Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Kamelija - Camellia

Web: Cvijet.info
Kategorija: Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću
Ime foruma: Grmlje
Opis foruma: Sve o grmlju i drvenastom bilju.
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=1247
Datum ispisa: 26 Srpanj 2024 u 23:45
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Kamelija - Camellia
Objavio: Donata
Tema: Kamelija - Camellia
Datum objave: 25 Ožujak 2007 u 12:31
Kupila sam mami za rođendan prekrasne kamelije.Dali tko ima iskustva s njima??
Ja ih nisam nikada kupovala jer mi je na teraci prejako sunce!!Južna strana!


Neznam dali da joj savjetujem da ih posadi u zemlju ili da ih ostavi u pitaru??




Odgovori:
Objavio: Donata
Datum objave: 30 Ožujak 2007 u 19:44
Evo procvjetala i druga kamelija.



Ima prekrasan cvijet ciklama boje.Optimalna zimska temeratura za kameliju je od 5-15 C , a u toplijoj
prostoriji bi joj otpali pupoljci. Ne smije biti na propuhu.Za sada je super!!Smile



Objavio: lana2
Datum objave: 13 Travanj 2007 u 14:04
Mama ima roza kameliju u loncu u dalmaciji) stalno je vani. (Staila sam fotku kod kamelija). Znam da voli kiselkasto tlo i sjeverni zaklonjeni dio dvorišta.  Dobro je ako se može polijevati kišnicom, treba je prehranjivati svaka dva tjedna dok je u cvatu i preko ljeta. Ne voli previše vode.


Objavio: Donata
Datum objave: 02 Listopad 2007 u 22:32
Evo kamelije pune pupova ....spremaju se za zimsku cvatnju....






Objavio: TeaK
Datum objave: 03 Listopad 2007 u 17:43
smile93 Donata ima li nešto da nema kod tebe ili da ne cvijeta kad si ti u blizini? Početi ću te zvati ZELENA ŽENA

-------------


Objavio: Donata
Datum objave: 03 Listopad 2007 u 18:29
TeaK ovo su ipak  mamine kamelije smile84iako sam ih joj poklonila...ona se brine za njih ....smile186 doduše posluša moj pokoji savijet i ništa više...smile187


Objavio: TeaK
Datum objave: 03 Listopad 2007 u 19:32
Sad znamo od koga si nasljedila ljubav i talent za cvijeće...smile55

-------------


Objavio: Donata
Datum objave: 27 Listopad 2007 u 15:53
Originalno poslano od člana aglaja aglaja napisao:

Dame sa kamelijama. Otkrite nam tajnu! Vi kupili male kamelije u prolece i...


Sorry bila sam bez kompića pa dok sve pronađem...smile200
i...i..poklonila mami ona ih je  presadila u veće pitare...koji su bili zaklonjeni od direktnog sunca  pod balkonom...redovito zalijevani i prskani listovi kišnicom....na tjedan dana prihranjivani univerzalnom prihranom....i  sad se očekuju cvijetovi od prosinca do ožujka ...i to više cvjetova nego na prvim slikama... ako sve bude O.K. smile186 nadam se da si taj scenarij tražila..smile187


Objavio: Donata
Datum objave: 07 Prosinac 2007 u 19:39
Evo kamelije bar ove bijele bi mogle brzo i procvjetati...pupovi su smile186 stavim sličicu čim se otvore....



Objavio: mima
Datum objave: 07 Prosinac 2007 u 19:48
Kamelije posadi u vrtu. Idealno bi bilo da su posađene blizu nekog listopadnog stabla. Ljeti bi imale potrebnu hladovinu, a zimi sunce. Obavezna je kisela zemlja (makar ona kupovna za rododendrone ili pripremljena od borovih iglica i zemlje iskopane oko kestena). Kamelija ne podnosi vapnenac. Vjeruje da ćeš morati izmijeniti veliku količinu zemlje.

Ako je ostaviš u vazi, opet je ljeti ostavi u hladu nekog stabla.

Ja sam pokušavala saditi u zemlju, ali nakon par godina, korijenje je ipak došlo do vapnenca i stabla su se osušila. Više ne pokušavam Cry


Objavio: aglaja
Datum objave: 07 Prosinac 2007 u 19:49
Donata, da li ti je poznat uzgoj kamelija na kontinentu?

I koliko se uspesno moze razmnoziti reznicama?

Videla sam nedavno ponudu mladih sadnica.
Cena mi je previsoka. Pogotovo kad uracunam i vlastito neiskustvo.

Merci.

-------------
Aglaja


Objavio: Donata
Datum objave: 07 Prosinac 2007 u 20:05
Originalno poslano od člana mima mima napisao:

Kamelije posadi u vrtu. Idealno bi bilo da su posađene blizu nekog listopadnog stabla. Ljeti bi imale potrebnu hladovinu, a zimi sunce. Obavezna je kisela zemlja (makar ona kupovna za rododendrone ili pripremljena od borovih iglica i zemlje iskopane oko kestena). Kamelija ne podnosi vapnenac. Vjeruje da ćeš morati izmijeniti veliku količinu zemlje.

Ako je ostaviš u vazi, opet je ljeti ostavi u hladu nekog stabla.

Ja sam pokušavala saditi u zemlju, ali nakon par godina, korijenje je ipak došlo do vapnenca i stabla su se osušila. Više ne pokušavam Cry


Pa ove mamine smo odlučili ostaviti u pitarima...baš iz razloga da ih imamo  pod kontrolom...nalaze se ispod terasa ,natkrivene tako da nemaju nikad baš direktno sunce...ne vole premiještanje...
Ima još jedna u zemlji ali ta ne napreduje kao ove dvije u pitarima...
Za sada to funkcionira....pa nećemo mijenjati ništa...pune su pupoljaka i za sada niti jedan nije otpao...smile186zalivaju se prilično obilno i to  kišnicom...ili mlakom vodom...


Objavio: Donata
Datum objave: 07 Prosinac 2007 u 20:08
Originalno poslano od člana aglaja aglaja napisao:

Donata, da li ti je poznat uzgoj kamelija na kontinentu?

I koliko se uspesno moze razmnoziti reznicama?

Videla sam nedavno ponudu mladih sadnica.
Cena mi je previsoka. Pogotovo kad uracunam i vlastito neiskustvo.

Merci.


Ove mamine kamelije su moje prvo iskustvo sa kamelijama...u dalmaciji..
 
Znam da se razmnožavaju vršnim reznicama u siječnju ili veljači...treba koristiti hormon za zakorijenjivanje   ili grančicu "dobre stare" vrbe... smile186


Objavio: aglaja
Datum objave: 07 Prosinac 2007 u 21:59
Donata, hvala ti. Bitno je samo da nema cvetni pupoljak, ili njegove naznake.

Ovo sa vrbinom grancicom cu svakako da isprobam, sa kamelijom ili necim drugim.

U vezi ovog Miminog predloga, koliko sam citala, to zavisi od toga koja vrsta kamelije je u pitanju. Neke sorte su pogodnije za gajenje u saksijama od drugih. Ne znam koja je kamelija u pitanju kod Donate, ali uzgoj u saksijama se preporucuje za one koje rastu grmoliko. To naravno ne znaci da im nije najbolje u vrtu.

Ja bih svakako morala da je uzgajam u posudi, kako bih je zimi zastitila od smrzavanja.

poz.

-------------
Aglaja


Objavio: Donata
Datum objave: 29 Siječanj 2008 u 18:10
Kamelija prvi cvijet...mama je oduševljena...smile94
moj poklon je preživio godinu i sad je još bogatiji pupoljcima...smile73




Objavio: shasha
Datum objave: 29 Siječanj 2008 u 19:04
Nije samo mama oduševljena,i ja samsmile94smile94


Objavio: TeaK
Datum objave: 29 Siječanj 2008 u 19:10
smile93

ali me jakkkko veseli jer sa juga će toplina uskoro doći i do nas pa čemo i mi slikati prve cvjetove.


-------------


Objavio: Donata
Datum objave: 29 Siječanj 2008 u 19:34
Krcata je pupoljcima..smile94.čak tri na vrhu grane...nadam se da će sve to izdržati...dobiva prihranu...samo me strah da se grane ne polome.. 


Objavio: Branka
Datum objave: 02 Veljača 2008 u 16:41
smile43pa ja sam prije par dana pitala za kamelije , da želim pelcer  ako neko ima , ali ništ od toga . baš sam tužna


Objavio: dina
Datum objave: 21 Ožujak 2008 u 17:16
Sobna cvjetajuca biljka koja je jednostavna za uzgoj
potrebno joj je obezbjediti svjetlost i svjetliju prostoriju.



slikice uskoro

-------------
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...


Objavio: Triša
Datum objave: 21 Ožujak 2008 u 17:29
Dina super si se sjetila, zar nije nitko o njoj ništa napisao. Kod nas se pak uzgaja vani i radi veliko stablo do nekoliko metara. Opatijski parkovi su puni kamelija, jer je ona zaštitni znak opatije, pa evo jedan cvjetić od naših opatijskih.
Neznam jedino možda ima više vrsta, pa se uzgaja i kao sobnna biljka.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: dina
Datum objave: 21 Ožujak 2008 u 17:45
ja sam je danas nabavila pa sam se zato i sjetila

-------------
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...


Objavio: dina
Datum objave: 21 Ožujak 2008 u 19:40
http://imageshack.us">

-------------
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...


Objavio: Triša
Datum objave: 21 Ožujak 2008 u 19:58
Dina preslatka je, žene su je kupovale u Italiji na sajmu, jer su bile dosta jeftinije kod njih.
Ja sam pak dobila od Stubice sjemenke i posijala ih, stavila u hladovinu u teglama i sa d slijedi čekanje.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Triša
Datum objave: 22 Ožujak 2008 u 13:00


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: dina
Datum objave: 23 Ožujak 2008 u 10:18
Prelijepa je Triša
e hajde sad ti meni objasni kad je najbolje skupljati sjemenke

-------------
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...


Objavio: Branka
Datum objave: 23 Ožujak 2008 u 10:33
dobro jutro - evo mene malkice da se javim , pa ja samo mogu reći da ove sjemenkice tražim već neko vrijeme , ali samo je stubica rekla da ih ima ,  pa čekam da vidim , ima ali netko kakvu grančicu viška da mi da . čini mi se da je dosta rijetka kod naših članova 


Objavio: dina
Datum objave: 23 Ožujak 2008 u 10:46
I meni se cini Branka da je vrlo malo clanova ima
a ako ti sta znaci da malo jos sacekamo da vidimo kako ce ova moja napredovati i ja bih ti bez problema poslala ili grancicu ili sjeme ako uspijem uhvatiti

-------------
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...


Objavio: Triša
Datum objave: 23 Ožujak 2008 u 12:18
Da istina, ja sam sjemenke (čak 4 dobila od Stubice) posadila kako me je savjetovala. Ako bude sreće pa izniknu rado ću ih podjeliti s vama.
U suprotnom Stubica ima stablo, pa ćemo opet "žicati" od nje.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Sensa
Datum objave: 25 Ožujak 2008 u 20:43
Evo i moje zute camelije. Sada joj vec opadaju cvetovi i listovi ali zato i rastu novi.

   





Objavio: mimar
Datum objave: 26 Ožujak 2008 u 08:40
Sensa, ne staj mi na muku! Znas da se neckam da je kupim,ne znam gde cu vise saksijce kaktusica da umetnem a tek nju, ali kad je vidim smile39.
Znas da mi je srce stalo jos one veceri kada sam je videla na tvojoj terasi.Ljudi to je bilo za SHOK (od lepote)!


-------------
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje


Objavio: mimar
Datum objave: 26 Ožujak 2008 u 08:46
E, a zar nije ona u pogresnoj kategoriji (sa OVAKVIM cvetovima !),treba je prebaciti?!

-------------
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje


Objavio: Naca
Datum objave: 26 Ožujak 2008 u 20:45
i ja bi rekla Ermm


Objavio: Sensa
Datum objave: 26 Ožujak 2008 u 21:42
Ma nemojte mi je dirati molim vas imam ja sliku samo njenog cveta. Neka je neka stoji ovde sa svim divnim camelijama forumasa. hocu sa vama!


Objavio: mimar
Datum objave: 27 Ožujak 2008 u 09:07
Sensa, mislila sam na celu temu,ne na tvoju kameliju!
I da mi ne places evo,jednog cveta SAMO ZA TEBE ,znam da si slaba na nju (nemoj da Branko vidi,nece me ni na kafu pustiti jer ce to verovatno biti sledeca ,nova biljka u tvojoj terasi)
 


-------------
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje


Objavio: Sensa
Datum objave: 27 Ožujak 2008 u 12:42
Oj Mimar ne ubijaj me vise molim te. Branko i ovako pita stalno gde si? Da li da te presretne pre nego sto udjes i polomi biljke ili za dobordoslicu!
Naravno salim se. Spremljena saksija,zemlja sve samo da znas. Evo ti duplocvetne kamelije od mene.




Objavio: PATKA
Datum objave: 27 Ožujak 2008 u 22:57
  
             Triša u pravu si i kod nas se sadi vanka i naraste velika. Vidjela sam da je sadu u vrtu gdje  je zaštičena od bure. Znaš li koliko joj traje cvjetanje.Pretpostavljam da joj je sad vrijeme ali do kada ?  


Objavio: toni
Datum objave: 27 Ožujak 2008 u 23:32
e ovakovog nemam a nisam ni vidio do sada

-------------
toni

o Babotok,moj Babotok


Objavio: maya
Datum objave: 10 Travanj 2008 u 11:45
Sada sam iznenadjena,zar kamelija spada u sobno cvijece.Ja ih imam nekoliko vrsta i sve su napolju,a koliko znam one ne vole tople prostorije.Pitam se da li sam nesto propustila?smile181


Objavio: domingo
Datum objave: 20 Rujan 2008 u 23:45
Dobio sam cameliju pa recimo u veljači.....još se drži, ma naraslo je nekoliko novih listića-....recimo oko 12...ne sjećam se baš.
Visoka je nekih 23 cm...
Sada me brine jer je mlada. Trebam li ju prve godine nekako zaštititi???


Objavio: Cvita
Datum objave: 10 Siječanj 2009 u 14:56
Kamelija nikako nije sobna biljka, jer bolje podnosi niske temperature i vlagu, nego suh, topli zrak u prostoriji.
Triša, kamelija ti je prelijepa - koliko je dugo imaš, šta joj činiš?????smile181


Objavio: Cvita
Datum objave: 12 Siječanj 2009 u 21:48
Triša! Ne šljiviš me 2%!!!smile220


Objavio: jagoda
Datum objave: 15 Veljača 2009 u 02:51

smile106Tko je ljubitelj kamelija? Ja ih imam 7 različitih boja.Sada mi cvjetajedna i to roza a jedna je cvjetala u prosincu.Javite se ljubitelji te prekrasne biljke!



Objavio: OTOK
Datum objave: 15 Veljača 2009 u 08:25
Imam malu kameliju, kupila sam je lani. Puna je pupova, ali čini mi se da će proći još puno vremena dok ne procvjeta


Objavio: Lantana
Datum objave: 15 Veljača 2009 u 10:23
Ja sam ljubitelj kamelija, ali imala sam jedan bezuspješan pokušaj, osušila se ljeti, ali probat ću ja ponovno jednom... pa kako bude
Daj nam stavi malo slika da vidimo kakvih sve ima.


-------------
život je more


Objavio: minimode
Datum objave: 15 Veljača 2009 u 11:32
Volim kamelije, .....možda se usudim......kupiti ...........
Molim slike......molim vaše slike....


Objavio: Cvita
Datum objave: 15 Veljača 2009 u 22:38
Ja ih obožavam. Kupila sam dvije oko nove godine, presadila ih i za sada su super, lijepo cvjetaju. Užasno me strah ljeta, ali na splitskoj kavici g. Jelsa nam je rekao da one mogu na sunce- pogotovo šta tamnije boje , (a on se profesionalno bavi uzgojem raznog bilja), jer ih ima puno na Hvaru na full suncu. A i one Opatijske, ne vjerujem da su baš sve u hladovini. Tako da se ipak nadam da će preživiti i ljeto.


Objavio: Lantana
Datum objave: 15 Veljača 2009 u 22:46
Cvita jesi li ih posadila u zemlju ili pitar. Moja je bila u pitaru i mislim da je bile u zemlji. Vidjela sam tu kod nas 2 velike, ali obje su u nekoj sjeni nisu direktno na suncu ili barem dio dana su u sjeni.

-------------
život je more


Objavio: Cvita
Datum objave: 15 Veljača 2009 u 23:00
Za sada su u pitarima jer mi ovo odvratno vrime neda da ih lipo prisadin kako bog zapovida, ali cilo vrime su vani na zemlji i po kiši, suncu, buri...


Objavio: jagoda
Datum objave: 16 Veljača 2009 u 03:58

Moje kamelije počnu cvjetati u prosincu pa negdje do travnja  nikad sve odjednom.Ti se malo strpi i dočekati ćeš te ljepotice,samo ih nemoj držati u kući na toplom da pupovi ne otpadnu. Sretno...



-------------
sutra je novi dan


Objavio: jagoda
Datum objave: 20 Veljača 2009 u 01:33
evo kamelija...


Objavio: OTOK
Datum objave: 20 Veljača 2009 u 08:05

Kameliju sam kupila lani i posadila je u teglu, cijelo ljeto je bila u hladovini, ispod bora. U zimi sam je premjestila u zavjetrinu, lijepo napreduje i puna je pupova, samo nikako da dočekam da se pupovi otvore



Objavio: lana2
Datum objave: 21 Veljača 2009 u 15:33
Pprošli tjedan sam gledala u emmezeti kamelije. Nisu velike ali s dosta pupova 40 kn (po meni prihvatljiva cijena jer sam veće primjerke viđala po 120 kn). Jedva sam se natjerala da je ne kupim jer ovako s pupovima čim bi došla u stan odmah bi otpali a na stubištu u zgradi gdje je hladnije vrlo brzo bi "dobila noge". Čekam malo toplije vrijeme kad će moći biti vani na balkonu e tada će obavezno stići kući. Wink


Objavio: Cvita
Datum objave: 21 Veljača 2009 u 22:58
Lana2, možeš je slobodno kupiti i odmah s njom na balkon. Ja sam moje kupila u prvi misec i nisu mi ni dana provele u kući. Čak ih ni ova hladnoća nije spriječila da cvjetaju.


Objavio: lana2
Datum objave: 21 Veljača 2009 u 23:06
Hvala Cvita


Objavio: minimode
Datum objave: 22 Veljača 2009 u 10:55
Jagoda Thumbs%20Up


Objavio: mimoza
Datum objave: 26 Veljača 2009 u 23:46
 pozdrav svima
 napokon sam našla klub kamelija
vidim da vi to uspješno uzgajate
molim pomoć dali se kamelija može odmah posaditi u vrt
(zimska temperatura zna pasti i debelo ispod nule)
  ili najprije u pitar.


Objavio: vanja
Datum objave: 27 Veljača 2009 u 08:40
dobar dan svima, 24.02.09. sam kupila kameliju platila je 60,00 kn na ST pazaru kod jednog cvječara. Danas joj idem kupiti pitar ali ne znam koje vrste joj bi odgovaralo da li plastični ili od terakote pa ako znate molila bi za odgovor. Inače je crvene boje cvit, a dogovorila sam se sa cvječarom ako bude imat kameliju i sa bijelim cvitom da mi je ostavi i odmah bi je uzela.
Inače mi je objasnio da joj naj više odgovara zemlja za rodondrene ili sakupiti zemlju koja je ispod borova tj. treba joj zemlja kao i za hortenzije (kisela).


Objavio: adenium
Datum objave: 01 Ožujak 2009 u 09:24
Tako je vanja sve ti je taj cvjećar dobro rekao.
Vaza ja bi rekla bolje da je od terakote,ali najbolje bi bilo da je posadiš odmah u zemlju na neko sjenovito mjesto(ispod nekog stabla)jer ne voli baš jako sunce sprži joj listove.Ako ti je sad puna pupova ili je u cvatu sačekaj da ocvijeta pa ju onda presađuj.E i voli da joj se prskaju listovi


Objavio: adenium
Datum objave: 01 Ožujak 2009 u 09:29
Evo ovo je moja camelija ,





Objavio: Triša
Datum objave: 01 Ožujak 2009 u 09:59
Adenium, baš super - imam pitanje. Dali bi kod mene uspjevala direktno u zemlji, u sjenovitom položaju. Tu po zimi dođe nešto sunce, ali kad se razlista amul, onda nešto manje. Uvijek sam u dilemi oko kupnje kamelije, a sada je 8.mart - mm me uvijek pita što od cvijeća želim, pa bi to bila prilika ha-ha-nek se malo istroši.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: adenium
Datum objave: 01 Ožujak 2009 u 10:40
Ova na slici je bila kod mog tate 4 god.na gornjoj Drenovi.Prošle god.ju je poklonio meni jer sam ga stalno žicala.Cvijetala je i nakon presađivanja,a presadila sam je u najgore vrijeme jer je bilo uzmi je odmah dok se nisam predomislio.
Pa ako imaš hlada ili poluhlada to je još bolje ne znam šta čekaš(bilo ih je u MBM-u po 49KN ja kupila još jednu) mužića za ruku....
Samo obavezno kis.zemlju!Kod mog tate je bila u običnoj ali mogu reć da se preporodila kad sam ju ja počela paziti i maziti(da me tata čuje)

Sretno!


Objavio: Triša
Datum objave: 01 Ožujak 2009 u 13:36
Baš ti hvala, ma znaš ono ima puno toga i uvijek važem nešto, a koji puta bez veze, ali evo tvoja mala pomoć i odluka je pala. Baš se veselim.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: White
Datum objave: 01 Ožujak 2009 u 20:53
Originalno poslano od člana jagoda jagoda napisao:

[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/emot159.gif" height="107" width="138" align="absmiddle" alt="smile106" />Tko je ljubitelj kamelija? Ja ih imam 7 različitih boja.Sada mi cvjetajedna i to roza a jedna je cvjetala u prosincu.Javite se ljubitelji te prekrasne biljke!

UF ja sam postala već pravi žicaroš....može li jagoda sjemenka ili grančica?                                                 


Objavio: brankica
Datum objave: 03 Ožujak 2009 u 13:40

Društvo, molim nekoliko savjeta o ovom prekrasnom cvijetu.

Nisam ga prije imala i "friška" sam u održavanju balkonskog i kućnog cvijeća. Prije 2 mjeseca dobila sam cameliju na poklon i jako joj se obradovala. Rečeno mi je da ne voli tople prostorije, pa sam je stavila fino na sjeverni balkon zaklonjen od vjetra, ali je temperatura bila negdje od 10 do 15 stupnjeva. Sve je bilo u redu do unatrag par dana i jednostavno su joj listovi povenuli i kao da se suši, a zalijevam je možda jednom u 15 dana. Ima na njoj i nekoliko pupova, ali bojim se da neće procvasti ako ovako nastavi Unhappy
Da li je trebam dohraniti možda ili jednostavno stavit na toplije mjesto, ali ne u kuću smile85  


Objavio: adenium
Datum objave: 03 Ožujak 2009 u 14:31
Ne nikako u kuću onda ćeš napraviti još veću štetu.Ona voli biti vani i podnosi temperature do -20.
Možda joj je u nekom trenutku falilo vode pa je ovo sada reakcija.Zemlja bi trebala uvijek biti vlažna(ne mokra).
Moja preporuka zasadi je van ako imaš vrt.Voli kiselu zemlju.Nisirekla da li si ju presađivala i u kolikoj je vazi.
Pošalji sliku!
Nadam se da sam ti barem malo pomogla.


Objavio: adenium
Datum objave: 03 Ožujak 2009 u 14:32
Uh zaboravih:dobro došla!


Objavio: vanja
Datum objave: 03 Ožujak 2009 u 15:13
sinoć je padala lagana kišica pa sam kameliju stavila na kišicu. Jutros sam je presadila u veči pitar ali sa zemljom kiselom koju sam skupila ispod borova.
Postoji specijalna zemlja za rodondedrone koja se i za kameliju upotrebljava, samo je u ST nisam mogla nigdi naći. Sada čekam reakciju, stavila sam je vani na prozor sa sjeverne strane. Valjda će uživati a zajedno s njom i ja.


Objavio: iris
Datum objave: 03 Ožujak 2009 u 15:18
vanja i ja sam jučer bila u nemogućoj misiji traženja te zemlje i nisam ju pronašla a u mojoj blizini nema borova....sad jedan dan idem tražiti borove Tongue
 
koje gnojivo da kupim za kameliju....jer sva koja sam jučer vidila su za sobne biljke ili petunije i surfinije ili ona univerzalna....jel mogu sa tim univarzalnim gnojiti?
i još me zanima zalijevanje....šta kad ne bude kiše ljeti...odakle mi onda kišnica....s čim da zalijem ? 


-------------


Objavio: vanja
Datum objave: 03 Ožujak 2009 u 15:24
Iris, ajmo se dogovoriti imam dosta te zemlje sakupljene ispod bora pa ću ti dati meni je ionako blizu šuma. Šta se tiće zalivanja kupi destilirane vode i s njom je zalivaj jer ne trpi nikako vodu iz špine a ujedno je i hladna.
Šta se tiče gnjojiva to još ne znam moguće da joj odgovara gnjoj isto kao i za rodondedrone a toga ima za kupiti jer mi je jedna poznanica rekla koja radi u "Sjeme" poljo.apot. Nikako je držati na suncu nego u sjeni.


Objavio: vanja
Datum objave: 03 Ožujak 2009 u 15:26
destilirane vode imaš u samoposlu., na benz. stanici ili pak prokuhaj sama vodu i drži je u nećemu da bi je mogla zalivati. Ustvari biljka ne trpi niti malo klore.


Objavio: iris
Datum objave: 03 Ožujak 2009 u 15:29
aha..znači destilirana ili prokuhana voda....hvala vanja Smile  
gnojivo ću potražiti kad idem do grada....ako ti nađeš gdje ima javi mi
 
za zemlju se moram dogovoriti s mužem


-------------


Objavio: vanja
Datum objave: 03 Ožujak 2009 u 15:31
ako sama pronađeš zemlju onda ne moj vaditi iz zemlje borove iglice to daje zemlji kiselost.
Možda sutra odem kupiti to gnjojivo pa ti javim ili ti ga mogu i ja kupiti, imam
tv.br.mob. pa se ćujemo.


Objavio: vanja
Datum objave: 03 Ožujak 2009 u 15:34
još sam ti nešto zaboravila napomenuti a to je da ona puno voli prskanje po listovima i pupovima naravno sa istom dest.vodom, to voli puno više nego samo zalivanje.


Objavio: voki
Datum objave: 03 Ožujak 2009 u 16:10
Nabavio sam semenke kamelije, ima li neko iskustvo sa sijanjem?

-------------
život je bajka koju sami pišemo...


Objavio: vanja
Datum objave: 03 Ožujak 2009 u 16:19
Voki ja ne, kupila sam je gotovu


Objavio: Cvita
Datum objave: 03 Ožujak 2009 u 21:34
Kiselu zemlju imate (bar je bilo, ja kupila) u Baumaxa, a gnjoj u kuglicama imate u Peveca, Baumaxa i Brico store. Sretno!


Objavio: iris
Datum objave: 03 Ožujak 2009 u 22:32
hvala Cvita....idem onda ovih dana u Baumaxa Smile

-------------


Objavio: vanja
Datum objave: 04 Ožujak 2009 u 10:52
Cvita hvala.

Iris sada sam se vratila iz Bricostore tamo sam našla zemlju i granule za kameliju, tek su dobili zemlju a ja išla kopati ajde dobro bilo je malo gimnastike.


Objavio: adenium
Datum objave: 04 Ožujak 2009 u 20:35
vanja kako se zovu te granule?


Objavio: vanja
Datum objave: 04 Ožujak 2009 u 21:23
ime granula je COMPO za rodondedrone, hortenzije, fuksije odnosno za svo cviče kojemu odgovara kisela zemlj, uvoz iz Austrijecijema mu cc 60,00 1 kg
tražila sam baš za kameliju nisu imali a znam da može i ovo šta sam navela.


Objavio: Cvita
Datum objave: 04 Ožujak 2009 u 21:53
Ja imam isto to gnjojivo i nemoj pretjerat s njim. Dovoljan ti je kućarin na jedan pitar. Sporo se razgrađuje pa je dugotrajan.


Objavio: mimoza
Datum objave: 04 Ožujak 2009 u 23:10
koliko ispod nule može kamelija opstati


Objavio: adenium
Datum objave: 05 Ožujak 2009 u 07:17
Kamelija opstaje na temp. do -20.Zimzeleni je grm i toplo je preporučujem.


Objavio: brankica
Datum objave: 05 Ožujak 2009 u 13:47
vidim curke da ste me uputile na kiselu zemlju, za što nisam znala, valjda ću je pronać Smile
za sada sam je poprskala po listovima, pa ćemo vidjeti rezultat.
Nisam je presađivala u drugi pitar, ostala je u manjem u kakvom je i došla. Mislila sam da nije još vrijeme za to, nego kad još malo zatopli.
potrudit ću se staviti ipak  sliku  Embarrassed
Hvala svima za savjete!


Objavio: vanja
Datum objave: 12 Ožujak 2009 u 21:17
da vam napokon predstavim moju kameliju (slike nisu baš naj naj)
















Objavio: Lantana
Datum objave: 12 Ožujak 2009 u 22:37
Vanja baš je krasna.

-------------
život je more


Objavio: lana2
Datum objave: 13 Ožujak 2009 u 11:21
Vanja super je. Ja još uvijek u beuzuspješnoj potrazi za kamelijom, Ima jedino u Pevecu i to sadnice s jednom grančicom veličine 15-tak cm sa nekoliko listova po 38 kn


Objavio: Semira
Datum objave: 13 Ožujak 2009 u 11:50
Ja sam prošle sedmice u Dubrovniku kupila za 69 kn, sa pupoljcima, nisam je mjerila ali ima više od 50 cm, razgranata, bujna, prekrasna. Čim sam je vidjela sa takvom cijenom, nisam je puštala da je ne bi neko drugi uzeo, jer je bila samo ta :) Ali je gospođa koja tamo radi rekla da će doći još po toj cijeni. Bilo ih je još sa cvjetovima, ogromnih i puno veće cijene.
Trenutno je u bašti, ne pokazuje da je put od Dubrovnika teško podnijela.


Objavio: vanja
Datum objave: 13 Ožujak 2009 u 12:27
hvala na pohvalama, moju kameliju ček put do otoka gdje će joj biti stalno mjesto boravka i još dosta biljčica jer u kući im nije mjesto već va vrt a ovde nemam di jer ono malo vrta šta ovde imam ništa mi ne opstane sve uvene jer nema sunca velika vlaga žagušen prostor od velike smokve, šipka i oraha.
rado bi svo cviče imala pod budnim okom a i da uživam u njemu ali šta je tu je.


Objavio: adenium
Datum objave: 19 Ožujak 2009 u 17:28
Ma Vanja pa i bolje da nema sunca,ona obožava hlad i poluhlad!


Objavio: vanja
Datum objave: 19 Ožujak 2009 u 19:47
Adenium hvala na savjetu , tamo di sam je namijenila isto će joj biti hlada


Objavio: hoya
Datum objave: 19 Ožujak 2009 u 20:32
Ovo mi je jedna od dražih kamelija. Imala sam ovaku, ali je više nemam ...Clap

-------------
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT


Objavio: Triša
Datum objave: 19 Ožujak 2009 u 20:59
Prekrasno vanjice - nadam se da je to tek prva, a onda ćeš ti ko jagoda.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Cvita
Datum objave: 21 Ožujak 2009 u 22:31
Vanja, je li pala još koja?


Objavio: vanja
Datum objave: 22 Ožujak 2009 u 09:26
nije nažalost Cvita, nisam imala vrimena a ni šoldi , 


Objavio: smrcko
Datum objave: 26 Ožujak 2009 u 02:43
Većina stvari koje ću navesti je već rečena. Ja sam prikupljala informacije od onih koji se bave cvijećem,kod nas i vani.
-Postoje različite sorte kamelija i nisu sve otporne na jako niske temperature. Na mojoj piše cam. japonica i rečeno mi je da kratko može izdržati do -5. Štitila sam je jutinom vrećom oko korijena, a noću ubacivala dodatno u kartonsku kutiju i cijelu u jutu.
U toplom ne smije biti, maksimum u zatvorenom 10 stepeni.
-Jako je bitno da je zemlja za rododendrone , azaleje,erike inače propada. Adekvatna zamjena je zemlja ispod bora,ali ako ide u pitar sterilizirajte ju.
-Mora se zaljevati kišnicom ili destiliranom vodom, obična voda će vremenom promijeniti kiselost i tim i upropastiti biljku. Ako ide u vrt, gdje je puno krečnjaka, obavezno velika rupa napunjena adekvatnom zemljom.
-Obavezno drenirana zemlja inače za dan se može korijen ugušiti ako pliva u vodi.Nesmije se oko korijena stvarati mulj i sprječavanje dotoka kisika.
-Ali je jako važno da se tlo oko biljke ne isuši,otpadaju listovi.
-Ne smije biti na suncu, ako je vani mora biti u hladovini drveta.
-Važno je da je đubrite, đubrivom za rododendrone i azaleje.
Ja sam vani našla  đubrivo koje 1kg iznosi oko 1 eur. Đubrivo ima omjer npk+magnezij  13+5+9(+3). Ide ga 40-60 gr po m2, u martu i aprilu.

Moja je kamelija smile64koštala 40-tak kuna,prošver. iz njem.Takve sam vidjele bar ovdje kod mene bez preuveličavanja između 250-350kn .Kad sredim stanje sa kompom bit će slikice, komp mi je uništio karticu i oko 200 slika ili sam ja neoprezno rukovala karticom. Moram čekati brata, ne usudum se stavit drugu karticu u čitač.
Rododendroni su gore od 5 do 10eur, a ta veličina ovdje je preko 350kn. Mogla sam krepati što neuze, ali su veliki.Cry
Ali sam zato uzela azaleicu za 20-tak kn.

Pitala sam jednu gospođu moželi se uzgojiti iz sjemene, ona kaže da se ne isplati truditi i da to neuspije. Svejedno vrijedi pokušati. Nadam se da će vam ovo pomoći.Meni je, inače bi je ubila pogrešnom pažnjom.Tongue


-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.


Objavio: smrcko
Datum objave: 26 Ožujak 2009 u 20:36
Evo još informacija kako razmnožiti kameliju. To se radi vršnim reznicama ljeti kad cvijet nema pupova niti cvjetova, da bi se biljka razvila i osnažila do zime. Ukorijenjivanje traje 8 tjedana. Maslinasto obojeni izboji imaju veću šansu za zakorijeniti.Tongue

-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.


Objavio: smrcko
Datum objave: 27 Ožujak 2009 u 17:33

U vrtnom centru ispod Getroa imate kameliju za 110kn. To je najjeftinije šta sam vidjela u Rijeci, inače su preko 250kn.Smile

-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.


Objavio: smrcko
Datum objave: 29 Ožujak 2009 u 18:24
Stavila sam kameliju i azaleu da kisnu. Usput sam nakupila 30-tak litara kišnice za ove 2 ljepotice.Tongue

-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk