Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Barcelona

Web: Cvijet.info
Kategorija: Cvijeće - Forum o cvijeću
Ime foruma: Moj grad u slikama
Opis foruma: Slike cvijeća, parkova i uređenih trgova u Vašem mjestu.
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=2377
Datum ispisa: 01 Listopad 2024 u 08:35
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Barcelona
Objavio: manči
Tema: Barcelona
Datum objave: 01 Studeni 2008 u 09:39
....4 - dnevni put u Barcelonu, grupa od 18 ljudi, samoorganiziranih.....
 
 



Odgovori:
Objavio: manči
Datum objave: 01 Studeni 2008 u 09:41
...aerodrom u B...
 


Objavio: Triša
Datum objave: 01 Studeni 2008 u 09:49
I ja bi u Barcelonu.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: manči
Datum objave: 01 Studeni 2008 u 10:02
....grad nevjerojatno lijepih, širokih ulica, avenija, urbanizam i arhitektura blokova zgrada na visini...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
...slikao gosp. N.J. 


Objavio: manči
Datum objave: 01 Studeni 2008 u 10:32
...sve su ulice tako široke, komotne...nema prometnog kaosa...promet teče bez zastoja, barem je tako bilo za vrijeme naše posjete...
....nevjerojatno kako su već u 19.st. planirali široke ulice i avenije i svaka ima drvored...to nas je najviše zadivilo...svaka ulica ima drvored platana, palmi, bagrema.....  


Objavio: skitnica
Datum objave: 01 Studeni 2008 u 11:42
predivno,ja čekam još,ako ima.

-------------
mi smo djeca cvijeća


Objavio: Triša
Datum objave: 01 Studeni 2008 u 11:55
E sad mi se već čini kao da sam bila tamo .smile211

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: domingo
Datum objave: 01 Studeni 2008 u 12:14
Manči nisu oni planirali takve ulice već su porušili neke zgrade kako bi dobili široke ulice u starom dijelu grada. Ondje mi žive bratići - nedaleko od nedovršene crkve "familia sa grada"
Možeš se uvijeriti na google earth pa izmjeriti ravnalom.
Drveče koje je zasađeno zna dobiti rupe pa iz samo betoniraju.
Krasno je što ima drveća preko ljeta pa je ugodno šetati.
Što se tiće gužve u prometu najčešće se koristi skuter.
Kad dođeš na semafor, samo čekaj kad dolete motori a oni i prvi krenu sa semafora pa gas do sljedečeg. Izgleda kao utrka. Mene je bratić vozio na svom motoru po Barceloni.
Ajme koliki zna biti kružni tok velik i po 6, 7 traka a slobodno voziš u toj gužvi 70-80 na sat.
Hrana je poprilično jeftina.....samo ne znam kako je sad kad su došli euri.
Stariji bratić je ondje više od 20 godina a mlađi oko 7g.


Objavio: domingo
Datum objave: 01 Studeni 2008 u 12:34
Jedna zgoda......jednom su bratići slušali radio zimi. Najavili su da će jutro biti jako hladno....čak +7......najhladniji dan u godiniWink
Plaže su.....nadovezu pijesak jer ga more odnese i usred grada su a lijepa je i šetnica.
A i ZOO je usred grada.....obavezno pogledati .....jer mnoge životinje nisu u kavezima već na otvorenom, kao lavovi, tigrovi......osijeti se u samom sebi strah i nelagoda.....mada postoji rupa, kanal koje te životinje ne mogu preskočiti.
Izlasci.....za tako što treba vodić, ne valja ići u kafiće koji su od mramora i mesinga, već neke rupe.....ovdje se mogu upoznati ljudi, stvarni ljudi. Vidjeti kako žive.
Preporučio bih da si posjetite radionice keramičkih pločica......ja sam sebi kupio male pločice......kad dođete na Ramblas, pa negdje oko sredine srenete lijevo, uskim prolazom oko 150 m. pa s lijeve strane.
Kad snimim fotkicu stavim da možete vidjeti.....možda za mjesec dana.

Kad vam dodija gradska vreva....treba otići u Gaudijev park.

Ono što nema u Barceloni je borba bikova jer Katalonci ne vole ubijati životinje. Arena postoji ali je zatvorena. Bila je otvorena dok je na vlasti bio Franco jer je on Španjolac a ne Catalonac.
Catalonski je drugačiji jezik od Španjolskog. Catalonci lako nauče Hrvatski.


Objavio: leonarda
Datum objave: 01 Studeni 2008 u 13:46
bravo....

-------------
The best an most beautiful things in the world cannot be seen or even touched. They must be felt with the heart. by leon@rda


Objavio: manči
Datum objave: 01 Studeni 2008 u 14:25
....Katalonci su vrlo ponosni na svoju povijest, svoj jezik i svoje običaje....jezik se prilično razlikuje od onog "drugog"  španjolskog  -   kastilijanskog....
...u 4 dana smo tek dotakli grad, nismo bili u ZOO nego u akvariju.....očekivala sam više s obzirom da je to najveći akvarij u Eu....nadala sam se većem broju morskih pasa i raži....ali je prekrasno organiziran i uređen , pogotovo za posjete sa djecom ( mi smo svi bili odrasli ).... 


Objavio: manči
Datum objave: 01 Studeni 2008 u 14:35

....tropski akvarij...



Objavio: manči
Datum objave: 01 Studeni 2008 u 14:36
...neobična vrsta morskog konjica ( riba )...
 
 


Objavio: manči
Datum objave: 01 Studeni 2008 u 14:37
...sredozemni bazen...
 


Objavio: manči
Datum objave: 01 Studeni 2008 u 14:41
..bazen sa velikim ribama i staklenim tunelom ispod kojeg se prolazi na pokretnoj traci ( prijatelj mi je vikao:  M... udahni,  duboko udahni..nemoj ostat bez zraka!!   -  nasmijavao nas je 4 dana....)
 
 
...neka vrsta pješćanog m psa...
 
 
...bucanj...


Objavio: manči
Datum objave: 01 Studeni 2008 u 14:51
...jedna od 3 arene, samo u jednoj se održava korida u ljetnim mjesecima, katalonci se bore da izbace koridu iz Katalonije....
 
 
 
 
snimio N.J.


Objavio: skitnica
Datum objave: 01 Studeni 2008 u 17:35
ma naravno da ima,slikice su super.i tako,upoznali smo još jedan dio svijeta.

-------------
mi smo djeca cvijeća


Objavio: manči
Datum objave: 01 Studeni 2008 u 21:14
....pravo otkriće je bio turistički bus...uzeli smo 2-dnevnu kartu i vozili se do mile volje....dobiješ  slušalice sa snimljenim vodičem na nekoliko evropskih jezika...pa  -  pohvataj što razumiješ...
 


Objavio: manči
Datum objave: 01 Studeni 2008 u 21:17
...pravo  uživanje  sjedati na gornjem floru autobusa i gledati ulice sa tisuće jedinstvenih zgrada i tisuće uređenih fasada u različitim stilovima....i starinsko i moderno, jedno do drugog....kažu  -  to je šarm Barcelone...
 
 


Objavio: manči
Datum objave: 01 Studeni 2008 u 21:19
...spoj starog i novog....u prvom planu je skulptura od metala koja je inspirirana morskim valovima....u daljini starija građevina i do moderni neboder...


Objavio: manči
Datum objave: 02 Studeni 2008 u 09:01
Najljepši  dio razgledanja   mi je bila  -   ruta Antoni Gaudi....djela barcelonskog arhitekta i umjetnika neobične mašte.....
 
Casa Batllo
 


Objavio: manči
Datum objave: 02 Studeni 2008 u 09:07
...
 
...izgradio  je i dekorirao  kuću za obitelj Batllo koja je živjela u njoj....navodno je inspiriran zmajem koji je progutao mnoga bića...njihove lubanje su ograde balkona, a kosti  -  stupovi u ogradama i prozorima...
 
 


Objavio: manči
Datum objave: 02 Studeni 2008 u 09:13
....unutrašnjost je  uređena u bijelo- plavim tonovima, sve nijanse plave...inspiracija vodom....
....krov je od keramičkih pločica...dimnjaci neobičnog oblika pokriveni  mozaikom od razbijenih pločica....svaka prostorija ima dnevno svjetlo jer kroz sredinu kuće ide otvoren prostor sve do krova koji je na tom mjestu od stakla...nema kantuna i oštrih rubova, sve je oblo, svi zidovi su ovalni...
 
 
 
 
 
 
 


Objavio: manči
Datum objave: 02 Studeni 2008 u 09:21
....za moju dječju dušu ova kuća je bila pravo oduševljenje ( osim onih lubanja i kosti )....mozaici, nijanse plave, puno stakla, drvene ograde unutra, sve oblasto i bajkovito!!!!!!
 
 
 
Što kažete? Sviđa li se i vama?
 


Objavio: Šeflera
Datum objave: 02 Studeni 2008 u 09:32
Bormeć taj ko je delal ove balkone se nadelal!
Zanimljivo je u svakom slučaju. Ali mislim da se ne bi ugodno osjećala na tom balkonu.


-------------
Tu se igramo

http://satyninabajka.blogspot.com/


Objavio: Šeflera
Datum objave: 02 Studeni 2008 u 09:34
Onaj doživljaj u tunelu s ribicama je sigurno bio fenomenalan.



-------------
Tu se igramo

http://satyninabajka.blogspot.com/


Objavio: manči
Datum objave: 03 Studeni 2008 u 08:18
Da, lijepo je gledati te plahe ribice kako kruže ( nisam htjela razmišljati da su zatvorene ), a morski psi onako kontroliraju situaciju "sa visine"....


Objavio: proljeće
Datum objave: 03 Studeni 2008 u 11:13
Drago mi je da si se malo maknula iz Du. Slike su stvarno prelijepe, ali malo si ih stavila...moj šef je nedavno također bio u Barci, također oduševljen gradom, građevinama ma svime...(čak smo dobili i suvenire od njega)!!!
U svakom slučaju već prije sam čula sa Barselonu treba vidjeti...


Objavio: manči
Datum objave: 03 Studeni 2008 u 11:57
...svakako kad budeš mogla odvedi muža u Barc...postoje jeftine avionske karte preko Clickair.....predivan grad i posebna atmosfera...
....imam još puno slika i 1 h i 20-tak min filma....
 
....još ću vas davit...ha,ha! 


Objavio: proljeće
Datum objave: 03 Studeni 2008 u 12:35
Samo daj.... ja sam sretna kada me time daviš!!!


Objavio: manči
Datum objave: 03 Studeni 2008 u 12:53
La Pedrera   (  kamenolom ), kuća obitelji Milla koju je gradio Gaudi, obli kamen i ograde od kovanog željeza .
 
 
 


Objavio: manči
Datum objave: 03 Studeni 2008 u 13:06
Park Guell, Gaudijevo djelo, tu je i živio dio života....
 
 
 


Objavio: manči
Datum objave: 03 Studeni 2008 u 13:09
...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
[


Objavio: manči
Datum objave: 03 Studeni 2008 u 13:17
...


Objavio: rijeka53
Datum objave: 03 Studeni 2008 u 14:28
WinkClapThumbs%20Up
 
 
p.s.
pa normalno da san bez rijeci


-------------
Čips - umjetnost prodavanja jednog krumpira po cijeni cijelog kilograma


Objavio: korijenko
Datum objave: 03 Studeni 2008 u 15:53
Vraćaš me u 1989. godinu i moju posjetu Barceloni, stavi još slikica please, ja ih imam jako malo u albumuThumbs%20Up

-------------
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)


Objavio: manči
Datum objave: 04 Studeni 2008 u 09:12
korijenko...je li to bio neki maturalni put?


Objavio: manči
Datum objave: 04 Studeni 2008 u 09:14
Park Guell....dvorana sa stupovima na otvorenom,  ispod  tarace sa koje se vidi panorama grada....
 
 


Objavio: manči
Datum objave: 04 Studeni 2008 u 09:17
...strop je opet mozaik, u kružnim ukrasima je koristio , osim pločica i krhotine boca, naročito dna boca....to je njegov omiljeni materijal -  izlomljene pločice i staklene boce....ističu ga kao umjetnika koji je koristio "reciklažu"....
 
 
 
 


Objavio: manči
Datum objave: 04 Studeni 2008 u 09:37

...gušter sa fontane na ulazu u park...

 
 


Objavio: manči
Datum objave: 04 Studeni 2008 u 09:42
Katedrala Sagrada Familia...počeo ju je graditi Gaudi, nastavili je drugi arhitekti i još i danas se dovršava...
 
 
 


Objavio: manči
Datum objave: 04 Studeni 2008 u 09:43
...
 
 
 N.J.


Objavio: korijenko
Datum objave: 04 Studeni 2008 u 09:45
Originalno poslano od člana manči manči napisao:

korijenko...je li to bio neki maturalni put?
 
Nije maturalac je bio na Ohridskom jezeru, a u Barcelonu smo išli u organizaciji firme u kojoj sam radila u to doba Kvarner Express Opatija.
To je bio izlet za nas zaposlenike-đabaleze. Tamo smo išli avionom iz Ljubljane a nazad našim busevima preko Cannes, Nica, Monte Carlo ...


-------------
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)


Objavio: korijenko
Datum objave: 04 Studeni 2008 u 09:48

Pa kad će više skinuti ovu skelu ? Za mene najljepša katedrala. Ne vidim labude u ovom jezeru ispred.



-------------
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)


Objavio: manči
Datum objave: 04 Studeni 2008 u 09:48
...o, to je bio odličan put...lani sam i ja autobusom prošla taj put...volim putovati busom...


Objavio: korijenko
Datum objave: 04 Studeni 2008 u 09:50
Za malo duže relacije najbolja kombinacija je bus a povratak kad si umorna avion.

-------------
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)


Objavio: manči
Datum objave: 04 Studeni 2008 u 09:53
...da, baš tako...samo malo ko voli bus ili nema toliko vremena za odvojiti...iz busa puno toga vidiš i ulice i ljude i prirodu...


Objavio: manči
Datum objave: 04 Studeni 2008 u 09:56
..ovo pročelje je radio drugi umjetnik ( zaboravila ime )....
 
 
 
 
 


Objavio: gioiaa
Datum objave: 04 Studeni 2008 u 21:33
ovo stvarno treba videti uzivo,to mi je velika zelja


Objavio: manči
Datum objave: 05 Studeni 2008 u 08:29
..u 4 dana smo vidjeli tek 10 dio onog što se može vidjeti, iako smo dobro iskoristili vrijeme....
 
 


Objavio: manči
Datum objave: 05 Studeni 2008 u 09:22
....Antoni  Gaudi je umro u 74. god, početak 20.st.....zadnje godine je živio i radio u svojoj nedovršenoj katedrali....obučen u dronjke skupljao je milodare za dovršenje crkve.....pregazio ga jetramvaj u blizini svog gradilišta....Katalonci su ga proglasili  -  blaženim....
 
adio Gaudi!!!!
 
 
 


Objavio: manči
Datum objave: 05 Studeni 2008 u 09:28
....divan doživljaj je bila Font Magic na brdašcu Montjuic koja se nalazi u kompleksu Galerije moderne ili već neke umjetnosti.....
 
 
 


Objavio: manči
Datum objave: 05 Studeni 2008 u 09:29


Objavio: manči
Datum objave: 05 Studeni 2008 u 09:35
...2 sata muzike , plesa vode i svjetlosti u svim duginim bojama....
 
 
 
 
 


Objavio: manči
Datum objave: 05 Studeni 2008 u 09:37
....neke fotografije su mutne jer sam ih skidala sa filma pa nemaju oštrinu....neke su od gosp. N.J....nadam se da se neće ljutiti što sam ih stavila na forum....Smile


Objavio: manči
Datum objave: 05 Studeni 2008 u 09:43
 
 
 
 


Objavio: korijenko
Datum objave: 05 Studeni 2008 u 11:08
Predivno, ja sam bila na Montjuic ali ne sjećam se fontane ,mislim da toga onda nije bilo, pričao mi je frend koji je bio prošli mjesec da je to nešto što se mora doživjeti. Muzika i voda, navodno da se to može vidjeti samo vikendom.
Ove podatke za Gaudia nisam znala, baš interesantno. Samo ti piši i dalje..


-------------
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)


Objavio: manči
Datum objave: 05 Studeni 2008 u 21:53
....fontana ima "predstavu" petkom i subotom od 19 00  do  21 00,  mi smo ostali 1h i 45 min. Snimila sam kamerom film kojeg upravo slažem i ponovo se divim toj atmosferi...a muzika...najviše me dirnula pjesma Barcelona ( Fredi i .....).


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 09 Studeni 2008 u 10:16
Feeenomenalno sam se provela na putovanju draga moja Manči! Toliko nam je želja u srcu a "putujući" sa forumašima barem dijelić toga i ostvarujemo.
MPK bila na maturalcu u Barceloni (pametna dječurlija boravila 5 dana u Barceloni a samo 1 noć u onom diskaču na plaži) i paralelno sam razgledavala 300 njezinih fotosa i tvoje fotkice,. Čudesno je kako različitit ljudi različito vide iste objekte a Gaudija nije niti doživjela, moram joj danas to pokazati jer znam kako će je oduševiti "igranje te velike dječje duše"!


Objavio: manči
Datum objave: 09 Studeni 2008 u 11:55
...drago mi je da ti se sviđa...mi smo , sasvim slučajno, pošli rutom Gaudija i vidili prilični njegovih radova, naravno ostalo je i za drugi put...ha,ha.......i bili smo oduševljeni...nekako smo se našli sličnih duša pa nas je jako veselio taj neobični čovjek sa takvom maštom....sad tražim kakvu knjigu o njemu na hrvatskom, ali ne nalazim.....
...diskače i plaže naravno nisam vidila, osim jedne prave rupe đe su svirali, pjevali i plesali flamenko, to je bio isto divan doživljaj....



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk