Flamingov cvijet - Anthurium |
Odgovori | Stranica <1 789 |
Korisnik | |
Sunlight
Upravo klijam Pridružen: 14 Lipanj 2014 Lokacija: BiH Status: Offline Bodovi: 147 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Ne znam oko čega se ti sekiraš, biljka izgleda sasvim u redu a "izbocine" na prvoj slici su zračno korijenje koje anthurium vremenom formira i koje treba ostaviti iznad zemlje a posebno prilikom presađivanja.
Sve u svemu, po ovim slikama, nema potrebe za brigom
|
|
Sponzorirani linkovi | |
DeltaBo
Novo sjeme Pridružen: 09 Rujan 2015 Lokacija: BIH Status: Offline Bodovi: 2 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Ok, hvala na odgovoru! Sad mi je lakse
|
|
rajski vrtovi
Odrastao grm Pridružen: 26 Srpanj 2014 Lokacija: Slavonija Status: Offline Bodovi: 1789 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
|
|
Andina
Profil člana
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi poruke člana
Poseti WEB site člana
Dodaj na listu prijatelja
Neukroćena biljka Najljepši vrt pod kišom 2014 Pridružen: 31 Srpanj 2011 Lokacija: Zagreb Status: Offline Bodovi: 3306 |
Opcije poruke
Hvala(1)
|
Prekrasan je! Ja ga nikada nisam uspjela tako lijepog uzgojiti. Obično bi mi propao nakon par mjeseci. Jednostavno ne znam s njim.
|
|
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik) |
|
kacunak
Odrastao grm Pridružen: 13 Kolovoz 2013 Lokacija: BiH Status: Offline Bodovi: 1086 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Rajski, divan je. Ovo nemam :)
Kažu da ne mora biti na baš full jakom svjetlu ili prozoru da bi cvjetao, šta tvoje iskustvo veli? |
|
rajski vrtovi
Odrastao grm Pridružen: 26 Srpanj 2014 Lokacija: Slavonija Status: Offline Bodovi: 1789 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Hvala curke !
Kupila sam ga zimus za 10 kuna i iskreno, mislila sam da će biti kratkoga vijeka. Stavila sam ga na stolić koji je udaljen od prozora 2.5-3 m. Zimi sam zalijevala jednom u 2-3 tjedna. U proljeće sam ga iznijela van i zalijevala jednom tjedno. Da u pravu si, izgleda da funkcionira i bez puno svjetla. Cvjeta stalno samo što su "zimski cvjetovi" zeleno-crveni i nemaju baš nekakav kolorit. A ovi ljetni su žarko crveni i stvarno jako dugo traju. Još se drže cvjetovi koji su se zimus otvorili. I za divno čudo, izgleda ja je posađen u fini supstrat, čini mi se treset i kokosova vlakna. Nisam ga presađivala, vjerojatno ću na proljeće dok nabavim kokosića, izgleda da je dobar za biljke. Evo moja iskrena preporuka i zato što nije velika biljka i sigurno ćeš joj naći malo mjesta.
|
|
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
|
|
kacunak
Odrastao grm Pridružen: 13 Kolovoz 2013 Lokacija: BiH Status: Offline Bodovi: 1086 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Krasno, ovo su super vijesti.
Vjerovatno igraju ulogu i veličina i raspored prozora u prostoriji, strana svijeta.. Kod mene je iskustvo da nema šanse išta što je cvjetajuće izbaci cvijet van prozorske daske, dok na njoj buja. Konkretno ljubičice i orhideje. Na istočnoj strani su mi prozori u svim sobama. Vrijedilo bi probat sa ovim ljepotanom, imam mjesto za njega blizu balkonskih vrata. |
|
kacunak
Odrastao grm Pridružen: 13 Kolovoz 2013 Lokacija: BiH Status: Offline Bodovi: 1086 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Nabavih ovoga ljepotana i nemojte se dvoumiti-jako je zahvalan! Sve je istina što Rajski vrtovi kaže, držao je cvijet godinu dana i dobio gomilu lišća. Sada ima 6 novih cvjetova, cijelo ljeto je bio u hladu vani a sada uživa na prozoru unutra. Posađen je u zemlju za orhideje sa dodatkom vrlo malo obične zemlje i jedino tako mi je opstao.
Prošli sam ubila jer sam sadila u običnu zemlju, nemojte u nju saditi nipošto i živjeće vam. |
|
Odgovori | Stranica <1 789 |
Tweet
|
Pređi na drugi forum | Forumska ovlaštenja Vi ne možete objavljivati nove teme na ovom forumu Vi ne možete odgovarati na teme Vi ne možete brisati vaše poruke Vi ne možete urediti svoje poruke Vi ne možete dodati anketu Vi ne možete glasati u anketi |