Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Pomoć..

Web: Cvijet.info
Kategorija: Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću
Ime foruma: Savjeti
Opis foruma: Savjeti koji mogu pomoći Vama a i drugima!!
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=8116
Datum ispisa: 08 Rujan 2024 u 14:35
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Pomoć..
Objavio: milica7
Tema: Pomoć..
Datum objave: 09 Rujan 2014 u 10:33
Molim nekoga iz primorja za savjet: koje drvo je pogodno posaditi   da brzo naraste? To bi posadili u našem južnom vrtu da nam pravi hladovinu na jednom dijelu travnjaka. Hvala na odgovoru....


-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....



Odgovori:
Objavio: aralija
Datum objave: 09 Rujan 2014 u 16:59
Milice moj prijedlog je Fafarikula ili Celtis australis. Još je možeš naći pod nazivom kostela ili ladonja. O njoj imaš temu na forumu, ali kako ja nisam baš vična prenosit ukucaj" fafarikula" na googl i otvorit će ti se tema.Relativno brzo raste a hlad ljeti je nenadmašan. Imam je kod svekrve a i na zelenoj površini ispred kuće. Poanta je u tome što osim hlada daje i jestive plodove na kraju jeseni (to me vraća u djetinstvo) sazriju u tamnosmeđe bobice koje su vrlo ukusne, ali i šačica njih stavljena u rakiju daju  kako kažu "ja nisam probala jer ne volim rakije"osebujan okus. Moj otac a i svekar su to redovito radili. Što se tiče uzgoja znam da se nitko o njoj nikad nije brinuo, sama se izbori za sebe

-------------
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena


Objavio: milica7
Datum objave: 09 Rujan 2014 u 18:01
Aralija, hvala ti puno... Sada ću malo vidjeti što piše a onda se dati u potragu za tom biljkom....


-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: antonija
Datum objave: 09 Rujan 2014 u 20:25
milica, ne moraš tražiti, mislim da je ima u mene!

-------------
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.



Objavio: milica7
Datum objave: 09 Rujan 2014 u 20:42
Hvala ti puno, Antonija.....smile71


-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: natalija
Datum objave: 09 Rujan 2014 u 21:59
možda i ja koju mladicu nađem, fafarikule


-------------


Objavio: natalija
Datum objave: 09 Rujan 2014 u 22:02
kakva ti se čini melia? mislim da si jednom bila stavila i njenu sliku, baš iz susjedstva u južnom vrtu






-------------


Objavio: milica7
Datum objave: 09 Rujan 2014 u 22:09
 Melia već raste  a još bi nešto drugo.....Hvala vam drage moje , ali ako imate sjeme to mi je draže.....


-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: vijolica
Datum objave: 09 Rujan 2014 u 23:03
Imam jednu ladonju koja je iznikla sama i baš razmišljam tko bi je udomio


Objavio: milica7
Datum objave: 10 Rujan 2014 u 12:01
Ja više volim sjeme jer do proljeća bi svaka biljka bila velika za prenošenje preko nekoliko granica....a i biljka se teže šalje poštom....


-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: Paulinjo
Datum objave: 17 Studeni 2014 u 13:57
Ne znam gdje drugdje napisati, pa ću ovdje jer tražim savjet a i pomoć

Zadnjih tjedan dana primjećujem da mi na biljci (variegata hebe) otpadaju listovi. Počinju smeđiti i truliti odozdo te u konačnici otpadnu...ne znam je li to zbog uobičajenog otpadanja listova zimi ili je u pitanju zemlja/zalijevanje.








Objavio: sunceeee
Datum objave: 18 Studeni 2014 u 19:36
Hebe ne vole da im je zemlja stalno mokra- najvjerojatnije je to razlog smeđih listova i njihovog opadanja.
Pozdrav!


-------------
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)


Objavio: lucy
Datum objave: 19 Studeni 2014 u 00:37
I meni treba pomoć u pronalasku jednog lijepog grma - echium fastuosum. Zna li netko gdje ga mogu nabaviti?

-------------
Sutra je novi dan.


Objavio: rajski vrtovi
Datum objave: 19 Studeni 2014 u 07:56
@lucy, sadnice imaš u ponudi rasadnika Magnolia Zadar, a sjeme uvijek možeš naći na ebayu.Smile


-------------
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović


Objavio: JosipaNu
Datum objave: 19 Studeni 2014 u 08:36
luci kad nabavis javi mi koliko kosta i gdje si uzela biljka je prekrasna...rajska moja reci mi gdje si ti nasla onu crnu travu sto je kod tebe na forumu?
Wink


-------------
divno je biti nekome nesto....


Objavio: lucy
Datum objave: 19 Studeni 2014 u 12:28
@rajski vrtovi, hvala na informaciji.


-------------
Sutra je novi dan.


Objavio: lucy
Datum objave: 19 Studeni 2014 u 23:44
@Josipa, dogovoreno!

-------------
Sutra je novi dan.



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk