Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Puzavac za sjenu na balkonu

Web: Cvijet.info
Kategorija: Cvijeće - Forum o cvijeću
Ime foruma: Balkonsko cvijeće
Opis foruma: Sve o cvijeću koje stavljamo na balkone i sl.
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=1132
Datum ispisa: 12 Kolovoz 2024 u 09:16
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Puzavac za sjenu na balkonu
Objavio: nela
Tema: Puzavac za sjenu na balkonu
Datum objave: 29 Veljača 2008 u 23:00
Neznam jesam li na dobroj temi, ali imamo balkon  gdje popodne dođe sunce i onda nemožemo ni sjediti koliko nam sunce ide u oči, pa sam ja mislila posaditi neki puzavac koji bi napravio nešto kao "zid". Nešto što brzo raste, a da nije osjetljivo???
Imate kakve prijedloge...hvalaSmile



Odgovori:
Objavio: SilveK
Datum objave: 29 Veljača 2008 u 23:36
Ukrasni slak i mirisna grahorica. Imati ćeš hlad, opojan miris grahorice i šarenilo boja. Jedino ih treba zalijevati češće ako sunce prži...


Objavio: nela
Datum objave: 01 Ožujak 2008 u 23:01
A gdje mogu nabaviti tu mirisnu grahoricu, mislim da sam to kod nekog vidjela i da mi je bilo jako lijepo.


Objavio: shasha
Datum objave: 02 Ožujak 2008 u 19:42
Ja je nikad nisam sadila pa ni ne znam gdje bi je sigurno bilo.No ja sam sjeme ukrasnog slaka kupila,ima ga svuda gdje ima sjemenja,pa vjerujem da u nekoj sjemenari ima i sjeme grahorice.


Objavio: SilveK
Datum objave: 02 Ožujak 2008 u 19:59
Ja sam je našla samo u baumaxu, drugdje je nisam vidjela. Ako ju misliš saditi a nećeš je moći pronaći, javi mi se, imam viška sjemenja.


Objavio: Pauchak
Datum objave: 02 Ožujak 2008 u 20:43
Ne znam koliko bi ti značila Lažna lozica (ja je znam pod tim nazivom) ili Parthenocissus quinquefolia Uh jedva napisah ovo ime!
I kod mene je na balkonu sunce i ova lozica mi pravi dosta hlada. Inace, drzim je u velikoj saksiji a strašno brzo raste i širi se. Uz to je i dekorativna, posebno u jesen kada joj listovi predju iz zelene u bordo boju.
Evo slike da vidis na sta sam mislila.





Objavio: proljeće
Datum objave: 03 Ožujak 2008 u 10:33
Bok da se nadovežem na temu pošto je i moj balkon na južnoj strani  i popodne ne možemo ni biti na njemu jer je vrelo, pa me interesira gdje se može kupiti ova lozica i kako se sadi???


Objavio: Triša
Datum objave: 03 Ožujak 2008 u 12:31
Kod nas u Primorje raste samoniklo, mi je zovemo divlja loza, ili vitez, prekrasna je alu agresivna, što se tiče rasta, balkon ti obraste za jednu godinu sigurno.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: proljeće
Datum objave: 03 Ožujak 2008 u 13:01
Triša hvala na odgovoru, to bi mi baš trebalo, jer to i želim da mi što prije naraste.
Probat ću pitati u rasadniku ili na placu, a kada se sadi, da možda ne zakasnim? 


Objavio: Triša
Datum objave: 03 Ožujak 2008 u 22:17
S tim nikako ne možeš zakasniti. Pogledati ću malo po susjedstvu, ako uspijem negdje "nabaviti" s korjenom, javit ću ti.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: stephanotis
Datum objave: 04 Ožujak 2008 u 09:34

To bi i meni svakako dobro došlo na mom balkonu. Idem se malo raspitati gdje mogu naći Lažnu lozicu. Btw predivna je...



Objavio: proljeće
Datum objave: 04 Ožujak 2008 u 14:30

Joj Triša, baš ti hvala!!!



Objavio: Triša
Datum objave: 04 Ožujak 2008 u 14:39
Stephanotis i proljeće, ako ja to nađem ovaj tjedan, toga onda ima u izobilju - dobiti ćete obadvije, samo malo strpljenja, da prođe ovo ružno vrijeme. Do vikenda svakako.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: proljeće
Datum objave: 04 Ožujak 2008 u 14:55

Triša Vi recite ako ja nešto mogu poslati iz Zagreba za Vas?!



Objavio: Triša
Datum objave: 04 Ožujak 2008 u 15:08
Prije svega, ja jesam stara, ali ovdje smo svi na ti, pa te lijepo molim da mi se obraćaš kao i svima drugima, jer ja sam ustvari mlada, luda i ne želim nikada ostariti. Ne trebam ništa, hvala, jer je moj vrt krcat, a nije velik.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: proljeće
Datum objave: 04 Ožujak 2008 u 15:14
Oh super da smo na ti.Mislim da sam jučer negdje bila našla baš tvoje slike i da sam se oduševila.Hoćeš mi reći gdje još mogu pogledati ako imaš još slika, možda ukradem neku tvoju ideju!!!!


Objavio: Triša
Datum objave: 04 Ožujak 2008 u 15:54
Najviše ih ima u dnevniku (Triša piše dnevnik), tamo otvori i ti svoj, jako je zanimljivo svi pišu što rade i u vrtovima i dvorištim,a i u kući.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Pauchak
Datum objave: 05 Ožujak 2008 u 20:31
Originalno poslano od člana stephanotis stephanotis napisao:

To bi i meni svakako dobro došlo na mom balkonu. Idem se malo raspitati gdje mogu naći Lažnu lozicu. Btw predivna je...


[IMG]http://smileys.sur-la-toile.com/repository/Nature/soleil3.gif" />



Ma sigurno je neko ima u tvom susjedstvu... Ja sam dobila par grana od prijateljice, u sezoni kada je već bila olistala i po njenoj preporuci te grane sam samo pozabadala u zemlju i ona se primila!! Treba joj malo vremena da dodje sebi ali sigurno opstaje... Nadam se da ćeš uspjeti da je nadješ!!


Objavio: stephanotis
Datum objave: 06 Ožujak 2008 u 10:13
Originalno poslano od člana Pauchak Pauchak napisao:

Originalno poslano od člana stephanotis stephanotis napisao:

To bi i meni svakako dobro došlo na mom balkonu. Idem se malo raspitati gdje mogu naći Lažnu lozicu. Btw predivna je...




Ma sigurno je neko ima u tvom susjedstvu... Ja sam dobila par grana od prijateljice, u sezoni kada je već bila olistala i po njenoj preporuci te grane sam samo pozabadala u zemlju i ona se primila!! Treba joj malo vremena da dodje sebi ali sigurno opstaje... Nadam se da ćeš uspjeti da je nadješ!!
Hvala svima na pomoći.
Pogledat ću malo kod sebe po kvartu...


Objavio: nela
Datum objave: 15 Ožujak 2008 u 15:00
Joj ja evo tek sad stigla malo na forum, i sad vidim koliko ste mi odgovaora napisali i prijedloga dali.... jako mi se sviđa ta lažna loza - pa ako je i ja mogu dobiti bila bih vrlo zahvalna.... baš mi treba tako nešto što brzo raste...


Objavio: Bernardica
Datum objave: 31 Ožujak 2008 u 11:51
meni odlično uspijeva na balkonu snije, objesila sam ga uz rub balkona, cvijeta već od 10. mjeseca, i sada prestaje, a predivno visi i bijeli se pun cvijeta


Objavio: gejsha
Datum objave: 18 Travanj 2008 u 16:33
Bernardice sto je to snije? trazila po google al nema nista Geek


Objavio: domingo
Datum objave: 12 Rujan 2008 u 16:31


Objavio: natalija
Datum objave: 12 Rujan 2008 u 21:11
domingo što je ovo? smile227 prekrasno izgleda

ima toga kod tebe?


Objavio: cvetlin
Datum objave: 24 Rujan 2008 u 15:09

Moja DS (dobra susjeda) haha  si je posadila ispod balkona tekomu. Evo za dvije godine joj je obrasla već cijelu ogradu. Ne znam jel bi ti tak nešto pasalo naime neznam na kojem si katu. pogooglaj da vidiš to je isto brzorastuća biljka a i daje lijepu hladovinu i uz to ima jako dekorativne cvijetove.

pozz


Objavio: Triša
Datum objave: 24 Rujan 2008 u 18:10
Stvarno je prekrasna, a koliko dugo cvjeta, mislim od kada do kada.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Jelena
Datum objave: 24 Rujan 2008 u 18:39
joooj ja bi ovo snije...predobro mi je..jel ima netko?


Objavio: Milena
Datum objave: 26 Rujan 2008 u 07:44

Kod mene na vikendici je divlja loza cijeli balkon isplela. Trenutačno je puna sjemenja tj. bobica. Još nisu sasvim sazrele, ali ako nekto želi kad sazriju mogu mu poslati. Inače  krajem 3 mj. se posadi grančica koja se zakorijeni.

Ali ovo šta ima Domingo je čisto ludilo.


Objavio: Roža
Datum objave: 09 Ožujak 2010 u 16:04
smile93Domingo WOW! Da li je to možda orlovi nokti iliti Lonicera caprifolium? kako god izgleda prekrasno. Da li raste prema gore ili prema dole?


Objavio: teuta
Datum objave: 30 Lipanj 2010 u 15:09
ClapClap  PREKRASNO,MOŽE MI NETKO POMOČI,KAKO BI TO RASLO U SLAVONIJI.  PITAM ZBOG JAKIH ZIMA.


Objavio: lana2
Datum objave: 01 Srpanj 2010 u 07:27
teuta lonicera bez problema prezimljava i na niskim temperaturama, tako da može i kod nas u Slavonij. Samo što ona nije puzavac već penjačica. Wink


Objavio: teuta
Datum objave: 07 Srpanj 2010 u 15:11
BOG LANA VIDIM DA SI I TI IZ SLAVONIJE . GDJE KOD NAS IMA ZA KUPITI LONICERA,BILA SAM U VRTNOM CENTRU NA JUG II NEMAJU. MOLIM TE AKO ZNAŠ NAPIŠIThumbs%20Up. I HVALA TI TEUTA.


Objavio: lana2
Datum objave: 07 Srpanj 2010 u 22:32
teuta bilo ih je u MBM-ovom  A-vrtu kod GPP-a, neznam da li ih još sada imaju 


Objavio: slavkakolovrat
Datum objave: 24 Veljača 2011 u 19:10
Smile


Objavio: lanac
Datum objave: 30 Svibanj 2011 u 15:08
ejhej! malo sam čitala po forumu ali toga ima li ga ima pa da vas pitam, kao laik, šta posaditi na balkon, kao puzavac/penjačicu? ispod i iznad nas ima susjeda pa ne bih nešto agresivno a položaj balkona je jug (više jugo-istok). čitala sam o slaku i mirisnoj grahorici, ne znam ima li još što(možda da nije preteško za održavati i da ne treba sto godina da izraste). hvala!!!!!


Objavio: Tratincica44
Datum objave: 02 Lipanj 2011 u 09:53
Da li netko od Vas ima iskustva sa Sandovillom?


Objavio: morena
Datum objave: 03 Lipanj 2011 u 07:24
Tratinčice dali misliš na Diplandeniu(Sandovilla-Mandaville)?Nemam baš iskustva s njom,ja sam ju kupila prije mjesec dana i ne mogu dočakati da počene cvjetati


Objavio: Tratincica44
Datum objave: 08 Lipanj 2011 u 13:25
Morena, da na Diplandeniu sam mislila. Kupila sam na proljeće dvije male. Jedna je tek sad malo krenula, a druga je sasušena (mislim da ne trpe previše vode jer sam primjetila da kad im je je zemlja stalno mokra ne napreduju najbolje).
Tek kad je bura sasušila ovu koja mi je ostala tek onda je krenula.
 


Objavio: lanac
Datum objave: 08 Lipanj 2011 u 13:36
Može li netko odgovoriti i na moje pitanje, mrc više gore; kada stigne? :) Hvala unaprijed!!


Objavio: OTOK
Datum objave: 08 Lipanj 2011 u 14:34
Ne znam jesi li na kontinentu ili na moru, je li balkon na suncu ili u sjeni, da li želiš nešto što cvate ili ne, jednogodišnje ili višegodišnje ....

Evo nekih biljaka, pa malo guglaj
pasiflora, jasmin, pajasmin, lonicera, asarina, pandorea, clematis, lozica-partenocisus, bršljan, ruža penjačica

I da li mora biti penjačica? Je li u pitanju samo biljka kao ukras, ili bi služila da zakloni pogled?
Jer može poslužiti i neka veća biljka - stabalce, neki zimzeleni grm.....


Objavio: lanac
Datum objave: 08 Lipanj 2011 u 14:42
ej! hvala na odgovoru...
u Zagrebu smo, malo izvan grada a položaj balkona je jug (više jugo-istok) i popodne zna biti vruće, tako da bi u jednom kutu balkona penjačica bila ukras ali i radila željeni hlad. kažem samo da ne bi nešto preagresivno jer imamo susjede sa svih strana i nešto bi što ipak ima cvjetove (dakle ne bršljan). također nam je svejedno je li biljka jednogodišnja ili ne, ako to nije komplicirano za održavati... :)
pogledati ću svakako sve ovo (većinu već jesam) al eto, ako netko ima još kakav pametan savjet, neka slobodno kaže. hvala svima!! :)


Objavio: Tratincica44
Datum objave: 13 Lipanj 2011 u 09:50
Lanac, meni je osobito lijep Clemantis (ima ga u raznim bojama) i jasmin. Ja živim na moru i ovdje uspijeva i može prezimiti. Nadam se da isto tako uspijeva u kontinentalnim djelovima RH. Raspitajte se. Sretno!!!


Objavio: lanac
Datum objave: 30 Kolovoz 2011 u 14:22
lonicera i clematis nisu loši izbori, jako su lijepe. kao i ukrasni slak. bitno nam je samo da ne raste preko par metara (zbog susjeda) i da je jednostavan za uzgoj (da može možda prezimiti i sl.)znamo i da je bitno na kojoj je strani svijeta itd. tako da hvala na savjetima, ako znate/saznate još štogod, javite. :)


Objavio: lanac
Datum objave: 27 Prosinac 2011 u 10:12
sretan Božić svima!! usput, ako netko još ima iskustva sa lonicerom i/ili clematisom, neka javi! ne znam što je od ovog jednostavnije za održavati.. :) balkon nam je jug, jug-istok, dosta je toplo tijekom proljeća/ljeta ali korijen biljke bi mogao biti u hladu. hvala unaprijed!


Objavio: lilie
Datum objave: 27 Prosinac 2011 u 17:10

Obožavam klematise a i lonicere su predivne.

Po mom iskustvu klematis je prelijep kada cvijeta ali kasnije ga može uhvatiti venuće listova i onda nije lijep.
Loniceru imam mladu i znam da brzo raste, ali za nju će ti se sigurno javiti veći znalci.
 
Prošeći po vrtovima forumaša (moj je u Cvijeće foto) pa ćeš vidjeti.
 
Ima i lijepih jednogodišnjih cvjetajućih penjačica,razni ukrasni slak, crnooka suzana u raznim bojama i dr.


-------------
znati mnogo ne znači biti mudar


Objavio: gute Fee
Datum objave: 03 Siječanj 2012 u 21:27
Molim tip gdje si loniceru mogu kupiti ! Zahvaljujem u naprijed za odgovor !


Objavio: lanac
Datum objave: 20 Siječanj 2012 u 16:52
izbor će vjerojatno biti lonicera ili clematis.. kao što sam spomenula, najbitnije nam je da brzo raste, da je laka za održavanje, položaj balkona je jug, jug-istok. pa tko ima još pametnih savjeta neka javi. hvala svima!!Wink


Objavio: lanac
Datum objave: 04 Veljača 2012 u 13:11
eto, sve više naginjemo LONICERI... :) nadam se da je relativno laka za održavanje(kolko brzo rate, kako ju treba obrezivati i sl.).. zna li netko kada se sadi, u koliko veliku teglu, hoće li biti u redu položaj balkona jug, jug-istok, s tim da će dno biti u hladu? svi oni s iskustvom molim da se jave.. hvala unaprijed!! Smile


Objavio: pčelica7
Datum objave: 04 Veljača 2012 u 13:27
imamo temu o http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=32 - loniceri (klik), mislim da ćeš tamo dobiti sve odgovore

-------------
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)


Objavio: LepojebitiFin
Datum objave: 23 Veljača 2012 u 10:16
Balkon je na severnoj strani.
Nema direknog cuncevog svetla cak ni leti.
Jednu stranu balkona , sirine 1,5m i visine 2,5m bih zeleo da oplemenim i posadim neku puzavicu .
Na sirini od 10cm i visini 2,5m sam odozgo nadole postavio kanap.
E sad pitanje .
Koju puzavicu da posadim ?
Procitao sam da visegodisnje puzavice ( klematis i lonicera ) zahtevaju vece posude i saksije a meni povrsina balkona to nedozvoljava.
Da li znate neku jednogodisnju puzavicu koja brzo raste i opstaje dobro u senci ?
Moze i visegodisnja a da joj ne treba veika posuda ( saksija )
Svako dobro i hvala . . .


Objavio: sanjalica4
Datum objave: 23 Veljača 2012 u 11:51
probaj sa slakom. on ne trazi bas veliku posudu. sumljam da bi ti cvjetao ali imat ces puno lisca koji ce ti prekrit ogradu. i brzo raste


Objavio: administrator
Datum objave: 23 Veljača 2012 u 12:04
da klimates ne bih mogo preživjeti u manjoj posudi

-------------
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=8422&title=najljepi-vrtovi-u-2018" rel="nofollow - >>>PRIJAVI SE<<< Najljepši vrtovi 2018 >>>POGLEDAJ DRUGE VRTOVE<<<


Objavio: natalija
Datum objave: 23 Veljača 2012 u 14:53
bršljan može u hlad

-------------


Objavio: Mari,5510
Datum objave: 24 Veljača 2012 u 12:04
Originalno poslano od člana LepojebitiFin LepojebitiFin napisao:

Balkon je na severnoj strani.
Nema direknog cuncevog svetla cak ni leti.
Jednu stranu balkona , sirine 1,5m i visine 2,5m bih zeleo da oplemenim i posadim neku puzavicu .
Na sirini od 10cm i visini 2,5m sam odozgo nadole postavio kanap.
E sad pitanje .
Koju puzavicu da posadim ?
Procitao sam da visegodisnje puzavice ( klematis i lonicera ) zahtevaju vece posude i saksije a meni povrsina balkona to nedozvoljava.
Da li znate neku jednogodisnju puzavicu koja brzo raste i opstaje dobro u senci ?
Moze i visegodisnja a da joj ne treba veika posuda ( saksija )
Svako dobro i hvala . . .

pa možeš i koju jednogodišnju kao npr. ukrasni grašak, crnu suzanu ili ukrasni slak, tamjan..
dobrodošao na CIFsmile73


-------------


Objavio: lanac
Datum objave: 24 Veljača 2012 u 12:10
samo da se nadovežem na prijašnji upit jer nisam našla sve odgovore... kolika onda tegla mora biti za loniceru i, ako ju pustimo da raste po sredini uvis i obrežemo ju u jednom trenutku, hoće li krenuti rasti u lijevu i desnu stranu? ispričavam se na laičkim pitanjima.. :)


Objavio: natalija
Datum objave: 24 Veljača 2012 u 13:47
mislim da će ti svaka biljka, koju god posadiš, krenuti na onu stranu s koje ima više svjetla

moja lonicera je vani, u vrtu, ne znam kolika bi trebala biti tegla za nju

prođi malo podforum sa penjačicama, sigurno ćeš naći nešto zanimljivo


-------------


Objavio: *lady750*
Datum objave: 26 Ožujak 2012 u 11:09
moze jos neki savjet za živu ogradu? armaturna žica je stavljena u beton i bila sam posadila brsljan nadajuci se da ce se on obuhvatiti oko zice kao kod susjeda, ali nije mi uspio...

neki savjet sto bi jos moglo ici?

-------------
Freedom is just another word for nothing left to lose...



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk