Ispiši stranicu | Zatvori prozor

kolekcionari kaktusa!!

Web: Cvijet.info
Kategorija: Cvijeće - Forum o cvijeću
Ime foruma: Sukulenti i kaktusi
Opis foruma: Forum o kaktusima i sukulentima
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=400
Datum ispisa: 22 Srpanj 2024 u 13:07
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: kolekcionari kaktusa!!
Objavio: turbinicarpus
Tema: kolekcionari kaktusa!!
Datum objave: 06 Rujan 2007 u 14:01
Ukoliko ste zainteresirani za razmjenjivanje klonova, sjemenja, ili razmjena/kupnju nekih posebnih vrsta zašto ne i na ovaj način. Malo je nezgodno kada se to dešava preko granice jer su potrebna posebna certificirana dopuštenja ali ovako ..zašto ne..? Kaktusima i sukulentima se bavim već 17 godina...ima svega..itd.. Zainteresirani javite se..Smile

-------------
obožavam kaktuse



Odgovori:
Objavio: shasha
Datum objave: 06 Rujan 2007 u 14:08
Eto nam još jednog stručnjakasmile55Možda nas i nešto nauči,ako bude imao volje.
U svakom slučaju ,dobro došaosmile75


Objavio: dina
Datum objave: 06 Rujan 2007 u 18:55
Dobro nam dosla

-------------
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...


Objavio: vule
Datum objave: 09 Rujan 2007 u 23:02
Dobro došel/la


Objavio: administrator
Datum objave: 11 Rujan 2007 u 08:46
Dobro došli na cvijet.info!!!!


Objavio: Ivan
Datum objave: 12 Rujan 2007 u 11:30
Originalno poslano od člana turbinicarpus turbinicarpus napisao:

Ukoliko ste zainteresirani za razmjenjivanje klonova, sjemenja, ili razmjena/kupnju nekih posebnih vrsta zašto ne i na ovaj način. Malo je nezgodno kada se to dešava preko granice jer su potrebna posebna certificirana dopuštenja ali ovako ..zašto ne..? Kaktusima i sukulentima se bavim već 17 godina...ima svega..itd.. Zainteresirani javite se..Smile


-------------


Objavio: turbinicarpus
Datum objave: 12 Rujan 2007 u 13:50
Ivan se bavi kaktusima ..nakalemljen turbinicatpus..lipo!
ostalima pozdrav i hvala na dobrodošlici..


-------------
obožavam kaktuse


Objavio: Ivan
Datum objave: 12 Rujan 2007 u 13:55
Ne bavim se. ali volim kaktuse, nažalost  imam malo prostora za uzgoj, ali ih volim.   A moj mali boxer ih voli.. ne kužim koja mu je slast u iglicama osim ako ne izigrava fakira smile116

-------------


Objavio: nicole
Datum objave: 01 Studeni 2007 u 11:31
TonguePozdrav svim zaljubljenicima u kaktuse! Ja ih obožavam!

-------------
nicole


Objavio: dina
Datum objave: 01 Studeni 2007 u 18:32
pozdrav nicole

-------------
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...


Objavio: TeaK
Datum objave: 01 Studeni 2007 u 19:54
pozdrav i dobro nam došla.

-------------


Objavio: aurora2
Datum objave: 01 Studeni 2007 u 21:54
Pozdrav novim clanovima! smile73

-------------


Objavio: nicole
Datum objave: 04 Studeni 2007 u 13:39
Bok! Ja vam uzgajam kaktuse već dobrih 10 godina i imam stvarno lijepe primjerke.Svi moji kaktusi redovito i prekrasno cvatu.Preko ljeta ih imam vani na terasi, dok su mi preko zime u staklenom vrtu (imam solarnu kuću i taj stakleni vrt) i tu im jako odgovara jer je unutra uvijek toplo i ima uvijek sunca.Redovito kupujem nove primjerke ( uglavnom u pevecu i baumaxu ) i sve što posadim, kod mene  jako lijepo raste.Baš sam zadovoljna!Big%20smile Gdje se može kupiti sjeme kaktusa? Tražila sam u baumaxu ali nema...Confused



-------------
nicole


Objavio: shasha
Datum objave: 04 Studeni 2007 u 16:52
Nicole,što ne pokupiš sjeme kad ti kaktus ocvate?Ne vjerujem da ćeš naću u takvim trgovinama sjeme,mislim da bi za tako nešto ipak trebala pogledati negdje di se razumiju u kaktuse.Ima u Hr nekoliko uzgajivača kaktusa i kad bi nešto htjela znati ili neki lijep kaktus kupiti kupim kod nekog od njih.Što se savjeta i nabavke tiče uvijek su spremni pomoći.Možda najednostavnije,kad je neka izložba cvijeća daodeš do nekog i raspitaš se.
P.S.Hoćeš li nas počastiti slikama svoje kolekcije da se malo divimoWink


Objavio: dina
Datum objave: 04 Studeni 2007 u 20:20
cekamo slikice Nicole

i dobro nam dosla

-------------
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...


Objavio: vule
Datum objave: 04 Studeni 2007 u 22:44
Pozdrav!Kak se kaktusi kalemeCry?


Objavio: nicole
Datum objave: 06 Studeni 2007 u 20:58
imam pitanje:slike nemam na digitalnom, nego su mi skenirane i pohranjene u kompjuteru.ne znam kako da ih ubacim u poruku- dal se to uopće može?

-------------
nicole


Objavio: andrea01
Datum objave: 06 Studeni 2007 u 21:13
Originalno poslano od člana nicole nicole napisao:

imam pitanje:slike nemam na digitalnom, nego su mi skenirane i pohranjene u kompjuteru.ne znam kako da ih ubacim u poruku- dal se to uopće može?


Da, može se ubaciti sve slike, bile sa digitalca, bile skenirane. Evo ti link na tu temu!!!! Wink
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=87 - http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=87


Objavio: sempervivum
Datum objave: 25 Siječanj 2008 u 08:26
Zainteresirana sem za razmjenu kaktusa i drugih sukulenti. Javite se.

http://www.Slikomat.com/slika/2241747.htm">


Objavio: kornjace
Datum objave: 30 Siječanj 2008 u 16:26
bok diana ja sam poceo uzgajati kaktuse pa ih imam tek tri neznam bas mnogo o kaktusima ali napredujem dali bi meni mogla poslati koji kaktus, mozda neces pristati, evo daj mi bilo koji po tvojoj zelji koji mislis da je za pocetnika neznam bas ni mnogo vrsta ja imam opunciju i zivi kamen pa ako pristanes mi posalji


-------------
Kristijan


Objavio: kornjace
Datum objave: 30 Siječanj 2008 u 16:29
Originalno poslano od člana kornjace kornjace napisao:

bok diana ja sam poceo uzgajati kaktuse pa ih imam tek tri neznam bas mnogo o kaktusima ali napredujem dali bi meni mogla poslati koji kaktus, mozda neces pristati, evo daj mi bilo koji po tvojoj zelji koji mislis da je za pocetnika neznam bas ni mnogo vrsta ja imam opunciju i zivi kamen pa ako pristanes mi posalji.Malo je glupo te samo tako pitati zato jer ti nenudim nis uostalom po tvojoj je volji.
   


-------------
Kristijan


Objavio: renee
Datum objave: 08 Veljača 2008 u 06:46

evo link od stranice rastline.mojforum.si



Objavio: agava
Datum objave: 13 Veljača 2008 u 20:09
I ja se bavim kaktusima, ali onima koji se sade vani.To su razni kaktusi,succulenti,aloe, agave,yucce... Zainteresirana sam za razmjenu


Objavio: turbinicarpus
Datum objave: 03 Srpanj 2008 u 10:16
za sjetvu kaktusa potrebno je znanje i strpljenje, kaktusi koje kupujete na spomenutim mjestima spadaju u osnovne vrste koje se lako uzgajaju ako nisu na rubu izumiranja šta od bolesti šta od štetnika. Izgleda da uistinu volite kaktuse pa vam preporučujem privatne kolekcionare koji razmnožavaju kaktuse u Hrvatskoj, neću nikoga imenovati da ne reklamiram bez veze ali kad bude florart u zagrebu oni se pojave sa svojim štandovima. ...Sjemenke se kupuju preko grane..kod nas nema...

-------------
obožavam kaktuse


Objavio: turbinicarpus
Datum objave: 03 Srpanj 2008 u 10:19
daj mi adresu pa ću ti poslat malo pelcera da ukorjeniš, ako te zbilja zanima pogledaj na internetu koji savjet o uzgoju...

-------------
obožavam kaktuse


Objavio: turbinicarpus
Datum objave: 03 Srpanj 2008 u 10:22
oštrim nožem se odreže podloga ( cereus ili opuncija ) na nju se nasloni plemka tj kaktus uglavnom koji sporo raste. potrebno je pogoditi centralnu žilu da se poklope te na kraju učvrstiti gumicom...teško je ovako . pogledaj literaturu, koju slikicu..

-------------
obožavam kaktuse


Objavio: turbinicarpus
Datum objave: 03 Srpanj 2008 u 10:25
koje agave i aloje imaš? i ja sam zainteresirana kao i ti..

-------------
obožavam kaktuse


Objavio: Vrijedni mrav
Datum objave: 20 Srpanj 2008 u 17:07
Originalno poslano od člana nicole nicole napisao:

Gdje se može kupiti sjeme kaktusa? Tražila sam u baumaxu ali nema...Confused



Jučer sam vidjela sjeme mix kaktusa u Plodinama. Vrećica 5,39 kn. Bude i na aukcijama.hr sjemena i predivnih bockavih biljčica.

Ako ima zainteresiranih za razmjenu i kupovinu bilo bi dobro da stavimo nazive ili sličice onoga što nas zanima ili što bismo razmijenili ? Što imamo na raspolaganju za razmjenu. I ja sam zainteresirana za razmjenu.



Objavio: batata
Datum objave: 20 Srpanj 2008 u 17:29
meni su doma proklijali kaktusi Smile

nekakav mix, ne sjećam se iz kojeg dućana, nekog bau

kako je najbolje zaljevati proklijale kaktuse??
i koliko??


-------------
tko pogodi cilj promaši sve ostalo


Objavio: niho
Datum objave: 12 Listopad 2009 u 20:46
Approve   Evo ja nisam ljubitel nasađenih kaktusa jer sve ono što je klonirana netraje dugo.. prirodno pelcerim ili iz sjemena uzgojim poneki kaktus,a da nebih ispalo da se hvalim mogu da uzgojim i one najosjetljivije vrste ako mi se dopadnu.U svojoj kolekciji kaktusa i sukulentnih biljaka za sada posjedujem oko 230 vrsta u množini sa duplikatima ima jako puno prelijepih primjeraka.Ponekad i razmjenim poneku biljkicu ali najrađe volim kad mi gost pokuca na vrata i odabere ono što ga intresuje to i darujem...Wink
- Budem i na štandu pa prodam dosta duplikate jer stvarno se neke vrste brzo šire i razmnožavaju ......Smile


-------------
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**


Objavio: plavooka
Datum objave: 17 Listopad 2009 u 14:28
Svaka cast niho nisam ni ja za to kloniranje (cijepljenje) jer za mene je to veliko mucenje biljakasmile55

-------------
Bolje sutati nego blesavo govoriti.
Prvo ispeci pa reci!!!


Objavio: ivna
Datum objave: 14 Studeni 2009 u 12:13
Niho,230 vrsta?!? Svaka čast. Svojevremeno sam dosta aktivno se bavila kaktusima.Imala sam oko tridesetak vrsta i bila jako ponosna na njihEmbarrassed,uh!Ali jedne zime su mi se smrznuli jer ih nisam imala gdje pravilno uskladištiti i polako sam odustala od njih.Sad ih imam jako mali broj ali su ogromni narasli tako ih zbog mjesta ne nabavljam više.Ali da ih naprosto obožavam to stoji.
Ali 230 vrsta


Objavio: ivna
Datum objave: 14 Studeni 2009 u 12:14
ups,nisam dovršila misao,pobježe mi rukaConfused Embarrassed! Ma jednostavno,svaka čast,nemam riječi!


Objavio: nichll =)
Datum objave: 14 Studeni 2009 u 12:35
bok...i ja sam zainteresirana za razmjenu sukulenata i kaktusa.....


Objavio: niho
Datum objave: 06 Prosinac 2009 u 19:53
Originalno poslano od člana ivna ivna napisao:

Niho,230 vrsta?!? Svaka čast. Svojevremeno sam dosta aktivno se bavila kaktusima.Imala sam oko tridesetak vrsta i bila jako ponosna na njihEmbarrassed,uh!Ali jedne zime su mi se smrznuli jer ih nisam imala gdje pravilno uskladištiti i polako sam odustala od njih.Sad ih imam jako mali broj ali su ogromni narasli tako ih zbog mjesta ne nabavljam više.Ali da ih naprosto obožavam to stoji.
Ali 230 vrsta
----------Šteta za ovako nešto što se desilo -i mogu ti reći da nije baš lako sa nji a ako čovijek nema mijesta.  Ja ga baš i nemam ali stvarno ih toliko obožavam da naprosto ne mogu odoljeti i sa daljeim nabavljanjem novi primijerakaTongue-----


-------------
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**


Objavio: dado_84
Datum objave: 15 Prosinac 2009 u 22:09
Pozdrav! Evo i moj mali doprinos temi. Vec vise od 10 godina uzgajam kaktuse, imam oko 250 vrsta. Za tu moju kolekciju (imam ih jos par, da nabr. sedume i sempervivume - oko 50 vr; irisa/perunika - oko 250 vr od kojih su 50 mocvarne vrste..i mnoge druge, ukupno oko 1000 vrsta bilja raste u mom vrtu) napravio sam posebni staklenik koji se po zimi grije te se temperatura konstantno odrzava na  5 stupnjeva. Mogli bi izdrzati i nize temperature jer su na "suhom" tj ne zaljevam ih od polovice 10. mj do polovice 3. mj. Moze se desit da ih u tom razdoblju zalijem jedamput kada se zemlja previse osusi (kad se stisne) i to iskljucivo kad je suncan dan. Trenutno ih malo previše zanemarujem zbog uredjenja moje vrtlarije u kojoj cu pokusat ponuditi "javnosti" vecinu biljka koje uzgajam.

Evo i par slikica
http://good-times.webshots.com/photo/2630521340102929362xhPCWO">



Objavio: vera4
Datum objave: 16 Prosinac 2009 u 01:07
A šapni nama radoznalima, gdje se nalazi taj budući staklenikBig%20smile

-------------
Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)


Objavio: baka
Datum objave: 16 Prosinac 2009 u 08:07
Dado prelijepi su ovi što se vide.
I ti se spremaš na vrtlariju a Niho? Skoro sam pala sa stolca kad sam pročitala da ima oko 230 vrsta, ne komada...smile39


-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: dado_84
Datum objave: 16 Prosinac 2009 u 12:43
Hvala bako! :)
Rado bi vam reko di ce se nalazit vrtlarija ali neznam da li se smijem reklamirati! :) ako mi Administrator dopusti....
Mogu podjelit s vama i kako ja sijem kaktuse :)
evo par slikica

http://good-times.webshots.com/photo/2426580070102929362annNgU">

http://good-times.webshots.com/photo/2534481600102929362ZpAByL">

http://good-times.webshots.com/photo/2440922330102929362LKwaEA">

http://good-times.webshots.com/photo/2261515240102929362uelBqa">

http://good-times.webshots.com/photo/2867947750102929362dkzogp">

http://good-times.webshots.com/photo/2137801080102929362uRZybJ">

http://good-times.webshots.com/photo/2086186020102929362CFxnLT">



Objavio: Semira
Datum objave: 16 Prosinac 2009 u 13:01
E pa, dado, svaka čast! Oduševio si me. Veliki primjerci su tako fini i zdravi, i raznovrsni.
A maleni su moja slaba strana. Jednostavno volim sijati kaktuse.
Posebno se ističe ariocarpus - koliko je star?
Koje si sve vrste sijao?


Objavio: dado_84
Datum objave: 16 Prosinac 2009 u 15:25
Hvala ti semira. Kaktusic koji se istice zapravo je Leuchtembergia principis meni osobito jedan od najljepsih ali jako sporo raste. To sam slikao kad su imali otprilike mjesec dana. Taj sam put sijao oko 50 vrsta kaktuse ali mi ih nije niklo vise od pola pretpostavljam da su mi uvalili stare sjemenke.

to su biljke koje sam pokusao sijati:

< ="Content-" content="text/; charset=utf-8">< name="ProgId" content="Word.">< name="Generator" content="Microsoft Word 10">< name="Originator" content="Microsoft Word 10"><>

Acanthocalycium glaucum

Acanthocalycium violaceum

Anacampseros crinita

Ancistrocactus crassihamatus

Bartschella schumanni

Coryphantha pycnacantha

Epithelantha greggii

Epithelantha rufispina

Escobaria chaffeyi

Escobaria strobiliformis

Ferocactus glaucescens

Ferocactus viridescens

Frailea grahliana

Geohintonia mexicana

Glandulicactus uncinatus

Gymnocactus gielsdorfianus

Gymnocalicium calochlorum

Gymnocalicium multiflorum

Horridocactus armatus

Hymenorebutia aurea

Leuchtenbergia principis

Mamillopsis senilis

Mammillaria aurihamata

Mammillaria pottsii

Mammillaria umbrina

Mediolobivia canacruzensis

Melocactus neryi

Melocactus onychacanthus

Neochilenia chorosensis

Neolloydia odorata

Neoporteria villosa

Notocactus schlosseri

Notocactus succineus v. albispinus

Parodia fuscato-viridis

Parodia mairanana

Parodia subducta

Rapicactus booleanus

Rebutia muscula

Stenocactus albatus

Sulcorebutia frankiana

Thelocactus bicolor

Thelocactus conothelos

Thelocactus lausseri

Weingartia brachygraphisa

Wigginsia erinacea

Wigginsia sessiliflora


Objavio: Triša
Datum objave: 16 Prosinac 2009 u 19:38
Fantastično si nam to pojasnio. Kako i ja imam oko 200 sukulenata, dobar dio su baš kaktusi-doduše ne skupljam ih dugo pa su većinom mali primjerci, ali me svaka informacija o istima strašno zanima. Ovo sijanje izgleda kao zaista ozbiljan posao, ne bih se u nešto takvo upuštala.
Primjerci koje si nam pokazao zaista su krasni.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Semira
Datum objave: 16 Prosinac 2009 u 22:06
Leuchtenbergia baš izgleda kao ariocarpus. Ali mi je drago, u svakom slučaju, da je baš ona jer je i meni među omiljenijima. Na žalost, nemam je, a nije bila u ponudi sjemenki tamo gdje sam ja svoje poručivala.
Veliki si korak napravio sa tolikim sjemenkama. Hrabro, svakako.
Parodiu mairananu sam već dva puta sijala i ništa. Sve mi isklija koliko - toliko, ali ona nikako, a strašno mi se dopada.
Mammillariu senillis sam isto sijala, nešto niklo, nešto nije, nešto propalo, uglavnom sad imam samo dvije malene. Ali se bar nadam njenom prekrasnom cvijetu.
Žao mi je što ti nisu sve nikle, znam kako je to.
Gdje poručuješ sjemenke? (da znam da tamo ne poručujem) Vjerovatno su bile stare, jer ti je, ipak, dosta niklo. Dakle, nije do tebe.


Objavio: dado_84
Datum objave: 17 Prosinac 2009 u 15:50
Hvala vam na lijepim rijecima. Sijanje kaktusa nije toliko tesko koliko se cini. Ja sam dosta perfekcionist pa onda to izgleda tako. Najbitnija stvar kod sijanja je ta da sve mora biti rigorozno cisto i sterilizirano jer su mali kaktusici jako osjetljivi na gljivice. Jedan od paradoksa kod kaktusa je taj da mlade biljcice trebaju puno vise vode nego odrasli primjerci.U prvih 6 mijeseci makon klijanja zemlja se nesmije nikad osusiti. Poslje tog razdoblja, kad su kaktusici veliki oko 0.5 -1 cm, postepeno se navikavaju na sve manje vode i vlage. To se dobije tako da se vrecica postepeno sve vise i vise otvara a nakon mjesec dana ukloni. To je takozvani "bag method" sijanja kojeg ja najvise koristim. Jedna od vaznijih stvari je ta da se supstrat sa sjemenka nikad ne orosava vec se vazice  urone u tanjuruc s vodom kako bi zemlja sama upila potrebnu vodu. Postoje i puno drugih nacina sijanja kaktusa ali je taj najpopularniji.

Buduci da sam zivio per godina u Italiji sjemenke sam tamo nabavljao. A buduci da u It ima puno foruma specj samo za kaktuse, sjemenke nije tesko nabaviti ni razmjenom sa drugim kolekcionarima.
Ove sam sjemenke bio nabavio dosta jeftino na ovom sajtu http://www.semilandia.it/

U Hrvatskoj stvarno, osim par kolekcionare koje poznajem, nebi znao di nabavit sjemenke.




Objavio: Semira
Datum objave: 17 Prosinac 2009 u 17:43
MM radi u laboratoriji. Kad sijem kaktuse, sve mu spremim (tegle, supstrat...) i on to nosi u lab na sterilizaciju :) 


Objavio: dado_84
Datum objave: 17 Prosinac 2009 u 18:40
Ja sam radio u laboratoriju za mikrobiologiju tako da sam neke navike "pokupio" od tamo. :D 


Objavio: Semira
Datum objave: 17 Prosinac 2009 u 22:18
E tu radi MM, onda ti je sve jasno, a i meni tvoj perfekcionizam Smile


Objavio: macgywer
Datum objave: 25 Travanj 2010 u 10:18
nabavio sam nešto miješanog sjemena i sad ne znam kako dalje. planirao sam staviti trečinu kupljene mješavine za kaktuse, trečinu perlita i trečinu dravskog pečenog pijeska kao osnovu, posijati sjemenke na površinu u posoliti sa malo pijeska. plastenik bi trebala glumiti prozirna plastična posuda za hanu.
da li je to ok?
da li to treba biti vani na svjetlu suncu, pokriveno papirom, nepokriveno, u hladu ili nešto drugo?
da li je dovoljno vlage kojiko zemlja može sama upiti kroz otvore na dnu posude?


Objavio: fairy26
Datum objave: 27 Travanj 2010 u 19:25
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/kaktusi/veliki_kaktus/9161.aspx">


Objavio: AgavaL
Datum objave: 27 Travanj 2010 u 20:39
smile227 member_profile.asp?PF=3982&FID=4 - fairy26 Prekrasna euphorbia. Znaš li nam reći nešto o njoj npr. koliko ima godina, gdje je slikana itd.....


Objavio: fairy26
Datum objave: 27 Travanj 2010 u 21:12
godine sam davno prestala brojati, ali vise od 10 godina, mjesto kod slavonskog broda, prije tjedan dana smo je iznijeli van, jedva


Objavio: fairy26
Datum objave: 27 Travanj 2010 u 21:14
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/kaktusi/raj_na_zemlji/9160.aspx">


Objavio: sanja9802
Datum objave: 03 Svibanj 2010 u 14:10
Wooow!
Ovo je prekrasno, cvijet je prelijep!



Objavio: mali kaktus
Datum objave: 03 Svibanj 2010 u 21:02
smile183   kako su lijepi


Objavio: maja 44
Datum objave: 03 Srpanj 2010 u 06:58
kaktusi su vam predivni i ja sam ljubitelj ali imam ih tek 10takTongue


Objavio: tara2009
Datum objave: 04 Prosinac 2010 u 00:16
pozdrav svima nova sam...dali netko prodaje kaktuse...ja sam zainteresirana!!


Objavio: megs
Datum objave: 04 Prosinac 2010 u 18:22
i ja sam zaaa...razmjena..i tak te  stvari... obozavam ih...do sad nisam imala vremena za njih...al sad imam pa sam pocela sa sakupljanjem...vec ih imam 15-ak u 2 tjedna =)smile57


Objavio: Pinus
Datum objave: 04 Prosinac 2010 u 19:07
Megs dobro došla na forum i među pikoljubce.
Nemoj da te zanese pa da počneš zalijevati svoje kaktuse prije proljeća. Sa njima na hladno,svijetlo mjesto i bez zalijevanja. Pusti kaktusiće da se malo naspavaju.


Objavio: megs
Datum objave: 04 Prosinac 2010 u 19:18
hvala na dobrodoslici...
znam ja da ih nebi smjela zaljevati ...ali kad se bojim da cu ih izgubiti...jer su svi jos mali..neki su tek rasađeni tako da nisu ni korjen pustili...pa onda me malo strah...a inace mi stoje u sobi na prozoru...tu je hladno ali ne prehladno pa im odgovara Smile
ali pokusat cu se suzdrzat od zaljevanja LOLCry


Objavio: tara2009
Datum objave: 04 Prosinac 2010 u 20:34
kaktusi koji me zanimaju za kupnju:
-thelocactus tulensis
-escobaria guadalupenses
-aylostera heliosa
-aylostera albiflora
-aylostrea muscula
-chamaelobivia
-echinocereus pectinatus
-echinofossulocactus albatus
-ferocactus latispinus
-wislizen
-matucana aureiflora
-melocactus azuresu
-neochilenia paucicostata
-rebutia albiflora
-mammillaria silver


Objavio: megs
Datum objave: 05 Prosinac 2010 u 10:43
Originalno poslano od člana tara2009 tara2009 napisao:

kaktusi koji me zanimaju za kupnju:
-thelocactus tulensis
-escobaria guadalupenses
-aylostera heliosa
-aylostera albiflora
-aylostrea muscula
-chamaelobivia
-echinocereus pectinatus
-echinofossulocactus albatus
-ferocactus latispinus
-wislizen
-matucana aureiflora
-melocactus azuresu
-neochilenia paucicostata
-rebutia albiflora
-mammillaria silver


hehe tebi se ocito sviđaju jako ti sto cvjetaju Wink
ja sam sad nedavno dobila ovaj rebutia albiflora..jos nije cvjetao al nadam se da hoce...ja bi ti poslala al jos je mali pa ga nemam od ceg odvojit...Cry


Objavio: tara2009
Datum objave: 05 Prosinac 2010 u 15:16
rebutie su zakon doduse imam ju samo jednu....ali polako bit ce ih jos...


Objavio: megs
Datum objave: 13 Prosinac 2010 u 17:25
mene zanima ima tko sto od ovakvih kaktusica??
gasteria carinata
conphytum notabile
titanopsis calcarea
ili nesto u tom stilu....da ima za poslati neki pelčić =)


Objavio: megs
Datum objave: 13 Prosinac 2010 u 17:26
e da i nasla sam jos neke nazive...ti su mi isto cakani..to sam po knjizi o cvijecu trazila
pleiospilus bolusii
lihops doratheae
lithops schwantesii
euphorbia obesa
aloinopsis schooneesii
crassula deceptor
agryroderna delatii
agryroderna pearsonii
ariocarpus fissuratus
frithia pulchara
lithops lesliei
lithops marmorata
haworthia truncata (valjd ne trune )
i napokon... cleistocactus strausii


Objavio: suzyy
Datum objave: 15 Prosinac 2010 u 08:32
Za početak pozz svim kaktusoljupcima,novi sam član i obožavam ih,još uvijek sam početnik,ali imam 10 tak kaktusa.zanima me im li tko za pokloniti REBUTIU to mi je stvarno predivan kaktus????smile183


Objavio: megs
Datum objave: 15 Prosinac 2010 u 10:16
Originalno poslano od člana suzyy suzyy napisao:

Za početak pozz svim kaktusoljupcima,novi sam član i obožavam ih,još uvijek sam početnik,ali imam 10 tak kaktusa.zanima me im li tko za pokloniti REBUTIU to mi je stvarno predivan kaktus????smile183


pozzz i tebi ...ma bit ce njih jos....ja imam jedni malu dala bi ti ja pelčić al jos je premala pa nemam od cega odvojit ali kad bude bilo sjetim te se =)


Objavio: suzyy
Datum objave: 15 Prosinac 2010 u 10:50
hvala megs smile82


Objavio: megs
Datum objave: 15 Prosinac 2010 u 11:22
hehehe ma ništa Big%20smileSmileWink


Objavio: megs
Datum objave: 15 Prosinac 2010 u 11:26



Objavio: megs
Datum objave: 15 Prosinac 2010 u 11:27
evo takva je moja samo dostaaa manja..i rekla mi je osoba od koje sam ja dobila da kad cvjeta ima puuno sitnih malih bijelih cvjetića =)


-------------


Objavio: borzoj
Datum objave: 15 Prosinac 2010 u 14:24
za megs-
uz dužno poštovanje moram vam skrenuti pažnju da vaš popis ,osim dva primjerka ne spada u rod -kaktusića- kako ih zovete već su to sasvim drugi rodovi biljaka, istina isto sukulenti ali nikako kaktusi osim ariocarpus i cleistocactus. no vremenom ćete naućiti. bez ljutnje molim i lijep pozdrav svima. neke od navedenih imam pa se dogovorimo.


Objavio: megs
Datum objave: 15 Prosinac 2010 u 14:46
ma nema problema...znam ja da oni ne spadaju u kaktusice heheh ali ih vecina ljudi tamo svrstava a i oni koji se bave uzgojem kaktusa vecinom ih i imaju ...nema nikakve ljutnje ni uvrede Smile

ako imate sto od toga sve se mozemo dogovoriti ako cijena nije velika Smile




Objavio: borzoj
Datum objave: 15 Prosinac 2010 u 14:52
 dao bi vam -pelcerćiće- ako ste u Zagrebu


Objavio: megs
Datum objave: 15 Prosinac 2010 u 14:53
Smile
ali na zalost nisam Cry
iz sl.broda sam...a eto tko nema srece nema Cry


Objavio: borzoj
Datum objave: 16 Prosinac 2010 u 20:12
netreba plakat,kad prođe hladno vrijeme pošte rade pa neka voze, a sada nije ni vrijeme za zakorjenjivanje pelceraThumbs%20Up


Objavio: megs
Datum objave: 16 Prosinac 2010 u 20:52
pa to je istina..ali kako to poslat postom...sta ako se zgnjeci ili nesto...ShockedConfused


Objavio: Astrophytum
Datum objave: 04 Siječanj 2011 u 20:47
Jedan od poklona za NOVU GODINU! Smile
 


-------------
Gospod e GOLEM!


Objavio: mali kaktus
Datum objave: 04 Siječanj 2011 u 20:52
Ajojjjjj kak su lijepi,su to tvoji?


Objavio: Astrophytum
Datum objave: 04 Siječanj 2011 u 20:56
Samo "male" novogodisnje zelje!smile154

-------------
Gospod e GOLEM!


Objavio: mali kaktus
Datum objave: 04 Siječanj 2011 u 20:57
Svi imamo ovakve lijepe željeTongue


Objavio: megs
Datum objave: 04 Siječanj 2011 u 20:58
 eeeee da je meni ovako nesto..a bit ce nadam se =) svima sve naj naj i jos puuno kaktusica =)


Objavio: Astrophytum
Datum objave: 04 Siječanj 2011 u 20:59
Smile
 
 


-------------
Gospod e GOLEM!


Objavio: pupa031
Datum objave: 06 Siječanj 2011 u 15:01
@Astrophytum prekrasni su, tako lijepi zdravi .. čestitam ! ;-)

.. a mogao bi se pohvaliti i sa tvojom predivnom kolekcijom astrića, jer stvarno imaš sa čime !


Objavio: pupa031
Datum objave: 07 Siječanj 2011 u 20:32
Evo jedan dio moje kolekcije ..
http://img262.imageshack.us/i/p1014138.jpg/">

http://img151.imageshack.us/i/p1014150.jpg/">

http://img214.imageshack.us/i/p1014149.jpg/">

http://img718.imageshack.us/i/p1014148.jpg/">

http://img152.imageshack.us/i/p1014143.jpg/">

http://img838.imageshack.us/i/p1014141.jpg/">





Objavio: mali kaktus
Datum objave: 07 Siječanj 2011 u 20:37
Ovako lijepu,bogatu i urednu kolekciju kaktusa još nisam vidjelasmile71


Objavio: megs
Datum objave: 07 Siječanj 2011 u 20:38
daaaaaa ni ja...pre pre pree dobro!!!! Clap Clap Clap


Objavio: pupa031
Datum objave: 07 Siječanj 2011 u 20:41
.. pa još malo ..
http://img227.imageshack.us/i/p1014229.jpg/">

http://img823.imageshack.us/i/p1014230.jpg/">

http://img59.imageshack.us/i/p1014231.jpg/">

http://img87.imageshack.us/i/p1010092hn.jpg/">

Dio sukulenata .. http://img694.imageshack.us/i/p1010028hv.jpg/">



Objavio: mali kaktus
Datum objave: 07 Siječanj 2011 u 20:43
Imaš još??????smile71


Objavio: pupa031
Datum objave: 07 Siječanj 2011 u 20:51
Da ima ih još, ovo je samo polovina, recimo .. imam i ostatak na fotkama, ali pojedinačno .. ne želim vas daviti sa svakim, a i predugo bi trajalo Stern%20Smile !

Evo ovaj dio koji je u sobi na mirovanju ..
http://img411.imageshack.us/i/p1010102m.jpg/">

http://img222.imageshack.us/i/p1010104a.jpg/">

Još je netko uobraženko osim mojih kaktusova, nisam Vam rekala ni hvala Embarrassed !


Objavio: Astrophytum
Datum objave: 07 Siječanj 2011 u 21:00

Ocaravajuce!!!

smile120


-------------
Gospod e GOLEM!


Objavio: mali kaktus
Datum objave: 07 Siječanj 2011 u 21:00
Ma samo ti davi,i znaš kaj,uopće nisi uobraženko,ovako lijepa kolekcija se rijetko viđasmile71-


Objavio: Pinus
Datum objave: 07 Siječanj 2011 u 21:18
Pupa, tvoja kolekcija kaktusa nije najveća ali je najljepša i najurednija od svih kolekcija koje sam do sada vidijo.


Objavio: pupa031
Datum objave: 07 Siječanj 2011 u 21:25
Hvala smile149 !
.. ali kako im se broj u zadnje vrijeme utrostručio, vidjeti ćemo hoću li odoljeti pritisku smile129 pa uspjeti sačuvati urednost Wink !


Objavio: zmaj
Datum objave: 07 Siječanj 2011 u 21:32
Preljepa kolekcija, uredna i vidi se da joj posvečuješ puno pažnje i ljubavi


Objavio: sanja9802
Datum objave: 08 Siječanj 2011 u 10:10
Stvarno prelijepo, ostala sam bez riječi. A što se slika tiče neka ih je još puno da, ako ništa drugo, pasemo oči i uživamo u ljepoti.


Objavio: megs
Datum objave: 08 Siječanj 2011 u 11:36
stvarno je super sve! meni se svi jaaako sviđaju ali nekako mi je u oko upao ovaj najviši uski..bas je super smile55 smile227


Objavio: joope
Datum objave: 11 Siječanj 2011 u 19:51
Prije par godina, u botaničkom vrtu u Češkoj su mi zapeli za oko ova dva kaktusa:
 
 
Onaj veliki na prvoj slici je Lophocereus schottii f.monstruosus, a ovaj na donjoj Tephrocactus minor. Imate li ideju di bi ih mogla nabavit, jer ih ja još nigdje nisam uspila naći. U botaničkom je ponuda za kupnju bila loša, ma šta loša, skoro nikakva Cry


Objavio: borzoj
Datum objave: 11 Siječanj 2011 u 19:58
obadva ova imam u svojoj zbirci


Objavio: joope
Datum objave: 11 Siječanj 2011 u 20:11
O blago ti se! Di si ih nabavio?


Objavio: borzoj
Datum objave: 20 Siječanj 2011 u 13:58
obadva iz botaničkog vrta iz budimpešte davne 1982-3.
ima malaca- nemogu pogodit prilepit sliku,pokušavam



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk