Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Šta saditi ili sejati ovog meseca?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Šta saditi ili sejati ovog meseca?

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Šta saditi ili sejati ovog meseca?
    Objavljeno: 13 Srpanj 2012 u 13:25
Šta sadite ili sejete od cveća ovog meseca?

Interesuje me naročito cveće koje može već od jeseni cvetati.

Hvala unapred na odgovoru.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2012 u 16:34
uresnice,maćuhice(barem ja)!!!
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2012 u 16:53
Ovdje ima savjeta za  srpanj mjesec.
 
Rijeka

Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2012 u 16:58
fiki.....odakle ti sad maćuhice?
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2012 u 16:59
mira....možeš li ponoviti taj link-ne mogu ga otvoriti.....hvala ti
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2012 u 17:22
11111 maćuhice ćeš naći u Kauflandu, Plodinama, Baumaxu, sparu i vjerujem u svim velikim centrima , ali i u poljoapotekama . Ja danas kupila par kesica
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2012 u 22:31
turčine, sljez, mrkvu, grah, peršun, endiviju, matovilec...
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2012 u 22:51
turčine,
Što je   to,neznam naziv??!!
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2012 u 23:22
Originalno poslano od člana aralija aralija napisao:

11111 maćuhice ćeš naći u Kauflandu, Plodinama, Baumaxu, sparu i vjerujem u svim velikim centrima , ali i u poljoapotekama . Ja danas kupila par kesica



di ćeš ih posaditi...u pitar pa prisaditi u vrt ili ćeš odma prosuti u vrt?? ...ja ih nikad nisan sijala iz kesice... a baš bi....


što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2012 u 18:01
sejati se moze najbolje u tresetne plocice, nisu skupe.
ali u nedostatku istih moze u cist treset, najbolji je za klijanje semena.
posle se presadjuje.

hvala na odgovorima.
ako nadjem nesto zanimljivo jos , postavicu ovde.
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2012 u 18:05
Molim samo odgovor sta su: uresnice turčine?
Ako moze i latinski naziv.
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2012 u 19:46
Originalno poslano od člana Fiki Fiki napisao:

turčine,
Što je   to,neznam naziv??!!


turski klinčić
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2012 u 22:47
Originalno poslano od člana Lavandablue Lavandablue napisao:

Molim samo odgovor sta su: uresnice
   
   
   




Uresnice   su jesensko cvijeće koje    može   izdržati do prvih mrazova,naraste        do 1 m i više ,   a   cvjetovi su tako prekrasni!!!
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2012 u 23:48
Neznam zašto ne otvara link ali ovdje je:
 
Upišite u pretraživaču SRPANJ i dobit ćete ono što sam htjela podjeliti sa vama ( da ne kopiram cijeli tekst)
Rijeka

Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2012 u 18:23
Originalno poslano od člana 11111 11111 napisao:

Originalno poslano od člana aralija aralija napisao:

11111 maćuhice ćeš naći u Kauflandu, Plodinama, Baumaxu, sparu i vjerujem u svim velikim centrima , ali i u poljoapotekama . Ja danas kupila par kesica



di ćeš ih posaditi...u pitar pa prisaditi u vrt ili ćeš odma prosuti u vrt?? ...ja ih nikad nisan sijala iz kesice... a baš bi....
Ja sam ih posijala jučer u pitare, pa ih poslije presađujem, kad dobiju par listića uostalom vidit ćeš kad se ojačaju. Vrlo su lake za sijat, samo po površini zemlje, prstima samo pritisnuti i  onda zalit,zatim ja pospem po njima malo zemlje svaki dan obilato orošavam prskalicom zemlju. 

Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2012 u 18:29
Originalno poslano od člana 11111 11111 napisao:

Originalno poslano od člana aralija aralija napisao:

11111 maćuhice ćeš naći u Kauflandu, Plodinama, Baumaxu, sparu i vjerujem u svim velikim centrima , ali i u poljoapotekama . Ja danas kupila par kesica



di ćeš ih posaditi...u pitar pa prisaditi u vrt ili ćeš odma prosuti u vrt?? ...ja ih nikad nisan sijala iz kesice... a baš bi....


Ja sam ih posadila u pitare, pa ih kasnije rasđujem kad dobiju nekoliko listova ili kad ojačaju, vidjet ćeš sama kad treba.
Lake su za posijat, samo po površini zemlje, nastij ne gusto jer je sjeme sitno onda ih lagano pritisni i lagano zali pa zalivene prekri zemljom maleni sloj (onako kao kad brašno prosijavaš)  Svaki dan orošavaj prskalicom obilato a kad niknu onda klasično zaljevanje. S njima negdi u polusjenu nikako na jako sunce
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2012 u 20:50
hvala aralija...pokušati ću
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.