Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Nevezano za cvijeće > Sve najbolje želimo...
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cimicifuga je postala baka
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Cimicifuga je postala baka

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2012 u 22:16
to su slatke obaveze
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2012 u 10:28
 Čestitke svima !
smile73
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2012 u 11:39
kasnim, ali za dobre želje nikad nije prekasno
svima sve najbolje, a posebno unučiću
Na vrh
Fany54 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2946
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fany54 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2012 u 22:04
ovo sam tek sada vidjela pa cimi neka je sa srećom kako tebi tako i sretnim roditeljima

Uploaded with ImageShack.us
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2012 u 20:16

Cimi, još jednom čestitam!
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2012 u 21:46
Draga Cimica dobro dosla u klub nas baka ! Cestitam ti od  smile84  !
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2012 u 11:35
Zahvaljujem se na čestitkama i dobrim željama. Naš David lijepo napreduje, ali ima grčeve pa često kenjka. Ma, ublažila sam, zapravo se dere iz petnih žila.
Prvo krene ovako


a završi ovako


...a onda ga malo cunamo, nunamo, tepamo, pjevamo... dok se na kraju ne smiri, opusti - i zaspi...


I da, u klubu baka osjećam se jako, jako lijepo... srce mi je naraslo za dva broja!!!

Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2012 u 17:34
Iskrene čestitke sretnoj baki, mami i tati a bebaču dug sretan život.
Jedan savjet ako može za grčeve(od moje bake meni je davno, davno upalilo)Skinit bebača golog (toplo je vrijeme pa nije problem)mama otkrit stomak i leći bebača na gol stomak.Beba se smiri, bar meni je pomagalo kad sam ludila. Ako sam pretjerala oprostitesmile73Još nešto beba je preslatka i prelijepa........  
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2012 u 17:49
Kao da gledam nasu unucicu Niku. Tako i ona ima grceve i najbolje spava u slicnom polozaju. Ona doslovno klekne na koljena i tako najbolje spava. Kad joj dosadi jedan polozaj onda se digne na laktove ( to je radila sa 15 dana starosti) i okrene glavu na drugu stranu i spava dalje. Znam, bake su dosadne kada pricaju o svojoj unucadi ali drage moje, pitajte Cimi i vi koje niste jos bake kakva je to sreca......
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2012 u 21:04
Aralija, i nama se beba (uglavnom ) smiri dok ju držimo na trbuhu. Međutim, ne može se stalno bebu držati na trbuhu, joj, pa nismo klokani... Mene kičma boli da jedva pletem (hodam) baš zbog toga jer zamijenim kćer i povremeno ga držim na trbuhu, a to je za mene "ubi bože" položaj. Očito je sklonost grčevima naslijedio od mame jer sam i sa njom imala "križni put" dok ju sa jedno tri mjeseca konačno grčevi nisu pustili na miru. Nije meni do nas odraslih - žao mi je što se tako malo dijete toliko muči, jer to se baš vidi kada ga zaboli on se jadan sav skvrči i onda neutješno plače

Milice, očito im spavanje na trbuščiću olakšava tegobe pa stoga i preporučuju povremeno pustiti dijete da spava na trbuščiću - ali ne po noći kada nije pod stalnim nadzorom! Mada su prije četrdesetak godina u Njemačkoj (gdje sam rodila kćer) savjetovali da od rođenja i danju i noću držimo dijete na trbuhu dok spava. Tada su tumačili da je to izuzetno zdravo za probavu, razvoj vratnih i leđnih mišića, formiranje ispravnog oblika lubanjskih kostiju... bla... bla... Ali zbog sumnje da taj položaj (dok je noću dijete bez nadzora) može dovesti do tragičnih posljedica, danas se više ne preporučuje da djeca noću spavaju na trbuhu...
Žao mi je tvoje unučice Nike da se i ona muči sa grčevima i nadajmo se da će im to brzo proći...
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2012 u 23:05
Cimica draga , sve smo mi to prosli sa svojom djecicom a i sa unucicama i unucicima ! Kod nas je to uvijek trajalo 3 mjeseca a onda je nestalo samo od sebe ! Kao sto si i sama rekla , najbolji lijek je nositi ga na trbuscicu koji uz put i masiras ! Neznam kako je to tu ali nama u DE su lijecnici davali savjet da djetetu damo blagi caj od "Fenchel" mislim da je to na hrvatskom komorac !
Taj cajek je cesto pomogao !
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2012 u 23:45
Iskrene čestitke na predivnom dječačiću!
Nadam se da nećete zamjeriti što se petljam jer nisam baka, ali sa groznim grčevima imam iskustva. Meni su preporučili da sinu za vrijeme grčeva na trbuščić stavljam ugrijan, nekoliko puta presavijen ručnik. Jednostavno sam ga ugrijala fenom ili peglom i prislonila. Pomagalo je.
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2012 u 10:00

Dobra vilo, budi pozdravljena, falila si mi na forumu - ali dobro je, opet si tu! Našem malenom nažalost ne možemo pomoći masažom trbuščića (u smjeru kretanja kazaljki na satu) jer ga jadnog toliko boli da ne smijemo niti taknuti trbuščić. Pokušala sam, ali trbuščić mu bude kao kamen tvrd, a on počne urlati kada ga samo dotaknem. Dajemo mu čaj od komorača samo ne smijemo često jer dobije proljev.

Dadinice, samo se ti petljaj, dobro je čuti svaki savjet, a uostalom i tebe čeka ta uloga, pa treniraj malo uz nas.
Grijali smo i ručnike i ponekad je malo pomoglo. Danas ću probati napuniti flašu toplom vodom i zamotati ju ručnikom da toplina dulje traje.

Noćas je opet kćer dežurala pa odoh "u službu" kod nje.

Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2012 u 12:04

Nisam još baka, ali sam mama, pa bum se uključila u raspravu.
Cimi, u današnje vrijeme ima dobrih kapi protiv grčeva, pa je bezveze da se dijete muči.
Pitajte pedijatra za savjet i kupite kapi. I MS je imao grčeve i pomagalo je, bar mu je malo bilo lakše.
Sretno !
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2012 u 15:47
smile99
toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2012 u 17:54

Anastazija, dajemo malom neke kapi koje je i pedijatrica amenovala - mislim da su to neke probiotičke kapi - ali ni to baš ne pomaže. Sve što sam ja znala, što smo čule, pročitale, proguglale... sve isprobavamo...

Ovaj problem je kao problem sa krticama. Ima tisuću recepata kako se riješiti krtica, sve za koje sam čula sam isprobala - ali se one ipak dalje pojavljuju! Tako je i sa grčevima kod bebača.
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2012 u 22:06

Koja usporedba  smile96, stvarno se vidi utjecaj CIF-a!
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2012 u 22:21
blago vama.. ne mogu ni zamisliti koliko ste sritni...uživajte u

(za grčeve garantiram da će prestati ako se prokuha par "zrnaca" kima i ako bebać pije čaj nekoliko puta dnevno - garantiram)
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2012 u 22:23
ps. od ove prve slikice - možete poster napraviti...prava beba iz časopisa srce malo
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2012 u 23:03
Nadam se od sveg srca da bude malom bebacu ipak svaki dan sve bolje i da ce to proci !
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 1,156 sekundi.