Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Lijepa naša Hrvatska

Web: Cvijet.info
Kategorija: Cvijeće - Forum o cvijeću
Ime foruma: Moj grad u slikama
Opis foruma: Slike cvijeća, parkova i uređenih trgova u Vašem mjestu.
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=707
Datum ispisa: 22 Srpanj 2024 u 04:02
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Lijepa naša Hrvatska
Objavio: alkemicar
Tema: Lijepa naša Hrvatska
Datum objave: 07 Prosinac 2007 u 17:09
Veliki Tabor
i maketa



Odgovori:
Objavio: alkemicar
Datum objave: 07 Prosinac 2007 u 17:10
Kumrovec


Objavio: dina
Datum objave: 07 Prosinac 2007 u 17:16


-------------
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...


Objavio: administrator
Datum objave: 07 Prosinac 2007 u 17:17
ova druga slika je tako dobra i nažalost taj natpis je istinit!!!


Objavio: Donata
Datum objave: 07 Prosinac 2007 u 19:10
smile94 smile55 


Objavio: AB100
Datum objave: 07 Prosinac 2007 u 21:37
smile55

-------------
AB100


Objavio: Afrodita
Datum objave: 07 Prosinac 2007 u 21:38
Trebali bi se svi malo uključiti i staviti slike znamenitosti  i iz svoga kraja Wink


Objavio: shasha
Datum objave: 07 Prosinac 2007 u 23:18
Bravo Alkemičar,sutra stavim Vž i trakošćan,to znam da imamWink


Objavio: andrea01
Datum objave: 07 Prosinac 2007 u 23:40
Shasha, misliš li na ovakav detalj Big%20smile


Stari grad Varaždin
Slikano prilikom posjeta shashi u rujnu ove godine!!!! smile112

Ti nastavi sa Trakošćanom! Ja sam ostala bez slika koje su svjedočile mom posjetu istom!!! Cry



Objavio: alkemicar
Datum objave: 08 Prosinac 2007 u 10:47
predivno
dajte ljudi još malo sličica
žao mi je što sam u Istru nosila obični foto aparat
da vidite tek te slike


Objavio: shasha
Datum objave: 08 Prosinac 2007 u 12:15
Alkemičar,dosta slika gradova ima pod tom temom,tako da mi je sad bezveze od tamo seliti sliku tu.Ajmo onda tu ubaciti samo onu sliku koja na neki način simbolizira taj grad
P.S.A di ti je pjesmica iz naslovLOL(ja obožavam tu pjesmicu,jesu to "trešnjevački mališani"?)


Objavio: Ivona
Datum objave: 08 Prosinac 2007 u 12:15
Predivne slike!!!


Objavio: Ivona
Datum objave: 08 Prosinac 2007 u 12:32


Objavio: shasha
Datum objave: 08 Prosinac 2007 u 12:41
Originalno poslano od člana andrea01 andrea01 napisao:

Shasha, misliš li na ovakav detalj Big%20smile


Stari grad Varaždin
Slikano prilikom posjeta shashi u rujnu ove godine!!!! smile112

Ti nastavi sa Trakošćanom! Ja sam ostala bez slika koje su svjedočile mom posjetu istom!!! Cry

Evo koja riječ o Starom gradu:
javascript:%20mywin002%28slika.asp?img=Varazdin.jpg,slika,width=582,%20height=392,%20scrollbars=no%29;"> Stari grad Varaždin, (,,castrum Garestin'') spominje se je već 1181. godine kao središte Varaždinske županije (,,Comitatus Varasdiensis"), kojom je upravljao župan. Uz nju postoji i naselje uglavnom obrtnika nad kojima župan gubi sudsku vlast već 1209. jer ga kralj Andrija II. tada proglašava slobodnim kraljevskim gradom. Utvrda, koja je kroz povijest bila više puta pregrađivana, i naselje uz nju bili su uvijek međusobno povezani gospodarskim i drugim vezama, ali su se administrativno ujedinili tek 1850. godine. Varaždinska starogradska utvrda (čija je reprodukcija izdana i na novčanici od pet kuna), u kojoj je smješten gradski muzej, danas predstavlja dio bogate kulturne i povijesne baštine kontinentskog dijela Hrvarske koja može i treba poslužiti kao osnova jačeg turističkog razvoja i ovog dijela zemlje. Snimio: Marijan Biruš, 17.4.2001.
21.4.2004  mailto:ivan@geografija.hr - Ivan Zupanc


Objavio: shasha
Datum objave: 08 Prosinac 2007 u 12:43
Bilo bi zgodno ubaciti par osnovnih"crtica" o dotičnoj znamenitosti.Ja sam sad kopirala jedan članak sa najosnovnijim podacima o starom gradu.


Objavio: Ivona
Datum objave: 08 Prosinac 2007 u 12:45
Vukovar!!!
 


Objavio: alkemicar
Datum objave: 08 Prosinac 2007 u 15:26
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Bilo bi zgodno ubaciti par osnovnih"crtica" o dotičnoj znamenitosti.Ja sam sad kopirala jedan članak sa najosnovnijim podacima o starom gradu.
 
jesi sigurna za ovo?
ja sam ujedno i turistički vodič u svojoj županiji
smile226


Objavio: alkemicar
Datum objave: 08 Prosinac 2007 u 15:27
no dobro...
ipak samo 'osnovnih' onda...
moram izdvojiti


Objavio: dina
Datum objave: 08 Prosinac 2007 u 16:04


-------------
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...


Objavio: andrea01
Datum objave: 08 Prosinac 2007 u 16:14
Ljepota Rastoka svima je vidljiva već sa samog mosta, ali stvarno su zaslužile da se, na putu za more na staroj cesti prema Splitu, zaustavite i vidite njezine "skrivene" ljepote!!! Wink

Evo još nešto opširnije o samom Slunju i Rastokama!!! Wink

Prirodne ljepote

Grad Slunj obiluje ljepotama krajolika i čistom netaknutom prirodom što pruža brojne mogućnosti odmora i raznih turističkih aktivnosti. Oduvijek su ljepote ovog kraja privlačile pozornost putnika i posjetitelja.

Rijeka Korana pruža brojne mogućnosti odmora. Ljeti predstavlja raj za kupače. Osvježenje u njenim vodama potraži, ne samo domaće stanovništvo, već i svi posjetitelji, turisti ili pak prolaznici koji, nakon osvježenja u Korani, odmorni i sretni nastavljaju svoj putu prema moru ili Plitvičkim jezerima. Osim kupanja, Korana je idealna za vožnju kajaka i kanua uz prekrasno okruženje zelenih šuma, a zadovoljstvo će naći i ribići jer Korana obiluje raznovrsnom ribom (štuka, klen, podust, plotica, linjak).

Rijeka Slunjčica pak, s druge strane, hladna je i čista, bogata prvorazrednom domaćom pastrvom. Jedna je od rijetkih rijeka koja se u današnje, suvremeno i "moderno" doba, može piti direktno iz svog toka.

Posebna znamenitost Slunja je vodeničarsko naselje Rastoke koje je zbog svoje prirodne, etnografske i arhitektonske vrijednosti, prema Zakonu o zaštiti prirode, stavljeno pod posebnu zaštitu, te kao ruralna cjelina upisano u registar nepokretnih spomenika kulture. Rastoke su nastale igrom prirode koja zeleno-modre vode rijeke Slunjčice prelijeva preko sedrenih stijena u rijeku Koranu stvarajući pritom mnoštvo slapova, brzaca, malih jezera i kaskada. Prije više od tri stotine godina ispreplelo se u to bogatstvo hridi i otočića mlinarsko naselje s vodenim mlinovima, stupama, koševima i ganjcima, čime je stvoren savršeni sklad između čovjeka i prirode koji u Rastokama postoji sve do današnjih dana.
Nakon obilaska Rastoka mnogi posjetitelji kažu da su to "Plitvice u malom", ali za Rastoke možemo reći da su ipak posebne jer, osim što predstavljaju prirodni fenomen, u njima žive ljudi, obitelji i to već stotinama godina u skladu s prirodom.


A i u galeriji slika imate cvjetne detalje baš samih Rastoka!!! Big%20smile



Objavio: Triša
Datum objave: 13 Siječanj 2008 u 22:11
Evo prizor ovog predivnog cvijeća, koje prvo cvate u primorju.
Ovo je slikano danas popodne u Uvali Scott, a mene podsjeća uvijek na brnistru, ali  ona isto već cvate, ali ima i lišće,  ovom cvjeću naraste lišće tek kad ocvate.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Afrodita
Datum objave: 14 Siječanj 2008 u 18:34
smile55


Objavio: Triša
Datum objave: 21 Siječanj 2008 u 21:33
Pokušat ću staviti opet slike ,koje očito nitko ne vidi osim mene:


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Zvjezdana
Datum objave: 21 Siječanj 2008 u 21:34
Sad ih vidimo triša

-------------
Per aspera ad astra.





Objavio: Triša
Datum objave: 05 Travanj 2008 u 23:04
Toliko prekrasnih mjesta predstavljenih na ovom forumu, pa zašto ne i rodno mjesto mojih roditelja. Tu gdje su moji korjeni poznati od 1730 godine kada je neki moj predak prezimenom Franko došao iz Italije i od kojega je sve počelo.
Ptredstavljam vam prekrasno malo primorsko mjesto, nekada i turističko, a danas nažalost bez kampa, bez hotela, ali jedno od rijetkih mjesta gdje možete auto parkirati iznad same plaže, da ne platite parking i kupati se cjeli dan.
 
 
 
 
 


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 05 Travanj 2008 u 23:07
Predivne sličice, često sam na putu iz Crikvenice za Rijeku razmišljala kako je u Bakarcu vrijeme stalo. 
 Ova me bura baš rashladila smile78


Objavio: andrea01
Datum objave: 06 Travanj 2008 u 09:55
smile213 Baš si me sjetila ljeto u Bakarcu... predivne slike, još kad se sve rascvjeta, vidjet ćeš Franjice da je bura samo "strašilo"!!! 


Objavio: SilveK
Datum objave: 06 Travanj 2008 u 13:15
Slap je prekrasan...a od ove zadnje slike točno osjetiš nalet vjetra...


Objavio: iris
Datum objave: 06 Travanj 2008 u 19:15
stvarno je lijepa Hrvatska
bravo i za Bakarac :)


-------------


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 06 Travanj 2008 u 21:24
Andrea moja, probala ja preživjeti na buri i zbrisala natrag u hladni ZG


Objavio: Triša
Datum objave: 06 Travanj 2008 u 21:29
Franjice možeš slobodno doći natrag, ni bure nisu više ono što su nekad bile, ali ja obožavam buru, a kako i ne bi, valjda sam se i rodila na buri.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 07 Travanj 2008 u 22:56
Čini se meni da je bura preselila k nama na kontinent samo da mi napakosti, ovo danas ne znam niti što je - uglavnom - odurno je. Puše kao blesavo, hladno je. Poslijepodne me počela boljeti glava kao da je južina i sad na kraju kiša. Sad ti meni erci što je to (ma znam, godina moje proizvodnej, p mi sve smeta).
Zato sada pregledavam lijepe sličice da mi misli krenu .... sjećanja naviru i odmah je dan ljepši smile78


Objavio: proljeće
Datum objave: 05 Lipanj 2008 u 14:55
O Triša hvala ti za ove lijepe slike!!
 
Dijelim tvoje mišljenje da je vrijeme u Bakarcu stalo,a samo par kilometara dalje vrvi sve od turista.Ali u tome i jest njegova čar, mnogi bježe iz te vreve i traže mirna mjesta.
A gdje je taj slap u Bakarcu?
 


Objavio: miha-m
Datum objave: 03 Srpanj 2008 u 20:52
Ja sam kao klinac godinama ljetovao u Kraljevici i sam Bakarac i cijeli bakarski zaljev sam prošao nebrojeno mnogo puta. Oduvijek me fasciniralo to kada se putuje od Rijeke prema Bakarcu spust ceste do razine mora. To mi je uvijek bilo najveće zadovoljstvo kada skoro iz auta možeš dodirnuti more.smile186

-------------
...štihača je zakon...


Objavio: gioiaa
Datum objave: 03 Srpanj 2008 u 22:50
ja sam samo prolazla,davno...


Objavio: skitnica
Datum objave: 05 Srpanj 2008 u 21:41
prošao sam jednom i ono što sam vidio svidjelo mi se

-------------
mi smo djeca cvijeća


Objavio: Triša
Datum objave: 08 Srpanj 2008 u 13:37
To je inače moje najdraže mjesto za kupanje. Autom dođeš do mora, uvijek ima na betoniranoj plaži hlada, ne moraš hodati po kamenju za uć u more već se samo bućneš. Preko ceste sve što ti treba, pivo, sladoled, restoran, dućan, pa i mir i hladovina ako želiš.
Jedina mana je malo hladnije more.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Triša
Datum objave: 02 Studeni 2008 u 22:01
Danas smo skočili do Grada Grobnika i napravili nekoliko fotografija Kaštela 

Kaštel ima rimske temelje koji potječu iz II. stoljeća. Kaštel su izgradili Frankopani 1225. godine. On se u povijesnim izvorima spominje u Vinodolskom zakoniku 1228. godine. 1550. godine Katarina Frankopan udala se za  Nikolu Zrinskog Sigetskog, te tako Kaštel prelazi u vlasništvo porodice Zrinski. Poslije urote Zrinsko - Frankopanske 1671. godine, Kaštel je mijenjao vlasnike. Posljednji vlasnik bila je plemićka obitelj Thurn - Taxis. 1945. godine. Kaštel je bio nacionaliziran. Kaštel je bio u vrlo ruševnom stanju - 70% objekta bilo je uništeno. Stoga se prišlo obnovi Kaštela. Kaštel je obnovljen 1985. godine. (tekst je preuzet s interneta)
 
 
 
 
 
 
 
Sada se u kaštelu nalazi samo jedna gostionica, koja je danas bila prazna, a na katu je etno muzej, koji danas nije bio otvoren. (tipično).
S cjelog brdašca pruža se prekrasan pogled na grobničko polje
 
 
rkva i uređ
 


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: manči
Datum objave: 03 Studeni 2008 u 08:13
Krasno!!!


Objavio: gioiaa
Datum objave: 04 Studeni 2008 u 21:35
divne slike


Objavio: Nataly
Datum objave: 06 Ožujak 2011 u 21:43

Jučer sam sa radnim kolegicama (bilo nas je 15) krenula u Stubičke toplice. Nisam htjela za desetak slika koje ću objaviti otvarati novu temu, pa sam iskoristila ovu.
S obzirom da sam putovala svojim autom, dok je većina ostala u hotelu, nas par je odlučilo malo razgledati taj kraj. Pitala sam odmah na recepciji hotela gdje se nalazi i da li je daleko Hrvatski vrt perunika. Gospođa koja radi na recepciji rekla je da nikad nije čula za to.  Confused Ipak smo od neke gospođe koja je slučajno tuda prolazila, saznali da je vrt udaljen svega par km.

Krenule smo, dakle iz Stubičkih toplica u Donju Stubicu....






Odmah kraj crkve nalazi se i putokaz za Hrvatski vrt perunika



Nažalost tamo nas je dočekao natpis da je zatvoreno zbog godišnjeg odmora do 07.03. Šteta jer sam htjela kupiti par rizoma (nadam se da prodaju).








Iako oni koji prate moju temu Lič i znaju da mi slike srna i košuta nisu strane, ipak je susret sa ovim prelijepim životinjama u Donjoj Stubici za mene bio nešto posebno. Nadam se da ne griješim, u pitanju su jeleni lopatari i košute. Ograđeni su na jednom prostoru i vjerojatno su navikli na ljude, jer čim smo došle do ograde - oni su nam se približili. Predivno!











Objavio: Triša
Datum objave: 06 Ožujak 2011 u 22:06
Nataly znala sam da će biti izvještaj s tvog putovanja i odabrala si dličnu temu - tu zaista možemo stavljati slike gradova i mjesta koj posjećujemo.
Šteta za perunike. Voljela bih to vidjeti.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Nataly
Datum objave: 06 Ožujak 2011 u 22:22

Triša - imati ću još par slika, ali to ću staviti sutra - sad me svladao umor.


Objavio: baka
Datum objave: 07 Ožujak 2011 u 08:42
I ja sam sinoć svratila, ali sam mislila da ti ne upadnem u postavljanje.
Krasne slike, pogotovo "životinjica". Čekamo dalje...Big%20smile


-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: 1234DRENOVA
Datum objave: 07 Ožujak 2011 u 15:37
Nataly jako lijepo si nam prikazala taj kraj,posebno me oduševila slika mlina i mislim da je to led,a srnice su predivne,pozdrav


Objavio: manči
Datum objave: 07 Ožujak 2011 u 19:44
  http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_">Bravo!  za    srnice....




http://www.smileycentral.com/dl/index.jhtml?partner=ZSzeb095_&utm_id=7923">


Objavio: Nataly
Datum objave: 07 Ožujak 2011 u 19:55

Baka, Drenova i Manči, sad ću staviti još neke slike iz Gornje Stubice i Stubičkih toplica. Sinoć više nisam imala snage.
Da Drenova, to je led. Zaista lijepo izgleda.


Objavio: Nataly
Datum objave: 07 Ožujak 2011 u 20:09

Dakle, slike u ovom postu su iz Gornje Stubice.
Najprije smo otišle do Gupčeve lipe.








Iza lipe se nalazi "bertija Pod lipom"





Objavio: Nataly
Datum objave: 07 Ožujak 2011 u 20:16


Na krovu bertije je mahovina, rastu čuvarkuće......




Ovo mi izgleda fora a ne znam identificirati..







Na kraju posjete Gornjoj Stubici, otišle smo do spomenika Matiji Gupcu






Objavio: Nataly
Datum objave: 07 Ožujak 2011 u 20:38

I na kraju stavljam par slika iz Stubičkih toplica....

Restoran Slamnati krovovi







Kraj hotela je potok kraj kojeg ima mnoštvo pataka. Primjetili smo da obično sjede ili plivaju u paru.







Putovanje završavam procvjetalim jaglacem i visibabama iz Krapinsko - zagorske županije....













Objavio: 1234DRENOVA
Datum objave: 07 Ožujak 2011 u 21:54
prekrasnosmile141


Objavio: Anaida
Datum objave: 08 Ožujak 2011 u 07:01
Nataly - bravo!! Baš lijepa repotraža (a rizomi perunika te i kod mene čekaju!)

-------------
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans


Objavio: Nataly
Datum objave: 08 Ožujak 2011 u 07:29

Zar da skoknem na brzaka do tebe po perunike? Pa blizu mi je.... Wink
Računam na tvoje perunike, nisam zaboravila.
A moj paket danas ili sutra kreće na put do tebe.... Sve je spremno...


Objavio: Anaida
Datum objave: 08 Ožujak 2011 u 08:26
Nataly, da znaš da bi jednom i mogla organizirati neki izlet s tvojim kolektivom u Međimurje! E, toliko toga krasnoga ti mi imamo za pokazati ovdje..

-------------
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans


Objavio: Mira021
Datum objave: 08 Ožujak 2011 u 09:12
Vau,što je lipo u tom krajusmile93


Objavio: Nataly
Datum objave: 08 Ožujak 2011 u 11:19

Bilo je lijepo, no nažalost vrijeme nas baš nije poslužilo. Doživljaj bi po sunčanom vremenu bio sigurno još bolji.

Anaida, da imam malo bolji auto ne bih se ustručavala doći vas posjetiti. U Međimurju sam bila prije dvije godine, i to u Čakovcu, a prije 5 godina u Ludbregu (moja mama ide skoro jednom mjesečno u okolicu Ludbrega).
No, nažalost nemam slika....



Objavio: baka
Datum objave: 08 Ožujak 2011 u 15:12
ClapClapClap Bravo za reportažu!Thumbs%20Up

-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: Anaida
Datum objave: 09 Ožujak 2011 u 08:12
Ludbreg nam je jako blizu! Ako i tebe ikad put nanese, javi se par dana unaprijed..

-------------
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans


Objavio: Lovro
Datum objave: 02 Srpanj 2011 u 22:16
Prekrasne kućice!!!

-------------
Varaždin, stari moj grad!



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk