Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Kreativni nered mog vrta -photo by Flavia

Web: Cvijet.info
Kategorija: Vrt - Forum o vrtovima
Ime foruma: Moj vrt u slikama
Opis foruma: Pogled u moj, tvoj i Vaš vrt, kroz slike...
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=3244
Datum ispisa: 16 Lipanj 2024 u 22:30
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Kreativni nered mog vrta -photo by Flavia
Objavio: Flavia
Tema: Kreativni nered mog vrta -photo by Flavia
Datum objave: 04 Svibanj 2009 u 22:19
Iako sam tek odnedavno registrirani član, ....već dugo pratim i divim se prelijepom cvijeću sa ovog foruma.....I eto, odlučila sam da vam pokažem neke biljčice koje više-manje uspješno uzgajam u svom vrtu. Unaprijed molim one pedantne i one savršeno uređenih vrtova da mi ne zamjere na mom....kreativnom neredu! Wink
Evo nekoliko fotki mog cvijeća, počevši od ovog proljeća....
 
prvi je procvao moj Clematis Armandii, izuzetno mirisan
 
zatim jorgovan - Syringa Vulgaris, je običan, ali je ipak lijep i prelijepo miriši
 
Cvala je i japanska dunja (zovu je još i Isusov trn)
 
japanska dunja
 
 
 



Odgovori:
Objavio: Flavia
Datum objave: 04 Svibanj 2009 u 22:31
Tulipani svako proljeće uljepšavaju moje dvorište....evo i njih malo;
 
uvijek prvi procvjetaju bijeli....
 
 
pa crveni...
 
 
...žuti....
 
 
Papagaj tulipani najkasnije počinju cvjetat, ali imaju najdugotrajniji cvijet. Evo mojih;
Blue Parrot
kako stare, Blue parrot postaju sve svjetliji....
 
Black parrot, na početku cvatnje tamno crveni - bordo...
 
kasnije postaju gotovo crni....mrvica im fali Wink


Objavio: Flavia
Datum objave: 04 Svibanj 2009 u 23:04
Ranunculusi su se pokazali kao vrlo zahvalne i dugotrajne biljčice....Kupila sam gotove sadnice sredinom veljače i posadila u veliku teglu sve zajedno. Danas, 2,5 mjeseca kasnije oni se još uvijek ne predaju....LOL
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Objavio: Flavia
Datum objave: 04 Svibanj 2009 u 23:12
A ovaj dlakavac zauzima jako važnu ulogu u mom životu i vjerni je čuvar svega posađenog (da se ne bi susjedi zaigrali oko pelcera bez pitanja, LOLLOLLOL....upoznajte Bena.....
 
 
šta li je to niknulo novoga?
 
Moja jela....potjerala nove iglice.....
 
 


Objavio: Flavia
Datum objave: 04 Svibanj 2009 u 23:30
Ja osobno, veliki sam fan klematisa. Uspjela sam skupiti 25 različitih primjeraka i na njih sam osobito ponosna. Najstariji su šestogodišnjaci, a ove godine ponovila sam se za desetak novih vrsta.....19 njih posađeno je uz dugačku brajdu.
 
Mrs Cholmondeley svakim danom ima sve više cvjetića....
 
 
Mrs. Cholmondeley
 
 
a ovo je moja penjalica za klematise....penjalica je nova, a novi su i klematisi - Rouge Cardinal, Madame LeCoultre i Rebecca
 
ostali klematisi posađeni su uz južnu ogradu.....


Objavio: Flavia
Datum objave: 04 Svibanj 2009 u 23:40
Trenutno cvate 8 različitih klematisa.....
 
Capitaine Thuilleaux
 
Miss Bateman
 
 
Mrs Cholmondeley
 
Nelly Moser
 
Rouge Cardinal
 
Dr. Ruppel
 
Mr. President
 
Multi Blue


Objavio: Flavia
Datum objave: 04 Svibanj 2009 u 23:58
Moje miljenice - dipladenije - egzotične puzavice.....
 
Dipladenia Rio Deep Red
 
Dipladenia Rio Deep Red
 
 
Dipladenia Rio Pink
 
Dipladenia Rio Pink


Objavio: Flavia
Datum objave: 05 Svibanj 2009 u 00:09

Ovog proljeća kupljena bugenvilija - Sanderiana Glabra

 
za mjesec dana otpale su joj precvjetale brakteje i narasle su joj nove grančice.....
 
....sprema se cura ponovno cvast....nove cvjetne brakteje....
 
A ovo je moja mala Blue Jacaranda, prekrasno drvce čiji su listovi poput paprati....kad naraste trebala bi cvasti ljubičasto-plavim cvjetovima


Objavio: inaja
Datum objave: 05 Svibanj 2009 u 00:17
sve je kreativno ali ne vidim nikakav nered sve pohvale od mene


Objavio: Flavia
Datum objave: 05 Svibanj 2009 u 00:24
Originalno poslano od člana inaja inaja napisao:

sve je kreativno ali ne vidim nikakav nered sve pohvale od mene
 
Hvala Inaja Smile, meni je dobro, ali kad pogledam one fine vrtove koji su ko po špagi.....malo me sram Embarrassed ....kod mene je, da se fino izrazim, više onak....rustikalno LOL LOL LOL


Objavio: inaja
Datum objave: 05 Svibanj 2009 u 00:32
moram ti biti iskrena ja te vrtove kao što ih ti nazivaš po špagi uopšte ne volim previše su mi hladni nekeko kao da nisu živi


Objavio: Flavia
Datum objave: 05 Svibanj 2009 u 00:52
Inaja Wink ista si ja!
  
  
Ovo su moje begonije semperflorens.....najzahvalnije biljčice koje su se ikada nalazile u mom vrtu. Već godinama ih kupujem na proljeće jer me nikada nisu iznevjerile i uvijek cvjetaju do prvih mrazeva....
 
 
Begonia semperflorens
 
Begonia semperflorens
 
 
 
 


Objavio: inaja
Datum objave: 05 Svibanj 2009 u 00:59
držiš li ove begonije na osunčanom mjestu ili u hladovini


Objavio: Flavia
Datum objave: 05 Svibanj 2009 u 01:06
Moji gerberi....a priča s gerberima je išla ovako: dobila sam ja 3 mala gerbera u teglicama za rođendan prije mjesec i pol dana. I sad...pošto nikad nisam imala te biljke, a iskreno, mislila sam da će to meni trajat 10 dana, dok ne ocvatu (svaki je imao po 1 cvijet), smjestila sam ih na prozorsku klupicu u garaži....pa dok traje....Međutim, oni se "udebljali", "salata" od lišća se udvostručila, cvjetovi upeterostručili...i šta ću....posadim ih u veliku posudu prije dva tjedna i tutnem na stepenice od dvorišne zgrade. Tu imaju sunca cijelo popodne (od 2 na dalje) i vidim da im paše. Zalijem ih pomalo svaka 2-3 dana.
 
 
a ovo su "malo bolje" fotke - slikao MM sa profi opremom Wink
 
 
 


Objavio: Flavia
Datum objave: 05 Svibanj 2009 u 01:09
Originalno poslano od člana inaja inaja napisao:

držiš li ove begonije na osunčanom mjestu ili u hladovini
 
Begonije semperflorens na suncu su sve negdje do 17,00 sati. Za mjesec dana biti će ih puna fontana. Jednom mjesečno prihranjujem otopinom uree (1 velika žlica na kantu od 25 litara vode (kanta od kreča)! Tijekom ljeta zalijem odstajalom vodom svaki dan....sada u proljeće jednom tjedno ako ne pada kiša!


Objavio: Flavia
Datum objave: 05 Svibanj 2009 u 01:16
Ovo je moja Delosperma cooperi
 
 
 
 


Objavio: inaja
Datum objave: 05 Svibanj 2009 u 01:35
prekrasni gerberi


Objavio: Flavia
Datum objave: 05 Svibanj 2009 u 01:36
Encijan (Gentiana acaulis) - niska trajnica - najplaviji cvijet u mom dvorištu....onako baš plavi!
 
Gentiana acaulis
 
Čuvarkuća (Sempervivum tectorum)
 
Iberis sempervirens
 
Aubrecija (Aubretia)
 
Phlox subulata (pink, rose i lila)
 
Genista Lydia - niski grmić žutih cvjetova
 
Genista Lydia
 
Osteospermum
 


Objavio: jagoda
Datum objave: 05 Svibanj 2009 u 01:42
Baš si me zaintrigirala sa klematisima,a sad vidim da imaš još prekrasnog cvijeća...Imamo sličan ukus ,jer vidim puno cvijeća koje i ja kupim,nešto mi preživi, a nešto ne preživi(gerbere,dipladenije,rununkule,klematisi i dr).Tako sam lani kupila prekrasnu crvenu dipladeniju ali nažalost nije preživjela jer sam je ostavila vani....Još jedamput sve pohvale za lijepo cvijeće....smile120

-------------
sutra je novi dan


Objavio: Flavia
Datum objave: 05 Svibanj 2009 u 01:45
Senetio cruvente - niski cvjetni grmići živih boja koji na prvi pogled podsjećaju na jesenske krizanteme. Tu svaka sličnost prestaje. Spada u porodicu cinerarija. Još se zovu i pepeljuga.
Cvatu već mjesec dana....vidim da su polako pri kraju. Kad ocvatu, orezat ću ih i vidjet što će se dogoditi....da li će potjerat ponovno ili....RIP LOL
 
 
 
 


Objavio: Flavia
Datum objave: 05 Svibanj 2009 u 02:02
Moje ružice....imam hrpu mladih koje jedva čekam da procvatu, a danas je procvala moja prva ružica
 
Rosa damascena mill
 
Ogroman pupoljak engleske ruže Abraham Darby....jedva čekam da se otvori....trebali bi biti ogromni puni cvjetovi u boji breskve.....
 
 


Objavio: Flavia
Datum objave: 05 Svibanj 2009 u 02:12
Ovo su moje najnovije biljke....gomoljaste begonije (begonia tuberhybrida. Već duže vrijeme ih mjerkam, jesu malo skuplje, ali ovaj puta sam riskirala i kupila ih prošlu subotu! LOL
 
Ovo su gomoljaste begonije tek stigle iz vrtnog centra
 
isti dan posađene sve zajedno u veliku teglu
 
i još malo gomoljastih begonija....
 
 
 


Objavio: Flavia
Datum objave: 05 Svibanj 2009 u 02:15
A ove posebno volim.....duple petunije.....
 


Objavio: Flavia
Datum objave: 05 Svibanj 2009 u 10:01
Niske dalije već naveliko cvjetaju....a visoke....one su tek nikle...
 
Evo malo mojih niskih dalija
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Objavio: alkemicar
Datum objave: 05 Svibanj 2009 u 10:08
predivne slike, a još ljepše cvijeće
Thumbs%20Up


Objavio: fuksija
Datum objave: 05 Svibanj 2009 u 10:16
Flavia, pa ne znam odakle bih pocela da hvalim i da se divim ovoj ljepoti.
Ocarana sam tvojim klematisima, imas prekrasnu kolekciju, svih boja, vidim da si ljubitelj klematisa.

Da li mozda bude sjemena?

-------------
pozdrav iz Norveske


Objavio: shasha
Datum objave: 05 Svibanj 2009 u 10:19
Prekrasno!!!!!smile94
reci mi gdje si nabavila clematis Mrs Cholmondeley.Takav bi ja no nikako da ga nađem.


Objavio: Flavia
Datum objave: 05 Svibanj 2009 u 10:57
Hvala vam svima na pohvali....Embarrassed....drago mi je da vam se sviđa....Smile
 
Fuksija, vidjela sam na jednom drugom forumu tvoje cvijeće.....svaka čast! Drago mi je primiti pohvalu od osobe sa takvim vrtom! Što se tiče sjemena, moji su klematisi svi redom hibridi (osim C. Armandii) i ne uzgajaju se iz sjemena. Oni se najbolje razmnožavaju položenicama, a neki kažu da mogu i reznicama. Meni iz reznica nije uspjelo, ali možda nekome hoće. Što se tiče reznica, nema problema, samo reci koje vrste bi te interesirale.....čak bi se možda kroz neko vrijeme mogla organizirati i dostava do Norge...Wink!
 
Shasha, ja sam svoj Mrs Cholmondeley kupila prije dosta godina u Baumax-u na Jankomiru. Vidjela sam ove godine da su ga imali i u Gramatu i u Bauhausu (Zagreb). Smile
 


Objavio: Lantana
Datum objave: 05 Svibanj 2009 u 11:22
Flavia, cvijeće je prekrasno, slike odlične, toliko vrsta klematisa, sve jedan ljepši od drugoga, nemam riječi, sve pohvale.

-------------
život je more


Objavio: hoya
Datum objave: 05 Svibanj 2009 u 11:53

Kakav kreativni nered ? Ovo su slike jednih od najurednijih biljaka. Flavija - supeeeer!



-------------
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT


Objavio: Flavia
Datum objave: 05 Svibanj 2009 u 12:08
Originalno poslano od člana hoya hoya napisao:

Kakav kreativni nered ? Ovo su slike jednih od najurednijih biljaka. Flavija - supeeeer!

 
LOL LOL LOL to ti se samo čini na fotkama! Hvala na pohvali Tongue


Objavio: Flavia
Datum objave: 05 Svibanj 2009 u 13:11
Kad ste me tako ohrabrili pohvalama....evo još malo današnjih fotki Embarrassed;
 
Mr. President cvjetovi svakim su danom sve veći....
 
Mr. President
 
A moja nova penjalica konačno više nije samo zelena - jedan ali vrijedan cvjetić klematisa Rouge Cardinal
 
ovo je realna boja Rouge Cardinala na jutarnjem suncu....
 


Objavio: griva1978
Datum objave: 05 Svibanj 2009 u 13:59
Originalno poslano od člana Flavia Flavia napisao:

Senetio cruvente - niski cvjetni grmići živih boja koji na prvi pogled podsjećaju na jesenske krizanteme. Tu svaka sličnost prestaje. Spada u porodicu cinerarija. Još se zovu i pepeljuga.
Cvatu već mjesec dana....vidim da su polako pri kraju. Kad ocvatu, orezat ću ih i vidjet što će se dogoditi....da li će potjerat ponovno ili....RIP LOL
 
 
 
 




cijeli vrt i cvijeće ti je predivno a clementisi :))))))) isto, :))) ali tek ćemo ih  vidjeti šta ne :))))).... morati ću ih i ja nabaviti.... :)

.. nego nigdje prije nisam naletila na slike ovog cvjeća...ja isto imam te    grmiće ...ali zovem ih...."ono malo plavo gusto" :))))) .....neka plavkasta trun nježnija nijansa i baš sam danas gledala u ocvalim pupoljcima kao da ima sjemena ( da li znaš da li se mogu tako razmnožavati? ) cvjećarka kod koje sam kupila je rekla da se razmnožava lukovicama (?) ili eventualno reznicama...a baš su slatki... :)


Objavio: kontesaa
Datum objave: 05 Svibanj 2009 u 14:25
ajme smile42 kakav kreativni nered? kreativno da,ali nered ne..25 vrsta clematisa! ovaj predsjednički je woow ..stvarno svaka čast flavia smile211

-------------
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi


Objavio: Flavia
Datum objave: 05 Svibanj 2009 u 14:39
Griva1978, rado bi ti pomogla u vezi sa Senecio Cruvente....ali nemam pojma LOL! Ja ću svoje još malo, kad ocvatu orezat i čekat razvoj događaja! Ovo je prva godina da ih imam i stvarno neznam ništa o toj biljci! Drago mi je da ti se sviđa moje cvijeće....Wink
 
Thanks Kontesaa Embarrassed
 


Objavio: korijenko
Datum objave: 05 Svibanj 2009 u 14:55
Ovo je predivno i to sve, clematisi su me oduševili, gledala sam da ću možda vidjeti Dorothy Walton, njega sam ja ove godine kupila i to mi je prvi klematis ali nikako da napravi pupoljke samo mi ludo raste. Grmaste begonije imam i ja svake godine i jako sam zadovoljna jer kao i ove malene cvatu skroz do novembra.
Mini georgine su ti super, vidim neke iste kao kod mene, da li ti kad dođe pepelnica, ja sam svoje lani dva puta špricala i oporavile su se.
 


-------------
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)


Objavio: Flavia
Datum objave: 05 Svibanj 2009 u 15:02
Korijenko, hvala na pohvali, što se tiče Dorothy Walton, mislim da ga imam (samo mislim) i to bi trebao biti jedan koji je kupljen pod klematis Honora, ali je lani cvao cvjetovima koji su imali 4 špičasta listića svjetlije lila boje. Sada na proljeće trebao bi se pokazati u punom sjaju. Ima pupoljke i uspjela sam izbrojit da će biti 6 latica. Samo se još moramo strpit da procvate pa ću okačit fotke da vidiš!
Na georginama nisam još nikada primjetila pepelnicu...jedino ih hoće puževi i to onda riješim sa pužomorom!


Objavio: alisa
Datum objave: 05 Svibanj 2009 u 16:24
Flavia,svaka čast!!!!Cvijetne vrste kao da sam sama birala,gerberi me posebno dojmili.Extra su,i begonije i klematisi,sve je tako lijepo i zdravo..I baš je kreativno....


Objavio: Željka23
Datum objave: 05 Svibanj 2009 u 19:13
smile227  
 
Predivno!!! Jako lijepa zbirka!


Objavio: inaja
Datum objave: 05 Svibanj 2009 u 19:51
begonije su med samo kolko sam skontala one ti umiru na jesen.


Objavio: Flavia
Datum objave: 05 Svibanj 2009 u 20:39
Inaja, begonije semperflorens su jednogodišnje biljke i kod mene cvjetaju od 4 do 10-11. mjeseca (ovisno o mrazu), a begonije tuberhybrida - gomoljaste begonije su višegodišnje biljke.


Objavio: Magister vitae
Datum objave: 05 Svibanj 2009 u 21:04
Flavia zbog tebe sam izbacio hortenziju penjacicu kao opciju za penjacicu između susjedovog i mog dvorista i mislim da cu staviti clematise i ružu penjačicu. Ovo se zove ljepotaClap


Objavio: Flavia
Datum objave: 06 Svibanj 2009 u 08:39
Hvala na pohvali MV! Eto vidiš kako je lako promjeniti mišljenje....osim toga ta hortenzija penjačica (bez uvrede) meni u živo djeluje kao bazga u cvijetu!Što se tiče ruža penjačica....ako ti se žuri da narastu....vidjela sam u MBM kod Mandi-ja na Žitnjaku, imaju ruže penjačice - sadnice u teglama koje su već visine 1,5 m, širine nekih 25 cm, bujne, sa hrpom pupoljaka, pupoljci su bili žuti i crveni (nemaju etikete sa nazivom), baš divno izgledaju i koštaju 70,00 kn što mi se za takvu ružu uopće nije činilo puno!
 Kod mene bi se uskoro trebali otvoriti i cvjetovi klematisa Ernest Markham (što ja kažem u "T-com boji"), pa Warsaw Nike, pa Hagley Hybrid, Piilu...i još neki, kad procvatu, pokazat ću vam ih, možda vam se i oni svide! Smile


Objavio: niho
Datum objave: 06 Svibanj 2009 u 11:45
smile64


Objavio: alkemicar
Datum objave: 06 Svibanj 2009 u 11:58
predivne slike i još ljepše cvijeće smile78


Objavio: Flavia
Datum objave: 06 Svibanj 2009 u 20:35
Thanks cure na pohvalama. Danas me iznenadio prvi cvjetić clematisa Warsaw Nike, mladi klematis kupljen prije mjesec dana....
 
 
Warsaw Nike
 
Rouge Cardinal malo promijenio boju od jučer....
 
Rouge Cardinal
 
Multi Blue poprima sve plaviju boju i postaje sve čupaviji...
 
a, Mrs. Cholmondeley otvara sve više cvjetova....
 


Objavio: Flavia
Datum objave: 06 Svibanj 2009 u 20:59
Evo još nešto iz mog vrta
 
Moja ružica - Rosa damascena mill - jedino ona cvate...ostale su u fazi pupoljaka. A što mirišiiiiiiiiiiiii
 
Šatirana niska dalija neumorno cvate....


Objavio: Triša
Datum objave: 06 Svibanj 2009 u 21:21
Draga moja clematisi su jednostavno očaravajući.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: ljubica087
Datum objave: 06 Svibanj 2009 u 23:10
Cviće ti je super velika pohvala, po mome ukusu!Ovi Klematisi mi se jako sviđaju,i ja sam odlučila da ću ga posaditi ali me zanima jeli ih kasno sad posaditi,i jeli se oni sami penju po ogradi ili već čemu što mu staviš za penjanje ili ih treba vezati?
U mome je vrtu cijeli dan sunce uopće nema hlada,oće li mu to pasati?


Objavio: Flavia
Datum objave: 06 Svibanj 2009 u 23:42
Thanks Triša i Ljubica087!
 
Ljubica, klematis se može posaditi u bilo koje doba....jedino kad je zemlja smrznuta, onda se nemože iz tehničkih razloga! Neznam odakle si, pretpostavljam sa juga...
Klematisi bolje uspijevaju u kontinentalnoj klimi, ali mogu uspješno rasti i u primorskim uvjetima (naravno ne baš uz samo more), ali se mora jako paziti na pregrijavanje korijena na što je ova biljka naročito osjetljiva. Za klematis je postavljen "standard" da mu je noga uvijek u hladu, a gornji dio biljke na suncu. Ako nema prirodnog hlada, nužno ga je osigurati sjenilom ili nekim biljkama koje nemaju duboko korjenje. Također, vrlo je važno prilikom sadnje prvo ga potopiti na jedno sat vremena u vodu, a onda posaditi dublje u zemlju, min 20 cm.
Klematisu je potrebno osigurati i mjesto gdje će se penjati (po osobnom izboru). Klematis se sam "hvata" za penjalicu, ali uvijek je dobro, bez obzira na penjalicu, malo privezati grančice, čime će se spriječiti  lomljenje i zapetljavanje grančica uslijed vjetra. Smile


Objavio: hana
Datum objave: 07 Svibanj 2009 u 09:52
ja sam tek sad zabasala u tvoj vrt i sve pohvale! Cvijeće ti je predivno. Gdje si nabavila clematis Armandii? Ja ga tražim ali nikak naći. I kad bude sezona može koja reznica one damaščanske ruže? Luda sam za ružama


Objavio: Tija
Datum objave: 07 Svibanj 2009 u 09:57
Jezus i Marija, draga Flavia a zašto si ti ovu svoju ljepotu sakrila u ovom dijelu foruma a ne stavila u podforum Moj vrt, da se sad nisam spotakla u naziv tvoje teme bila bih uskračena za predivne biljke i prekrasne fotografije.

-------------


Objavio: Flavia
Datum objave: 07 Svibanj 2009 u 10:11
Hana, hvala na pohvali! Reznice možeš dobiti kad god hočeš! Ona se uvijek prima....samo neznam odakle si....ja sam u Zagrebu.....
Što se tiče Armandii-ja, kupljen je prije dvije godine u Konzumu i to sasvim slučajno, jer mi je trebao jedan bijeli....pogledaj možda opet imaju. Tongue
 
Tija, hvala, ali nije ti to baš tak savršeno kak se tebi čini.....prosječan vrt....samo se na slikama možda čini ljepše nego što je.....Wink. A zašto sam stavila u ovaj dio foruma....vrlo jednostavno....ja sam ti relativno nova sa registracijom na ovom forumu i tu sam prvo našla da bi bilo prikladno stavit temu, a ako administratori misle da treba preselit....samo naprijed! Smile 
 


Objavio: hana
Datum objave: 07 Svibanj 2009 u 10:15
ja sam iz Varaždina, može reznice kad ocvate? Da li cvate samo jednom ili više puta? A Armanija nema,vć sam gledala pa ako može pelcer kojom prilikom? Ti reci ako hočeš nešto od mene


Objavio: Flavia
Datum objave: 07 Svibanj 2009 u 10:25
Originalno poslano od člana hana hana napisao:

ja sam iz Varaždina, može reznice kad ocvate? Da li cvate samo jednom ili više puta? A Armanija nema,vć sam gledala pa ako može pelcer kojom prilikom? Ti reci ako hočeš nešto od mene
 
Može kad god hočeš Tongue, cvate cijelu sezonu. Stalno cvate, cvijet je dosta kratkotrajan ali to nadoknađuje bujnošću pupoljaka. Armandii isto može pelcer, samo neznam baš da će ti se primit... Daj mi link na tvoju temu....da ne tražim sad bjesomučno LOLWink 


Objavio: Flavia
Datum objave: 07 Svibanj 2009 u 10:28
Evo da vam se pohvalim šta sam ja jučer "ubola". Dala mi susjeda preko plota.... Wink  Hosta i Vinka - obje su trajnice koje prezimljavaju u vrtu u kontinentalnoj klimi. Hosta (grmolika) cvate lila cvjetićima, a Vinka - puzavica, svjetloplavim cvjetićima promjera 5-6 cm.
 
Hosta "White Christmas"
 
Vinca major


Objavio: hana
Datum objave: 07 Svibanj 2009 u 10:40
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=1707 - moje biljčice   pa pogledaj, a reznice ako želiš samo pošalji, budem probala sa hormonom


Objavio: inaja
Datum objave: 07 Svibanj 2009 u 11:41
hosta je predivna


Objavio: lika1
Datum objave: 07 Svibanj 2009 u 18:25
Dobra je ta tvoja susjeda kad ti daje ovu ljepotu preko ograde,moja nije tako druželjubiva,čak bi rekla da bi rado pofurila moje biljkice!!!


Objavio: ljubica087
Datum objave: 07 Svibanj 2009 u 23:20
Hvala na savjetu što se tiče Klematisa,ja san ti made in Dalmacija.Ipak sam odlučila da ću ga posadit na polusjenovito mjesto,ako ga nađem vidila sam da ga ima u baumaxu.Predobra ti je ova Hosta.


Objavio: Flavia
Datum objave: 08 Svibanj 2009 u 12:07
Evo da vam pokažem šta sam ja jučer "ubola" novog....Nisam baš neki fan pelargonija....,ali ove sam jednostavno morala udomit....
 
Engleska pelargonija - bordo
 
Pelargonija zonale - svjetlo lila sa žarko ružičastom sredinom


Objavio: Flavia
Datum objave: 08 Svibanj 2009 u 12:11
Ovo su moje omiljene gvinejice...
 
New Guinea Impatiens - žarko crvene
 
i moja najdraža New Guinea Impatiens u žarko ružičastoj boji...


Objavio: Flavia
Datum objave: 08 Svibanj 2009 u 12:13
I klematisi imaju nove cvjetove....
 
procvao Ernest Markham
 
još malo Ernesta....


Objavio: Tija
Datum objave: 08 Svibanj 2009 u 12:22
nisam ni ja Pelargonična, mene svake godine kčer nagovori da joj kupim par komada onih puzajućih za prozor, ali ovu bordo bih nabavila za sebe prekrasna je.

-------------


Objavio: Flavia
Datum objave: 08 Svibanj 2009 u 20:08
Klematis Multi Blue neumorno cvate...
 
Prvi pupoljak engleske ruže Abraham Darby, mogu biti grmolike ili penjačice...ovisno kako želite....moja će bit penjačica (valjda WinkLOL). Pupoljak je ogroman...jedva čekam da se potpuno otvori.....miriši divno!
 
Abraham Darby
 
Procvala je i perunika....najobičnija plavkasto lila boje, ali ja je oduvijek volim....
 
 
 


Objavio: seni
Datum objave: 08 Svibanj 2009 u 22:01
Sve je prekrasno, a klematisi....smile120


Objavio: Lilly
Datum objave: 08 Svibanj 2009 u 22:04
Plavi klematis mrakkkkkkkk!!!!!!!!!!


Objavio: minimode
Datum objave: 08 Svibanj 2009 u 22:46
stavrno preljepo!

-------------
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde


Objavio: Flavia
Datum objave: 09 Svibanj 2009 u 16:18

Drago mi je curke da vam se sviđa....a danas, odem ja na plac, bez namjere kupovat cvijeće.....kad ono...smile181viseće gomoljaste begonije....i još u četiri boje.....bez puno razmišljanja, uzmem ja sve četiri - crvenu, žutu, rozu i svjetlo narančastu.....divne su mi. Nadam se da će se dobro adaptirat na nove uvjete.....pogledajte.....

begonia tuberhybrida pendula - crvena
 
begonia tuberhybrida pendula žuta
 
begonia tuberhybrida pendula roza
 
begonia tuberhybrida pendula žuto-narančasta
 
a ovako su smještene na drvo klerodendrona koje je tek počelo listati.....
 
ja mislim da se i pes već pita....dokle ćemo dovlačit nove cveteke.....LOL
 
Ben i engleske pelargonije...
 
 
 
 


Objavio: Flavia
Datum objave: 09 Svibanj 2009 u 16:22
Danas me iznenadio i bijeli klematis Madame Le Coultre (drugi naziv mu je Marie Boisselot).
 
Madame Le Coultre
 
a klematis Multi Blue je postao dupli....


Objavio: lika1
Datum objave: 09 Svibanj 2009 u 18:29
Opet ću se ponoviti,ali ne mogu šutiti kad vidim ovu divotu!!!Onaj dupli plavi klematis jesmile93


Objavio: baka
Datum objave: 09 Svibanj 2009 u 19:41
smile39Da nema kuće, pesa... mislila bih da si slike poskidala s google-a!
 
Čovječe, t.j. ženo, kakav nered!! Kreativnost da i to ogromna. Kombinacije istog cvijeća u raznim bojama. Ja nisam pol toga nikad u životu ni vidjela!
P r e d i v n o!ClapClapClap


-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: zvrk
Datum objave: 09 Svibanj 2009 u 19:52

Ja ne bih ovaj vrt zvala neuredanWink!

Bravo za clematise Clap, divno uslikano.



Objavio: Flavia
Datum objave: 10 Svibanj 2009 u 23:23
Originalno poslano od člana lika1 lika1 napisao:

Opet ću se ponoviti,ali ne mogu šutiti kad vidim ovu divotu!!!Onaj dupli plavi klematis jesmile93
 
I ja se opet ponavljam...ali jednostavno ne mogu vam ne pokazat kako Multi blue svaki dan postaje sve plaviji, sve čupaviji sa mnoštvom sitnih latica, a glavne - velike vanjske latice polako se povijaju prema dolje. Dodatno mi je interesantniji iz razloga što ranijih godina nije cvao duplo nego samo jednostruko - kod jednostrukog cvijeta bude 6 glavnih latica i čupava sredina od prašnika!
Evo ga danas....spešl za Liku1
 


Objavio: Flavia
Datum objave: 10 Svibanj 2009 u 23:26
Originalno poslano od člana zvrk zvrk napisao:

Ja ne bih ovaj vrt zvala neuredanWink!

Bravo za clematise Clap, divno uslikano.

 
Zahvaljujem Zvrk na pohvali, trudim se koliko znam i umijem, ali mogu ti reći, u povjerenju LOL da sam vidjela i boljih slika....LOL LOL LOL Wink


Objavio: Flavia
Datum objave: 10 Svibanj 2009 u 23:36
Originalno poslano od člana baka baka napisao:

smile39Da nema kuće, pesa... mislila bih da si slike poskidala s google-a!
 
Čovječe, t.j. ženo, kakav nered!! Kreativnost da i to ogromna. Kombinacije istog cvijeća u raznim bojama. Ja nisam pol toga nikad u životu ni vidjela!
P r e d i v n o!ClapClapClap
 
Hvala baka na pohvali....ma kakav google, to ti je samo moj poluprosti digitalac...., a što se tiče nereda, ne kažem ja da je nered, ali da je kreativni nered...to je...i baš zato što ima hrpa istog cvijeća u raznim bojama jer kad snimim nešto što mi se sviđa nikako se nemrem odlučit koju ću boju pa onda često puta uzmem većinu (ako ne i sve) raspoložive. Prokleta megalomanija LOL Wink. I onda kad kažem neću više kupovat...ko za inat naletim na nešto čemu ne mogu odolit.....a uvijek, hvala Bogu, u ponudi bude nešto novoga....ko što ti kažeš, što u životu nisam nikad niti vidla....i kak neću kupit....jednostavno moram TongueWink


Objavio: Flavia
Datum objave: 10 Svibanj 2009 u 23:43
A evo što je moj fotić danas ulovio kod mene u dvorištu.....
 
Dupla gazanija "Sunabout"
 
još malo gazanije "Sunabout"
 
ta gazanija nije "stojeća", nego viseća (puzajuća) forma i mene neodoljivo podsjeća na ukrasni suncokret. Cvijet je dosta veći od običnih gazanija (promjer cca 12-15 cm)  i posađena je zajedno sa phloxom subulata koji će uskoro prestat cvjetat, pa da bude nešto rascvjetano u tom dijelu....Wink


Objavio: SilveK
Datum objave: 10 Svibanj 2009 u 23:48
Pasem oči na clematisima smile105, a ova gazanija je stvarno nešto novo, stvarno me je otprve podsjetila na suncokret! 


Objavio: Flavia
Datum objave: 11 Svibanj 2009 u 00:10
A današnji "ulov" sa žutog placa u Dubravi je slijedeći;
 
Delosperma congestum
 
Žilardija (Gaillardia) Yellow Queen
 
Celosia - pjetlova krijesta - žuto-narančasta
 
Celosia
 
Impatiens New Guinea - 3 nove gvinejice, bijela, pink i boja breskve
 
Dupla šatirana vodenika - crveno bijela - Impatiens "Tutu"

 

 


 
 


Objavio: Flavia
Datum objave: 11 Svibanj 2009 u 00:26
A nešto je i procvalo novoga na mom gruntu....
 
Clematis Piilu (drugi naziv je Little Duckling). Interesantan je jer cvate punim (duplim) cvjetovima, jednostrukim sa 6 i jednostrukim sa 4 latice (kasnije ljeti).
Prvi cvjetić je jednostruki.....a bubasti pupoljci duplih još uvijek "miruju"
 
Prkos (portulaca grandiflora) je uvijek interesantan (barem meni...)
 
niska dalija - žarko narančasta šatirana sa crvenim
 
ružičasti cvijet Delosperme Cooperi
 
engleska ruža Abraham Darby


Objavio: Anaida
Datum objave: 11 Svibanj 2009 u 12:24
Prelijepo.... Vraćam se svako malo natrag na slikice.

-------------
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans


Objavio: kontesaa
Datum objave: 11 Svibanj 2009 u 13:04
koja divota smile71

-------------
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi


Objavio: dada28
Datum objave: 11 Svibanj 2009 u 19:38
Nemam pojma kakav ti nered spominješ ...Clematisi su savršeni! Ne znam koji je ljepši od kojeg...Baš sam prekjučer kupila dva nova clematisa (Mergaret Hunt)i iskreno se nadam da će biti bar malo nalik na tvoje (po ljepoti i raskoši). Jedan je danas procvjetao i ne liči mi uopće na sliku s deklaracije...ali nisam iznenađena...već sam to doživjela...I na kraju, jedno pitanje..a gdje si se ti skrivala do sada?       

-------------
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..


Objavio: bergenia
Datum objave: 11 Svibanj 2009 u 21:33
Evo i mene!
smile68
Ljepota tvog cvijeća me oduševila! Clematisi, gerberi, begonije............... a sve lijepo njegovano!
Kad vidim tvoj clematis "Multi blue" dođe mi da skinem slikice iz moje teme! Sav je žuti i nikakav!
Skidam kapu - svaka čast!


Objavio: gioiaa
Datum objave: 11 Svibanj 2009 u 23:10
Sve me je odusevilo,a posebno c.Multi b.,savrsen je


Objavio: Flavia
Datum objave: 11 Svibanj 2009 u 23:13
Originalno poslano od člana dada28 dada28 napisao:

Nemam pojma kakav ti nered spominješ ...Clematisi su savršeni! Ne znam koji je ljepši od kojeg...Baš sam prekjučer kupila dva nova clematisa (Mergaret Hunt)i iskreno se nadam da će biti bar malo nalik na tvoje (po ljepoti i raskoši). Jedan je danas procvjetao i ne liči mi uopće na sliku s deklaracije...ali nisam iznenađena...već sam to doživjela...I na kraju, jedno pitanje..a gdje si se ti skrivala do sada?       
 
Dada 28, hvala na pohvali....evo kad već spominješ klematis Margaret Hunt i meni je danas procvao prvi cvjetić istog (sadnica je ovogodišnja) i....cvjetić je "rijetko lijep" LOL neznaš jel sivi...krem...zelen...svjetlorozi....LOL LOL LOL baš je ono bezveze...slika na deklaraciji sasvim drugačija...vidjet ćemo sutra da li će se kaj promjenit na bolje....Wink
 
Čudnovati cvjetić klematisa Margaret Hunt
 
još jednom clematis Margaret Hunt
 
Dada, da li je i tvoj nalik mome clematisu Margaret Hunt?  Sva sreća da je kraj njega posađen jedan Jackmanii Superba pa će valjda on razbit monotoniju ove "divne" boje, osim ako nije i on sa friziranom etiketom! LOL Wink
A gdje sam bila do sad....ovdje....samo što mi je bilo bed stavljat slike....uvijek mislim da to nije baš tak reprezentativno....kak drugi imaju....Embarrassed


Objavio: Flavia
Datum objave: 11 Svibanj 2009 u 23:18
Originalno poslano od člana bergenia bergenia napisao:

Evo i mene!
smile68
Ljepota tvog cvijeća me oduševila! Clematisi, gerberi, begonije............... a sve lijepo njegovano!
Kad vidim tvoj clematis "Multi blue" dođe mi da skinem slikice iz moje teme! Sav je žuti i nikakav!
Skidam kapu - svaka čast!
 
Bergenia, biti će i tvoj Multić lijep samo treba vremena. Klematisi što su stariji to su bujniji i bogatijeg cvijeta.....uglavnom ne treba očajavat, treba samo čekat ( i dočekat) Wink Moj tek ove godine cvate duplo (inače je trogodišnjak). Ranije je uvijek cvao jednostruko.....i moram priznati da je iz godine u godinu sve ljepši....Tongue
 
 


Objavio: Flavia
Datum objave: 11 Svibanj 2009 u 23:21
Originalno poslano od člana gioiaa gioiaa napisao:

Sve me je odusevilo,a posebno c.Multi b.,savrsen je
 
Zahvaljujem Gioiaa na pohvali, drago mi je da ti se sviđa moje cvijeće...Wink Smile


Objavio: Flavia
Datum objave: 11 Svibanj 2009 u 23:30
Danas kod mene opet nešto novoga procvalo.... Smile
 
Ruža floribunda Lavaglut - tamnocrvena samtastog sjaja. Pupoljci su joj skoro crni, a kada se otvori, na nekim djelovima je skroz tamno tamno crvena
 
Lavaglut
 
Lavaglut
 
Procvala je i Lili Marlene, također floribunda ruža, žarko crvene boje...
 
Lili Marlene
 
Lili Marlene
 
Obje ruže floribunde; i Lavaglut i Lili Marlene su prekrasne i cvatu cijelu sezonu u bogatim kiticama, jedina im je zamjerka što ne mirišu.....
 


Objavio: Flavia
Datum objave: 11 Svibanj 2009 u 23:36
Rosa damascena mill je puna pupoljaka i svakim danom ih je sve više....miris je intenzivan i očaravajući...
 
Rosa damascena mill
 
Rosa damascena mill


Objavio: Flavia
Datum objave: 11 Svibanj 2009 u 23:42
Moji klematisi...i dalje neumorni....u biti njima je tek započela sezona, tek bi trebali pokazati svoju raskoš....
 
Clematis Mrs. Cholmondeley - visok je preko 2,5 metra, cvjetovi na gornjem dijelu tek se trebaju otvoriti.....
 
još malo clematisa Mrs. Cholmondeley
 
A ovo je moj clematis Piilu (Little Duckling) u zaletu...
 
Piilu
 
Nelly Moser raširio se na suncu....
 
 


Objavio: Flavia
Datum objave: 11 Svibanj 2009 u 23:51
Evo još malo moga cvijeća...
 
plavi zvončići - Campanula "Birch Hybrid"
 
Impatiens New Guinea Red
 
Impatiens New Guinea Purple
 
 
 


Objavio: baka
Datum objave: 12 Svibanj 2009 u 06:28
Clap Pravi cvjetni raj! Prekrasno Flavia!

-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: gioiaa
Datum objave: 12 Svibanj 2009 u 08:12
a kako da mi se ne svidja!?gledajuci tvoje clematise imam zelju da ih sto vise imam(za sad imam samo jedan ))


Objavio: radosnica
Datum objave: 12 Svibanj 2009 u 08:48
Privukao me naslov da te posjetim i gledam kakav ću to nered naći, a ono sve prelijepo, uredno i puno prekrasnog cvijeća. Poželim da ih sve imam. Navratiti ću opet.


Objavio: OTOK
Datum objave: 12 Svibanj 2009 u 09:07
Flavia, jedan cvijet ljepši od drugoga, zaista sam zadivljena


Objavio: Anaida
Datum objave: 12 Svibanj 2009 u 12:04
Kod tebe, mila, raj klematisa.... A gdje nam živiš (ne sjećam se da sam pročitala..) ?

-------------
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans


Objavio: iris
Datum objave: 12 Svibanj 2009 u 12:05
aaauuuuuu šta ovdje svašta ima....a sve jedno ljepše od drugoga....krasno....baš sam uživala gledati Smile

-------------


Objavio: dada28
Datum objave: 12 Svibanj 2009 u 21:23
Evo mog clematisa Margaret Hunt...na deklaraciji je više ružičast, a ovaj moj vuče na lila.








Iako još nisam vidjela ružan clematis, ipak im nije fora da stavljaju krive slike...





-------------
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..


Objavio: Flavia
Datum objave: 12 Svibanj 2009 u 23:16
Originalno poslano od člana dada28 dada28 napisao:

Evo mog clematisa Margaret Hunt...na deklaraciji je više ružičast, a ovaj moj vuče na lila. 

Iako još nisam vidjela ružan clematis, ipak im nije fora da stavljaju krive slike...
 

Dada28, ovaj tvoj je Margaret Hunt...to je ispravna boja te vrste klematisa, na mojoj etiketi liči na tvoj klematis,  a moj uopće nije taj, danas kad se otvorio sasvim, puno je ljepši nego jučer i nije Margaret Hunt nego John Paul II

Clematis John Paul II



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk