Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Časopisi, knjige i zanimljive  internet stranice
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Časopisi, knjige i zanimljive internet stranice

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Časopisi, knjige i zanimljive internet stranice
    Objavljeno: 10 Ožujak 2013 u 16:05

KAKTUS, vjesnik sekcije kaktusara, društva prijatelja cvijeća i zelenila Zagreb

Ovih dana čitam časopis Kaktus. Dvije uvezene knjige približno po 700 stranica. Vjesnik sekcije kaktusara, društva prijatelja cvijeća i zelenila Zagreb. Časopis je počeo izlaziti 1981 god. Ne mogu vam reći koliko je zanimljiv, stručan i bogat sadržajem. Ako možete doći do njega u kakvom antikvarijatu ili knjižnici kupite ga ili ga posudite, ne će vam biti žao.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2013 u 20:09
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2013 u 20:23
Pinus,jel to knjiga ili uvezeni časopisi.Ako su časopisi,onda će biti malo teško to tako uvezeno naći.Uh,baš bi to voljela imati.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2013 u 09:57
Mali kaktus, nažalost to su uvezeni časopisi. Taj časopis Kaktus, društva prijatelja cvijeća i zelenila Zagreb više ne izlazi. Evo jedna zanimljivost iz časopisa. Predsjednik društva kritizira članove kaktus sekcije i kaže: "Od 700    članova samo nas 20 – 30 redovito dolazi na sastanke i predavanja".
Koji su to bili veliki brojevi za današnje prilike.
Na vrh
Mezcal View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Siječanj 2013
Lokacija: Bgd
Status: Offline
Bodovi: 48
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mezcal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2013 u 16:04
Ako nekom treba knjiga 'Gajenje Kaktusa' (Fleischer Schütz) u pdf formatu, mogu mu poslati.
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2013 u 19:34
Ajme Pinus pa gdje si ga našao. Naše Društvo prijatelja cvijeća i zelenila slavi 45 godišnjicu postojanja. Bila je sekcija kaktusara, moj susjed Igor Erbežnik je bio posljednji predsjednik. Društvo i danas postoji, okuplja se oko 30-40 članica. Nažalost bez kaktusara, ali se ugasila i sekcija voćara i vinogradara, kao i ljubitelja ikebane. Koristim ovu priliku da pitam ima li tko zainteresiran da se učlani u Hrvatsko društvo ljubitelja ruža u osnivanju.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2013 u 22:48
Baka Bea, knjigu sam dobio na čitanje od jednog velikog Zagrebačkog kaktusara. Razmijenili smo par sukulentnih biljaka, malo popričali o sukuentima i čovjek odmah vidio da šepam sa znanjem o sukulentima. Zato mi je vjerojatno ponudio prvu od dvije knjige da malo popunim znanje.

Desetak autora je pisalo u časopisu. Ne bi smio biti nepravedan prema nikomu od njih jer su svi za 5. Ali ne mogu da posebno ne spomenem gosp. Josip Kuneja i naročito prof. Josip Štimac. Prava je uživancija čitati njihove članke. Ne mogu vjerovati da je netko u vremenu prije interneta tako suvereno vladao tematikom i na tako jednostavan, čitljiv način dijelio svoja znanja. Svaka im čast.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2013 u 08:19
Originalno poslano od člana Mezcal Mezcal napisao:

Ako nekom treba knjiga 'Gajenje Kaktusa' (Fleischer Schütz) u pdf formatu, mogu mu poslati.

Mezcal, hvala. Nekoliko puta je postavljen link na pdf verziju knjige.   Onaj tko je htio je vjerojatno knjigu „skinuo“. A ako netko želi pravu knjigu neka navrati u antikvarijat Studio (klikni) Masarykova 20.
Na vrh
Mezcal View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Siječanj 2013
Lokacija: Bgd
Status: Offline
Bodovi: 48
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mezcal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2013 u 09:13
OK Pinus, nisam znao da vec ima link za skidanje;)
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2013 u 23:57
Originalno poslano od člana Baka Bea Baka Bea napisao:

Ajme Pinus pa gdje si ga našao. Naše Društvo prijatelja cvijeća i zelenila slavi 45 godišnjicu postojanja. Bila je sekcija kaktusara, moj susjed Igor Erbežnik je bio posljednji predsjednik. Društvo i danas postoji, okuplja se oko 30-40 članica. Nažalost bez kaktusara, ali se ugasila i sekcija voćara i vinogradara, kao i ljubitelja ikebane. Koristim ovu priliku da pitam ima li tko zainteresiran da se učlani u Hrvatsko društvo ljubitelja ruža u osnivanju.


Bea ima sekcija trajnicara? :) gdje se mogu naci info o tom drustvu? web stranica?
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2013 u 07:25
Dado nažalost nema sekcije trajničara. Jedino da je ti i ja osnujemo, možda se još tko pridruži. Hrvatskog Društva ljubitelja ruža nema, a ni stranice. Ima slovenska www. vrtnice.org
Predavanje su u našem Društvu ljubitelja cvijeća i zelenila svake srijede u 18 h na Gornjem gradu, ali tebi to ništa ne znači jer si daleko. Jučer je bilo zanimljivo predavanje o ružama, Breda Bavdaž Čopi dipl. ing. arh. stručno i zanimljivo nam je objasnila podjelu ruža, primjenu u hortikulturi, uz lijepe slike, a htjela bi i u HR osnovati takvo društvo. Kako smo mi u našem Društvu svi debelo preko 60+ mislim da će teško ići bez mlađih članova, a njih nažalost nema. Nekad je Društvo brojilo više od 300 članova podijeljenih u sekcije, putovalo se po Europi i ogledavalo vrtove Monaca, Francuske i susjednih nam zemalja. Bila su to neka dobra stara vremena, kad nije bio problem odvojiti novac za putovanja, godišnju članarinu, niti izdavati časopis. Sve se radilo dobrovoljno, s mnogo entuzijazma. Danas se članstvo prorijedilo, nema kaktusara, gljivara, voćara i vinogradara, no uspjeh je i da je Društvo opstalo 45 godina.    
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2013 u 07:46
Originalno poslano od člana dado_84 dado_84 napisao:

Originalno poslano od člana Baka Bea Baka Bea napisao:

Ajme Pinus pa gdje si ga našao. Naše Društvo prijatelja cvijeća i zelenila slavi 45 godišnjicu postojanja. Bila je sekcija kaktusara, moj susjed Igor Erbežnik je bio posljednji predsjednik. Društvo i danas postoji, okuplja se oko 30-40 članica. Nažalost bez kaktusara, ali se ugasila i sekcija voćara i vinogradara, kao i ljubitelja ikebane. Koristim ovu priliku da pitam ima li tko zainteresiran da se učlani u Hrvatsko društvo ljubitelja ruža u osnivanju.


Bea ima sekcija trajnicara? :) gdje se mogu naci info o tom drustvu? web stranica?


..isto pitanje sam i ja postavila BB kada sam čula za Društvo ružaLOL...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2013 u 07:59
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

Baka Bea, knjigu sam dobio na čitanje od jednog velikog Zagrebačkog kaktusara. Razmijenili smo par sukulentnih biljaka, malo popričali o sukuentima i čovjek odmah vidio da šepam sa znanjem o sukulentima. Zato mi je vjerojatno ponudio prvu od dvije knjige da malo popunim znanje.

Desetak autora je pisalo u časopisu. Ne bi smio biti nepravedan prema nikomu od njih jer su svi za 5. Ali ne mogu da posebno ne spomenem gosp. Josip Kuneja i naročito prof. Josip Štimac. Prava je uživancija čitati njihove članke. Ne mogu vjerovati da je netko u vremenu prije interneta tako suvereno vladao tematikom i na tako jednostavan, čitljiv način dijelio svoja znanja. Svaka im čast.


...hehehe, baš si me nasmijao dragi Pinus...i prije interneta je postojao svijet...  i sukulenti i trajnice i kaktusi i mnogi, mnogi veliki poznavatelji tih i sličnih tema...često smo puta o toj temi pričali na našim druženjima uz kavicu, naročito s BB...zamisli gdje bi nam bio kraj da smo u mladosti imali tolike mogućnosti koje proizlaze iz služenja internetom...
Moja prva i najdraža i možda najbolja knjiga iz koje sam počela učiti o vrtu i biljkama, a naročito trajnicama,  je iz pradavnih sedamdesetih, Sve o vrtu, njemačke autorice Margot Schubert, a u odličnom prijevodu naše svima poznate dipl.ing.Ljerke Zelenko...to mi je bila početnica i danas je često prolistam i dobro čuvam.
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2013 u 10:04
Bunite se da niste imale prilika koje danas pruza internet :)
a ja se bunim jer nemam prilika koje ste vi imali u vasoj mladosti - ako nis drugo barem se sve vise cijenilo :)


Originalno poslano od člana Baka Bea Baka Bea napisao:

Nekad je Društvo brojilo više od 300 članova podijeljenih u sekcije, putovalo se po Europi i ogledavalo vrtove Monaca, Francuske i susjednih nam zemalja. Bila su to neka dobra stara vremena, kad nije bio problem odvojiti novac za putovanja, godišnju članarinu, niti izdavati časopis. Sve se radilo dobrovoljno, s mnogo entuzijazma. Danas se članstvo prorijedilo, nema kaktusara, gljivara, voćara i vinogradara, no uspjeh je i da je Društvo opstalo 45 godina.    



Inace obozavam stare botanicke knjige, pogotovo kataloge :)
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2013 u 07:56
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.