Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Bolesti biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - POJELO MI CVIJET!
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


POJELO MI CVIJET!

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
nauticat View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nauticat Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: POJELO MI CVIJET!
    Objavljeno: 31 Srpanj 2008 u 13:30
Da napišem i nešto u vezi cvijeća.... Napomena - u cvijeće se ne razumijem ni malo pa ću pokušati rukama i nogama. Prijateljica mi je poklonila neku biljku koja navodno upija zračenja na sebe. Ja ju  (naravno) nisam stavila kraj kompa nego na prozor sa ostalim cvijećem. Jučer sam primijetila da su joj listovi pojedeni po rubovima, ali nisam našla nikakvog nametinka u okolici. Kraj te biljke su mi bili asparagus, papirus, slonova noga i ljubičica i ništa od toga nije pojedeno. Sve sam preselila da mi  ne propadne i to, ali ne mogu naći nametnika koji mi je pojeo biljčicu. Posula sam ju s nekim prahom - insekticid za biljke i sad čekam da vidim da li će pomoći. ako netko ima savjet - hvala!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2008 u 17:10
U ovom trenu jedino što mi pada na pamet je ili gusjenica, ili puž ili uholaža kojih je ove godine jako puno. Najbolje bi bilo da fotkaš biljku i okačiš sliku na forum. Vjerujem da bi tako bilo jednostavnije identificirati.
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2008 u 16:39

Nekako mi tu paše moj problem.

Imam maćuhice na četiri mjesta. Dosta lijepo uspjevaju, dapače dva sanduka na zidu prema susjedi su krasne, Ali u jednom sanduku uz kuću kao da ih nešto malo gricka. Latice po rubovima a lišće onako kao gusjenice na pr. Stvaila sam svugdje pužomora. Ima li nešto za gusjenice ako su to one?

Na vrh
Tatjana_bg View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Ožujak 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 268
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tatjana_bg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2010 u 21:49
Originalno poslano od člana baka baka napisao:

Nekako mi tu paše moj problem.


Imam maćuhice na četiri mjesta. Dosta lijepo uspjevaju, dapače dva sanduka na zidu prema susjedi su krasne, Ali u jednom sanduku uz kuću kao da ih nešto malo gricka. Latice po rubovima a lišće onako kao gusjenice na pr. Stvaila sam svugdje pužomora. Ima li nešto za gusjenice ako su to one?


joj i ja imam slican problem, gusenice mi uđu u cvet i popjedu sve iznutra, da li ima neko recepat protiv gusecine
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.