Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Ananas salvia

Web: Cvijet.info
Kategorija: Cvijeće - Forum o cvijeću
Ime foruma: Vrtno cvijeće
Opis foruma: Sve o vrtnome cvijeću.
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=6363
Datum ispisa: 04 Kolovoz 2024 u 18:43
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Ananas salvia
Objavio: trava
Tema: Ananas salvia
Datum objave: 02 Listopad 2011 u 13:51



Odgovori:
Objavio: trava
Datum objave: 02 Listopad 2011 u 13:57
Napokon se rascvjetala Salvia elegans,u narodu poznata kao ananas kadulja.Ovo je ostatak inače vrlo bujnog grma,2/3 grma sam pokidao za čaj.Kao da je i počela cvjetat nakon što sam je reducirao.Nadam se da će preživit zimu.


Objavio: natalija
Datum objave: 02 Listopad 2011 u 15:57
jako je lijepa, boja cvjetova je super kontrast za zelene listove, lijepo izgleda na slici, a u stvarnosti još i bolje

može se naći i pod imenom salvia rutilans, a pročitala sam da bi je pred zimu trebalo orezati i malčirati,
 u zoni 9 bi trebala biti trajnica (u zoni 7 je jednogodišnja), porijeklom je iz središnjeg meksika

a osim listova i cvjetovi se mogu koristiti kao dodatak salatama, voćnim koktelima i za dekoraciju, kolača npr.


-------------


Objavio: natalija
Datum objave: 03 Listopad 2011 u 20:53
evo "bliža" slika cvijeta





-------------


Objavio: jagoda
Datum objave: 04 Listopad 2011 u 00:15
Zanimljiva biljka, kupila sam je na cvijetnom sajmu u Rijeci. Prodavač odnosno proizvođač rekao je da je trajnica i da se zove ananas kadulja. Drago mi je da je otvorena tema o toj biljci. Na slici vidim da ima lijepe crvene cvijetove. Moja ih biljka još nema, a pitanje je da li će ih i imati ove godine....WinkWink

-------------
sutra je novi dan


Objavio: Kiki-ko?
Datum objave: 17 Listopad 2011 u 13:40
Baš sam se pitala što se desilo s tvojim "ananasom" iz Filipjakova.Vidim da si počeo stavljati slike.E sad očekujemo i samo tvoju galeriju.

-------------
Da imam rep mahala bi s njim


Objavio: gioiaa
Datum objave: 22 Studeni 2011 u 23:24
predivna je


Objavio: tikvić
Datum objave: 23 Studeni 2011 u 08:26
Da li postoji ananas kadulja plavog cvijeta?Ja imam vrlo sličnu kadulju (cvijet joj je isti kao na Natalijinoj slici samo je plav) koju sam sijala prije par godina i trajnica je. Kad sam prije dvadesetak dana presađivala jedan grm, jako sam se iznenadila oblikom njenog korjena. Korjen joj se sastoji od mnogo izduženih gomoljčića.


Objavio: ivna
Datum objave: 08 Svibanj 2012 u 07:25
Sasvim slučajno kupila ovu ljepoticu...Molim vas iz iskustva vi koji ju imate, koji položaj njoj najviše odgovara tako da ne fulam u startu ?


Objavio: natalija
Datum objave: 08 Svibanj 2012 u 08:35
moja je još u tegli, lani sam dobila grančicu pa je nisam sadila u vrt
ove godine je nešto porasla, ali još nisam sigurna hoću li u zemlju s njom

tegla je bila i sad je na svjetlom mjestu, sunčanom, ali čini mi se da traži više vode od obične kadulje koju nikad ne zalijevam

doduše, sve biljke (pa i obična lavanda) traže vodu kad su u posudi


-------------


Objavio: ivna
Datum objave: 08 Svibanj 2012 u 09:13
Hvala Natalija, ja sam svoju šibnula u vrt na sunčano mjesto...nekako ću paziti da joj dajem vode redovito Smile  a što ću s njom na jesen e to ćemo vidjeti....


Objavio: natalija
Datum objave: 08 Svibanj 2012 u 09:20
za svaki slučaj - kad se raširi , uzmi koju reznicu pa zapelcaj u teglu

-------------


Objavio: ivna
Datum objave: 08 Svibanj 2012 u 09:40
Natalija, imaš pravo Wink...


Objavio: macorka
Datum objave: 22 Ožujak 2013 u 10:48
Imala sam ananas kadulju.Ostala mi je preko zime u vrtu.Čini mi se da je propala.


Objavio: natalija
Datum objave: 22 Ožujak 2013 u 19:55
Originalno poslano od člana macorka macorka napisao:

Imala sam ananas kadulju.Ostala mi je preko zime u vrtu.Čini mi se da je propala.


ne mora biti, oreži suho,a možda potjera kad još ugrije


-------------


Objavio: jagoda
Datum objave: 24 Ožujak 2013 u 04:00
Natalija imaš pravo. Moja je isto nestala, ali već mladi izdanci vire...

-------------
sutra je novi dan


Objavio: kamenjar
Datum objave: 24 Ožujak 2013 u 05:49
i moja ananas salbija izbacuje listice ....ziva je smile71

-------------
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir


Objavio: elly-b
Datum objave: 11 Travanj 2013 u 21:56
Imam i ja jednu u malom cvjetnjaku, ove godine sam je morala orezati jer su stare grane jadno izgledale ali već tjera brdo mladica.


Objavio: enrikova nona
Datum objave: 05 Listopad 2013 u 17:15
moja je u loncu , ostavit ću je preko zime za svaki slučaj a na proljeće u zemlju
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/novosti/64120.aspx" rel="nofollow">


-------------
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna


Objavio: kamenjar
Datum objave: 10 Veljača 2014 u 20:07
bas danas sam pogledala suhe grane moje ananas salvije..bila je veliki grm, nisam stigla je orezat pred zimu,uskoro cu je frizirat i cekat listice da potjeraju


-------------
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir


Objavio: frenky
Datum objave: 10 Veljača 2014 u 20:17
šta je ovo nekakva ukrasna kadulja? fora je


Objavio: enrikova nona
Datum objave: 11 Veljača 2014 u 12:07
moja stara je propala ali sam ju pelcala i jučer ju presadila u novu zemlju
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/novosti/66764.aspx" rel="nofollow">


-------------
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna


Objavio: natalija
Datum objave: 11 Veljača 2014 u 20:54
e. nona krasna ti je, baš se lijepo "zgusnula"

od čega ti je propala stara?
još ljetos ili poslije?



-------------


Objavio: smrcko
Datum objave: 12 Veljača 2014 u 16:04
Od ove kadulje sam sok pravila. Je li jestiva?


-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.


Objavio: trava
Datum objave: 12 Veljača 2014 u 16:33
Čitao sam da je vrlo ljekovita,koristi se kod povišenog tlaka,a djeluje i opuštajuće.Ko ne voli rakijicu...


Objavio: stefica.n
Datum objave: 13 Veljača 2014 u 13:24
Nona,prekrasna ti je, sad sam pregledala svoju i još je živa ali u jako jadnom stanju,otpalo joj je lišće ali nadam se da će potjerati kad izađe van Cry


Objavio: enrikova nona
Datum objave: 13 Veljača 2014 u 13:49
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

e. nona krasna ti je, baš se lijepo "zgusnula"

od čega ti je propala stara?
još ljetos ili poslije?


imam osjećaj da se osušila iako sam ju povremeno zalila, nekidan sam presađivala i korjen joj je bio takav da sumnjam da bi nešto iz njega istjeralo, mislim da ću ju čim otopli posaditi u vrt, najesen pelcat jednu mladu koju ću preko zime unijet  unutra, bilo bi mi žao izgubit ju jer ima tako lijepu boju cvijeta


-------------
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna


Objavio: enrikova nona
Datum objave: 13 Veljača 2014 u 13:50
Originalno poslano od člana stefica.n stefica.n napisao:

Nona,prekrasna ti je, sad sam pregledala svoju i još je živa ali u jako jadnom stanju,otpalo joj je lišće ali nadam se da će potjerati kad izađe van Cry

ako ne potjera tvoja ima kod mene Wink


-------------
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna


Objavio: natalija
Datum objave: 13 Veljača 2014 u 14:39
Originalno poslano od člana stefica.n stefica.n napisao:

Nona,prekrasna ti je, sad sam pregledala svoju i još je živa ali u jako jadnom stanju,otpalo joj je lišće ali nadam se da će potjerati kad izađe van Cry


stefice i moja je oćelavila, to je normalno za njih, da se zimi ofucaju

ja ću svoju uskoro orezati,  ljepša bude kad se oreže i kad pusti nove grane, odrvenjele nisu baš lijepe


-------------


Objavio: natalija
Datum objave: 13 Veljača 2014 u 14:43
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Od ove kadulje sam sok pravila. Je li jestiva?


koliko znam jest, trava u prvom postu spominje da kuha čaj od listova, a i cvjetovi se koriste kao dekoracija ili dodatak napitcima, salatama...


-------------


Objavio: božur3
Datum objave: 28 Kolovoz 2014 u 11:58
Baš je krasna ova kadulja, nisam nikad prije za nju čula.


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 11 Rujan 2014 u 18:07
...moja pokojna...isti simptomi kao kod ENConfused

-------------
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb


Objavio: enrikova nona
Datum objave: 11 Rujan 2014 u 18:24
Moja u zemlji je ogromna , danas je otvorila prva dva cvijeta ali pada kiša kao luda pa ju ne mogu slikati, sutra obećavam sliku.


-------------
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna


Objavio: enrikova nona
Datum objave: 15 Rujan 2014 u 14:12
evo je tek danas
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/moj_vrt/73871.aspx" rel="nofollow">


-------------
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna


Objavio: Lantana
Datum objave: 20 Rujan 2014 u 23:33
Moja nije cvala ovu godinu. Ona je rijetka biljka koju sam morala zaljevati, jer se odmah objesi ako nema dovoljno vode.

http://www.pinterest.com/pin/create/extension/" rel="nofollow - http://www.pinterest.com/pin/create/extension/" rel="nofollow -

-------------
život je more


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 21 Rujan 2014 u 08:13
na balkonu, u tegli, mora se svaki dan zalijevati...


-------------
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb


Objavio: Belina
Datum objave: 23 Rujan 2014 u 08:31
Ova kadulja je veoma zanimljiva ,lijepa i mora biti mirišljiva....
Clap


-------------
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj


Objavio: Lovro
Datum objave: 24 Rujan 2014 u 19:56
Da ponovimo gradivo, za male lijenčine kojima se neda tražiti...molim Vas....na  S, SZ HR prek zime u teglu i unutra?....


-------------
Varaždin, stari moj grad!


Objavio: macorka
Datum objave: 25 Rujan 2014 u 07:13
Meni se jednom smrzla vani. Jednu sam unesla unutra preko zime, a drugu sam odrezala i poklopila plastičnom bocom, stavila debeli sloj lišća oko nje i uspješno je prezimila.Tako da ću i ove godine pokriti za svaki slučaj bocom.


Objavio: Kiki-ko?
Datum objave: 29 Rujan 2014 u 22:12
Imala sam je u tegli.Cvala je ali je ničim izazvana uginula.

-------------
Da imam rep mahala bi s njim


Objavio: macorka
Datum objave: 03 Listopad 2014 u 07:56
Čekam da procvate moja,ogroman je grm.


Objavio: macorka
Datum objave: 26 Studeni 2014 u 07:33
Prošle zime sam porezala i pokrila plastičnom flašom. Zanima me da li je ove godine slobodno ostavim nepokrivenu ili da napravim isto kao prošle godine. U kontinentalnom dijelu sam.


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 26 Studeni 2014 u 08:05
prošla je zima bila izuzetno blaga pa joj je to i odgovaralo...ne bih riskirala, svoju ću biljku unijeti na stubišteSmile


-------------
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb


Objavio: natalija
Datum objave: 26 Studeni 2014 u 10:37
ja bih je pokrila, za svaki slučaj
a reznicu nih obavezno stavila u teglicu pa sklonila... isto za svaki slučaj ;)



Objavio: enrikova nona
Datum objave: 26 Studeni 2014 u 11:59
Ja sam svoju veliku u zemlji skratila i pokrila lišćem a jednu mladu unijela unutra za svaki slučaj istoWink


-------------
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna


Objavio: Lantana
Datum objave: 02 Prosinac 2014 u 21:29
Ja sam nedavno rekla kako mi ove godine nije cvala, a nekoliko dana poslije bila je u punom cvatu
http://s415.photobucket.com/user/Lantana_2008/media/vrt%202013/IMG-20141014-01105_zpsdfc0709c.jpg.html" rel="nofollow">


-------------
život je more


Objavio: JosipaNu
Datum objave: 03 Prosinac 2014 u 07:40
lijepa je...sarenilo je bitno...samo da nesmrzne..motaj..nadam se da nemas razigranog snuo goga kojemu je zanimljivo igrati se sa onim s cime sam smotala osjetljive trajnice...smile202kad ujutro ustanem pa vidim da je nesto razmotao vicem na njega grdim ga a on samo sjedne i gleda me u oci...sad je shvatio i nedira vise..nevoli kad sam ljuta...smile223


-------------
divno je biti nekome nesto....



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk