Ispiši stranicu | Zatvori prozor

kako sa namjestajem

Web: Cvijet.info
Kategorija: Hobistika - Forum za hobi
Ime foruma: Decoupage galerija radova
Opis foruma: Slike decoupage tehnike od članova foruma
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=3377
Datum ispisa: 03 Listopad 2024 u 15:38
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: kako sa namjestajem
Objavio: plavi cvijet
Tema: kako sa namjestajem
Datum objave: 03 Lipanj 2009 u 21:31
totalno sam nova na forumu i od vasih silnih predivnih radova vise ne znam kam bi prije gledala, samo zvjeram i divim se, svaka vam cast!!!
 
i hvala google-u sto me doveo do vas jer uopce nisam znala da ovaj forum postoji 
 
oprostite ak otvaram novu temu bez veze, ak vec pitanja negdje postoje...sigurna sam da da, ali ih nemrem naci...
 
uglavnom spremam se raditi namjestaj shabby chic i decoupage...i imam pitanja, a vidim da ste iskusne pa se nadam da mi mozete pomoci:
 
1. da li ste za namjestaj koristile boju koja se prodaje u specijaliziranim ducanima ili obicnu boju za drvo?
2. kako se ponasa namjestaj koji nije drvo...nego ovaj kakav se danas prodaje, niti sama ne znam kaj je to...a jesma plava...
 
hvala vam na pomoci



Odgovori:
Objavio: Izzy
Datum objave: 03 Lipanj 2009 u 22:59
Dobro nam došla! smile73 Nisi otvorila topic bezveze, zapravo sam očekivala da će netko od cura pokrenuti galeriju decoupage namještaja jer kad nema kutijica i stakla, dobar je i stari ormar, ogledalo ili komodica!
Konkretno nisam još radila decoupage na namještaju, ali imam iskustva u bojanju namještaja i stolarije pa ću ti reći da nikako ne kupuješ hobby boje za bojanje većih površina... Kao prvo skupo je, a ne vidim u čemu bi hobby boja bila bolja od pravih boja za drvo! Prednost je što ti sada veći centri mogu zamiješati točno određenu nijansu koju želiš, ali ne samo fasadne boje već i lakova za drvo! Dakle, lak za drvo kao emajl lak, nije proziran već gust i ne treba ti više od 2 namaza niti završni lak! A za shabby mislim da je idealan! Nisam bojala ništa što nije ono pravo drvo, a ti vjerojatno misliš na iverpan ili kako se ti "sendviči" sad zovu uopće! Najbolje da isprobaš na nekom manjem komadiću pa vidiš premda mislim da ne bi trebalo biti nekih problema ako je boja gusta! Valjda sam malo pomogla... smile61


-------------
Extraordinary in the mundane.
http://www.izzycreations.blogspot.com - Moj blog



Objavio: goga-osijek
Datum objave: 04 Lipanj 2009 u 00:26
dobrodosla...ako mislis lakirati (bojati) drvo koje na sebi ima onaj zastitni sjaj (a to ti ima 99% namještaja) onda ga obavezno prvo ošmirglaj (hrv. skini zastitni sloj) da ti se nova boja ne zguli...

ako mislis bojati velike komade namjestaja onda obavezno neka ti povrsina koju bojas bude u lezecem polozaju (da ti boja ne curi)...i preporucljivo je (i isprobano) bojati valjkom...(kupis onaj mali valjak za krecenje - spuzvasti)...

ne znam na koji nacin mislis postici shabby, ali najjednostavnije ti je posmirglati dijeloe koje zelis da izgledaju pohabano...

a jesam se raspisala..

a dalje radis dewcoupage kao na svakoj drugoj podlozi...samo boja za drvo ti se mora susiti barem 24 sata(svaki sloj),,,eto, nadam se da sam ti bar malo pomogla...

-------------
LJUBAV NE POKAZUJEMO TAKO DA LJUBLJENU OSOBU GLEDAMO U OČI, NEGO DA ZAJEDNO S NJOM GLEDAMO U ISTOM SMJERU. Antoine de Saint Exupery


Objavio: mnataša1
Datum objave: 04 Lipanj 2009 u 07:06
dobrodošlameđu nas...slažem se sa svime što ti je goga rekla...ove školske godien mi smo tako obnavljale neku staru stolariju po našoj školi, pa mi je moj zakoniti dao preporuku da svakako skinemo prvo stari sloj boje, ne moraš to skidati puno, tek da ti se skine prvi sloj, da površina postane opet lagano hrapava, jer na taj način bolje prianja boja... i ja sam zagovornik toga da se svako drvo prvo zaštiti slojem temeljne boje za drvo (iskreno, to  nisam napravila na školskoj stolariji i zato žalim, ali na novim radovima u kasno ljeto, to ću svakako uraditi)...probaj se raspitati i trgovinama sa bojom što ti oni preporučuju, pa ćemo već nešto iz toga iskemijati...i jedva čekamo tvoje radove...na pm ostavi adresu da ti mogu poslati i malo salveta ako želiš....


-------------
Djeca su rođena sa krilima, a učitelji im pomažu poletjeti.


Objavio: anđelka
Datum objave: 04 Lipanj 2009 u 07:58
 
Dobro došla među tete salvete. Nadamo se uskoro tvojim radovima. Šro se tiče rada na namještaju, ja sam koristila univerzalnu boju za drvo i metal. Boja je izvrsna, jer nema mirisa i suha je za dva do tri sata. Možeš raditi s njom u prostoriji, jedino je uvjet da temperatura bude od 8-25 stupnjeva. Ne znam točno sad kako se boja zove ali pogledaj na mojim stranicama, negdje sam napisdala kako se ta boja zove. to se tiče nijanse, smješaju ti nijansu kakvu hoćeš.
Uh, valjda ćeš se snaći u ovom mom piskaranju!


-------------
ANĐELKA


Objavio: KARMEN
Datum objave: 04 Lipanj 2009 u 08:43
Dobro došla i od mene. Ne znam da li ću ti moći pomoći ali išla sam na tečaj i između ostaloga je bio i shabby. Znam da drvenu površinu treba premazati bojom za drvo odnosno to je isto akrilna boja ali ne bi trebala u sebi sadržavati lak. Zatim se preko nje radi voskom i nakon toga ponovno nekom drugom bojom ili istom da se dobije taj pohabani izgled. Zatim možeš još i decoupage motive pa na kraju sve lakirati ako želiš.
Hm valjda će ti biti jasno iz ovoga 


Objavio: hippy
Datum objave: 04 Lipanj 2009 u 08:49
.....s obzirom da su cure već sve rekle....možda samo mali detalj vezano za " shabby look".....najbolji efekt se postiže kada na prvu boju nanesemo malo voska ( bijelom svijećom pređemo po površini predmeta ) i onda nakon druge boje, pošmirglamo finiom šmirgl papirom dio koji želimo da nam izgleda pohabano











Objavio: KARMEN
Datum objave: 04 Lipanj 2009 u 08:55
Bravo Hippy to sam zaboravila pojasniti


Objavio: plavi cvijet
Datum objave: 04 Lipanj 2009 u 09:19
ajme hippy ovo si ti radila??? awwwwwwww

kako ste predivne, stvarno ne mogu vjerovati, odmah ste mi dale hrpu savjeta, a ja sam si jos mislila jutros cim sam se probudila jel mi tko uopce odgovorio...ili su me spljuvale sto sam tek dosla i odmah otvorila topic

HVALA VAM...ZLATNE STE!!!

ovako, do sada sam napravila dva stara komada namjestaja koji su bili za otpad, budem sliknula da vam pokazem...no medjutim rodila sam i nisam ih stigla zavrsiti...i tako stoje od onda :)
radila sam ih nekom 'mojom' tehnikom jer onda (prije 3 godine) nisam imala pojma o nicemu (nije ni da sam sada bolja, ali sam barem procitala hrpu toga i idem na tecaj u subotu (mirnija cu biti)

zaljubljena sam u shabby sve i cvejticeeeeee i ta ljubav traje vec godinama i konacno je muzic popustio i dao zeleno svijetlo, dakle krecem u akciju, uskoro :))))

jadan, mislim da nije niti svjestan da ce zivjet okruzen cvjeticima ;)

problem je da, sto bi plohe za vrijeme rada trebale biti vodoravne, komplicira cijeli postupak, ali pokusati cu...

imam namjestaja koji je ok drvo, ali ga ima i koji je s***e sa glatkim, sjajnim plohama...bum iscupala jednu takvu policu pa cu probati na njoj prvo

ajme, predivne ste, idem jos jednom procitati sve sto ste mi napisale jer sam preletila u jednom dahu :)

pa oda dalje gledaati vase diiivneeeeeeeee radove

ja nisam sigurna kada cu krenuti u prvu akciju...i kada ce cijeli stan biti gotov, da li za godinu ili 5...ali...nadam se da ce uspjeti :)


Objavio: hippy
Datum objave: 04 Lipanj 2009 u 09:21
Originalno poslano od člana KARMEN KARMEN napisao:

Bravo Hippy to sam zaboravila pojasniti




vezano za temu, pogledaje malo ovaj linkić


http://www.rusticamoderna.com/ - http://www.rusticamoderna.com/


Objavio: KARMEN
Datum objave: 04 Lipanj 2009 u 09:32
Evo već sam pogledala i da se raspametiš. Sve namještaj moje bake koji sam dijelom čak i ja naslijedila i većinu bacila smile42 Ostala mi je stara Singerica ( koju namjeravam preurediti ) i nekoliko starinskih stolica. Kada se u to upustim bit će na forumu obavezno


Objavio: plavi cvijet
Datum objave: 04 Lipanj 2009 u 09:36
presavrseno, da :)

vec sam veceri i veceri provela za internetom...gledajuci slike i slikice i teme vezane uz shabby (pa tako sam i vas nasla :))

imam pitanjce, vidjela sam komade namjestaja na kojima je zaljepljena kao neka cipka...hmmm....ili barem tako izgleda, zna li netko nesto o tome, jer uz shabby namjestaj izgledaaaaa Thumbs%20Up


Objavio: anđelka
Datum objave: 04 Lipanj 2009 u 10:11
Originalno poslano od člana plavi cvijet plavi cvijet napisao:

presavrseno, da :)

vec sam veceri i veceri provela za internetom...gledajuci slike i slikice i teme vezane uz shabby (pa tako sam i vas nasla :))

imam pitanjce, vidjela sam komade namjestaja na kojima je zaljepljena kao neka cipka...hmmm....ili barem tako izgleda, zna li netko nesto o tome, jer uz shabby namjestaj izgledaaaaa Thumbs%20Up
 
Možda se može naći kakvih salvetica sa uzorkom čipke. Probaj! Međutim, ja sam radila tanjure na koje sam lijepila ukrasnu mašnu (pogledaj malo po mojim stranicama. Oni četvrtasti tanjuri krem i crveni) i ispalo je dobro. Trebalo bi probati prvo na nekom komadiću drveta da se vidi kao bi to ispalo, pa ako je dobro onda samo naprijed.


-------------
ANĐELKA


Objavio: KARMEN
Datum objave: 04 Lipanj 2009 u 12:22
Ja sam vidjela da su čak ljepili one čipkaste podloške za kolače a sada mi pada na pamet da bi se mogli koristiti i oni čipkasti plastični tabletići preko kojih bi se prešlo bojom i kroz rupice bi ostao motiv čipke. treba pokušati na maloj površini. Osim toga može se oprati i taj tabletić više puta upotrijebiti


Objavio: piramida
Datum objave: 04 Lipanj 2009 u 14:10
Plavi cvijet,dobro došla!I ja obožavam shabby i cijelu kuću bi tak namjestila,ali na žalost,nemam baš nekog namještaja za preuredit...tko zna možda ga sa vremenom i skupim.
I požuri sa slikicama toga kaj si već radila,jedva čekam da vidim.


Objavio: anastazija
Datum objave: 04 Lipanj 2009 u 19:03
Plavi cvijet, od mene samo dobrodošlica! smile75 
ništa ti pametno nemam za reći pošto nisam radila na namještaju. samo slušaj naše tete-salvete i sve će biti o.k.


Objavio: plavi cvijet
Datum objave: 05 Lipanj 2009 u 08:48
piramida - lol, vidjevsi sve vase radove, ja da stavim moje? nema sanse, koja sramota Embarrassed


Objavio: anđelka
Datum objave: 05 Lipanj 2009 u 08:53
 
O kakvoj sramoti ti pričaš? Ajmo, radove na sunce!!!


-------------
ANĐELKA


Objavio: piramida
Datum objave: 05 Lipanj 2009 u 13:59
Nemoj se opterećivati sa time kakvi su ti radovi,ni moji nisu neki pa ih ipak stavljam,glavno da se ja zabavljam dok ih radim...to je ionako hobi koji me opušta i u kojem uživam,a vjerujem da i ostale cure uživaju dok mackaju.
Samo ti stavljaj radove,sigurna sam da nam imaš što pokazatiWink.


Objavio: Angel
Datum objave: 06 Lipanj 2009 u 21:04
DObro došla, plavi cvijete!
 
Čipka o kojoj govoriš radi se glet masom. Glet masa se namaže preko prave čipke (popune se sve rupice), čipka se odmah nakon nanošenja miče, dok je masa još mokra. Kad se masa osuši izgleda kao čipka.
Koga interesira, moja prijateljica drži 2x tjedno radionice,pa se javite na pp.
 


Objavio: KARMEN
Datum objave: 08 Lipanj 2009 u 09:57
Originalno poslano od člana piramida piramida napisao:

Nemoj se opterećivati sa time kakvi su ti radovi,ni moji nisu neki pa ih ipak stavljam,glavno da se ja zabavljam dok ih radim...to je ionako hobi koji me opušta i u kojem uživam,a vjerujem da i ostale cure uživaju dok mackaju.
Samo ti stavljaj radove,sigurna sam da nam imaš što pokazatiWink.
 
Potpisujem piramidu. Samo radi prepusti se mašti i bit će super. Uživaj i druži se s nama. Vidiš koja smo mi ekipaStar


Objavio: KARMEN
Datum objave: 08 Lipanj 2009 u 10:01
Originalno poslano od člana Angel Angel napisao:

DObro došla, plavi cvijete!
 
Čipka o kojoj govoriš radi se glet masom. Glet masa se namaže preko prave čipke (popune se sve rupice), čipka se odmah nakon nanošenja miče, dok je masa još mokra. Kad se masa osuši izgleda kao čipka.
Koga interesira, moja prijateljica drži 2x tjedno radionice,pa se javite na pp.
 
 
Angel, hvala na obavijesti ( volim i to znati ) i ne bi vjerovala na satelitu sam u nedjelju vidjela baš to što si opisala. Samo što tamo prodaju tu masu u svim mogućim bojama za jako puno eurića


Objavio: goga-osijek
Datum objave: 08 Lipanj 2009 u 10:44
da, da,,,kad netko isproba to s glet masom neka javi...bas me zanima kako to izgleda...

-------------
LJUBAV NE POKAZUJEMO TAKO DA LJUBLJENU OSOBU GLEDAMO U OČI, NEGO DA ZAJEDNO S NJOM GLEDAMO U ISTOM SMJERU. Antoine de Saint Exupery


Objavio: frezija
Datum objave: 08 Lipanj 2009 u 11:19
Originalno poslano od člana Angel Angel napisao:

DObro došla, plavi cvijete!
 
Čipka o kojoj govoriš radi se glet masom. Glet masa se namaže preko prave čipke (popune se sve rupice), čipka se odmah nakon nanošenja miče, dok je masa još mokra. Kad se masa osuši izgleda kao čipka.
Koga interesira, moja prijateljica drži 2x tjedno radionice,pa se javite na pp.
 
 
Prvo želim ti plavi cvijete dobrodošlicu!!!!
 
Angel sigurno ta tvoja prijateljica živi u Zagrebu??? Meni treba radionica u Splitu, al sigurno nisam te sreće....


Objavio: darla
Datum objave: 08 Lipanj 2009 u 13:51
Vezano za uzorak čipke na namještaju, ima i ovako nešto:
 
http://www.youtube.com/watch?v=Rd-FQ_yU6bc&feature=related - http://www.youtube.com/watch?v=Rd-FQ_yU6bc&feature=related
 
Nemam pojma gdje tog papira ima za kupiti ali fantastično mi izgleda.


Objavio: mnataša1
Datum objave: 08 Lipanj 2009 u 14:35
plavi cvijete,pitala si za one moje plutene podmetače...nije to bila neka velika nauka - prvo sam podmetače prebojala bijelom bojom da dobijem svijetulu podlogu na koju ću lijepiti salvetu, pa sam lijepila salvetu, izrezala naravno uzorak koji i se svidio, a naposlijetku sam dodala boje pittorico tehnikom ... i to je to...od svega je najveća mudrost ovaj pittorico... i da, preko njih sam stavila dvokomponentni efekt za raspucavanje ....

-------------
Djeca su rođena sa krilima, a učitelji im pomažu poletjeti.


Objavio: Angel
Datum objave: 08 Lipanj 2009 u 16:40
Originalno poslano od člana frezija frezija napisao:

Originalno poslano od člana Angel Angel napisao:

DObro došla, plavi cvijete!
 
Čipka o kojoj govoriš radi se glet masom. Glet masa se namaže preko prave čipke (popune se sve rupice), čipka se odmah nakon nanošenja miče, dok je masa još mokra. Kad se masa osuši izgleda kao čipka.
Koga interesira, moja prijateljica drži 2x tjedno radionice,pa se javite na pp.
 
 
Prvo želim ti plavi cvijete dobrodošlicu!!!!
 
Angel sigurno ta tvoja prijateljica živi u Zagrebu??? Meni treba radionica u Splitu, al sigurno nisam te sreće....
 
 
LOL sigurna sam da mi prijateljica živi u Zagrebu. Inače se profesionalno bavi restauracijom i preuređenjem namještaja, u zadnje vrijeme je dosta ima po novinama i telki. Prije nekog vremena je počela sa  super tečajevima (male grupe i to prema vašim željama, i u vrijeme po dogovoru). Super je to što nema čekanja i predbilježbi mjesec dana unaprijed Thumbs%20Up
 
Eto curke, pa koja želi nek se javi tu ili na pp. Ja ću biti Anđelak i dati vam njen broj za daljnje dogovore.
smile222


Objavio: plavi cvijet
Datum objave: 10 Lipanj 2009 u 10:31
moj pocetak...

prije:


poslije:




Objavio: plavi cvijet
Datum objave: 10 Lipanj 2009 u 10:32
malo mojih prvih teglica:






Objavio: plavi cvijet
Datum objave: 10 Lipanj 2009 u 10:33
i stoklrek od moje curice koji je bio boje bukve:









Objavio: piramida
Datum objave: 10 Lipanj 2009 u 14:43
Odlično,vidim da ti ide shabby!


Objavio: anđelka
Datum objave: 10 Lipanj 2009 u 19:13
 
Bravo, ide, ide, samo naprijed! Bravo!


-------------
ANĐELKA


Objavio: plavi cvijet
Datum objave: 11 Lipanj 2009 u 09:35
ajme, hvala vam na podrsci...bila sam na jednom tecaju u lumosu i sutra idem na jos jedan u chemaco...a i produzeni vikend je pred nama...od kada sam se probudila samo razmisljam od kuda da danas krenem...


Objavio: plavi cvijet
Datum objave: 11 Lipanj 2009 u 13:16
ima li mozda netko iskustva sa farbanjem pletenog namjestaja, pletenih kutija...?


Objavio: Izzy
Datum objave: 13 Lipanj 2009 u 17:38
Ah, teglice su me potpuno očarale, posebno one bijele! Sjajno! smile141Ja sam bojala jednu pletenu tacnu i pletenu košaru za rublje - oboje lakom u spreju i ide jako dobro! 

-------------
Extraordinary in the mundane.
http://www.izzycreations.blogspot.com - Moj blog



Objavio: lula
Datum objave: 13 Lipanj 2009 u 18:06
Bravo plavi cvjetiću....samo naprijed...Smile


Objavio: goga-osijek
Datum objave: 13 Lipanj 2009 u 18:15
vrlo dobro si pocela....bravo.....a radionice bih ja na tvom mjestu zaboravila...moze se jako puno nauciti citanjem komentara, tutoriala...i isprobavanjem...a te novceke koje si mislila potrositi na tecaj....uvijek mozes dobro potrositi na materijal...

-------------
LJUBAV NE POKAZUJEMO TAKO DA LJUBLJENU OSOBU GLEDAMO U OČI, NEGO DA ZAJEDNO S NJOM GLEDAMO U ISTOM SMJERU. Antoine de Saint Exupery


Objavio: Izzy
Datum objave: 13 Lipanj 2009 u 18:16
Po ovom pitanju 100% podržavam i potpisujem Gogu! Thumbs%20Up

-------------
Extraordinary in the mundane.
http://www.izzycreations.blogspot.com - Moj blog



Objavio: kaća43
Datum objave: 13 Lipanj 2009 u 23:51
cvijetak plavi sviđa mi se ovo sto si nam pokazalasmile141


Objavio: proljeće
Datum objave: 15 Lipanj 2009 u 12:54
Plavi cvijete, prvo da ti zaželim dobrodošlicu!!!smile73
Drago mi je da ćeš se družiti sa nama, a radovi su ti super a posebno teglice... I ja sam imala akciju u proljeće da što više tegli pripremim za cvijeće...


Objavio: plavi cvijet
Datum objave: 17 Lipanj 2009 u 09:31
hmm,........napravila sam prvi komad namjestaja, ormaric za cipele, pocela sam sa bezbolnijim hehe
nije super...ja sam toga svjesna...nazalost slike su stvarno koma...ova sa flesom ne daje pravi dojam jer se ne vidi dobro i prebijelo je sve, a na onima bez flasha se uopce ne vidi....ako ista mozete vidjeti na slikicama molim vas za komentare, savjete...nesto...hvala vam na svoj pomoci koju ste mi do sada dale




Objavio: plavi cvijet
Datum objave: 17 Lipanj 2009 u 09:32


Objavio: plavi cvijet
Datum objave: 17 Lipanj 2009 u 09:32


Objavio: maslina55
Datum objave: 17 Lipanj 2009 u 09:44
Mislim da ti obrada i temelj uopće nije loš ,izgleda starinski ali ,nažalost,na prvoj slici,koja je dobra ,ne vidi se motiv a na drugim slikama se nazire motiv ali slike su loše.Jel to neka ruža?


Objavio: KARMEN
Datum objave: 17 Lipanj 2009 u 09:44
Cvjetiću, fotke su stvarno koma ( ali da te utješim i meni je to slaba strana ) mislim da si sve dobro radila jedino bi ja dodala još ukrasa. Ne vidim baš dobro ovaj motiv ali kod shabby-ja trebaju biti romantični motivi tipa cvijeće, leptiri, djevojčice i sl. Da li je to neki cvijetić kod tebe na ladici?


Objavio: maslina55
Datum objave: 17 Lipanj 2009 u 09:50
Da mislim da je ruža ili mislim nazire se pupoljak ali se nazire i salveta okolo,mislim da si trgala oko motiva i sad se taj bež ili žuta podloga kuži.Sad lijepo kistić i boja kojom si bojala ladice i oko motiva cvijeta pofarbati osnovnom bojom od namještaja,ili spužvicom tup,tup...
 
 
...i ponovi motiv još gdjegdje....


Objavio: plavi cvijet
Datum objave: 17 Lipanj 2009 u 09:51
ruzu sam stavila i malo okolo tupkala bezkaste i bijele boje...nisam previse htjela na ovaj ormaric staviti cvijeca jer ce vjesalica koja je odmah do imati puno vise, pa da ne pretjeram...da mi se muz ipak ne osjeca previse feminizirano...mada znam da na kraju i hoce heheheee

ovaj ormaric je u hodniku, tu je jos jedan veliki ormar i vjesalica...i zid koji je trenuno svijetlo plavi...kada zavrsim sav namjestaj u stanu, cijeli stan cu premaljati u bijelo sa ukrasima po zidovima, u hodniku konkretno planiram staviti veliki luster (nesto shabby) i sitne ruzice u liniji po zidu i eventualno roskasi zid ispod ruzica (onako da bude boja nanesena kao sa spuzvicom-stvarno ne znam kako se ta tehnika zove i ima li ime)...tako da jos uvijek pazljivo doziram cvijetice po namjestaju....


Objavio: plavi cvijet
Datum objave: 17 Lipanj 2009 u 09:53
ja sam namjerno uokolo tupkala bez, mislite da je bolje da bijelo bude?



Objavio: maslina55
Datum objave: 17 Lipanj 2009 u 10:00
Ima ime,pittorico i ok.si to učinila ako je od tupkanja bež...ne vidi se jasno...inače,zanatski je ovo farbanje i shabby efekt skroz u redu,i snimi to tako da ti stane u cijelosti u objektiv a probaj malo to obraditi u nekom photoshopu ,ili ON?


Objavio: anđelka
Datum objave: 17 Lipanj 2009 u 12:03
 
Šteta, stvarno se loše vidi. Shabby izgleda da je jako dobro ispao, a i ja bi stavila još neku ružicu, tako da upotpuni ovaj ormarić.


-------------
ANĐELKA


Objavio: iris
Datum objave: 19 Lipanj 2009 u 11:53
 
 
malo sam ih posvijetlila Big%20smile


-------------


Objavio: goga-osijek
Datum objave: 19 Lipanj 2009 u 21:34
sad se malo bolje vidi...shabby mi se cini dosta dobar...mislim da bi bilo dobro malo pittorica oko cvieca...i jos koji cvijetak...i mal brsljana...(ma ja bi svugdje nakeljila brsljan...obozavam ga)...


-------------
LJUBAV NE POKAZUJEMO TAKO DA LJUBLJENU OSOBU GLEDAMO U OČI, NEGO DA ZAJEDNO S NJOM GLEDAMO U ISTOM SMJERU. Antoine de Saint Exupery


Objavio: plavi cvijet
Datum objave: 30 Lipanj 2009 u 12:52
da ne ispadne da svo ovo vrijeme nis ne radim, evo nekoliko slikica radova u tijeku.

komoda
sve je bilo bukva kao noga u sredini, stakla sa strane jos fale, cekam inspiraciju:



Objavio: plavi cvijet
Datum objave: 30 Lipanj 2009 u 12:53
malo blizi pogled




Objavio: plavi cvijet
Datum objave: 30 Lipanj 2009 u 12:53
detalj:



Objavio: plavi cvijet
Datum objave: 30 Lipanj 2009 u 12:54
gornji dio ormara:



Objavio: plavi cvijet
Datum objave: 30 Lipanj 2009 u 12:54
sredina:



Objavio: plavi cvijet
Datum objave: 30 Lipanj 2009 u 12:54
donji dio:



Objavio: plavi cvijet
Datum objave: 30 Lipanj 2009 u 12:55
nije jos zavrsen, fale brsljani i cvijece sa strane i nisam ga u doba slikanja do kraja bila premazala lakom


Objavio: plavi cvijet
Datum objave: 30 Lipanj 2009 u 12:56
polica



Objavio: plavi cvijet
Datum objave: 30 Lipanj 2009 u 12:57
detalj police jer se ovako nista ne vidi:



na svim coskovima i uglicima su ovakvi i slicni buketici


Objavio: plavi cvijet
Datum objave: 30 Lipanj 2009 u 12:57
lampa

moram nabaviti jos jednu ovakvu salvetu da ju zavrsim :)


Objavio: plavi cvijet
Datum objave: 30 Lipanj 2009 u 12:59
hvala vam svima na savjetima stvarno mi pomazete :)


Objavio: KARMEN
Datum objave: 30 Lipanj 2009 u 13:49
Lampa mi je pre..pre..prekrasna


Objavio: mnataša1
Datum objave: 30 Lipanj 2009 u 13:51
decento i lijepo....super...

-------------
Djeca su rođena sa krilima, a učitelji im pomažu poletjeti.


Objavio: anastazija
Datum objave: 30 Lipanj 2009 u 14:15
kako dooobro. ti si se baš naradila. ali rezultat je za 5+


Objavio: anđelka
Datum objave: 01 Srpanj 2009 u 08:12
 
Sve prekrasno, ali lampa mi je broj jedan!! Super!

-------------
ANĐELKA


Objavio: Božica
Datum objave: 01 Srpanj 2009 u 08:41
Lampa je super, dobro odabrana salveta, takvu nisam vidjela još..Thumbs%20Up


Objavio: lula
Datum objave: 01 Srpanj 2009 u 08:58
lampa mi je lijepa, decentna...


Objavio: maslina55
Datum objave: 01 Srpanj 2009 u 09:00
Tebe zanima namještaj,mislim da je urađen odlično ,da si tu tehniku savladala potpuno,detalj police s ružicom je predobar,dobar motiv za lampu,dovrši s kistom grančicu i koji listić ako nemaš više tu salvetu,poslikaj!


Objavio: plavi cvijet
Datum objave: 01 Srpanj 2009 u 09:40
imala sam samo jednu salvetu ovu sa lampe i potrosila ju vecinu na izrezivanje cvjetova za ormar, lampa mi je sinula tek kasnije kada je ostao taj jedan cvijet...ali sam jucer hvala bogu dragome, nasla jos jednu, ZADNJU i ovih dana cu zavrsiti lampicu :)

hvala vam na komentarima i pomoci, stvarno hvala vam, predivne ste i bez vas sasvim sigurno ne bih napredovala, kada se samo sjetim sebe prije mjesec-dva dana, ajme....strahota....mislim, svjesna sam ja da sam jos daaalekoooo od super....e da, jucer sam napravila moj prvi tanjuric na tecaju...sva sam bila happy, naravno neda se uopce usporediti sa vasim radovima ovdje, ali veseli me ovaj pocetak :) i naravno zgulila sam ga u torbi do doma :( pa ga moram popraviti danas ;)


Objavio: goga-osijek
Datum objave: 01 Srpanj 2009 u 21:34
jako lijepo si se potrudila s policom...jedva cekam vidjeti dovrsenu lampu...sigurno ce biti predivna...

-------------
LJUBAV NE POKAZUJEMO TAKO DA LJUBLJENU OSOBU GLEDAMO U OČI, NEGO DA ZAJEDNO S NJOM GLEDAMO U ISTOM SMJERU. Antoine de Saint Exupery


Objavio: plavi cvijet
Datum objave: 02 Srpanj 2009 u 08:56
@ kaca - ajme, ma sto bi te krivo shvatila...svaki komentar dobro dodje :) da nas ohrabri, da nam ukaze na pogreske, da nas nauci....i da, za onaj ormaric sa cipelama (moj prvi veci uradak) vec danima razmisljam sto bih sa njime...morala sam pokusati raditi na nekom komadu namjestaja jer je sasvim drugacije na teglici raditi shabby, a sasvim drugacije na velikom komadu namjestaja...ormaric za cipele je bio najmanje steta i izuzetno pogodan za isprobavanja (hehehee...da me muz cuje)...dvije ideje su mi pale na pamet...ali jos uvijek nisam sigurna...tako da se to kuha jos neko vrijeme... :)

hvala vam svima na pomoci, na svemu :)
hug


Objavio: plavi cvijet
Datum objave: 09 Srpanj 2009 u 10:37
zavrsila sam ovaj ormar konacno:



Objavio: plavi cvijet
Datum objave: 09 Srpanj 2009 u 10:40
i radila sam ovaj stolic, zeljela bih vase savjete, u principu sam zeljela da nekaj napravim bez cvjetica, koliko god mi to tesko palo...pa sam se malo igrala raspucavanjem, malo shabbijem, malo bojama (bez, ivory i bijela)...stanje prije lakiranja je ovo...da li jos da nesto prckam?
sto mislite?





Objavio: plavi cvijet
Datum objave: 09 Srpanj 2009 u 10:41
malo detalja:






Objavio: plavi cvijet
Datum objave: 09 Srpanj 2009 u 10:42
i jos nogice:






Objavio: KARMEN
Datum objave: 09 Srpanj 2009 u 11:41

Cvijetiću plavi već sam se pitala gdje si? A ti restauriraš....Meni je ormar jako zgodan ne praviše ne premalo baš onako taman. Što se tiće stolića ako ne želiš cvjetiće ja onda ne bi više ništa dirala niti dodavala boje. Neka ostane ovakav kakav je.



Objavio: plavi cvijet
Datum objave: 09 Srpanj 2009 u 11:53
hvala ti na savjetu...cvjetici su na ovom ormaru do, na onoj komodi...ovdje u stol dodje u sredinu kosara pa sam ju mislila nakon farbanja u bijelo ukrasiti cipkicom ili tako nesto...mislim da bi trebao ostati bez cvjetica...


Objavio: anđelka
Datum objave: 09 Srpanj 2009 u 12:30
 
Oramr je ispao za čistu peticu, a što se stolića tiče, ako na njega staviš neku košaicu sa cvijećem ili već nečim drugim i ja ga ne bi više ništa dirala da ne bi bilo pre kičasto (ali to je samo moje mišljenje)


-------------
ANĐELKA


Objavio: piramida
Datum objave: 09 Srpanj 2009 u 14:32
Ni ja nebi niš više stavljala na stolić,samo ga polakiraj i to je to.


Objavio: kaća43
Datum objave: 09 Srpanj 2009 u 21:35
stol je i ovako lijep,ne treba nista dodavat.a ormaric si bas lijepo sredilasmile141


Objavio: plavi cvijet
Datum objave: 10 Srpanj 2009 u 09:02
hvala vam drage moje, hvala vam :)

sinoc sam jednom prelakirala stolic kada se osusio sam ga stavila na mjesto i dobro je :), sa par detaljcica totalno je shabby,, jos cu ga jednom prelakirati kada se vratim sa vikenda na moru (idem djetesce malo maziti)...moram jos pletenu kosaru/ladicu koja je u sredini bila srediti...

jedva cekam jednoga dana, da cijeli stan bude gotov...za 3 godine, heheeeee



Objavio: Izzy
Datum objave: 10 Srpanj 2009 u 23:30
Tempom kojim si krenula, sigurna sam da ti neće trebati 3 godine već 3 mjeseca! Slažem se s Kaćom, ne bih ništa dodavala na stol, ovako je savršeno "shabby"! smile55

-------------
Extraordinary in the mundane.
http://www.izzycreations.blogspot.com - Moj blog



Objavio: maslina55
Datum objave: 11 Srpanj 2009 u 19:49
Ormarić i stolić savršeni!Nevjerovatan i brz razvoj,postaješ profi!smile186


Objavio: plavi cvijet
Datum objave: 13 Srpanj 2009 u 09:48
hvala vam, divne ste
stvarno bez vasih savjeta i podrska nebih uspjela sama
hvala vam jos jednom :)

opet sam provela vikend na moru i bila sa mojom malenom curicom :), ali nista nisam napravila :(

moram ovaj tjedan ovo sto je gotovo do kraja prelakirati i nadam se da cu prije GO barem jos jedan komad namjestaja 'srediti'

u petak idem...i nista necu raditi mjesec dana :(

strasno sam tuzna...u toj mjeri da sve kombiniram kako da dovucem barem stolice na more, pa da barem to obavim tamo, kada sam spomenula muzu rekao je...imamo karavan, ali ipak toliko ne stane..... (hihihihiii)...mogla bih poceti tamo sa podlozacima ;)


Objavio: Tockica
Datum objave: 13 Srpanj 2009 u 13:45
Plavi cvijetu
dobro doslasmile55
lijepi su ti radovi.
Najvaznije je da uzivas i da ti se svida ono sto izradis.
Cure su super, sve vrlo pozitvne i prepune savjeta.
Nisam za to da se kupuju one skupe stvari u Hobby ducanima.
Ja sam kombinirala i sa drvofixom, bezbojnim lakom za camce i bojom obicnom za drvo i super je sve.
Nedavno sam kupila ljepilo za tkaninu ali potpuno je iste konzistencije kao i drvofix-mislim da nema razlike.
Uzivaj u radu i druzenju


Objavio: nada-m
Datum objave: 27 Srpanj 2009 u 22:29
namještaj si uredila decentno ni previše ni premalo , a i lampica se lijepo uklopila.


Objavio: plavi cvijet
Datum objave: 30 Srpanj 2009 u 08:29
ja bih samo rekla, da nije da sam lijena nego sam na GO....nema novoga namjesaja....jos 3 tjedna :((((((

a tako me vuce da idem doma...a ne mogu....


Objavio: lunatica
Datum objave: 31 Srpanj 2009 u 08:59
Plavi cvijetu, super su ti radovi, pravi si stručnjak  Smile.
Molila bi vas savjet u vezi namještaja tj. konkretno stolića.
Stolić je smeđi (neka srednje smeđa nijansa) i voljela bih ga napraviti u shabby stilu. Da li mogu prvo stolić prefarbati u plavo, pa povoskati i onda na to bijelo? Pitala sam u nekoliko dućana boja i lakova, ali samo su me gledali kao da sam luda Wacko. Zanima me i koju boju je najbolje koristiti i da li će trebati više od jednog sloja bijele boje, jer onda pretpostavljam da šmirglanje voska ide na kraju drugog sloja. Svaki savjet je dobrodošao smile226.


Objavio: Izzy
Datum objave: 31 Srpanj 2009 u 09:08
Mislim da bi u svakom slučaju za početak trebala malo pobrusiti stolić - da se očisti od masnoća i boje koja se možda ljušti i sl. Onda ga pofarbaj u plavo, pa vosak i onda u bijelo. Što se tiče bijele boje, vidjet ćeš sama koliko ćeš slojeva morati nanijeti - ako želiš da ti se plava ispod prozire onda ti je dovoljan jedan, ako ne onda svakako više, vidjet ćeš kad budeš radila! Kad naneseš SVE slojeve bijele (na koliko se već odlučiš), onda brusiš vosak... Za vrstu boje ti ne bih mogla reći, ja sam shaby radila samo na kutijicama i to s akrilnim bojama... Možda da uzmeš boje za drvo ali ne lak boje, već obične? Ili možda boje za fasadu? Možda ti se javi netko tko je radio malo više s namještajem, ali evo informacije za prvu ruku... Sretno! Thumbs%20Up

-------------
Extraordinary in the mundane.
http://www.izzycreations.blogspot.com - Moj blog



Objavio: piramida
Datum objave: 31 Srpanj 2009 u 09:15
Lunatica dobro došla.Ja ti nemam baš iskustva sa drvom,ali pitala sam dragog,on ima dosta iskustva.Veli da prvo moraš cijeli stolić malo prešmirglat,da stolić bude hrapav,nakon toga sve prefarbati bijelom temeljnom,onda namažeš voskom dijelove koje hoćeš opet brusiti da izgleda staro,nakon toga sve opet ofarbaš u plavu i kad se sve osuši opet u bijelo.Puno posla,ali trebalo bi dati dobre rezultate.Jedva čekam da vidim stolić,i ja obožavam shabby stil.


Objavio: lunatica
Datum objave: 31 Srpanj 2009 u 09:16
Izzy, puno ti hvala Smile. Valjda ću uspjeti nešto izvesti, imam bijelu akrilnu boju za fasade i bijelu akrilnu za drvo, pa ću prvo isprobati na nečem manjem koja bi bila bolja, a plavu moram kupiti, vjerojatno isto akrilnu za drvo. 


Objavio: lunatica
Datum objave: 31 Srpanj 2009 u 09:20
Piramida i tebi puno hvala i hvala na dobrodošlici, samo mi nešto nije jasno. Zašto trebam staviti vosak na bijelu boju ako želim da mi se ispod bijele nazire plavo? Mislila sam da onda vosak trebam staviti na plavo. Sad sam malo zbunjena 


Objavio: Izzy
Datum objave: 31 Srpanj 2009 u 09:24
Mislim da se naša Piramida malo zeznula, vosak svakako ide nakon plave boje! Piramida ima način da nas sve nasmije od srca tako da najprije zbuni samu sebe, a onda sve ostale, vjeruj mi! Još uvijek nije sigurna je li Spiderman ili Superman! smile78

-------------
Extraordinary in the mundane.
http://www.izzycreations.blogspot.com - Moj blog



Objavio: lunatica
Datum objave: 31 Srpanj 2009 u 09:27
Dobra fora smile96


Objavio: iris
Datum objave: 31 Srpanj 2009 u 09:27
i ja mislim da trebaš staviti vosak na plavu....a ne na temeljnu boju
piramida se valjda zabunila
kad sam bojala namještaj radila sam i bez temeljne boje i ispalo je dobro...i trajno...već nekoliko godina se koristi i sve je ok
ali nisam radila sa akrilnim nego sa emajl bojama za drvo i metal
ako je to stolić za unutra možeš i preskočiti temeljnu ali ako je za vani ipak ju stavi
 
p.s. da ne bih nekoga zbunila emajl boje nemojte koristiti kad hoćete raditi sa cracleom jer njih neće ispucati


-------------


Objavio: piramida
Datum objave: 31 Srpanj 2009 u 09:33
Ja sam vam se tek probudila i jedva gledam inormalno da i krivo pišem.Vosak ide na plavu kak su ti cure rekle.I ja sam ormarić farbala samo sa bojama za drvo i metal(drugo nisam imala doma) i dobro je ispalo.MM kaže da je bolje i trajnije kad sa stavi još temeljna,ali možeš ti i bez nje.Oprosti kaj sam te zbunila već tako rano,ali nisam još popilasmile121,pa sam malosmile135


Objavio: iris
Datum objave: 31 Srpanj 2009 u 09:35
hehehe piramida volimo mi kad si takva...baš se nasmijemo Big%20smile

-------------


Objavio: Izzy
Datum objave: 31 Srpanj 2009 u 09:36
Piramida je u elementu! smile56

-------------
Extraordinary in the mundane.
http://www.izzycreations.blogspot.com - Moj blog




Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk