Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Nocna frajla- mirabilis jalapa
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Nocna frajla- mirabilis jalapa

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 9101112>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2008 u 21:41
Teak ovo se sije u proljece.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2008 u 19:19
Ja sam dobila sjeme i posijala, a koje su boje to ne znam smile77
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2008 u 18:22
 MM voli frajle jer kaže da ga pozdravljaju ujutro kad ide na posao.
DON´T WISH FOR IT,
WORK FOR IT.
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2008 u 17:44
bravo Hele! Onda joj barem nek rastu frajle....ja imam samo bijele
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2008 u 12:49
 Imam ja nešto sjemena viška. Najviše od ljubičastih. Meni su drage jer rastu gotovo svugdje pa ih ja pobacam susjedi preko ograde jer ona i tako korov i ambroziju uzgaja.
DON´T WISH FOR IT,
WORK FOR IT.
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2008 u 11:14
Krasne su. Ja prošle godine prvi put posijala frajle, i naravno skupljala sjeme! Ove godine ih pobacam svagdje po dvorištu - da MM ima manje za kositi!

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2008 u 22:02
Imam ih i ja, ali tvoje su ljubičasta predivne. nažalost moje su klasika crvene, žute i šatirane te dvije boje. Obožavam njihov miris kada navečer dolazim doma. Uvijek spremim sjeme, a ove godine ću ih posaditi i u vikendici u gorju.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2008 u 20:56
preliujepa biljkica imala sam je ali nazalost smrzla mi se
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2008 u 21:14
Moja baka je imala bijele žute crvene žute pošpricane s srvenim bijele pošpricane sa crvenim super su mi one
Per aspera ad astra.



Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2008 u 21:05
prekrasne su

kod nas ima bijelo-roze, spricane i mjesane
i zuto crvene, isto mix boja

na jednom mjestu sam vidjela i cisto bijele, ali nije jos bilo sjemena
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2008 u 20:55
smile220A jel ima negdje za kupiti ta boja? Ja nikada kod nas takvu nisam vidjela,ni sjeme ni sadnice.
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2008 u 20:45
Pa to mi je nevjerojatno...
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2008 u 20:37
Niti ja nisam vidjela ovu nijansu... 
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2008 u 20:29
Shasa bojim se da te moram razocarati ali to sjemenje je pootpadalo a izvadila sam i stabljike da bi malo uredila vrt.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2008 u 20:22
Ma i kod nas je uobičajeno no ne ta boja. U toj boji ih nisam vidjela. Nego imaš li sjemena od njihsmile143
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2008 u 20:17
Jesu, moje su a to je ovdje skroz uobivcajeno cvijece pa ste me iznenadie zanimanjem za njega. Doduse jako je zahvalno.
Satirane nastaju kada se krizaju .
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2008 u 20:09
WoooooooooW Dalmax,jesu to tvoje???? Ja imam šarene neke,i crvene.Ove su predivne,nikada ih ni vidjela nisam u toj boji.
Na vrh
AB100 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AB100 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2008 u 19:31
jako su mi lijepe ja imam samo su šatirane žuto crvene ove još nisam vidijela
AB100
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2008 u 18:01
-nisam mogla naci ovu temu pa mislim da jos nije otvorena a ako slucajno vec postoji slobodno me prebacite

i

Grmlje koje je jako lako uzgojiti iz sjemena. jednom kad ste ga posijali i kad je narastao tesko cete ga se rjesiti.
Iako ima gomolje razmonozava se sjemenom. Ima ga u svim bojama; zuti,crveni,roza,bijeli, satirani..
Meni je zanimljiv jer zauzme dosta prostora i stavim ga da popunim prazna mjesta a cvjeta citavo ljeto.





Ostale slike naših članova možete pogledati ovdje:
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=2356
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2007 u 14:58
Prava noćna frajla je na Florinoj slici na prethodnoj stranici, ja je sijem ispred kuće i naveče toliko miriše da svi zastaju ispred kuće. Imam i semena od ove biljke, ne znam da li bi prošlo da se pošalje poštom, jer seme je sitno i ne bi se primetilo u pismu.   
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 9101112>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,324 sekundi.