Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Nepenthes cocci

Web: Cvijet.info
Kategorija: Cvijeće - Forum o cvijeću
Ime foruma: Orhideje i mesožderke
Opis foruma: Sve o egzotičnim vrstama..
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=35
Datum ispisa: 21 Srpanj 2024 u 22:48
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Nepenthes cocci
Objavio: shasha
Tema: Nepenthes cocci
Datum objave: 25 Ožujak 2007 u 21:55
Dobila sam od muža neku biljku i nigdje ništa o njoj ne mogu naći a naši cvjećari znaju manje od mene.Ovako,zove se "nepenthes cocci"i jedino znam da je iz porodice kukcožderki.Na donjim listovima ima neke diguljaste čašice u kojima stoji voda .Negdje sam pročitala da se ona hrani kukcima preko tih čašica no cvječarka veli da se tu samo voda treba stavljati.E sad,te čašice se s vremenom suše,kaj da ja radim? Zna li netko išta preciznije o toj biljci?



Odgovori:
Objavio: dina
Datum objave: 25 Ožujak 2007 u 21:57
daj nam sliku pa ti pomognemo ja sam imala muhojedca koji je otvarao cvjetove samo kad je muha u blizini i tim se i hranila


Objavio: shasha
Datum objave: 25 Ožujak 2007 u 22:00
hehe al se mi ganjamo,ja tebi tamo pišem a ti si tu.E sad da znam stavit sliku bi,al još ne znam,šmjc.To ću sutra.A tu sam i ja imala pa sam znala i kad je gladna,ako nije bio list zatvoren,ali su je svi rukama dirali pa je uginula.naravno da sam prekasno saznala da se to nesmije.


Objavio: dina
Datum objave: 25 Ožujak 2007 u 22:33
i ja sam isto to dozivila i sad je vise ne mogu nigdje naci


Objavio: shasha
Datum objave: 26 Ožujak 2007 u 20:25
Ja sam uslikala biljku,pa ako ko šta zna bile bi smo vam obje(jadna biljkica i ja) zahvalneEmbarrassed http://img160.imageshack.us/my.php?image=coccikukcoderkawx5.jpg">


Objavio: dina
Datum objave: 27 Ožujak 2007 u 17:37
zao mi je ali ovako nesto jos nisam vidjela
moja je bila drugacija i imala je imala je kao rakove na vrhu lista i time je hvatala muhe i ostale kukce
ali je nazalost uginula jer su je svi dirali a ona jednostavno to nije volila


Objavio: flora
Datum objave: 30 Ožujak 2007 u 20:21
Shasha na ovoj adresi je stranica, ustvari blog koji govori o raznim mesožderkama http://mesozderke.blog.hr/ - http://mesozderke.blog.hr/ i čini mi se da se tvoja zove Nepenthes. Možda to pomogne, a i opisano je u par riječi ono najosnovnije o njoj.




Objavio: shasha
Datum objave: 30 Ožujak 2007 u 20:34
floraHug.Javit ću kako moja napreduje.Za sada ona ima mladih listova ali  te čašice se nekako opasno suše


Objavio: dina
Datum objave: 23 Travanj 2007 u 21:21
shasha mozda te razocaram ali ova tvoja mesozderka je Nephentes sp.- Nephentes vročonoša

jednogodišnja biljka penjacica, koja zahtjeva vlaznu zemlju i zaljeva se mlakom vodom ,mora biti na temperaturi oko 20 stepeni i zasticena od izravnog sunca

eto nadam se da sam ti pomogla i da te nisam razocarala


Objavio: shasha
Datum objave: 24 Travanj 2007 u 22:19
Hvala Dina,neki dan sam ju presadila i vidjela da iz korjena tjera mladu biljku.Kad sam bolje pogledala ova je imala dva korjena pa sam ju rasadila,sad imam 2 biljke.Jedna solidno izgleda no drugoj su se "čašice" posušile,izgleda da propadaCry.Rečeno mi je da je kratkog vijeka no nisam mislila da je jednogodišnja.Možda stara ugine a nova potjera(vječiti optimist)Tongue.


Objavio: dina
Datum objave: 25 Travanj 2007 u 17:31
a cuj draga nada zadnja umire ja ti od srca zelim da ti mlada potjera


Objavio: Ivan
Datum objave: 21 Lipanj 2007 u 13:57
Originalno poslano od člana dina dina napisao:

shasha mozda te razocaram ali ova tvoja mesozderka je Nephentes sp.- Nephentes vročonoša

jednogodišnja biljka penjacica, koja zahtjeva vlaznu zemlju i zaljeva se mlakom vodom ,mora biti na temperaturi oko 20 stepeni i zasticena od izravnog sunca

eto nadam se da sam ti pomogla i da te nisam razocarala
da nije vrčonoša ? Inače su u prirodi zakonom zaštićene .

-------------


Objavio: Cattleya
Datum objave: 24 Srpanj 2007 u 10:05
Shasha eto mene na ovom topicu.

Sa Nepenthes nemam nikakvog osobnog iskustva pa i nisam neki stručnjak. Embarrassed
Ono što sam uspjela naučiti od drugih i naći o njoj na netu je da se NE nalijeva voda u vrčeve jer tu su njeni probavni sokovi koje baš i ne treba razrjeđivati da bi vršili svoju funkciju. To kaj se cvjećarima sadržaj tobolaca izlije u transportu pa oni doliju vodu je druga priča.
Čak imaju na tobolcima i ko male 'poklopčiće' vald da im ne pada kiša unutra.
Treba im zračna vlaga od 50-70%, a ako ima više, još bolje. Najčešći razlog propadanja i sušenja tobolaca je niska zračna vlažnost pa cijelu biljku treba nekoliko puta dnevno prskati destiliranom vodom ili kišnicom.
Temperatura: oko 25-34 C
Zemlja- našla sam malo oprečnih podataka, no mislim da jedna mješavina srednje kiselog treseta (pH 5-6) i malo perlita ( ili pijeska) neće biti loša. Može se dodati i kore drveta (bor- npr) da se poboljša drenaža. I stalno mora biti vlažna, ne smije se osušiti.
Zalijevanje: kišnica ili destilirana voda.
Za gnojenje nisam sigurna- bolje ju je ne gnojiti- to ti još provjerim.

Ako živiš u kući, možeš ju objesiti za granu i držati pod drvetom ako drvo daje hladovinu i ne dopire do nje direktno sunce.

Nadam se da sam ti malo pomogla, nažalost nemam uvjeta za tu biljku i nisam ju nabavila. Cry




-------------
http://lilypie.com">


Objavio: shasha
Datum objave: 24 Srpanj 2007 u 21:05
Hvala ti puno.Mislim da mi je sada ionako kasno što se tih tobolaca tiče ionako se već napola svi osušili.Utjeha je što mlade tjeraju pa ću probati kod njih paziti.
Ajde da cura koja radi u cvjećari nije školovana cvjećarka pa da lupi,al ova me ubjeđivala da se MORA naliti voda u tobolce.Ja sam negdje pročitala da se preko njih biljka hrani,pa nema logike da se sipa voda,no ona me ubjedila da se sipa.smiley175


Objavio: Cattleya
Datum objave: 24 Srpanj 2007 u 21:32
Kaj se nalijevanja vode u tobolce tiče, to sam pročitala sa sajta jednog slovenca koji uzgaja mesožderke i vjerujem mu.
Jedna moja frendica koja je stvarno ekspert za mesozderke veli da se može gnojiti jako razrijeđenim gnojem (1/8 preporučene) i da se o stavlja onda u tobolce. Ipak, njoj najbolje uspjeva u terariju. No, nemoj se obeshrabriti, na tvom bih ju mjestu redovito zalijevala, prskala i držala na svijetlom mjestu bez direktnog sunca. Kad vidiš da se navikla, možda pusti i koji novi tobolac.

Inače doma od mesožerki imam dioneje, drosere i jednu saraceniju i meni se čine puno jednostavnije za uzgoj. Pogotovo Drosera capensis.



-------------
http://lilypie.com">


Objavio: shasha
Datum objave: 24 Srpanj 2007 u 21:41
Ja sam prije par godina jednu dioneu dobila al mi je uginula.Kasnije mi je neko rekao da je nismo smjeli dirati prstima.(Moš mislit nas svi to pipali.)Onda baš ništa o njima nisam znala,sad si razmišljam da ih nabavim opet,no prije moram vidjeti di ću ih držati.
Sad sam ,kako sam ovu rasadila,jednu lončanicu(onu jadniju) stavila van u hladovinu i vidim da je i ona mlade potjerala.Jedna mi je u kući i ok se drži.


Objavio: Cattleya
Datum objave: 25 Srpanj 2007 u 09:32
Ako nabavljaš bilje, najbolje je nabaviti od nekog tko uzgaja jer ju drže u uvjetima koji su primjereni toj biljci. Osim toga, na Floraartu sam prošle godine kupila prekrasnu Dioneju od Peveca i preživila je. Idealno je ako naletiš na novu pošiljku jer to znači da ih još nisu stigli ugušiti tvrdom vodom.
Kad biraš biljku, biraj ju sa što više zelenih lovki- listova i što manje donjih crnih- drugim riječima trulih listova. Lovke se ne diraju jer mogu loviti 3-4x i onda odumru.
Uzoj isto nije kompliciran- nije nužno da imaš terarij, osim što zimi zahtjeva mirovanje ( manje svjetla, temperature oko 5 C, čak je neki drže u frižderu, no to nisam isprobavala) pa izgleda kao da je na umoru.


-------------
http://lilypie.com">


Objavio: shasha
Datum objave: 25 Srpanj 2007 u 10:04

To sa frižiderom moram probati(kad je kupim) samo da vidim facu MMsmiley_166kad ugleda cvijet u frižiderusmiley_154smiley_154

Hvala ti,mislim da ću u proljeće probati,tako da se do zime na njih,i one na mene,nauče.


Objavio: administrator
Datum objave: 25 Srpanj 2007 u 10:49
imam i ja jedno pitanje sto se tice Nepenthes,, naime kupio sam ga prije par mj. i super napreduje i sve je za 5.
Jedino me sada zabrinjava kako preživljava preko zime. Sta onda jede.


Objavio: Ivan
Datum objave: 25 Srpanj 2007 u 11:58
Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:

imam i ja jedno pitanje sto se tice Nepenthes,, naime kupio sam ga prije par mj. i super napreduje i sve je za 5.
Jedino me sada zabrinjava kako preživljava preko zime. Sta onda jede.
TongueTongue pa mislim da vlasnika  LOL

-------------


Objavio: administrator
Datum objave: 25 Srpanj 2007 u 12:01
Onda ju bolje vodim na čavape.


Objavio: Cattleya
Datum objave: 25 Srpanj 2007 u 13:43
Bok!
Konkretno za Nepenhes ne znam. Mislim da ako im je načelno dovoljna muha u 3 mjeseca- neće joj ništa biti. Možda uloviš kakvog pauka u kući.....
Na netu sam negdje vidla da ima i muha za kupiti za mesožderke- čini mi se da se radi o vinskoj mušici.



-------------
http://lilypie.com">


Objavio: administrator
Datum objave: 25 Srpanj 2007 u 15:13
da joj samo tako malo treba!?
 
Pa onda moja mora pod hitno na djetu, pojede svaki dan skoro po jednu!


Objavio: Cattleya
Datum objave: 25 Srpanj 2007 u 16:26
Zbilja ne znam koliko ovoj treba.
Za Dioneje ima raznih podataka, a manje su, kažu neki muha tjedno, ili mjesečno, a slovenci jedna i u tri mjeseca da je dosta. S mojima se nisam opterećivala kolko jedu i dobro su.
A tvoja priprema zalihu za zimu, kao medo. 

-------------
http://lilypie.com">


Objavio: Aleksandar
Datum objave: 26 Srpanj 2007 u 21:03
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

cvječarka veli da se tu samo voda treba stavljati.


Ne daj bože! Kakva voda! U tobolcu se nalaze probavni enzimi biljke. Ona svoju "vodu" sama izluči. Ako je tobolac prazan steta ali  tu nista ne mozete. Ako je biljka dovoljno jaka napunit ce tobolac opet ako ne osusit će ga.

Isto tako ne treba pretjerivat sa hranjenjem. Posebo kada je u pitanju dionaea. Mislim da ne treba posebno napominjat da se prsti drze daleko od klopke biljke. Procitao sam u prethodnim postovima da se neki zloćko volio igrati sa klopkama pa da se biljka osusila! Ma zamisli ti to Wink


Objavio: Cattleya
Datum objave: 27 Srpanj 2007 u 09:05
Pa ljudi to ne znaju da se ne smije, a cvjećari ni to ne znaju da bi kupca uputili kako se adekvatno brinuti o mesožderkama ( čast izuzecima). Isto tako slabo ljudi znaju da se ne smije hraniti dioneje mrtvim muhama ili bubama.
I zato ju je najbolje držati vani. Wink


-------------
http://lilypie.com">


Objavio: shasha
Datum objave: 27 Srpanj 2007 u 09:09
Imamo dva stručnjaka za te biljke,Aleksandar dobro nam došao i ti, pa sad možda i nešto naučim.Aj ja ću vas još onda gnjaviti .
Već sam negdje napisala da sam svoju rasadila i jedna je u kući a drugu sam van stavila.Nitko ne spominje nigdje ljetne uvjete.Naime,ova moja vani puno brže raste i ljepše izgleda nego ona u kući.Nije na suncu,na terasi je zaštićena od sunca,vjetra i kiše.Ok,stari se tobolci osušili no na nekim listovima vidim da tjera na vrhu te niti iz kojih bi tobolci trebali izaći,a i dvije mlade biljkice su potjerale.
Izgleda da njoj odgovara da bude preko ljeta vani,iako to nigdje nije navedeno(koliko sam ja o njima uspjela naći).
Kakva su vaša saznanja i iskustva?


Objavio: Aleksandar
Datum objave: 27 Srpanj 2007 u 12:49
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Imamo dva stručnjaka za te biljke,Aleksandar dobro nam došao i ti, pa sad možda i nešto naučim.Aj ja ću vas još onda gnjaviti .
Već sam negdje napisala da sam svoju rasadila i jedna je u kući a drugu sam van stavila.Nitko ne spominje nigdje ljetne uvjete.Naime,ova moja vani puno brže raste i ljepše izgleda nego ona u kući.Nije na suncu,na terasi je zaštićena od sunca,vjetra i kiše.Ok,stari se tobolci osušili no na nekim listovima vidim da tjera na vrhu te niti iz kojih bi tobolci trebali izaći,a i dvije mlade biljkice su potjerale.
Izgleda da njoj odgovara da bude preko ljeta vani,iako to nigdje nije navedeno(koliko sam ja o njima uspjela naći).
Kakva su vaša saznanja i iskustva?


Nepenthesi koji se nalaze u prodaji obično su hibridi između jedne lowland (nepethesi koji rastu u dolinamagje je temperatura i danji i nocu konstantna) vrste i jedne highland (vrste koje rastu u prašumskim planinama gdje razlika u tempertauri između dana i noci ponekad iznosi i 15 stupnjeva) vrste kako bi se što lakše prilagodine na ne tako idealnim uvijetima rasta. Takve biljke preko ljeta držimo vani u polu sijeni kako se biljka ne bi spržila na suncu. Biljci je potrebno jako puno vlage u zraku i u kompostu. Pa je dobra ideja da je svakotoliko pospricamo destiliranom vodom po lisću.

Naravno treba pazit da je substrat isto tako namjenjen tim biljkama. A to znaci čisti treset sa perlitom.


Objavio: Cattleya
Datum objave: 27 Srpanj 2007 u 16:41
Aleksa, uz tu mješavinu našla sam preporuke da je dobro dodati i borovu koru. Nije nelogično ako vole dobru drenažu, no ipak me zanima da li to 'drži vodu'?

-------------
http://lilypie.com">


Objavio: shasha
Datum objave: 27 Srpanj 2007 u 17:36
Aleksandre,hoće li suhi tobolci sami otpasti sa listom ili ih odrezati trebam?
Još nešto,moja je bila,kada sam je dobila,posađena u običnu zemlju,pa sam je ja tako kod rasađivanja isto posadilaConfused.Koliko za sada vidim da joj ne smeta(kod mene je od 3.mj),dal da ostane tako ili da ganjam zemlju za nju?


Objavio: Aleksandar
Datum objave: 27 Srpanj 2007 u 19:46
Originalno poslano od člana Cattleya Cattleya napisao:

Aleksa, uz tu mješavinu našla sam preporuke da je dobro dodati i borovu koru. Nije nelogično ako vole dobru drenažu, no ipak me zanima da li to 'drži vodu'?


Nepenthesi obožavaju prozračni kompost tako da se često koristi i borova kora u supstratu zajedno sa tresetom.


Objavio: Aleksandar
Datum objave: 27 Srpanj 2007 u 19:50
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Aleksandre,hoće li suhi tobolci sami otpasti sa listom ili ih odrezati trebam?
Još nešto,moja je bila,kada sam je dobila,posađena u običnu zemlju,pa sam je ja tako kod rasađivanja isto posadilaConfused.Koliko za sada vidim da joj ne smeta(kod mene je od 3.mj),dal da ostane tako ili da ganjam zemlju za nju?



Pošto nitko u prirodi ne reže suhe tobolce ne moramo ni mi Wink Lisće se reže jedino kada je u potpunosti suho.

Ja ti savjetujem da potražis adekvatni kompost za tu biljku. Mogu ti i poslati poštom ako treba.


Objavio: shasha
Datum objave: 27 Srpanj 2007 u 21:04
Pogledat ću ako ima di kompost a ako ne onda ću tebe moliti da šalješ.Sad bi je još ostavila ovako pa bi je presadila kad zahladi,prije mrazeva.
Aleksandre,hvala puno na informacijamasmiley_57
Još jedna sitnica,jel ti imaš za prodaju te biljke? Gledala sam slike i nekoliko mi ih se strašno dopalo.


Objavio: Cattleya
Datum objave: 27 Srpanj 2007 u 21:57
Shasha, pazi, tu se ne radi o kompostu nego o tresetu pomiješanim s perlitom. Iz iskustva mogu potvrditi da adekvatnog supstrata za mesožderke nema za kupiti u RH ( tj. da se sastoji od sfangnum mahovne, da ima perlita i da nema gnojiva).
I zalijevanje kišnicom ili destiliranom vodom.


-------------
http://lilypie.com">


Objavio: shasha
Datum objave: 28 Srpanj 2007 u 10:37
Cattleya,hvala.Kišnicom je zaljevam,toliko uvijek nakupim da za nju imam a i u pričuvi imam destiliranu vodu.Zamolila sam u cvjećarni da se raspitaju za zemlju iako mislim da ništa neće biti od toga jer su je i oni sami posadili u običnu zemljusmiley11.Aleksandar mi se ponudio da uzmem od njega zemljusmiley2,a sad ću vidjeti hoće mi i koju biljku prodati jošsmiley_47


Objavio: Cattleya
Datum objave: 28 Srpanj 2007 u 12:44
Mislim da ti je to najpametnije jer sam se ja naživcirala oko moljakanja i svi su me blijedo gledali. Na kraju bi mi prodavačica ( u MBM-u) ponudila univerzalni supstrat za lončanice. Da se mogla vidjeti para iz mojih ušiju.....



-------------
http://lilypie.com">


Objavio: shasha
Datum objave: 28 Srpanj 2007 u 16:44

A znam da nebude ništ od toga,al samo da im velim.Aj jedna cvjećarka je priznala da ne zna a druga me onako s visoka pogleda i puna sebe(valjda je mislila da je i puna znanja) veli,pa tako nešto ni ne postoji,one se sade u običan supstrat za cvijećesmiley182

Kad sam im rekla da su mi one uništile biljku jer se voda ne smije točiti unutra i da biljka treba vani biti,trebala si ih vidjeti.Da sam još riječ rekla valjda bi me izbacile vansmiley36


Objavio: Cattleya
Datum objave: 28 Srpanj 2007 u 17:56
Svaka ti čast! Treba ih smjestiti na pravo mjesto. Ko im je kriv kaj ne prate literaturu, a danas uz net to i nije veliki problem.Clap

-------------
http://lilypie.com">


Objavio: administrator
Datum objave: 28 Srpanj 2007 u 19:08
zato je bolje kupovati cvvijeće kod pravih domci cvjecara, tj. uzgajivaca cvijeca a ne cvijecarnicama i lancima trgovina. koja je bitam profit an ne ljubav o cvijecu i nemaju potrebno znanje.


Objavio: Aleksandar
Datum objave: 01 Kolovoz 2007 u 13:03
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Pogledat ću ako ima di kompost a ako ne onda ću tebe moliti da šalješ.Sad bi je još ostavila ovako pa bi je presadila kad zahladi,prije mrazeva.
Aleksandre,hvala puno na informacijamasmiley_57
Još jedna sitnica,jel ti imaš za prodaju te biljke? Gledala sam slike i nekoliko mi ih se strašno dopalo.


Ma najbolje da ti posaljem. Smile Imam i na prodaju neke da. Najvise muholovki i drosera.


Objavio: shasha
Datum objave: 01 Kolovoz 2007 u 20:59
smiley188javim ti se Alex na PPsmiley_158


Objavio: shasha
Datum objave: 05 Rujan 2007 u 20:17
Ja sam danas svoju biljkicu(nepentes) unjela u kuću(mislim da joj je zima vani)ali sam je i presadila.Kako su dvije veće i oko svake ima mladih ja sam mlade posebno posadila a ovu jednu veću sam odrezala!!!!!!!!!
Eksperiment.Nekako je jako visoka pa sam ja nju na pola odrezala i tu grančicu posadila,ko zna možda se primi.
Drugu sam ipak ostavila tako visokuWink


Objavio: administrator
Datum objave: 16 Siječanj 2008 u 11:04

Kompost i uzgoj

Što se komposta tiče imamo na raspolaganju nekoliko opcija. Možemo koristit rehidrirani sphagnum u kombinaciji sa perlitom ili čisti treset također u kombinaciji sa perlitom ili borovom korom (koju treba prokuhati te sakupiti prljavštinu na površini vode prije nego li je iskoristimo kao supstrat).
Nepenthesi vole jako prozračni kompost tako da nećete pogriješiti ako dodate više perlita.

nemp.jpgPosudu sa biljkom, za razliku od ostalih mesožderki, ne držimo u podlošku punom vodom već dodajemo vodu kada ona nestane iz podloška. Za Nepenthese kao i za ostale biljke mesožderke moramo koristiti destiliranu vodu, vodu dobivenom procesom inverzne ozmoze ili kišnicu.


Biljke ne treba hranit. Ako ih držite vani onda će sigurno uloviti kakvog kukca. Ako i ne ulove kukce biljke će se osloniti na fotosintezu. Možda neće rasti jako bujno i brzo ali zasigurno neće niti “umrijeti od gladi”. Prihranjivanje umjetnim gnojivima također nije potrebno niti zdravo za biljku.
Nakon što smo kupili Nepenthes nije na odmet da je odmah presadimo u veću vazu sa primjerenim kompostom te joj pronađemo adekvatnu poziciju sa koje je nećemo micati.

Ako u tobolcima nije prisutna tekućina potrebna za razgradnju kukca nipošto ne smijemo dodavati vode. Ako je biljka dovoljno jaka pokušat će nadomjestiti tekućinu a ako nije tobolac će se osušiti.

nemp3.jpgNepethese koje nalazimo u prodaji su u većini slučajeva hibridi koji su dobiveni križanjem lowland nepenthesa i higland nepenthesa kako bi biljka što lakše podnijela stres promjene temperature i vlage. Ako ste kupili Nepethes početkom ljeta ili u proljeće moći ćete biljku držati vani u polu sjeni ili pokraj prozora.

U svakom slučaju trebate pripaziti na temperature niže od 15 stupnjeva. Zimi biljku držimo blizu južnog prozora te špricamo lišće destiliranom vodom. Ako nemamo prozora na južnom dijelu kuće ili prozor kroz koji biljka neće dobiti najmanje 2-3 sata svijetla biti će potrebo sagraditi mali terariji.

 
 
Detaljnije o Nepenthesu: http://www.cvijet.info/savjeti/kategorije/12/savjet/109.aspx - http://www.cvijet.info/savjeti/kategorije/12/savjet/109.aspx
 
 
 
PS. ja sam upravo svoj razdjelio na 3 komada, nadama se da ce prezivjeti!!!


Objavio: tomislav21
Datum objave: 16 Siječanj 2008 u 15:54
hvala svima ja upravo idem u pevec kupiti jednu biljku, na sniženju su pa ako netko hoče koštaju samo 30 kuna, mada nisu u nekom baš bajno stanju ali su ok.
još jednom puno hvala na dobrim savjetima!!1


Objavio: administrator
Datum objave: 16 Siječanj 2008 u 16:41
Ja se nadam da ce ostati koji primjerek do subote i za mene!!!!
 
Ja sam ljetos platio 100kn komad!!!
 
ps. tomislave, ajd kada kupis cvijet pošalji nam sliku da vidimo u kakvom stanju su biljke!!!


Objavio: tomislav21
Datum objave: 17 Siječanj 2008 u 08:15
stanje biljaka je jako loše, vrčeva ako ima onda su prazni i napola suhi, čak su i listovi oštečeni ali ja se nadam da če se oporaviti svaka biljka.
slikat nemogu, jer nemam s čim, ovo je kratak opis


Objavio: administrator
Datum objave: 17 Siječanj 2008 u 11:13
hvala puno!!! Idem u subotu u Osijek pa cu provjeriti situaciju kakve su!!!
 
Ali i iz opisa se moze skuziti stanje!!!


Objavio: Aleksandar
Datum objave: 17 Siječanj 2008 u 13:33
Biljkama će trebati dosta vremena da se oporave pošto je dosta hladno i što je naj bitnije nemaju dovoljno svijetla trenutno. Za sad mislim da je najbolje ne presađivat dok biljke ne ojačaju. Biljke treba odmah smjestit blizu (južnog)prozora gdje će dobivati što više svijetla te po koji sat sunca tokom dana. Temperatura prostora oko 20 stupnjeva danju a noću može i niže.  Ne bi bilo loše da i postotak vlage u zraku bude visok ali to možete kompenzirati špricanjem listova destiliranom vodom.


Objavio: AB100
Datum objave: 19 Siječanj 2008 u 19:13
ja sam bila prije par dana u pevecu jako lijepo su izgledali ali cijena  je bila150 kuna a bili su i dosta veliki.

-------------
AB100


Objavio: andreja
Datum objave: 05 Kolovoz 2008 u 19:19
bok ljudi ja imam tu biljku več 2 mjeseca i pitala bi kada da je presadim u veču teglu,ima jako malu teglu


Objavio: skitnica
Datum objave: 16 Kolovoz 2008 u 19:21
neznam kolika ti je tegla ali ja sam je presadio čisto zbog estetike,nije mise sviđala ova tegla(vidiš je na gornjoj slici)u kojoj sam je kupio.posadio sam je u teglu približno iste veličine.znalci kažu da njoj ne treba velika tegla.večinu informacija možeš nači na www.mesožderke.com

-------------
mi smo djeca cvijeća


Objavio: hela
Datum objave: 01 Lipanj 2009 u 23:56
evo sličica mog  vrčevca

http://slike.hr">

kad sam ga kupila u vrtnom centru su mi naglasili da u vrćeve uvik moram ulivat vodu i to do pola vrća...tako ja i napravila. tu pročitam da ne smijem ulivat vodu....i odma izlila vodu iz vrćeva...oće mu bit šta zbog te moje gluposti??? mislim zbog njihove,još mi ženska 2-3 puta naglasila to za vodu...Cry Sad me još nešta mući,pa da vas pitam...dali ga mogu zalivat sa odstajalom vodom?




Objavio: cvjetoljubac
Datum objave: 02 Lipanj 2009 u 21:47
on se mora zalijevat sa odstajalom ili destiliranom vodom, voli orošavanje...ali to sa dolijevanjem vode u vrč, mislim da nisi pogriješila jer sam pročitala na dosta stranica gdje piše o vrčevcu da se dolijeva voda do pola..... može biti da su obje solucije u redu, imam malu biljčicu vrčevca i dolijevam vodu u vrčeve, super se drži, rastu novi listići, ništa loše se ne događa.....i redovito pratim da ima vode u vrčevima.....
cvijet ti je prekrasan i velik, super.....neka raste


Objavio: hela
Datum objave: 04 Lipanj 2009 u 13:11
hvala Wink


Objavio: Dada1
Datum objave: 23 Kolovoz 2009 u 12:53
Pozdrav svima.Evo nakon nekog vremena odlučila sam Vam se pridružiti i pohvaliti sa svojom biljčicom koju sam dobila na poklon.Ja sam svoju presadila u treset za rododendrone i još se drži, potjerali su i mladi listići.





Objavio: SweetRevenge
Datum objave: 25 Kolovoz 2009 u 16:01
jao krasni su, imam pitanje, pošto su ti u visećim teglama zalijevaš ih odozgora ili imaju neki tanjurić?


Objavio: Dada1
Datum objave: 25 Kolovoz 2009 u 17:07
Imaju tanjurić,a zalijevam odozgora.Gornji je u velikoj tegli a doljnji u maloj a mala u velikoj tako da je u njoj uvijek voda.


Objavio: tina.aves
Datum objave: 02 Rujan 2009 u 10:33
imam pitanje za nepenthes. gdje treba otkinuti vrč kad se počne sušiti? na pola one lijanice ili samo vrč? ja imam nepenthes alatu. Vrč koji mi se počeo sušiti poprima sivkastu boju od vrha prema dolje. Imam i dosta vrčeva koji su crvenkaste boje od vrha do polovice a ostatak je zelenkast, i taj crvenkasti dio je mekši nego ostatak vrča. Takvu sam kupila. Jel to normalno?



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk