Aralia elata |
Odgovori |
Korisnik | |
Mira K
Profil člana
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi poruke člana
Poseti WEB site člana
Dodaj na listu prijatelja
Cvjetni guru ZLATNI DONATOR Pridružen: 16 Rujan 2009 Lokacija: Rijeka Status: Offline Bodovi: 5574 |
Opcije poruke
Hvala(0)
Objavljeno: 09 Lipanj 2012 u 20:15 |
Aralia elata listopadno drvo, raste do 6 metara visine porijeklo istočna Rusija, Kina, Koreja i Japan.
Voli ilovaču ali će rasti u siromašnijim tlima na punom suncu. Bodljikavo je ali jako egzotično izgledaju listovi, dugi do 12 cm. Cvijeta velikm cvijetovima u skupini i to krajem ljeta. Neznam puno o ovom drvcetu ali sam dobila od naše Free pa će ona staviti slike. Ova je slika sa neta Moje malo drvce je bodljikavo i ovako izgleda Napišite nešto o njemu ako znate. |
|
Rijeka
|
|
Sponzorirani linkovi | |
Mira K
Profil člana
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi poruke člana
Poseti WEB site člana
Dodaj na listu prijatelja
Cvjetni guru ZLATNI DONATOR Pridružen: 16 Rujan 2009 Lokacija: Rijeka Status: Offline Bodovi: 5574 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Rijeka
|
|
Free
Cvjetni guru Pridružen: 18 Travanj 2010 Lokacija: Međimurje Status: Offline Bodovi: 5914 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Uploaded with ImageShack.us List može doseći dužinu 90cm, a duž listova su male bodljice !! Uploaded with ImageShack.us Bodlje su i uzduž lisne peteljke kao i po stablu !! Moja se još ne grana, ima samo deblo ali sada su počele izlaziti grane !! Ima u jednom mjestu blizu mene cijeli drvored u ulici od njih, i prekrasno izgleda, jako slatko sa običnim krošnjama ali jako neobičnog lišća !! Ustvari dok nisam kupila moju, nisam je nigdje prije vidjela zasađenu !! Iako je cijela biljka bodljikava, nemojte se bojati, slobodno je zasadite u svoj vrt jer je jako dekorativna, neobična i egzotična !! |
|
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode
|
|
Mira K
Profil člana
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi poruke člana
Poseti WEB site člana
Dodaj na listu prijatelja
Cvjetni guru ZLATNI DONATOR Pridružen: 16 Rujan 2009 Lokacija: Rijeka Status: Offline Bodovi: 5574 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Rijeka
|
|
tekel
Upravo klijam Pridružen: 15 Kolovoz 2013 Lokacija: Zg Status: Offline Bodovi: 112 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
divna i neobična bilka,vidio sam je i sa variegiranim listom,ja sam je imao zasađenu prije par godina ali mi je smrzla
|
|
Free
Cvjetni guru Pridružen: 18 Travanj 2010 Lokacija: Međimurje Status: Offline Bodovi: 5914 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Možda ova s verijegiranim listom je osjetljivija na niže temperature ! Kod mene je moja izdržala i -23 ! I sljedeće godine bila još bujnija !
Miro, da iskoristim priliku, na gornjoj slici,tvoja kadulja s crvenim cvjetovima ide u širinu a moja u visinu! Jel to do tebe i mene kamo i koliko joj dopuštamo da rastu i o našem druženju sa škarama ?? |
|
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode
|
|
Mira K
Profil člana
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi poruke člana
Poseti WEB site člana
Dodaj na listu prijatelja
Cvjetni guru ZLATNI DONATOR Pridružen: 16 Rujan 2009 Lokacija: Rijeka Status: Offline Bodovi: 5574 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Free ja je nisam orezivala nikako, samo je svežem. Mislim da hoću sada poslije cvatnje.
|
|
Rijeka
|
|
Odgovori | |
Tweet
|
Pređi na drugi forum | Forumska ovlaštenja Vi ne možete objavljivati nove teme na ovom forumu Vi ne možete odgovarati na teme Vi ne možete brisati vaše poruke Vi ne možete urediti svoje poruke Vi ne možete dodati anketu Vi ne možete glasati u anketi |