Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Oglasi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Domaće sjeme povrća - Rijeka
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Domaće sjeme povrća - Rijeka

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Tarma View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 11 Siječanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tarma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Domaće sjeme povrća - Rijeka
    Objavljeno: 11 Siječanj 2012 u 10:26
Pozdrav forumašicama i forumašima. Usmjeren sam ovdje s jednog riječkog foruma gdje sam pokušao naći sjeme domaćih sorti povrća (u prvom redu pomidora i paprike).

Od prošle godine imam pristup jednom krasnom vrtu na Strmici, divlji u njemu rastu lovor, ružmarin, matičnjak, kuš ali i 3 vrste mente! Prva godina je bila uspješna nakon krčenja s puno pomidora i peperoncina te nekoliko balancana i paprika.

Zagrizao sam i ove godine htio bi dići stvar na drugu razinu. Tako spremam ovaj ili slijedeći vikend hotel za solitarne pčele - čisto za održavanje bioraznolikosti. Povezano s time, a potaknuto akcijama sa sjevera hrvatske, htio bih posijati (pa posaditi) nešto povrća domaćeg sjemena kako bi se očuvale autohtone sorte. Bio bih zahvalan na bilo kojoj vrsti povrća ili začinskog bilja.

Što vam mogu ponuditi u zamjenu ili jednostavno pokloniti zainteresiranima su 3 malene mušmule koje nemam gdje posaditi te sjeme tri vrste ljutih papričica kojima ne mogu odrediti točnu vrstu.
Prve su "peperoncini", sitne-kratke koje rastu u grmovima, žute do žarko crvene boje, rađaju na desetke papričica. Druge su "ukrasne", 2-3cm srcolike papričice koje rastu u "cvatu", odnosno nabijene su jedna na drugu, svjetlocrvene boje, rađaju 20ak papričica. Treća su "makedonske", oko 5cm okrugle paprike tamnocrvene boje koje su rodile 3-4 paprike.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2012 u 00:25
Tarma, dobro si usmjeren. Dobro došao i dugo se družio s nama na ovom forumu. Ja bi rado udomila mušmulu, a imam sjemena paradajza volovsko srce i šljiva, salate hrastov list i tikve pečenice. Ako ti odgovara nešto od toga, javi na pp adresu.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.