Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Uzgoj mladih kaktusa
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Uzgoj mladih kaktusa

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Hannah87 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 25 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 107
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hannah87 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Uzgoj mladih kaktusa
    Objavljeno: 21 Ožujak 2012 u 11:48
Traži se pomoć od iskusnijih kaktusara :)

Imam 15-ak vrsta kaktusa, većinom Mammilaria, kupljenih po trgovačkim centrima ili zapelcanih iz raznih izvora. To se sve mali, mladi kaktusi. Mene zanima kako postići da takve male kuglice izrastu u lijepe debele primjerke, tj. da ne rastu samo u visinu. Svjetlo kod mene nije problem jer prezime u zimskom vrtu (staklo s tri strane prostorije), a ljeti su vani. Zalijevam ih kada se supstrat isuši.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2012 u 13:47
S obzirom da si rekla da imaju puno svjetla lijepo će ti rasti,Nadam se da su bili na hladnom preko zime,sad kad zatopli van s njima.Ako su nizozemski,obavezno ih presadi u zemlju za kaktuse.Trebalo bi im biti dobro kod tebe.Kad krane vegetacija malo ih i pognoji gnojivom za kaktuse.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Hannah87 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 25 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 107
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hannah87 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2012 u 15:23
Svi ti uvjeti su zadovoljeni, ali mi se čini da svejedno ne rastu dovoljno u širinu. Svejedno hvala na odgovoru, pognojit ću ih uskoro pa ćemo vidjeti.
Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2012 u 21:39
Imam jedno pitanje u vezi mladih kaktusa. Ovo su moji pelcerčići i svi su friško posađeni i nemaju razvijeni korijen. Dali oni smiju van ove godine?





''Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge i nema ljepših snova od onih što ih rađa bol.'' - IVAN CANKAR
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2012 u 21:52
Originalno poslano od člana Hannah87 Hannah87 napisao:

Svi ti uvjeti su zadovoljeni, ali mi se čini da svejedno ne rastu dovoljno u širinu. Svejedno hvala na odgovoru, pognojit ću ih uskoro pa ćemo vidjeti.

Nisu svi kaktusi loptasti bar ne tako kao ti zamišljaš zato ne brini rastu oni pravilno, mlade kaktuse možeš staviti van ali u hladovinu ali da opet imaju dosta svijetla dok ne razviju korijen.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,125 sekundi.