Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Hardenbergia

Web: Cvijet.info
Kategorija: Cvijeće - Forum o cvijeću
Ime foruma: Penjačice
Opis foruma: Sve o penjačicama.
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=7525
Datum ispisa: 29 Kolovoz 2024 u 21:33
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Hardenbergia
Objavio: Free
Tema: Hardenbergia
Datum objave: 14 Ožujak 2013 u 11:15

Idemo učiti zajedno !!  Moja je nova biljčica, penjačica, traži sunčani položaj, dugo je cvjetna !!  Ova na slici je visine 80cm, ali ima upletene duge grane, kad bi mi palo na pamet ići je raščešljavati (tko zna) vjerujem da bi joj dužina tankih grančica prešla i 2-3 metra !!

Pošto neznam puno o njoj, a neznam ni staviti link na kojem je o njoj više rečeno, možda uspije tko od vas, spretnijih !!

j6dhuwi7j3s6wlimj7wt.jpg

tbg5mchy1hv3wjncfwan.jpg

btxodswi02j9e9hkdsap.jpg


-------------
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode






Odgovori:
Objavio: antonija
Datum objave: 14 Ožujak 2013 u 11:27
prdivna je, toliko znam o njoj!

-------------
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.



Objavio: Free
Datum objave: 14 Ožujak 2013 u 11:32
Penjačica, iz porodice mahunarki, tolerira do -6, potjeće iz Tasmanije i Australie,  ime je dobila po grofici Frančeski de Hardeberg !!

Lako se razmnožava sjemenkama (ima i ženske i muške cvjetove), uz 24 satno namakanje sjemenki i klijanje na +20 stupnjeva !! Nakon cvatnje preporuća se orezivanje biljke, a reznice se koriste za razmnožavanje (7-8 mjesec, nakon cvatnje ) !

Stan%20Bijela



Navodi se da je ima u bijeloj i lila boji, a u Pardenoneu smo našle i roza boju !

I da, pokušaj zakorjenjivanje reznica kaj sam dobila pred 3 tjedna od Jagode je u tijeku, pa javim rezultate zakorjenjivanja ( iako joj sada nije vrijeWink ) !!  Al teško je to meni objesniti !! Tj nemoguće !!Embarrassed


-------------
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode





Objavio: milica7
Datum objave: 14 Ožujak 2013 u 11:40



Prelijepa je... Sada ti je domaća zadaća da ju paziš i maziš da urode mahunice i dozriju sjemenkice











-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: vijolica
Datum objave: 14 Ožujak 2013 u 12:13
Originalno poslano od člana milica7 milica7 napisao:

Prelijepa je... Sada ti je domaća zadaća da ju paziš i maziš da urode mahunice i dozriju sjemenkice ........


 

Potpisu...


Objavio: MermaidDreamer
Datum objave: 14 Ožujak 2013 u 17:33
Free, ukoliko zakorjenjuješ reznice u vodi pokušaj staviti mladicu (mladu grančicu) vrbe sa njima. Pazi na kakvoću vode i po potrebi promijeni vodu (uvijek mijenjaj iste sobne temperature). Tako sam zakorjenila hoyu i lipstic (dugo, dugo ništa dok nisam stavila grančicu vrbe i kroz par dana žilice).


Objavio: Free
Datum objave: 14 Ožujak 2013 u 17:45

Nakon što cvatnja završi, ostavit ću nešto mahunica sa sjemenjem, ne previše da se biljka jako ne iscrpi !!  I tek nakon toga slijedi zakorjenjivanje orezanih grančica !!

MermaidDreamer, hvala na savjetu !!  Vrbe imam !!Thumbs%20Up


-------------
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode





Objavio: anabistrica
Datum objave: 14 Ožujak 2013 u 18:04
Free, prekrasna ti je nova Talijankica. S obzirom da podnosi zimsku temperaturu samo do -6, hoćeš je držati u svom zimskom vrtu preko zime? Jesu joj mirisni cvjetovi?

-------------
Lepe ti je Zagorje zelene


Objavio: belica
Datum objave: 15 Ožujak 2013 u 05:03
Moram priznati da ju nisamvidjela do sad, zgodna je jako, a i plava LOL. Prekrasna je ! Radujem se novim fotkama !

-------------
belica,zagreb


Objavio: kamelia
Datum objave: 15 Ožujak 2013 u 11:12
Ovo je moja Hardenbergia zapelcana reznicom



Objavio: makk
Datum objave: 15 Ožujak 2013 u 16:52
Free čestitam na novitetu, krasna biljka.
Nadam se da je nećeš ošišati na nulu zbog reznica...kontroliši se molim te

-------------
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com


Objavio: Duda-Lave
Datum objave: 15 Ožujak 2013 u 20:12
sviđa mi seeee
Big%20smile


Objavio: Free
Datum objave: 16 Ožujak 2013 u 09:42
Belica, računaj na prve reznice kod šišanja kad odcvate i kad sazriju sjemenke !!

Mak, za ovu ljepoticu ću se lupiti po prstima, prije nego pretjeram !!

Ma znala sam, curice cvjetne, da će se i vama svidjeti !!  Pa nemam tako loš ukus  !!!Embarrassed

Anabistrica, se razme da je dobila počasno mjesto u zimskom vrtu !!  Nažalost, cvjetovi joj nisu mirisni ali zato oko sve nadoknadi ako nos nema kaj raditi !!

Kamelia, drago mi je kaj si pokazala svoju zapelcanu ljepoticu ! Znači da se može ak se hoće !!Wink


-------------
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode





Objavio: Glikica
Datum objave: 16 Ožujak 2013 u 11:17
Prelijepa biljka ! Free, da si samo po nju išla, isplatilo bi ti se. I sad stvarno, kao što veli Makk, prste k sebi, a škare u ladicu i pod ključ. Uživaj u ljepotici, dobro ju prouči, ima vremena za reznice.
Jer, tebi kad krenu reznice, bit će za sve, samo polako.
E da, i hvala ti što si mi sliknula onaj bonsai-loniceru !


-------------
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk