponudila izdanke ja sam svoju očerupala na proljeće jer je bila previše načičkana s malima...

ali ako netko želi na proljeće mu otkkinem opet ih je izbilo more na glavnoj
Per aspera ad astra.



Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2011 u 20:11
Zvjezdana,očerupala si ju i kaj si napravila s njima?Ja se odmah preporučujem za jedan mali pelcerić na proljeće ako se ne predomislišEmbarrassed
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2011 u 20:17
Zvjezdana ovaj naš hibrid nije tako rijedak a nije niti skupi. Bešlić ih prodaje po 15 Kn u vrtnim centrima.
Gricka tvoja je za sada je mala, ali će narasti. Dali je Bešlićeva ?
Čitam da je ova euphorbia hibrid nastao u Japanu križanjem Euphorbie susannae i Euphorbie bupleurifolia. Htio sam kupiti i te dvije euphorbie ali njima je cijena paprena,. Mala 8 cm teglica a cijena euphorbia po 12 €.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2011 u 20:20
Pinus,možda i nije rijedak,ali Bešlićevih kaktusa ili od bilo kojeg drugog domaćeg uzgajivača je jako teško doći,jedino ako kupuješ direktno od njim ili na kakvom sajmu.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2011 u 20:28
Ne mali kaktus, ovaj puta je Bešlić napunio vrtne centre sa njima. Meni je zanimljivo to što ima cijenu u vrtnim centrima istu kao i kod sebe ne internetnoj prodaji. Svoje euphorbie sam kupio prije jedno mjesec dana u MBM u.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2011 u 20:40
A ja do prvog MBM imam 100 km.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2011 u 20:50
I meni nije tako blizu, do MBM imam 80 a do Bešlića vjerojatno još dodatnih 50.
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2011 u 21:43
Nije Bešlićeva. Nabavila sam je od jedne naše kaktusarke u gradu
Posegni za suncem, pa iako ne uspiješ, bit ćeš okružen zvijezdama
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2011 u 12:12
A bacila sam ih šta bi sa njih mali milijun... može otkinut ću ti pa ti poslati na proljeće... samo me podsjeti jer ću zaboraviti :D

ja ga nisam vidjela nigdje baš po centrima. mislim da sam ga i ja kupila od bešlića na sajmu
Per aspera ad astra.



Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2011 u 16:54
Originalno poslano od člana Zvjezdana Zvjezdana napisao:

. . . . . . ja ga nisam vidjela nigdje baš po centrima. mislim da sam ga i ja kupila od bešlića na sajmu

Zvjezdana u pravu si. Osim Bešlića ne znam nikog tko bi uzgajao ovu euphorbiu. Znači da je ipak kod nas rijetka biljka.
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2011 u 17:02
pa dobro neće biti rijetka kad ju rpodijelimo forumašima :D
a stvarno se lako prima samo onaj izboj staviš u zemlju i prima se a izboja istjera ko u priči
Per aspera ad astra.



Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2011 u 17:05
Podsjetit ću te Zvjezdana,vidiš da se ipak rijetko može nabavitiSmile.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2011 u 17:37
Samo podsjetiWink
Per aspera ad astra.



Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2011 u 00:05
Originalno poslano od člana Zvjezdana Zvjezdana napisao:

aaa ja ju imam :) nisam znala kako se zove... da sam znala da je tako rijetka bi vam ponudila izdanke ja sam svoju očerupala na proljeće jer je bila previše načičkana s malima...ali ako netko želi na proljeće mu otkkinem opet ih je izbilo more na glavnoj

Pogledajte OVDJE jednu stariju Euphorbiu bupleurifoliu susannae koja je dosta načičkana kako reče Zvjezdana. Zar nije čar i ljepota Euphorbie bupleurifolie susannae u toj načičkanosti sa tim malim euphorbiama.
Previše načičkana ? Što je više načičkana to mi je ljepša. Znam da su ukusi različiti i da se o njima ne raspravlja ali svejedno....gledam svoje euphorbie i razmišljam kako bi izgledale da ih očerupam ?
Na vrh
Nana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 332
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2011 u 02:25

LOL Evo kako izgleda moja Načičkana LOL



Nije baš za pokazivanje, ali možda nasmije i nekog od vas. Ima ona i s druge strane naznake čičkanja.

Iz Bešlićevog je uzgoja, kupljena pred nešto više od mjesec dana u kalii.

(O)smijeh je najbolji facelifting   
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2011 u 08:17
 Pinus me sad špota što sam ju očerupala :D ma neznam ni sama zašto sam ju iskreno :D mislila sam da će bit veći listići ako nema toliko mladih izdanakaLOL Kad nisam znala kako se zove uopće niti kako izgleda u prirodi a i imala sam echinopsisa koji je bio pretrpan tim izbojima i sve je stršalo iz velike saksije pa sam njega isto pa me valjda ponjelo Embarrassed ali nisma puno štete napravila skoro pa izgleda opet kao i prije... tako da...

a i ova tvoja ima par izdanaka samo moja ih je imala ziher 20takWink ako nei više
Per aspera ad astra.



Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.