Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Leuchentenbergia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Leuchentenbergia

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Leuchentenbergia
    Objavljeno: 13 Rujan 2013 u 13:38
O ovom kaktusu ne znam baš puno, osim da za razliku od mnogih drugih, voli puno vode tijekom ljeta. MK i Miss M su pokazale svoje u cvatu, jako su lijepe. Moja je bacila pup i onda se skotrljala niz stepenice, odlomilo joj se nekoliko "krakova" i naravno oštetio se pup pa od cvijeta ništa.
Na slici su moje dvije: lijevo je stara, a ovu desno sam neki dan kupila. 
Zanima me jesu li iste ili ipak postoje i ovakve sa crvenim vrhovima kao posebna vrsta, tj podvrsta ?


Uploaded with ImageShack.us


...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2013 u 17:51
Iste su to ti je od sunca 
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2013 u 19:05
ova lijeva je stalno na suncu, a desna iz staklenika.....
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2013 u 19:47
I moja je na najjačem suncu i stalno je zelena





oprostite,nemam sliku bez cvijeta!Wink
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
tekel View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 15 Kolovoz 2013
Lokacija: Zg
Status: Offline
Bodovi: 112
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tekel Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2013 u 20:07
dajjte molim vas,kakvi cvjetovi,presuper su,ja svoju čekam i čekam i tako osmu godinu i niš od cvatnje
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2013 u 13:13
Nakon nekog vremena bez sunca, crvena boja je i dalje prisutna, pa dolazim do zaključka da su ove dvije ipak različite podvrste:


Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2013 u 13:55
Otiči ću ja na proljeće do gospođe Srnec po crvenu leuchtenbergijuTongue
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2014 u 16:42
Ovo sam ju danas uslikala:


Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2014 u 18:36
Prvo što ove godine kupujem od gospođe Srnec je leuchtenbergia sa crvenim vrhovima,mislim da ih je još nekoliko bilo kad smo bile kod nje!
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2014 u 18:44
Originalno poslano od člana mali kaktus mali kaktus napisao:

I moja je na najjačem suncu i stalno je zelena





oprostite,nemam sliku bez cvijeta!Wink
Meni je ovako sa cvijetićima preljepa!Clap
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2014 u 19:25
Jel vidiš MK da je ipak drugačija, dakle nije do sunca. I dalje ima ove crvene vrhove, a ona druga je i dalje zelena. A već dugo su na istom mjestu u zmovalištu. Kupi si ju obavezno.

...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2014 u 12:42



...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2014 u 13:16
Nedavno sam na BCSS uk. forumu vidio ukorijenjene izraštaje (reznice) ariocarpusa.  Ne bi te smio obeshrabriti  no tamo je zaključeno da je mala mogućnost da se iz ukorijenjenog  lista/reznice formira kaktus. U svakom slučaju bravo Glikice. Approve Šansa ipak postoji , odustao ne bi. Smile

Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2014 u 13:42
Trebali bi pozvati Sandija, da napravi update o tome, kako ide sa onim Ariokarpusom.
Eksotika je kul
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2014 u 13:52
Majcka, koji Sandi ?
Ja sam ovaj komadić ubola u zemlju jer mi se otkinuo i evo nakon dugo vremena pustio je korjenčić. Hoće li od toga što biti , vidjet ćemo.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2014 u 18:11
Glikica, Sandi je jedan moj prijatelj koji je pokušavao napraviti nove kaktuse iz ariokarpusa ovakvim putem. Sve je objavio na onom engleskom forumu o kojem je Pinus govorio. Možda bi trebao napraviti neki update, kako je išlo, pa da još i mi pokušavamo sa ovakvim čarolijama, a da znamo unaprijed, kako nije uzalud. Smije li se ovdje staviti link onoga foruma iz Engleske????
Eksotika je kul
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2014 u 18:45
Ko je zainteresiran, naći će i taj Engleski forum. A ja sam pokazala leuchtenbergiu, što je bio moj pokušaj spašavanja otkinutih grančica nakon što mi se kaktus skotrljao niz stepenice.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2014 u 21:38
Originalno poslano od člana majcka majcka napisao:

Smije li se ovdje staviti link onoga foruma iz Engleske????

Zašto se ne bi smjelo. Koga zanima neka pogleda kako se to radi  OVDJE
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2014 u 22:03
Da, "list" pusti korjenje, a gdje i kad naraste novi kaktus iz toga ?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2015 u 07:33

Dobio od susjede. Leuchtenbergie su rasle zajedno u malo većoj grupi koju je ona  prorijedila.  Oba dvije leuchtenbergie imaju jaki centralni korijen i svega po par perifernih žila. Pitanje je dali će se primiti i nastaviti rasti ?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.